Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2631x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2509x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2426x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2378x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Meditácia – Gendun rinpoche


Od čtenáře (mailem) - Duchovno - 17. 08. 2011 (3840 přečtení)

Keď zanikne lipnutie na predstave „ja“, projekcie tiež  ustanú.


Bez predstavy „ja“ ako subjektu, už viac nie je svet vonkajších javov, ktorý by sa od nás javil oddelený,  ani objekty, ktoré by sa javili oddelene existujúce od mysle, ktorá ich premieta. Keď toto rozpoznáme, naše lipnutie na domnelej oddelenej existencii javov sa rozpustí a naša myseľ sa prestane zaplietať do reakcií na svoje vlastné projekcie. Stane sa pokojnou a voľnou od emočného zmätku a úzkosti. Zavládne skutočný kľud mysle.

Za bežného stavu, myseľ s ktorou sa stotožňujeme ako s naším „ja“ , neustále lipne na objektoch a pripútava sa k rôznym situáciam, ktoré zažívame. V meditácii sa púšťame tohoto lipnutia a pripútanosti. Oslobodíme myseľ z jej vlastných okov, dovoľujúc všetkým  obmedzeniam a rozrušeniam, aby sa rozpustili sami sebou. V tomto procese púšťania, sa myseľ sama oslobodí od všetkého napätia a pripútanosti, ktoré ju obmedzujú a väznia. Spočinieme v stále sa prehlbujúcom uvoľnení, úplne sa otvárajúc. Čokoľvek sa objaví v našej mysli, necháme tak, ničoho sa nedržíme ani neodmietame.

Meditácia znamená nechať myseľ  spočinúť v prítomnom okamihu – nič neodmietame, nič umelo nevytvárame, ani sa nesnažíme meniť to čo sa objavuje v danom okamihu.

Výnimočná realizovaná bytosť Saraha v jednej zo svojich inštrukcií o povahe mysle povedal: „Keď uvoľníme našu myseľ, ktorá je chytená v pripútanosti, niet pochýb, že sa oslobodí sama sebou.“ Ide len o to dovoliť mysli spočinúť v jej prirodzenom stave, v ktorom bežné vedomie dlie v prítomnom okamžiku, voľnom od lipnutia a odmietania, bez akejkoľvek strojenosti, neprirodzenej snahy. A tak sa stále prehlbujúce uvoľnenie začne rozvíjať – a to je to, čo vedie k oslobodeniu. Keď uspejeme v meditácii bez akejkoľvek manipulácie, všetko naše napätie opadne, a myseľ rozviaže samu seba. Naše otvorené, číro-jasné a živé vedomie sa nerušene usadí samo v sebe, bez najmenšej známky tuposti.

Ako príklad si zoberme šálku čaju, ktorú sme práve naliali. Spočiatku je čaj v pohybe, ale keď necháme šálku v pokoji, čaj sa postupne ustáli. Rovnako je to z našou mysľou, keď ju necháme byť: spočinie v stave prirodzenej relaxácie, ktorá sa postupne prehlbuje. Neumožniť mysli spočinúť v tomto uvoľnenom kľudnom stave, by bolo ako neustále miešať čaj v šálke. Meditácia spočíva v rozvíjaní uvedomovania si pohybov, ktoré sa objavujú v mysli, a v nechávaní myšlienok, aby sa voľne objavili a vrátili tam odkiaľ prišli. Toto je prirodzený proces, ktorému jednoducho dovolíme prebiehať;  my len dáme priestor tejto prirodzenej otvorenosti a spontánnnosti mysle.  Týmto sa otvárame rozpoznaniu, že celá hra prejavu, všetko čo sa objavuje v našej mysli, nie je skutočné. Toto vedie k uvoľneniu našej mysle a tým i k uvoľneniu nášho tela. Neznamená to však, že naše telo zmľandravie. Práve naopak, udržuje si vzpriamené, otvorené a pružné držanie tela, zbavené všetkého napätia.

Máme tendenciu pútať naše telo a myseľ myšlienkami a plánmi a udržiavať to s neustálym vypätím. Následkom toho sa naša myseľ stáva buď divokou, alebo tupou. V meditácií povoľujeme tieto okovy a dovoľujme si otvárať sa prirodzeným spôsobom. Týmto naša myseľ znovu nadobúda svoju priestrannosť a nakoniec aj rozmer múdrosti. Konečne slobodní od kompulzívnosti a napätia, prestávame trpieť. Prestať zažívať utrpenie, znamená prežívať úplnú radosť – a to je prebudenie!

Zdroj: http://cestakprebudeniu.wordpress.com/2011/05/02/meditacia-gendun-ronpoche/

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!