Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Deborah Eisenbergová, americká spisovatelka:
Američané jsou jediný národ na světě, který věří své vlastní propagandě.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3419x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3047x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2963x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2697x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2504x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Nastane 21. 12. 2012 konec času?


Převzato (Lidové noviny) - Šamanismus - 27. 01. 2008 (18848 přečtení)

Jít dnes do divadla na Jaroslava Duška znamená duchovní seanci. Proslulý komik se přeladil do roviny šamana a vypráví o prastarých tajemstvích Toltéků. A postí se a chodí po uhlí a koupil si speciální toaletu.


Jestli si Jaroslava Duška (46) pamatujete jako pupkatého pantátu z plakátů Pupenda nebo hajlujícího kolaboranta z Musíme si pomáhat, zapomeňte na to. Pohublý muž obrostlý prošedivělým vousem, který má v očích duchovní svit a zabývá se šamanskými praktikami starých Toltéků, to je dnešní podoba někdejšího komika. Ostatně šamansky laděných je i jeho několik stále vyprodaných divadelních představení. Taky chodí po žhavém uhlí, rozmlouvá s buňkami svého těla, očekává šesté slunce, koupil si kompostovací záchod, aby „neposílal své výkaly do vody“, a postí se i dvanáct dní. Teď tedy zrovna ne. „Slečno, je ten medovník dobrý?“ ptá se právě servírky zcela podle evropských pravidel asertivity. „Nóó, je od Rusáků, takže nevím.“ - „Originál? Tak to já ho zkusím!“ a slupne ho ke kávě, bez ohledu na přicházející konec času. Kdysi, v dobách své puberty, měli s Martinem Zbrožkem chaty naproti sobě přes řeku Sázavu a bavili zahrádkáře mystifikacemi, například v létě lyžovali. Takže - není to dneska jen nová duškovská mystifikace? A nejsem náhodou já ta dobře prokypřená půda, do které to padá samo? Poctivě říkám: Nevím. Nechť si to laskavý čtenář za pomoci mocného boha deště Tlaloka posoudí sám.

Vnímáte, že jste se fyzicky změnil? Vypadáte nějak... zduchovněle.

Byl jsem na plastické operaci, na liposukci a nechal jsem si nastřílet měděné vousy. Ale vážně. Všechno se mění. Vesmír ožívá. Lidská mysl se otevírá. Já sleduju změny už několik let. A zkoumám, zda nejsem sám, tedy tak trochu mimo. A k svému překvapení zjišťuju, že podobné změny vnímá hodně lidí. My třeba hrajeme představení Čtyři dohody, založené na toltéckém učení. Myslel jsem původně, že to budu hrát tak pro padesát diváků a za rok to půjde do kytek. Ale hrajeme to třetím rokem a pořád je vyprodáno. Přitom na prvních večerech se někdy lidem dělalo fyzicky zle, těm, kteří jsou ztotožněni se svým egem, se prostě někdy takzvaně zvedá kufr „z takovejch keců strašnejch“. Jedna paní řekla, že jsme jí zkazili večer, že něco tak odporného dlouho neslyšela. Ale zdá se, že se publikum otevírá a zjemňuje.

Není to tak dlouho, co vás lidi znali jako komika nabízejícího kvalitní sex. Co vás přivedlo k šamanismu? Nějaký osobní zážitek? Náhoda?

Takhle by to bylo hezké do novin. Ale ve skutečnosti probíhá neustále milion impulsů a já nedovedu stanovit jedno teď. Můj vjem je, že jsem se o to začal zajímat momentem narození. A když se ohlídnu, vidím, že jsem vždycky dával přednost tomu, že energie má být v rovnováze. Dokonce když jsem měl na vysoké škole dojem, že mi škola bere energii a nic nedává zpátky, tak jsem ji opustil. Navzdory rodičům, kteří z toho byli smutní, protože já byl vynikající student, měl jsem ty dobré známky, tu hlavu na ta studia. Ale najednou přijde v životě chvíle, kdy už se nelze obelhávat.

