Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Machiavelli:
Cizí vojsko je nejhloupější obranné opatření, jaké svět zná.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3124x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2508x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2441x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Nakladatelství Autobus


Převzato (sw.gurroa.cz) - Společnost a vztahy - 30. 06. 2010 (3449 přečtení)

Uvažovali jste někdy nad tím, vydat knihu? Znám jednoho spisovatele SciFi, jehož knihy se mi líbí a nedají se přitom v tištěné podobě sehnat. Protože autor měl problémy s vydavateli, založil si vlastní nakladatelství. Myslíte si, že se tím jeho potíže vyřešily? Ale kdepak, jak vás to jen mohlo napadnout? Žijeme přece v českém Absurdistánu!Nakladatelství Autobus - vypadá to asi honosně, ale je to jen malé nakladatelství, zaměřené na sci-fi, fantasy a pohádky, schopné vydat maximálně jednu knihu do roka. AUTOBUS tvořili dva lidé: majitel a redaktor. Oba to dělali jako hobby, čistě ze zájmu a knihy by je rozhodně neuživily, podle hesla "Ni zisk ni slávu". Naštěstí měli své hlavní zaměstnání.

Počáteční kapitál vyřešil majitel Autobusu vložením vlastních úspor (jedno vydání knihy stálo od 45000 do 80000Kč). Po každé vydané knize se nakladatelství muselo finančně vzpamatovávat a než se peníze za prodané knihy vrátily, nebylo možné další knihy vydávat. Redakční plán měl zpočátku 12 knih, ale další přibývaly rychleji než bylo možné vydávat.

Samozřejmě to byla špatná zpráva pro autory, kteří měli zájem našeho nakladatelství využít. Jednodušší bylo poradit dalším zájemcům založit si vlastní nakladatelství (zkušenosti s tím máme). Klíčová otázka je, jak to zařídit s tou počáteční investicí. Půjčka není rentabilní, úroky by byly větší než zisk a nevidím důvodu, proč by se měla na literatuře dobře pouze banka.

Doufám, že jsem tím všechny případné zájemce dokonale odradil. Rozhodnete-li se ale založit si vlastní nakladatelství, nebudeme na Vás hledět jako na nežádoucí konkurenty, ale můžeme Vám poradit, jak se vyvarovat několika draze zaplacených chyb, které jsme při zakládání nakladatelství udělali my. Ale to už je úplně jiný autobus...

Největší potíže nakladatelství Autobus byly, že bohužel nemělo zázemí v distribuci a muselo využívat cizí distribuční sítě, pokud byly k tomu ochotné. A to nebylo a není jednoduché. Distribuce zpravidla spolkne 40% ceny, ale to ještě neznamená, že bude fungovat. Stěžovali si mi zájemci ze severní Moravy, že naše knihy nikdy ani okem nespatřili. Přitom jsme je na severní Moravu dodali, jenže se nám všechny vrátily jako "neprodejné". Přitom tam celou dobu ležely někde ve skladu, distributor se ani neobtěžoval s jejich vybalením! Skoro bych si tipnul, že na dveřích toho skladu byl nápis: "Nevstupovat! Pozor, jaguár!" A i když se vrátily v originálním balení, byly parádně otlučené. Zřejmě s nimi nezacházeli jako s knihami, spíš jakoby je přehazovali vidlemi.

Divíte se, že jsme po této zkušenosti nesvěřili zmíněné firmě už ani knihu?

Ale ani ostatní firmy se k nám nechovaly vstřícně. Ještě tak Dobrovský-Beta. Je to samozřejmé, košile je vždycky bližší než kabát. Zpočátku se naše knihy poměrně dobře prodávaly ve známém knihkupectví Krakatit, ale ani tam jsme to neměli lehké. Kdykoliv knihy prodali, Martin tam další dovážel v batohu. Pak se stalo, že jsem se na jednom setkání s bývalými spolužáky pochlubil svými knihami a oni projevili zájem některou si koupit. Ujistil jsem je tedy, že v Krakatitu mají vždycky všechno a vyrazili jsme tam jako jeden muž. Už ve dveřích nás vítal prodavač nevrle: "Žádné další knihy nechceme, máme jich ještě plno!" "Výborně, vedu vám zákazníky až z USA!" odvětil jsem. A co se neukázalo? Všechno měli vyprodáno, ale další nechtěli. Takhle se k tomu stavěli už tenkrát a dnes? Škoda slov!

