Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aldous Huxley:
Skutečně efektivní totalitní stát může existovat, bude-li všemocná vláda složená z politických bosů a armády jejich manažerů budou ovládat populaci otroků, kteří nemusí být za mřížemi, protože své otroctví milují.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2880x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2820x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2807x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2482x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2436x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2399x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Mise v La Chorrera (4.)


Ukázka z knihy (Terence McKenna: Pravdivé halucinace) - Šamanismus - 22. 01. 2009 (3552 přečtení)

Nepřestával jsem sledovat, jak se mé porozumění spojitosti mezi tím, co jsme prožívali, a klasickou alchymií rozvíjí intuitivními skoky rezonujícími s díly Gerharda Dorna, Roberta Fludda a hraběte Michaela Maiera, autorů těch nejinspirovanějších literárních plodů alchymické mysli. Zároveň se ale slučovalo i s pohledem na lidstvo a přírodu, který se zformoval s nástupem moderní chemie.


Po celou dobu našeho amazonského pobytu mě provázela alchymistická obraznost. Šestatřicátý emblém Maierovy Atlanty Fugiens je nádhernou vizuální hříčkou, která symbolicky propojuje houbu Stropharia cubensis s UFO, hyperobjektem, který jsme viděli na obloze. Ten obraz mi v těch dnech a týdnech trvale tanul před očima. John Dee hledal inspiraci pro svůj anděly obývaný věštebný kámen a okultní geometrii kryptického opusu Hieroglyfická monáda evidentně ve shodném okruhu výtvarných představ. Proč? Podařilo se snad této skupině alchymických adeptů proniknout do mystéria záhady, o němž se jejich současníkům a odpůrcům ani nesnilo?
Před mým vnitřním zrakem probíhal sled obrazů: Nicholas Flamel se svou ženou Pernelle, jejich legendami opředená láska a tajemstvím obestřený konec. Mutus Liber (Němá kniha) obsahuje vyobrazení dotyčné dvojice, jak pracuje u pece. Vypadá to téměř, jako by sušili houby. Jakého poznání se vlastně alchymie dopracovala předtím, než osvícenská věda adepty rozprášila a zbavila jejich komunikační prostředky nosnosti?

...

Je fakt, že změny vědomí, které jsme sdíleli, byly integrované a dokonale do sebe zapadaly: Tím chci říct, že symptomy schizofrenie, fantazírování, nových myšlenek a porozumění, které jsme vykazovali, byly sdílenou záležitostí. Zatímco můj bratr mne vnímal jako šamanského mesiáše ve všech jeho manifestacích, on byl pro mne kondenzovanou zvětšovací čočkou mysli umožňující cestu zpátky vesmírem, která se zdála být jedním z logických důsledků našeho experimentu. Každý z nás o samotě se jevil jako osoba podléhající klamu; na druhé straně navzájem jsme pro sebe byli jakýmsi prchavým důkazem toho, že hledisko toho druhého je správné. Rád bych ještě dodal, že ačkoli nebylo možné plně porozumět zvláštním procesům probíhajícím v bratrově mysli, věřil jsem, že se mi podaří proniknout do hloubky a integrovaného porozumění, jejichž se zdály ty to procesy býti projevem zároveň jsem chápal, že zjevná neschopnost uvědomovat si vlastní situaci byla způsobena tím, že jeho my si procházela jakýmsi fundamentálním zpětným procesem. Stejně jako film běžící pozpátku představuje divoce a iracionálně zmatenou podívanou, v níž se přesto nakonec všechny věci vrátí na své místo, tak byly podle mého názoru i myšlenky mého bratra a jeho fyzický pohyb prostým projevem přesného opaku toho, co by člověk logicky očekával.