Na světě je tolik teorií, tolik náboženství, a každé o sobě tvrdí, že je jediné to pravé. Jak se dá poznat lžiprorok, když lidi jsou, jak známo, ochotni uvěřit největší blbosti?

Zeptejte se svého srdce. (s chutí se láduje medovníkem) Když v tom, co vás láká, není pro vás žádné zvýhodnění, když je to prospěšné celku, pak je to ono. Pro mě byla ale vždy rozhodující osobní cesta. A právě Toltéci jsou mistři osobní cesty. Podle nich se setkáváte s vesmírem, přírodou, životem bez providerů, není tam žádný kněz, dealer, který by vám Boha naděloval.

Toltéci ale, pokud vím, byli válečníci, žádné mírumilovné holubice. A není to tak dlouho, co archeologové poblíž Tuly vykopali desítky pozůstatků dětí, které byly simultánně podříznuty jako oběti bohu deště Tlalokovi. Proč bych zrovna Toltéky …

Ale milá Aleno, takhle bychom si taky mohli říct, že nejvíc lidí zabili křesťani! Nebo že nejhorší lidský vynález byl nůž. To je totéž, jako když se dneska tvrdí, že Slunce škodí. Přitom Slunce je životodárná síla, díky níž tady jsme. Jsme stvořeni z jeho světla. A my máme neuvěřitelnou kampaň proti Slunci! Já jsem vloni v létě poprvé nepoužil žádný krém proti slunci. Byl jsem na Sicílii a opálil jsem se nejlépe ve svém životě. Celá ta kampaň je blbost.

Nevím, jestli jste teď potěšil kožní lékaře...

Možná mě nebudou mít rádi, ale vyzkoušel jsem to, je to marketingový tah a nesmysl. A stejný nesmysl je, že Toltéci provozovali lidské oběti a tudíž, že jejich učení je špatné. Jednodušší je přečíst si ho a zkoumat ho srdcem. A jestli někdo našel nějakou kostru a z toho usoudil, že tam byly lidské oběti, mně je to jedno. Původní Toltéci byli mistři a šiřitelé harmonie, nic jiného je nezajímalo.

Dnešní svět připomíná lunapark, takže sociologové prorokují, že se ubavíme k smrti. Nejsou to průvodní znaky úpadku? Neblížíme se k zániku?

Určitě ano. Četl jsem o tom docela pěknou studii, že už splňujeme všech asi dvanáct kritérií zanikající civilizace. Patří tam to propadnutí tělu, všechny ty náhradní díly, které si montujeme do těla. Zábava, která už postrádá jakýkoli smysl, vrhnutí peněz do oblastí, které celku nic nepřinášejí, jako je sportbyznys nebo showbyznys. Používání průmyslu k manipulaci. To všechno je evidentní a Mayové iToltéci to předpověděli, stejně jako Zuluové, indiáni Pueblo, Maorové, Inkové, hindové, buddhisti. Zhruba v této době všichni předpovídají zánik toho dosavadního a zrod nového. Ta proroctví zkoumá i připravovaný britský film Šesté slunce. A právě pro Maye, kteří mají neuvěřitelně dynamické vnímání času, je to jasné, 21. 12. 2012 končí mayský kalendář, nastane konec času. Nikoli světa. Příliv světla bude v té době tak prudký, že náš mozkový systém bude probuzen.

Co si pod tím mám představit?

To nikdo neví. Mayové myslí, že dojde ke spolupráci obou mozkových hemisfér. Protože my tisíce let žijeme pod nadvládou levé, racionální hemisféry. To je ten svět mužů. Válčení, zabíjení, podmaňování, to vše s „racionálním“ zdůvodněním. Podle určitých signálů svět mužů končí, nastává spolupráce archetypů. Třeba probuzení ženského archetypu zhruba v 70. letech minulého století je některými badateli spojováno s přistáním člověka na Měsíci.

