Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 17. 07. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Rozcestník | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Havlíček Borovský
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3326x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 2970x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2886x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2630x)
Probuďte v sobě lásku
(24. 07. 2016, 2582x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
    
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
    

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Mise v La Chorrera (4.)


Ukázka z knihy (Terence McKenna: Pravdivé halucinace) - Šamanismus - 22. 01. 2009 (3216 přečtení)

Nepřestával jsem sledovat, jak se mé porozumění spojitosti mezi tím, co jsme prožívali, a klasickou alchymií rozvíjí intuitivními skoky rezonujícími s díly Gerharda Dorna, Roberta Fludda a hraběte Michaela Maiera, autorů těch nejinspirovanějších literárních plodů alchymické mysli. Zároveň se ale slučovalo i s pohledem na lidstvo a přírodu, který se zformoval s nástupem moderní chemie.


Po celou dobu našeho amazonského pobytu mě provázela alchymistická obraznost. Šestatřicátý emblém Maierovy Atlanty Fugiens je nádhernou vizuální hříčkou, která symbolicky propojuje houbu Stropharia cubensis s UFO, hyperobjektem, který jsme viděli na obloze. Ten obraz mi v těch dnech a týdnech trvale tanul před očima. John Dee hledal inspiraci pro svůj anděly obývaný věštebný kámen a okultní geometrii kryptického opusu Hieroglyfická monáda evidentně ve shodném okruhu výtvarných představ. Proč? Podařilo se snad této skupině alchymických adeptů proniknout do mystéria záhady, o němž se jejich současníkům a odpůrcům ani nesnilo?
Před mým vnitřním zrakem probíhal sled obrazů: Nicholas Flamel se svou ženou Pernelle, jejich legendami opředená láska a tajemstvím obestřený konec. Mutus Liber (Němá kniha) obsahuje vyobrazení dotyčné dvojice, jak pracuje u pece. Vypadá to téměř, jako by sušili houby. Jakého poznání se vlastně alchymie dopracovala předtím, než osvícenská věda adepty rozprášila a zbavila jejich komunikační prostředky nosnosti?

...

Je fakt, že změny vědomí, které jsme sdíleli, byly integrované a dokonale do sebe zapadaly: Tím chci říct, že symptomy schizofrenie, fantazírování, nových myšlenek a porozumění, které jsme vykazovali, byly sdílenou záležitostí. Zatímco můj bratr mne vnímal jako šamanského mesiáše ve všech jeho manifestacích, on byl pro mne kondenzovanou zvětšovací čočkou mysli umožňující cestu zpátky vesmírem, která se zdála být jedním z logických důsledků našeho experimentu. Každý z nás o samotě se jevil jako osoba podléhající klamu; na druhé straně navzájem jsme pro sebe byli jakýmsi prchavým důkazem toho, že hledisko toho druhého je správné. Rád bych ještě dodal, že ačkoli nebylo možné plně porozumět zvláštním procesům probíhajícím v bratrově mysli, věřil jsem, že se mi podaří proniknout do hloubky a integrovaného porozumění, jejichž se zdály ty to procesy býti projevem zároveň jsem chápal, že zjevná neschopnost uvědomovat si vlastní situaci byla způsobena tím, že jeho my si procházela jakýmsi fundamentálním zpětným procesem. Stejně jako film běžící pozpátku představuje divoce a iracionálně zmatenou podívanou, v níž se přesto nakonec všechny věci vrátí na své místo, tak byly podle mého názoru i myšlenky mého bratra a jeho fyzický pohyb prostým projevem přesného opaku toho, co by člověk logicky očekával.

Dennis byl přesvědčen, že mozek pracuje na principu hologramu. Na tuto myšlenku první přišel Karl Příbram, neurofyziolog ze Stanfordu, jehož názory byly tou dobou v našich kruzích velmi oblíbené. Příbram poukázal na to, že lze zničit či odstranit velkou část biologického mozku, aniž dojde ke ztrátě paměti. Podle stejného principu obsahuje část hologramu veškeré informace uložené do původního celku, z něhož byla tato část odňata. Dennis spekuloval už před naším experimentem, že by v průběhu pokusu mohl být na krátký čas schopen získat obrácený obraz uspořádání mého mozku či mé mysli. Když jsem pak v průběhu experimentu naslouchal volným asociacím jeho mysli, dospěl jsem k přesvědčení, že se to opravdu podařilo ovšem na mnohem delší časový úsek, než jsme původně předpokládali. Po pravdě řečeno jsem stále přesvědčen, že naší jedinou chybou v průběhu celého experimentu a událostí, které po něm následovaly, byla naše neschopnost přesně určit, jak dlouho bude celý proces trvat. Věřím také, že naše porozumění mechanice tohoto procesu, s výjimkou délky jeho trvání, bylo správné, i když stále neúplné. Jinými slovy čas je v této záležitosti stále problematickým bodem. V některých okamžicích volné myšlenkové asociace mého bratra zahrnovaly události, které jsem prožíval více než rok předtím a více než deset tisíc mil vzdálen od místa, kde žil Dennis události, o nichž jsem s nikým nemluvil.

