Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 17. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
polský básník Julian Tuwim:
"Mysleme na chudé", řekl lodžský fabrikant: "To nic nestojí."

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2665x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2632x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2580x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2512x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2427x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2379x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Mise v La Chorrera (4.)


Ukázka z knihy (Terence McKenna: Pravdivé halucinace) - Šamanismus - 22. 01. 2009 (3296 přečtení)

Nepřestával jsem sledovat, jak se mé porozumění spojitosti mezi tím, co jsme prožívali, a klasickou alchymií rozvíjí intuitivními skoky rezonujícími s díly Gerharda Dorna, Roberta Fludda a hraběte Michaela Maiera, autorů těch nejinspirovanějších literárních plodů alchymické mysli. Zároveň se ale slučovalo i s pohledem na lidstvo a přírodu, který se zformoval s nástupem moderní chemie.


Po celou dobu našeho amazonského pobytu mě provázela alchymistická obraznost. Šestatřicátý emblém Maierovy Atlanty Fugiens je nádhernou vizuální hříčkou, která symbolicky propojuje houbu Stropharia cubensis s UFO, hyperobjektem, který jsme viděli na obloze. Ten obraz mi v těch dnech a týdnech trvale tanul před očima. John Dee hledal inspiraci pro svůj anděly obývaný věštebný kámen a okultní geometrii kryptického opusu Hieroglyfická monáda evidentně ve shodném okruhu výtvarných představ. Proč? Podařilo se snad této skupině alchymických adeptů proniknout do mystéria záhady, o němž se jejich současníkům a odpůrcům ani nesnilo?
Před mým vnitřním zrakem probíhal sled obrazů: Nicholas Flamel se svou ženou Pernelle, jejich legendami opředená láska a tajemstvím obestřený konec. Mutus Liber (Němá kniha) obsahuje vyobrazení dotyčné dvojice, jak pracuje u pece. Vypadá to téměř, jako by sušili houby. Jakého poznání se vlastně alchymie dopracovala předtím, než osvícenská věda adepty rozprášila a zbavila jejich komunikační prostředky nosnosti?

...

Je fakt, že změny vědomí, které jsme sdíleli, byly integrované a dokonale do sebe zapadaly: Tím chci říct, že symptomy schizofrenie, fantazírování, nových myšlenek a porozumění, které jsme vykazovali, byly sdílenou záležitostí. Zatímco můj bratr mne vnímal jako šamanského mesiáše ve všech jeho manifestacích, on byl pro mne kondenzovanou zvětšovací čočkou mysli umožňující cestu zpátky vesmírem, která se zdála být jedním z logických důsledků našeho experimentu. Každý z nás o samotě se jevil jako osoba podléhající klamu; na druhé straně navzájem jsme pro sebe byli jakýmsi prchavým důkazem toho, že hledisko toho druhého je správné. Rád bych ještě dodal, že ačkoli nebylo možné plně porozumět zvláštním procesům probíhajícím v bratrově mysli, věřil jsem, že se mi podaří proniknout do hloubky a integrovaného porozumění, jejichž se zdály ty to procesy býti projevem zároveň jsem chápal, že zjevná neschopnost uvědomovat si vlastní situaci byla způsobena tím, že jeho my si procházela jakýmsi fundamentálním zpětným procesem. Stejně jako film běžící pozpátku představuje divoce a iracionálně zmatenou podívanou, v níž se přesto nakonec všechny věci vrátí na své místo, tak byly podle mého názoru i myšlenky mého bratra a jeho fyzický pohyb prostým projevem přesného opaku toho, co by člověk logicky očekával.

Dennis byl přesvědčen, že mozek pracuje na principu hologramu. Na tuto myšlenku první přišel Karl Příbram, neurofyziolog ze Stanfordu, jehož názory byly tou dobou v našich kruzích velmi oblíbené. Příbram poukázal na to, že lze zničit či odstranit velkou část biologického mozku, aniž dojde ke ztrátě paměti. Podle stejného principu obsahuje část hologramu veškeré informace uložené do původního celku, z něhož byla tato část odňata. Dennis spekuloval už před naším experimentem, že by v průběhu pokusu mohl být na krátký čas schopen získat obrácený obraz uspořádání mého mozku či mé mysli. Když jsem pak v průběhu experimentu naslouchal volným asociacím jeho mysli, dospěl jsem k přesvědčení, že se to opravdu podařilo ovšem na mnohem delší časový úsek, než jsme původně předpokládali. Po pravdě řečeno jsem stále přesvědčen, že naší jedinou chybou v průběhu celého experimentu a událostí, které po něm následovaly, byla naše neschopnost přesně určit, jak dlouho bude celý proces trvat. Věřím také, že naše porozumění mechanice tohoto procesu, s výjimkou délky jeho trvání, bylo správné, i když stále neúplné. Jinými slovy čas je v této záležitosti stále problematickým bodem. V některých okamžicích volné myšlenkové asociace mého bratra zahrnovaly události, které jsem prožíval více než rok předtím a více než deset tisíc mil vzdálen od místa, kde žil Dennis události, o nichž jsem s nikým nemluvil.