Prosím?

Raketa je falický symbol a Měsíc je ženské lůno. Ty věci prý musejí probíhat v synchronicitě, to znamená, že se nutně muselo letět na Měsíc, jakoby znovu oživit ten ženský princip, který pak přinesl vlnu feminismu. Ale musíme si uvědomit, že když říkáme slovo muž, mluvíme o znetvořeném muži. Protože skutečná mužská funkce je milosrdenství. Skutečný muž je opravdový rytíř. A skutečná ženská síla je inteligence. A to, že je to jinak, svědčí o tom, že my jsme tisíciletí naruby. Copak nikomu nepřijde divný, že pravá hemisféra mozku ovládá levou půlku těla a obráceně? A protože jsme prohození, rozvíjíme ty pokleslé, jakoby stínové části svých sil. Místo milosrdenství rozvíjíme lítost, sentiment, a místo pozitivní ženské inteligence spekulativní myšlení. A manipulačním fíglem, přesunem pozornosti, jsme se umístili do námi stvořeného virtuálního světa, ve kterém hodně trpíme. Jak může Bůh existovat, když dopustil tohle, ptáme se? Ale uniká nám, že to dopustili lidi. Bůh jsou ty lidi. Mayové mají krásnou větu: My jsme ti, na které jsme čekali.

Občas se mluví o takzvaných indigových dětech? Kdo to je?

Ten termín vznikl v 90. letech, kdy se začaly množit případy těžko vychovatelných dětí. Jako indigové byly označeny lidmi, kteří vidí aury. Odhadovalo se, že jich je v populaci pět procent, ale dneska se tvrdí, že po roce 2000 narozené dítě je zřejmě každé indigové. Tyto děti působí odmalička dospěle, obtížně se s nimi mluví jako s dětmi. Často oslovují rodiče křestními jmény, mají velké znalosti. A jejich úkol je přesouvat naši pozornost. Některé říkají, že přišly, aby změnily svět.

A neříká tohle každá nová generace? Dokonce to bylo komunistické heslo.

No, ale oni to říkají ve třech letech! Tříleté dítě vás informuje o tom, že jich je hodně a že přišli ze Slunce. Jedno z těch dětí například tvrdilo, že pro ně bylo zpočátku velmi obtížné osvojit si jídlo, protože to je krkolomný způsob získávání energie.

Znáte nějaké indigové dítě osobně?

Znám pár dětí, které jsou atypické. A jak to vyprávějí moji rodiče, já byl zřejmě indigové dítě. Tatínek říkal, že nebylo možno se mnou vůbec diskutovat, už v dětství. Prosadil jsem všechno, co jsem si usmyslel.

Když zmiňujete jídlo - dnes už je na světě víc obézních než podvyživených. Jaký vy máte vztah k jídlu?

Já jsem přesvědčen, že původně bylo jídlo určeno spíše pro zábavu a pro poznání světa.

A z čeho bychom brali energii?

Energie tu je přece pořád. V tuto chvíli námi proudí ohromná sluneční energie. Co máte v jídle jiného, než zadrženou sluneční energii? Rostlina vyroste ze slunce a z vody, je to zastavená, zahuštěná sluneční energie. Pokud by bytost byla schopná nabrat energii ze světla a vzduchu, nemusela by jíst. Patrně na Zemi existují takoví lidé. Moji kamarádi byli teď v Rusku, kde potkali pětašedesátiletou paní, která šest let nejedla ani nepila, a přesto čurala. Velmi statná selka.

Jak dlouho vydržíte vy nejíst?

Slovo vydržíte není přesné. Dvanáct dnů jsem nejedl, jen pil.

Co s člověkem půst udělá?

