Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Henry Wotton, britský diplomat (1659):
Velvyslanec je čestný muž, vyslaný za hranice, aby tam lhal ve prospěch vlasti.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2631x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2510x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2426x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2379x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Naše nejbližší duše – anděl strážný


Angeli Coloqui - Duchovno - 07. 05. 2013 (5407 přečtení)

Strážní andělé, nazýváni také služebními anděly, jsou zmíněni prakticky ve všech známých náboženských kulturách. Říká se jim různě, ale to podstatné je, že každý z nás má anděla strážného, ať už na anděly věří nebo ne.


Anděl strážný je člověku přidělen na celé jedno konkrétní vtělení duše, aby tuto duši doprovázel na její cestě životem a udržoval tělo i duši v nejlepším možném stavu. Činí tak přímo – svým jednáním, i nepřímo – skrze své rady a doporučení. Nikdy však nekonají proti vyslovené vůli svěřené duše, a to ani v případě, že s tím anděl nesouhlasí.

Strážný anděl miluje svou svěřenou duši, takovou, jakou ji zná, v celosti a nedokonalosti. Není dokonalým, tím je pouze Stvořitel. Skrze svou službu anděla strážného se učí od této duše tomu, kde má sám rezervy a vede svěřenou duši k naplnění stanovených met. Svému svěřenci je nejbližší duší, která je zároveň vždy nablízku. Svým působením odkazuje na Stvořitelovu přítomnost a Boží atributy.

Láskyplného působení služebného anděla na svůj život si nemusíme ani všimnout, ale ti vnímavější a všímavější z nás občas zaregistrují jakýsi pocit z lidí, z věcí, ze situací... Tento pocit je jednou z forem přirozené komunikace anděla strážného s námi, kterou jsme schopni zachytit bez cizí pomoci. Někteří těmto pocitům říkají třeba intuice. Další formou komunikace anděla strážného s námi je něco jako hlad nebo žízeň, potřeba něčeho nebo také někoho. To nám anděl strážný sděluje, co nám nyní chybí a jak to lze doplnit, načerpat, získat.

Andělé strážní s námi komunikují i skrze sny. Může jít o sny se zjevným nebo návodným obsahem. Méně nápadné a stejně účinné je dorozumívání se přes naše běžné sny. Sníme všichni, ale ne všichni si své sny po probuzení pamatujeme. Vždy si ale ze snů pamatujeme to, co nám chtěl anděl strážný sdělit. Pouze hrstka z nás to umí říct slovy. Někteří lidé andělská sdělení vnímají přímou cestou.

Služební andělé vzdělávají naši duši celý život, ale nejvíce patrné je to v raném dětství. Malé děti, neznalé pozitivistického paradigmatu ("Existuje jen to, co lze prokázat, že zde je."), někdy překvapují dospělé okolí svými názory, které jsou nepřiměřené věku. Zde lze spatřit vliv výchovy anděla strážného.

Počiny strážných andělů mají přímý vliv na náš život. Projevují se v okamžicích, kdy jde o Váš život. Třeba, když Vás jen-tak-tak nezajede auto (jakoby Vás někdo na poslední chvíli zachytil a podržel), když se proberete na nemocničním lůžku a je Vám sděleno, že jen kousíček Vás dělil od "zranění neslučitelným se životem" (ať už jde o průstřel, autonehodu nebo pád z výšky...) nebo potkáte "náhodou" svou životní lásku.

Andělé strážní nás doprovází životem, ale to neznamená, že jsou s námi neustále v naší těsné blízkosti. A také to neznamená, že se baví pouze s námi. Strážní andělé spolu mluví mezi sebou navzájem, sdílí zkušenosti a zážitky a snaží se pomoci sobě navzájem a též svým svěřencům. Obvykle s námi komunikují zleva, na rozdíl od archandělů, kteří k nám přistupují zprava.

Mezi úkoly andělů strážných patří také ochrana před nepříznivými astrálními vlivy z okolí. Patří sem různé zlozvyky (zejména závislosti) a démoni (včetně obsednutí a posednutí). Pokud je to nad jejich síly, smí si volat pomoc, ale ani v tomto případě nekonají proti vůli zvěřené duše. Takže, pokud svěřenec vyvolává duchy, nebo snad samotného Ďábla, strážný anděl přivolávání trpce mlčky přihlíží a bojuje o svěřenou duši všemi jemu odstupnými prostředky. A odrazuje člověka už dlouho před samotným aktem vyvolávání.

S kým smí andělé strážní spolupracovat?

Vždy se snaží o spolupráci se svým svěřencem, čímž se předchází mnoha nepříjemným situacím. Dále smí o pomoc poprosit jiného anděla strážného, archanděla Sandolfona, který se stará mimo jiné o anděly strážné jako jejich nadřízený, a také se smí s prosbou o pomoc obracet na archanděly Rafaela, Michaela a další nebeské bytosti.

Jak efektivněji naslouchat radám a vedení svého anděla strážného?

Nejsnadněji toho lze dosáhnout tak, že nasloucháte svým vnitřním pocitům. Tělo si samo řekne, co potřebuje (třeba tím, že máte neodolatelnou chuť na potravinu, co Vám moc nechutná; náhle Vám nejede dolů hrdlem oblíbený čaj...) a podobně funguje řízení se svou intuicí. Někomu pomáhá zapisovat si sny a jejich obsah, jiný zkouší třeba meditaci. Každý podle své povahy a toho, co mu připadá nejschůdnější.

Anděl strážný stojí za levým ramenem svého člověka, s láskou a pokorou vede jeho duši k naplnění všech životních cílů, jak byly stanoveny před vtělením a chrání ji. Je to ta nejbližší duše, kterou ve svém životě máme.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!