Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 11. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2505x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2476x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2468x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2367x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Naše nejbližší duše – anděl strážný


Angeli Coloqui - Duchovno - 07. 05. 2013 (5768 přečtení)

Strážní andělé, nazýváni také služebními anděly, jsou zmíněni prakticky ve všech známých náboženských kulturách. Říká se jim různě, ale to podstatné je, že každý z nás má anděla strážného, ať už na anděly věří nebo ne.


Anděl strážný je člověku přidělen na celé jedno konkrétní vtělení duše, aby tuto duši doprovázel na její cestě životem a udržoval tělo i duši v nejlepším možném stavu. Činí tak přímo – svým jednáním, i nepřímo – skrze své rady a doporučení. Nikdy však nekonají proti vyslovené vůli svěřené duše, a to ani v případě, že s tím anděl nesouhlasí.

Strážný anděl miluje svou svěřenou duši, takovou, jakou ji zná, v celosti a nedokonalosti. Není dokonalým, tím je pouze Stvořitel. Skrze svou službu anděla strážného se učí od této duše tomu, kde má sám rezervy a vede svěřenou duši k naplnění stanovených met. Svému svěřenci je nejbližší duší, která je zároveň vždy nablízku. Svým působením odkazuje na Stvořitelovu přítomnost a Boží atributy.

Láskyplného působení služebného anděla na svůj život si nemusíme ani všimnout, ale ti vnímavější a všímavější z nás občas zaregistrují jakýsi pocit z lidí, z věcí, ze situací... Tento pocit je jednou z forem přirozené komunikace anděla strážného s námi, kterou jsme schopni zachytit bez cizí pomoci. Někteří těmto pocitům říkají třeba intuice. Další formou komunikace anděla strážného s námi je něco jako hlad nebo žízeň, potřeba něčeho nebo také někoho. To nám anděl strážný sděluje, co nám nyní chybí a jak to lze doplnit, načerpat, získat.

Andělé strážní s námi komunikují i skrze sny. Může jít o sny se zjevným nebo návodným obsahem. Méně nápadné a stejně účinné je dorozumívání se přes naše běžné sny. Sníme všichni, ale ne všichni si své sny po probuzení pamatujeme. Vždy si ale ze snů pamatujeme to, co nám chtěl anděl strážný sdělit. Pouze hrstka z nás to umí říct slovy. Někteří lidé andělská sdělení vnímají přímou cestou.

Služební andělé vzdělávají naši duši celý život, ale nejvíce patrné je to v raném dětství. Malé děti, neznalé pozitivistického paradigmatu ("Existuje jen to, co lze prokázat, že zde je."), někdy překvapují dospělé okolí svými názory, které jsou nepřiměřené věku. Zde lze spatřit vliv výchovy anděla strážného.

Počiny strážných andělů mají přímý vliv na náš život. Projevují se v okamžicích, kdy jde o Váš život. Třeba, když Vás jen-tak-tak nezajede auto (jakoby Vás někdo na poslední chvíli zachytil a podržel), když se proberete na nemocničním lůžku a je Vám sděleno, že jen kousíček Vás dělil od "zranění neslučitelným se životem" (ať už jde o průstřel, autonehodu nebo pád z výšky...) nebo potkáte "náhodou" svou životní lásku.

Andělé strážní nás doprovází životem, ale to neznamená, že jsou s námi neustále v naší těsné blízkosti. A také to neznamená, že se baví pouze s námi. Strážní andělé spolu mluví mezi sebou navzájem, sdílí zkušenosti a zážitky a snaží se pomoci sobě navzájem a též svým svěřencům. Obvykle s námi komunikují zleva, na rozdíl od archandělů, kteří k nám přistupují zprava.

Mezi úkoly andělů strážných patří také ochrana před nepříznivými astrálními vlivy z okolí. Patří sem různé zlozvyky (zejména závislosti) a démoni (včetně obsednutí a posednutí). Pokud je to nad jejich síly, smí si volat pomoc, ale ani v tomto případě nekonají proti vůli zvěřené duše. Takže, pokud svěřenec vyvolává duchy, nebo snad samotného Ďábla, strážný anděl přivolávání trpce mlčky přihlíží a bojuje o svěřenou duši všemi jemu odstupnými prostředky. A odrazuje člověka už dlouho před samotným aktem vyvolávání.

S kým smí andělé strážní spolupracovat?

Vždy se snaží o spolupráci se svým svěřencem, čímž se předchází mnoha nepříjemným situacím. Dále smí o pomoc poprosit jiného anděla strážného, archanděla Sandolfona, který se stará mimo jiné o anděly strážné jako jejich nadřízený, a také se smí s prosbou o pomoc obracet na archanděly Rafaela, Michaela a další nebeské bytosti.

Jak efektivněji naslouchat radám a vedení svého anděla strážného?

Nejsnadněji toho lze dosáhnout tak, že nasloucháte svým vnitřním pocitům. Tělo si samo řekne, co potřebuje (třeba tím, že máte neodolatelnou chuť na potravinu, co Vám moc nechutná; náhle Vám nejede dolů hrdlem oblíbený čaj...) a podobně funguje řízení se svou intuicí. Někomu pomáhá zapisovat si sny a jejich obsah, jiný zkouší třeba meditaci. Každý podle své povahy a toho, co mu připadá nejschůdnější.

Anděl strážný stojí za levým ramenem svého člověka, s láskou a pokorou vede jeho duši k naplnění všech životních cílů, jak byly stanoveny před vtělením a chrání ji. Je to ta nejbližší duše, kterou ve svém životě máme.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!