Zjistíte, jak se vám zvyšuje energie. Působí to až opojně, až jsem se toho lekl. Protože najednou máte pocit, že fakt už nezačnete jíst vůbec. Je to zřejmě podobný stav, jako když se potápěči nechtějí vrátit z velké hloubky. Okolo všichni jedí a vás to začne bavit, protože zjišťujete, že nemáte hlad ani chuť. Vy nemusíte jíst, a přesto máte víc energie. A já každý den hraju divadlo, takže vím, co to je mít nebo nemít energii. Uvědomíte si, že když se najíte, vaše energie většinou poklesne. Myslím si, že jídlo bylo původně možností zakusit svět skrze chuť. Cílem určitě nebylo, že musíte jíst třikrát denně. Já jsem jednu dobu jedl obden. Ale od dětství vám někdo zaměří pozornost na to, že musíte minimálně třikrát denně jíst. A vy si na to zvyknete a pak opravdu potřebujete v tom rytmu jíst. Ale kdybychom se učili od dětství, že budeme jíst jednou denně a za celý den sníme hrstku rýže, budeme na tom klidně fungovat. Paradox je, že když vyvoláte strach z hladu, vytvoříte civilizaci, která se ze strachu přežírá a jídlem si zanáší těla. Když jíte, jste vlastně ve stavu meditace. Proto lidi jedí, pro blahodárný stav mysli, kterého lze ale dosáhnout třeba meditací.

Kdyby byla pravda, co říkáte, nebyla by anorexie tak nebezpečná. Ale má třicetiprocentní úmrtnost.

Pokud se chcete od jídla odklonit, musíte vědomě, s poměrně velkým duchovním nábojem. Jestliže jen odpojíte jídlo, skutečně můžete prostě umřít. Půst musíte doprovázet duchovním cvičením, protože musíte tu energii brát odjinud. Jsem dokonce přesvědčen, že se předem můžete dohodnout s buňkami svého těla a upozornit je, že budete zkoušet takovouhle věc.

A to se prosím dělá jak?

Normálně se s nimi domluvíte. To je vaše věc, jaký si zavedete způsob. Protože to jsou vaše buňky, obměňují se, pracují, vytvářejí vaše tělo, neustále o vás všechno vědí. A když s nimi nekomunikujete dostatečně, tak třeba vytvoří nějakou nemoc, abyste si jich konečně všimla.

Tělo je opravdu zvláštní, to přece není jen obal na energii: umí se samo opravovat, řekne, co potřebuje...

Takhle jsem se dostal k půstu, že jsem poslouchal své tělo. Jednu dobu mě bolelo koleno, což byl už jasný signál, že musím být lehčí. Tělo je vlastně největší záhadou vůbec. Je složeno ze stovek miliard buněk, samo o sobě perfektně funguje. Tedy pokud vy ho neničíte. Vy ho totiž můžete vycvičit k čemukoli. Když ho vycvičíte na kouření, tak ono potom chce kouřit. (dívá se vyčítavě na kouřící fotografku) Na začátku nechce, na začátku vám sděluje, že to je hnusný. Ale poslechne vás, je vám v jistém smyslu k dispozici. Můžete ho přinutit k závislosti na chlastu, na drogách, na čemkoli, co mu vnutíte jako nezbytnost, kterou potřebujete na cestě ke svému iluzivnímu štěstí. Ovšem potom už vás tělo drží v pasti. A nastává zvláštní chvíle, kdy vy se chcete přestat přejídat, a nejde to, žerete pořád. To tělo vám to najednou vrací, já bych to řekl přímo takto: Vaše tělo vám to dává sežrat. A ta setrvačnost je obrovská. Vrchol setrvačnosti je rakovina. Rakovina je přece typický obraz ega. Co dělá ego? Chce si vykrojit kus z celku, chce se ho zmocnit, říct, tohle je jenom moje, a tento kus chce zvětšovat. Ať už je to pozemek, pole působnosti, vliv, moc. Ego se chová přesně jako rakovinný nádor. Ta buňka stejně jako ego nechápe, že jak bude větší a větší, v určitou chvíli zničí celek.

