Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 27. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Jacob van Blom
Vlk, který kandiduje na pastýře ovcí, začíná častokrát svůj volební projev prostým: Mám vás rád?

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2618x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2422x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2373x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2312x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Naše nejbližší duše ? anděl strážný


Angeli Coloqui - Duchovno - 07. 05. 2013 (5581 přečtení)

Strážní andělé, nazýváni také služebními anděly, jsou zmíněni prakticky ve všech známých náboženských kulturách. Říká se jim různě, ale to podstatné je, že každý z nás má anděla strážného, ať už na anděly věří nebo ne.


Anděl strážný je člověku přidělen na celé jedno konkrétní vtělení duše, aby tuto duši doprovázel na její cestě životem a udržoval tělo i duši v nejlepším možném stavu. Činí tak přímo – svým jednáním, i nepřímo – skrze své rady a doporučení. Nikdy však nekonají proti vyslovené vůli svěřené duše, a to ani v případě, že s tím anděl nesouhlasí.

Strážný anděl miluje svou svěřenou duši, takovou, jakou ji zná, v celosti a nedokonalosti. Není dokonalým, tím je pouze Stvořitel. Skrze svou službu anděla strážného se učí od této duše tomu, kde má sám rezervy a vede svěřenou duši k naplnění stanovených met. Svému svěřenci je nejbližší duší, která je zároveň vždy nablízku. Svým působením odkazuje na Stvořitelovu přítomnost a Boží atributy.

Láskyplného působení služebného anděla na svůj život si nemusíme ani všimnout, ale ti vnímavější a všímavější z nás občas zaregistrují jakýsi pocit z lidí, z věcí, ze situací... Tento pocit je jednou z forem přirozené komunikace anděla strážného s námi, kterou jsme schopni zachytit bez cizí pomoci. Někteří těmto pocitům říkají třeba intuice. Další formou komunikace anděla strážného s námi je něco jako hlad nebo žízeň, potřeba něčeho nebo také někoho. To nám anděl strážný sděluje, co nám nyní chybí a jak to lze doplnit, načerpat, získat.

Andělé strážní s námi komunikují i skrze sny. Může jít o sny se zjevným nebo návodným obsahem. Méně nápadné a stejně účinné je dorozumívání se přes naše běžné sny. Sníme všichni, ale ne všichni si své sny po probuzení pamatujeme. Vždy si ale ze snů pamatujeme to, co nám chtěl anděl strážný sdělit. Pouze hrstka z nás to umí říct slovy. Někteří lidé andělská sdělení vnímají přímou cestou.

Služební andělé vzdělávají naši duši celý život, ale nejvíce patrné je to v raném dětství. Malé děti, neznalé pozitivistického paradigmatu ("Existuje jen to, co lze prokázat, že zde je."), někdy překvapují dospělé okolí svými názory, které jsou nepřiměřené věku. Zde lze spatřit vliv výchovy anděla strážného.

Počiny strážných andělů mají přímý vliv na náš život. Projevují se v okamžicích, kdy jde o Váš život. Třeba, když Vás jen-tak-tak nezajede auto (jakoby Vás někdo na poslední chvíli zachytil a podržel), když se proberete na nemocničním lůžku a je Vám sděleno, že jen kousíček Vás dělil od "zranění neslučitelným se životem" (ať už jde o průstřel, autonehodu nebo pád z výšky...) nebo potkáte "náhodou" svou životní lásku.

Andělé strážní nás doprovází životem, ale to neznamená, že jsou s námi neustále v naší těsné blízkosti. A také to neznamená, že se baví pouze s námi. Strážní andělé spolu mluví mezi sebou navzájem, sdílí zkušenosti a zážitky a snaží se pomoci sobě navzájem a též svým svěřencům. Obvykle s námi komunikují zleva, na rozdíl od archandělů, kteří k nám přistupují zprava.

Mezi úkoly andělů strážných patří také ochrana před nepříznivými astrálními vlivy z okolí. Patří sem různé zlozvyky (zejména závislosti) a démoni (včetně obsednutí a posednutí). Pokud je to nad jejich síly, smí si volat pomoc, ale ani v tomto případě nekonají proti vůli zvěřené duše. Takže, pokud svěřenec vyvolává duchy, nebo snad samotného Ďábla, strážný anděl přivolávání trpce mlčky přihlíží a bojuje o svěřenou duši všemi jemu odstupnými prostředky. A odrazuje člověka už dlouho před samotným aktem vyvolávání.

S kým smí andělé strážní spolupracovat?

Vždy se snaží o spolupráci se svým svěřencem, čímž se předchází mnoha nepříjemným situacím. Dále smí o pomoc poprosit jiného anděla strážného, archanděla Sandolfona, který se stará mimo jiné o anděly strážné jako jejich nadřízený, a také se smí s prosbou o pomoc obracet na archanděly Rafaela, Michaela a další nebeské bytosti.

Jak efektivněji naslouchat radám a vedení svého anděla strážného?

Nejsnadněji toho lze dosáhnout tak, že nasloucháte svým vnitřním pocitům. Tělo si samo řekne, co potřebuje (třeba tím, že máte neodolatelnou chuť na potravinu, co Vám moc nechutná; náhle Vám nejede dolů hrdlem oblíbený čaj...) a podobně funguje řízení se svou intuicí. Někomu pomáhá zapisovat si sny a jejich obsah, jiný zkouší třeba meditaci. Každý podle své povahy a toho, co mu připadá nejschůdnější.

Anděl strážný stojí za levým ramenem svého člověka, s láskou a pokorou vede jeho duši k naplnění všech životních cílů, jak byly stanoveny před vtělením a chrání ji. Je to ta nejbližší duše, kterou ve svém životě máme.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!