V období následujícím těsně po experimentu vykazoval Dennis schopnost číst mé myšlenky. Rád bych tu jako ilustraci použil jednu historku. Seděl jsem před naší chatou v džungli a naslouchal Dennisovým volným asociacím. Několik okamžiků předtím jsem si všiml, že jsou jeho svaly napnuty takřka k prasknutí enormní fyzickou energií, která provází některé typy schizofrenie. Zmocnily se mě obavy, že by se Dennis mohl někdy v budoucnu začít bránit mým pokusům nenechat ho donekonečna se toulat archetypálními stezkami, jež ho trvale motivovaly k opouštění prostoru, který jsme momentálně obývali. Došlo mi, že kdyby Dennis použil tu nashromážděnou sílu, snadno by mě mohl zranit a pravděpodobně by také utekl. Když mi v mysli vytanula tato nepříjemná možnost poprvé, všiml jsem si, že Dennis opustil svou houpací síť a postavil se do vchodových dveří chaty. Hlasem, který byl dokonalým napodobením hlasu našeho otce, mě poté uklidnil vyslovenou myšlenkou, že: Dennis je hodnej kluk a nikdy by nic takového neudělal.

...

Nejdůležitější z faktorů, kterými bych chtěl dosvědčit, že se jednalo o víc než o jednoduchý případ simultánní schizofrenie, je překvapivá životnost teorie, kterou jsme vytvořili na základě pečlivého pozorování toho, co se nám dělo. Těžko může někdo popřít, že teorie hyperprostorové podstaty stavů vyvolaných halucinogenními drogami a experiment, který můj bratr podnikl, aby tuto teorii prokázal, přinesly pozoruhodné výsledky. Udělal jsem to, že jsem vzal výsledky tohoto vizionářského zjevení a dále jsem je rozpracoval. Jejich rozborem se mi podařilo objevit velmi elegantní, vlnově částicovou teorii o povaze času. Rád bych tu uvedl, že naše zážitky z La Chorrera jsou v tomto ohledu základem značně neočekávané revize matematického pojetí času užívaného ve fyzice. Staré pojetí času spočívá v čirém trvání a lze si jej představit jako hladkou rovinu nebo přímou linku. Moje teorie nahrazuje toto pojetí ideou, že čas je velmi komplexní fraktálový fenomén s mnoha různě velkými vyvýšeninami a prohlubněmi, přes něž je probabilistický vesmír, těhotný tím, co se stane, nucen se hrnout jako voda přes balvany poseté dno řeky.

Objevil jsem fraktálovou dimezi samotného času, matematickou konstantu, která nahrazuje teorii pravděpodobně možného komplexním, ale elegantním a dokonce téměř magickým souborem omezení, jež ovlivňují vyjádření novosti.

...

(pokračování)

Terence McKenna: Pravdivé halucinace

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Mise v La Chorrera (3.) (13.01.2009)
Mise v La Chorrera (2.) (31.12.2008)
Mise v La Chorrera (1.) (22.12.2008)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 07. 2019:

Signatář Charty 77 Otto Černý: "Takzvaná vládní nestabilita není ničím jiným, než bouří ve sklenici vody. Je to záměrně vyprovokovaný politický střet. Snaha znevěrohodnit protivníka, rozhoupat společnost. Za každou stranou toho politického spektra určitě stojí jiné zájmy. Mocnější zájmy než jen naše středokotlinové. Nemusíme jmenovat, stačí se podívat, kdo z nich co preferuje. Kdo z nich, i v rámci omezených možností, se zasazuje o naše vlastní zájmy a kdo z nich vzhlíží s oddaností psíka k mocnému patronovi, k němuž se přesouvá stále větší část naší suverenity.
Po roce 1989 jsme se vymanili z jedné bratrské dusicí náruče, abychom se živelně vrhli do druhé, s ještě větším sevřením. V té prvé jsme ještě vzdorovali, byli jsme minimálně většinově jednotní v názoru, že to není ono, že je třeba nádech. V té nynější bojujeme o ten nádech mezi sebou. Ne s tím, který nás svírá. V tom vidím tu velkou tragédii...
Vlnu nespokojenosti
vidí ti, kteří se snaží z vlnky udělat tsunami a foukají do ní ze všech sil. Nejsem obhájcem premiéra Babiše, ale ani zastáncem jednoúčelové hysterie, která se vůči jeho osobě rozpoutala. Tím spíše, když je zřetelné, že arbitrem sporu nejsme my, ale opět někdo cizí. A v pozadí zase nějaký zvací dopis. Historie nás dohání..."

Celý článek...