Další hřebíček do rakve Autobusu zarazila vláda Sociální demokracie s minimální daní. Kdo něco podnikal ve vedlejším zaměstnání se ziskem minimálním až nulovým, víceméně jako hobby, ale platil daně v hlavním zaměstnání, ten se dozvěděl, že bude kromě daní v hlavním zaměstnání platit ještě minimální daň ve vedlejším. Z čeho, když zisky nebyly? Škromach se svým sebejistým úsměvem navrhoval, kdo není schopen vyprodukovat alespoň minimální zisk, ať tedy nepodniká, jenže ta daň opravdu dohnala plno drobných živnostníků k uzavírání málo efektivních živností a k odchodu na podporu v nezaměstnanosti - opravdu geniální tah na jejich likvidaci! Zřejmě je výhodnější platit nezaměstnaným, no takové ekonomy hnát bičem je málo! Pro Autobus toto dvojí zdanění (normální + minimální, podle finančáků to spojit nešlo) znamenalo prakticky likvidaci.

Rozhodli jsme se počkat na návrat ODS, ale moc jsme si nepomohli. Minimální daň sice padla, ale museli jsme peníze přednostně investovat do bytů. Vláda ODS totiž odhlasovala vzestup nájmů geometrickou řadou (ideální výše nájmů je prý v Praze za byt 2+1 45.000.- Kč měsíčně) a vlastníci domů se toho ihned chopili - kde jinde ve světě mohou tak beztrestně s byty lichvařit?

Výsledek je smutný. Zpočátku byly peníze i na vydávání knih, teď máme místo toho krutou hypotéku. Nejvíc mě rozesměje politik, který tvrdí, jak jsme na tom dobře, že si můžeme dovolit tak drahé hypotéky! Ale je to smích skrz slzy vzteku. Nebereme si hypotéky proto, že se máme dobře, ale protože nás vyštvali z bytu neúnosným nájemným. Aby bylo průměrné nájemné větší než příjem průměrné rodiny, to nebylo ani za Rakouska. A za první republiky platil zákon o lichvě a podle toho by už šel náš "pan domácí" sedět na dva roky. Zkrátka, není kouře bez ohně a naše vlády jsou jedna za osmnáct, druhá bez dvou za dvacet. Nevybereme si.

A tak je dnes v Praze spousta volných bytů (v našem domě je čtvrtina bytů prázdných už rok), jenže na tak nekřesťanský nájem nikdo nemá a byty proto zůstávají prázdné. Chtěl bych potkat pana ekonoma Ševčíka, který tvrdil, že uvolněním bytů klesne jejich cena! Popadl bych ho pod krkem, dal bych mu pořádnou do nosu a řekl, že ho nemlátím já, ale ruka trhu. Zkušenosti z Německa po jeho sjednocení jsou jasné: ceny nájemného vylétly nahoru a už tam zůstaly, lidé se stěhovali k příbuzným nebo pod mosty, zatímco tisíce volných, ale spekulacemi předražených bytů beznadějně chátraly. U nás to nemůže být jinak, to bych se s panem Ševčíkem vsadil o poslední boty. Zákony jsou dnes bohužel takové. Nájmy kolem dvou tisíc platí dnes už jen nájemníci, jejichž domácí zaspali dobu a nájem pilně nezvyšovali. Kde ale domácí (podle zákonů!) nájmy exponenciálně zvyšovali, tam už dnes dosahuje i tak zvané regulované nájemné nekřesťanské úrovně. Donedávna platilo, že smí být nájem každých šest let zdvojnásoben, současná úprava umožňuje zdvojnásobit nájem každé tři roky. Kdo nechápe, kam ta exponenciála vede, je matematický analfabet, ale nemůžeme přece od poslanců požadovat alespoň minimální inteligenci. Současné zákony považují dosavadní smlouvy za cáry papíru, dnes platí diktát majitelů domů. Prostě vám oznámí, abyste podle zákona od ledna platili o 30% víc. Nájemníci proti této lichvařině nemají obranu. Mohou buď platit, nebo se vystěhovat. Kdo na nájem nemá a platit nemůže, dočká se brzy exekutora a z bytu odejde s holým zadkem. A pokud některý majitel domů ještě dnes brečí nad nízkým nájemným, pak jde čistě o slzy krokodýla. Buď celou dobu nájem nezvyšoval (zaspal dobu, či co?), nebo chce po státu urvat ve Štrasburku nějakou tučnou náhradu.