Není to taky obraz naší civilizace?

V jistém smyslu ano. Obraz totálního šílenství a neschopnosti racionálního myšlení. Po silnicích nám uhánějí mnohatunové nebezpečné kolosy, které nesmyslně vozí totéž zboží tam a zpět. Vyrábějí se pořád dokola věci, které nepotřebujeme, protože je už máme. Reklama nám je musí vnutit. Nebo vstupte do supermarketu a pozorujte ženy na pokladnách. Ony dokonce nesmějí jít na záchod, mají tam asi nějakej nočník nebo si musejí vzít plenu. To je 21. století? Nebo farmaceutický průmysl, to nakukání lidem, že musejí brát chemikálie, aby se uzdravili. Já šestnáct let neberu žádné léky, šestnáct let jsem nebyl u lékaře. Od roku 1991, kdy jsem poprvé šel po žhavých uhlících a usoudil jsem, že když mé tělo zvládne jít přes takový žár, určitě zvládne i nemoc.

Provozujete ještě nějaké další jogínské praktiky?

Snažím se žít tak, abych byl energeticky v rovnováze.

Jak vám mám věřit, když používáte mobil, jezdíte autem, mailujete?

Teďka jste se trefila. Zrovna řeším, že dám mobil pryč. Stejně už vlastně posílám skoro jen esemesky, už si ho nechci dávat k hlavě. Autem jezdím úplně minimálně. Ale já tu cestu vidím v harmonizaci, ne v nějaké ortodoxnosti. Mě zajímá hledání harmonie v každodenní praxi, což třeba znamená užívat ty věci v nezbytné míře. Stejně jako jídlo. Jeden skeptik mi tvrdil, že k chození přes žhavé uhlí žádná meditace není potřeba, že se prostě musí jít rychle. Pro mě přechod ohně není nic teoretického, ale osobní věc. Jdete udělat něco, o čem část vaší bytosti pochybuje, že je možné. Překonáváte strach. A v tom právě spočívá ta událost, ne jestli to někdo vědecky vysvětlí. A jestli si ten člověk opravdu myslí, že se nespálí, no tak ať to udělá. Ale třeba v 91. roce jednoho chlapíka odvezla sanitka s puchýřem přes celá chodidla. V čem to tedy podle vás je?

Když přes ten oheň jdete, měla byste zachovat respekt vůči ohni. Jinak vám oheň sdělí, že to není tak úplně samozřejmé. Já teď půjdu počtvrté. Zatím jsem se nespálil. Záhad je v našem světě hodně.

Zaregistroval jste to, co tvrdí astrofyzikové, totiž že zhruba devadesát devět procent vesmíru tvoří temná hmota, o které existují jen nepřímé důkazy?

Jistě. A je zajímavé, že podobné číslo se opakuje i v jiných oblastech. Například v lidském střevě je asi kilo a půl mikroorganismů, z nichž jen asi dvě procenta jsou popsána, ale u 98 procent, to je přes kilo, se neví, proč v nás vlastně jsou. Mají pro to snad vysvětlení Toltéci? Mají. Oni říkají, že svět je složen z tonální a naguální stránky. Tonální část je ta, kterou poznáte smysly a uchopíte rozumem. Naguální je ta nepoznatelná, smysly nezachytitelná stránka světa, kterou poznáváme jen z jejího působení. Elektromagnetické vlnění nebo vzduch zrakem nevidíte. Nagual řídí naše tělo.

Jste zastáncem teorie inteligentního projektu, nebo evoluce?