15. 07. 2019:

Muzikálový zpěvák Petr Dopita: "Z Jandy je mi zle, jen se na něj podívám. To je prostě individuum, jehož názory mě míjejí mílovými kroky. Jen když vidí na ty jeho ‚Evropské hodnoty‘… Jestli takto mají vypadat evropské hodnoty, tak potěš nás pánbůh. Cokoliv ten Janda plácne, z toho je mi na zvracení. On s jeho pornominulostí bude nějak hodnotit Karla Gotta?"
Herec Jan Kuželka: "Karla znám hodně dlouho, to je tak poctivý člověk, který by nebyl schopný žádného podrazu, natož nějaké konspirace třeba s Rusama nebo s čím tady pořád vyhrožují. Já tedy nevím, kam na to pan Janda chodí, ale myslím si, že ten škodí těmi svými vyjádřeními víc než všichni ostatní dohromady!"
Hudebník Petr Štěpánek: "Politici přicházejí a odcházejí, Karel Gott je tu pořád. Karel je legenda, absolutní legenda, legenda mimo veškeré kategorie. Profesionál každým coulem. Chovám k němu absolutní úctu..."

Celý článek...


13. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Čeští hlodavci, tedy myši, hraboši, hryzci či potkani, vděčně hledí k Bruselu. S odkazem na unijní směrnici se totiž rapidně snížilo množství účinné látky v jedovatých návnadách prodávaných u nás a zmenšila se rovněž velikost balení. Díky tomu, že si naši hlodavci na jedu pochutnávají, aniž by je ohrožoval na životě, výtečně se množí. A jak je jich všude plno, výborně zvládají například sklizeň kořenové zeleniny.
Český přístup k hlodavcům je vlídný nadstandardně. Někde se vztah k myším a hrabošům dosud nezlepšil. V sousedním Polsku se stále v obchodech prodává velké balení jedovaté návnady s účinnou látkou téměř dvojnásobně jedovatější než u nás. Navíc i za poloviční cenu. Díky internetovému překladači člověk ani nemusí umět polsky, aby na to přišel.
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/tyden-ivana-hoffmana-bezpecnejsi-jed-20190713.ht"

Celý článek...


08. 07. 2019:

Další provokace ruských militaristů: Ruské břehy se objevily v blízkosti lodí NATO
Putin si nedá pokoj ani cez prázdniny: ruské brehy sú opäť nebezpečne blízko lodí krajín NATO, ktoré majú v Čiernom mori mierové vojenské cvičenie. Ťažko to hodnotiť inak ako ruskú provokáciu...

Celý článek...


04. 07. 2019:

Klimatolog a meteorolog Radim Tolasz: "Už od povodní v letech 1997 a 2002 se u nás diskutuje o nutnosti změnit způsob hospodaření v naší krajině. Jak proti povodním, tak proti suchu by pomohlo, kdybychom zemědělskou krajinu více rozčlenili a přestali opěvovat širé rodné lány. Ale pořád se nic neděje, jen se divíme, když nám přívalový déšť spláchne pole do sklepa. Po těch letech už mohu směle konstatovat, můžeme si za to sami."

Celý článek...


02. 07. 2019:

Pondělní postřehy Terezy Spencerové:
• smír v obchodní válce s USA Čína na G20 podmínila tím, že Trump splní vše, co slíbil, ale už po pár hodinách jsou tu problémy… Huawei prý zůstane na americké „černé listině“ a zákaz nakupovat americkou produkci tak pro koncern zůstane v platnosti...
• několik civilistů včetně dětí zabily izraelské rakety, které v noci na dnešek dopadly do oblasti Damašku a Homsu...
• Ukrajina, Pobaltí, Slovensko a Gruzie plánují rezoluci proti návratu Ruska do parlamentního shromáždění Rady Evropy... pro návrat Ruska přitom hlasovaly Německo, Francie, Itálie, Nizozemsko
• George Soros spojil své miliardy s miliardami trumpovských uhlobratrů Kochových, aby společně rozjeli think-tank Quincy Institute, který by pomohl skoncovat s americkou politikou „nekonečné války“ a nahradil ji zahraniční politikou bez sankcí, hrozeb, založenou na diplomacii... fascinující...
• Turecko hrozí libyjské „národní armádě“ maršála Haftára, která zničila turecký bezpilotník na tripoliském letišti... haftárovci v posledních dnech pro Turecko, které stojí na straně tripoliské muslimskobratrské vlády, uzavřeli vzdušný prostor i přístavy...

Celý článek...


30. 06. 2019:

Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství a bývalý velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Pelz: "Média jsou dnes pro změnu plná Trumpova „maření spravedlnosti“. Mueller řekl v Kongresu, že nemůže v tomto bodě Trumpovi nic prokázat, ale ani ho neočišťuje. Laik by řekl, že není v popisu práce státního zástupce někoho očišťovat. Média, z nichž většina Trumpem pohrdá, takto ovšem nepřemýšlejí. Navíc, otázka, zda někdo může mařit vyšetřování činu, který nespáchal, je hodna zkoumání týmu právních teoretiků."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!