Potíž je, že exponenciální růst nájmů nevydrží ani milionáři. Ti ovšem bydlí v luxusních vilách, stejně jako někteří poslanci (ačkoliv nemohou vysvětlit, kde na to vzali), takže je otázka nájmů nepálí. Tam, kde už dnes tzv. regulované nájemné dostoupalo nad úroveň minimální mzdy (8000 měsíčně), dosáhne za pouhé tři roky výše průměrného platu (16000 měsíčně) a za další tři roky bude nájemné i nad výší špičkových platů (32000 měsíčně). To už bude většina nájemníků buď registrovaná jako neplatiči, nebo v horším případě exekučně vystěhována pod mosty.

Můžete tvrdit, že to tak daleko nedojde. Ale dojde, podívejte se do bývalého Východního Německa, kde se dnes staré neobydlené paneláky bourají, protože lidé, co v nich dřív bydleli, nemají na nájem. Místo paneláků - supermarkety. Vivat Parlament!

Výsledek je tedy ten, že se rodina Semerádů bude podle hesla Už nikdy nájemní byt! stěhovat daleko od Prahy. Proč daleko? Protože v okolí Prahy jsou dnes předražené i nemovitosti. Realitní kancelář se nestydí nabízet zájemcům za pouhý půlmilionek i ruinu, která před pěti lety vyhořela a dnes tam stojí žalostné zbytky polorozpadlých obvodových zdí. Nebo si myslíte, že je výhodné koupit za pouhého půldruhého milionu domek, který byl v roce 2002 dva metry pod vodou? Naštěstí se dá, alespoň na venkově daleko od Prahy, koupit chalupa, vhodná k bydlení, stěhujeme se tedy na venkov. Děti nám naštěstí vyrostly a vystudovaly, od letoška jsme oba penzisti, takže už nepotřebujeme bydlet v Praze ani kvůli studiím dětí, ani kvůli práci. Upřímně lituji těch, kdo tyhle starosti ještě mají, ale tady je dobrá rada drahá. Leda taková hraběcí. Nemáte-li na nájem, bydlete v hotelu!

Bohužel, na vesnici bývá hlavním problémem nás počítačových maniaků nedostupnost internetu. Kabelovou televizi tam neznají, zavádění telefonu do malých obcí je finančně náročné (zkuste odhadnout, kolik stojí kilometr telefonního vedení?), ani pokrytí mobilním signálem není nejlepší, mobily zachytí signál jen když vyšplháte na nejbližší vršek.

Jakže to zpíval Karel Kryl?

...a vděčni dnešní realitě
líbáme cizí ruce
a jednou zajdem na úbytě

z tý smutný revoluce...

Věštec jeden! Nejspíš ale sám netušil, jakého smutného proroctví se dopustil. Asi jako já, když jsem kdysi ve Válce s mloky doktora Jaroše psal o hořícím Pentagonu a mrakodrapech v New Yorku. Taky mě tenkrát nenapadlo, jak brzy to bude krutá realita...

To nic, pořád věřím, že Autobus ještě vzkřísíme. Autobus není živá bytost, může počkat někde u ledu. To jen my lidi musíme jíst, dýchat a spát, já si pořád říkám, že se k tomu vrátíme.

Je ale taky možné, že se vzkříšení Autobusu nedožiju. V tom případě věnujte Autobusu alespoň tichou vzpomínku.

V.Semerád, 2007

Poznámka redakce:

Autor v současné době nabízí svoje knihy zdarma ke stažení zde.

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!