Pro Toltéky je celý vesmír inteligentní, inertní neživá hmota je výmysl lidského mozku. A podle proroctví budeme teď čím dál víc vnímat signály z vesmíru, že je živý. Podle toltéckého pojetí totiž vnímáme tak, jak myslíme. Běžně soudíme, že nejprve vnímáme a z toho pak vysoudíme myšlenky. Ale je to právě naopak: My prostě nevidíme, co nechceme, a vidíme, co jsme ochotni vidět. Dělaly se pokusy, kdy lidem vsugerujete, že jim dáváte do ruky žhavou minci, ale dáte jim studenou, a přesto jim naskočí puchýř. Když budete chtít vidět nepřátelský svět plný problémů, tak ho takový uvidíte. Ale když budete chtít vidět svět, kde se stále učíme, kde jsou nám poskytovány různé lekce, které dočasně mohou vypadat třeba tragicky, můžete s odstupem času uvidět i smysl takové lekce.

Často mluvíte o mužské a ženské energii. V čem jsou ty síly jiné?

Existuje teorie, že muži museli v určité chvíli svého vývoje uzavřít svoji citovou složku, aby mohli vládnout světu a zabíjet. A ženám se stalo, protože do toho nemohly mluvit, že uzavřely centrum svého projevu, a tudíž zesílily schopnost manipulace. My žijeme v době, kdy se tyto deficity začínají řešit. Muži otevírají cit a ženy otevírají svoje centrum projevu. Tím se mění svět. Hodně se to podle mého soudu mění taky tím, že muži chodí k porodům. Ty tendence, které někde dřímaly, ten přírodní člověk v nás, kterého civilizace zatlačuje jako něco nepatřičného, jako toho chlupatého divocha, sílí. Mimochodem, pozorujete, jak se dneska civilizace zbavuje všech chlupů? Všichni se vyholují, kam až to jde, protože to je prostě takový... fuj, smrdí to a je to takový divný. Jenže my jsme toho divocha chtěli zahnat, a on se nám vrací. Například v tetování a v piercingu.

Když jsme u přírody v nás, je pravda, že jste si pořídil suchý záchod?

Já jsem si pořídil kompostovací separovací záchod. Protože když začnete komunikovat se živly, když se začnete třeba ptát vody, jak se jí to líbí, že je hnána pod tlakem rovnými rourami, tak zjistíte, že voda není ráda. Voda miluje spirálovitý pohyb, peřeje, zákruty, pro vodu je přirozené pohybovat se v obloučku, ve spirále. A my jsme z vody udělali odpadní kanál, vyserem do toho naše hovna a spláchneme to pitnou vodou, což považuju za další neskutečnou věc. Nám uniká, co se učí už malé děti ve škole: že je to opravdu koloběh. My do toho koloběhu lifrujeme naše odpadky, s pocitem, že se to tam nějak vyčistí. Přitom ve Švédsku existují vyvinuté kompostovací záchody. Jeden jsem koupil a pěkně kompostuju své výkaly.

Vždycky jste byl vynikající mystifikátor. Co když si nad naším rozhovorem čtenář pomyslí, že je to jen další z vašich kousků?

Heleďte, Aleno, mně je to úplně jedno. Každý člověk stejně vidí svět po svém. Ale i když jedna část naší civilizace destruuje planetu, pořád ještě tady žijí lidé jako z doby kamenné. A právě oni nám udržují vědomí té harmonie, která vzniká z komunikace tonální a naguální stránky. Jestliže budete brát v potaz tu svou tichou sílu a před každým svým větším rozhodnutím se zeptáte své naguální části, najednou některé věci už neuděláte. Já ale nikoho nechci přesvědčovat. Můžu jen něco rozeznít, co už rozum nezastaví. Taky se tomu říká svědomí. Podle jednoho z výkladů mayského kalendáře začne závěrečný sprint v únoru 2011. Takže se tady můžeme klidně sejít a dát si znovu rozhovor.

Tak jo, za čtyři roky tady. Zatím vás cvičně zdravím toltéckým pozdravem: Ty jsi mé druhé já...

...neboli toltécky In lack ech!

Alena Plavcová
Lidové noviny

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,28 / Počet hlasů: 18] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 5 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!