V období následujícím těsně po experimentu vykazoval Dennis schopnost číst mé myšlenky. Rád bych tu jako ilustraci použil jednu historku. Seděl jsem před naší chatou v džungli a naslouchal Dennisovým volným asociacím. Několik okamžiků předtím jsem si všiml, že jsou jeho svaly napnuty takřka k prasknutí enormní fyzickou energií, která provází některé typy schizofrenie. Zmocnily se mě obavy, že by se Dennis mohl někdy v budoucnu začít bránit mým pokusům nenechat ho donekonečna se toulat archetypálními stezkami, jež ho trvale motivovaly k opouštění prostoru, který jsme momentálně obývali. Došlo mi, že kdyby Dennis použil tu nashromážděnou sílu, snadno by mě mohl zranit a pravděpodobně by také utekl. Když mi v mysli vytanula tato nepříjemná možnost poprvé, všiml jsem si, že Dennis opustil svou houpací síť a postavil se do vchodových dveří chaty. Hlasem, který byl dokonalým napodobením hlasu našeho otce, mě poté uklidnil vyslovenou myšlenkou, že: Dennis je hodnej kluk a nikdy by nic takového neudělal.

...

Nejdůležitější z faktorů, kterými bych chtěl dosvědčit, že se jednalo o víc než o jednoduchý případ simultánní schizofrenie, je překvapivá životnost teorie, kterou jsme vytvořili na základě pečlivého pozorování toho, co se nám dělo. Těžko může někdo popřít, že teorie hyperprostorové podstaty stavů vyvolaných halucinogenními drogami a experiment, který můj bratr podnikl, aby tuto teorii prokázal, přinesly pozoruhodné výsledky. Udělal jsem to, že jsem vzal výsledky tohoto vizionářského zjevení a dále jsem je rozpracoval. Jejich rozborem se mi podařilo objevit velmi elegantní, vlnově částicovou teorii o povaze času. Rád bych tu uvedl, že naše zážitky z La Chorrera jsou v tomto ohledu základem značně neočekávané revize matematického pojetí času užívaného ve fyzice. Staré pojetí času spočívá v čirém trvání a lze si jej představit jako hladkou rovinu nebo přímou linku. Moje teorie nahrazuje toto pojetí ideou, že čas je velmi komplexní fraktálový fenomén s mnoha různě velkými vyvýšeninami a prohlubněmi, přes něž je probabilistický vesmír, těhotný tím, co se stane, nucen se hrnout jako voda přes balvany poseté dno řeky.

Objevil jsem fraktálovou dimezi samotného času, matematickou konstantu, která nahrazuje teorii pravděpodobně možného komplexním, ale elegantním a dokonce téměř magickým souborem omezení, jež ovlivňují vyjádření novosti.

...

(pokračování)

Terence McKenna: Pravdivé halucinace

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Mise v La Chorrera (3.) (13.01.2009)
Mise v La Chorrera (2.) (31.12.2008)
Mise v La Chorrera (1.) (22.12.2008)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 10. 2019:

Z komentářů na Internetu: "Elán je samozřejmě skandalizován pod trapnou a průhlednou záminkou. Normální lidé si to uvědomují. Dobře také vědí, že útoky např. na Jarka Nohavicu mají úplně stejný důvod - pošpinit člověka, který se nebojí myslet a chovat jinak, než se těm hajzlíkům hodí. Mají smůlu. Mnoho lidí je dávno prohlédlo a doslova jimi pohrdají."

Celý článek: Mediálne potkany reagujú: Klip Elánu “Bulvárne krysy” ich zasiahol presne tam, kde mal


05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!