Dennis byl přesvědčen, že mozek pracuje na principu hologramu. Na tuto myšlenku první přišel Karl Příbram, neurofyziolog ze Stanfordu, jehož názory byly tou dobou v našich kruzích velmi oblíbené. Příbram poukázal na to, že lze zničit či odstranit velkou část biologického mozku, aniž dojde ke ztrátě paměti. Podle stejného principu obsahuje část hologramu veškeré informace uložené do původního celku, z něhož byla tato část odňata. Dennis spekuloval už před naším experimentem, že by v průběhu pokusu mohl být na krátký čas schopen získat obrácený obraz uspořádání mého mozku či mé mysli. Když jsem pak v průběhu experimentu naslouchal volným asociacím jeho mysli, dospěl jsem k přesvědčení, že se to opravdu podařilo ovšem na mnohem delší časový úsek, než jsme původně předpokládali. Po pravdě řečeno jsem stále přesvědčen, že naší jedinou chybou v průběhu celého experimentu a událostí, které po něm následovaly, byla naše neschopnost přesně určit, jak dlouho bude celý proces trvat. Věřím také, že naše porozumění mechanice tohoto procesu, s výjimkou délky jeho trvání, bylo správné, i když stále neúplné. Jinými slovy čas je v této záležitosti stále problematickým bodem. V některých okamžicích volné myšlenkové asociace mého bratra zahrnovaly události, které jsem prožíval více než rok předtím a více než deset tisíc mil vzdálen od místa, kde žil Dennis události, o nichž jsem s nikým nemluvil.

V období následujícím těsně po experimentu vykazoval Dennis schopnost číst mé myšlenky. Rád bych tu jako ilustraci použil jednu historku. Seděl jsem před naší chatou v džungli a naslouchal Dennisovým volným asociacím. Několik okamžiků předtím jsem si všiml, že jsou jeho svaly napnuty takřka k prasknutí enormní fyzickou energií, která provází některé typy schizofrenie. Zmocnily se mě obavy, že by se Dennis mohl někdy v budoucnu začít bránit mým pokusům nenechat ho donekonečna se toulat archetypálními stezkami, jež ho trvale motivovaly k opouštění prostoru, který jsme momentálně obývali. Došlo mi, že kdyby Dennis použil tu nashromážděnou sílu, snadno by mě mohl zranit a pravděpodobně by také utekl. Když mi v mysli vytanula tato nepříjemná možnost poprvé, všiml jsem si, že Dennis opustil svou houpací síť a postavil se do vchodových dveří chaty. Hlasem, který byl dokonalým napodobením hlasu našeho otce, mě poté uklidnil vyslovenou myšlenkou, že: Dennis je hodnej kluk a nikdy by nic takového neudělal.

...

Nejdůležitější z faktorů, kterými bych chtěl dosvědčit, že se jednalo o víc než o jednoduchý případ simultánní schizofrenie, je překvapivá životnost teorie, kterou jsme vytvořili na základě pečlivého pozorování toho, co se nám dělo. Těžko může někdo popřít, že teorie hyperprostorové podstaty stavů vyvolaných halucinogenními drogami a experiment, který můj bratr podnikl, aby tuto teorii prokázal, přinesly pozoruhodné výsledky. Udělal jsem to, že jsem vzal výsledky tohoto vizionářského zjevení a dále jsem je rozpracoval. Jejich rozborem se mi podařilo objevit velmi elegantní, vlnově částicovou teorii o povaze času. Rád bych tu uvedl, že naše zážitky z La Chorrera jsou v tomto ohledu základem značně neočekávané revize matematického pojetí času užívaného ve fyzice. Staré pojetí času spočívá v čirém trvání a lze si jej představit jako hladkou rovinu nebo přímou linku. Moje teorie nahrazuje toto pojetí ideou, že čas je velmi komplexní fraktálový fenomén s mnoha různě velkými vyvýšeninami a prohlubněmi, přes něž je probabilistický vesmír, těhotný tím, co se stane, nucen se hrnout jako voda přes balvany poseté dno řeky.

Objevil jsem fraktálovou dimezi samotného času, matematickou konstantu, která nahrazuje teorii pravděpodobně možného komplexním, ale elegantním a dokonce téměř magickým souborem omezení, jež ovlivňují vyjádření novosti.

...

(pokračování)

Terence McKenna: Pravdivé halucinace

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Mise v La Chorrera (3.) (13.01.2009)
Mise v La Chorrera (2.) (31.12.2008)
Mise v La Chorrera (1.) (22.12.2008)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!