Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
George Bernard Shaw:
Demokracie je posledním trikem tyranie.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2606x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2409x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2365x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2304x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Návod jak být příkladným partnerem


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 02. 02. 2009 (6164 přečtení)

Malá ukázka toho, co umí typologie MBTI - rady pro všech 16 typů osobností. Více o typologii najdete v článku Chcete lépe poznat sami sebe i druhé? MBTI.Nevíte-li kdo jste, udělejte si test a vraťte se.

 ESTP  Zklidněte se  Milujete vzrušení, překvapení, změnu, což nebývá pro partnera vždy příjemné. Zklidněte se. Zlepšete dochvilnost, oživte situaci, respektujte rodinné zvyklosti a tradice.
 ESFP  Nerozptylujte se  Velmi dobře vyhovujete různým lidem, ale tak nevycházíte vstříc potřebám partnera. Příkladem je rodič, který slíbí vzít jedno dítě na hokej v šest, druhé na cvičení v sedm a partner čeká doma s večeří na šestou.
 ISTP  Buďte nepraktičtí  Vaší hlavou probíhá mnoho myšlenek, jako zda sestavit stolek pod televizi nebo poslat vzkaz Miluji tě na mobil. Tyto nápady zavrhnete jako směšné nebo nepodstatné. Škoda, zkuste někdy jednat impulsivně.
 ISFP  Vyjadřujte se slovně  Slova považujete za ztrátu času, raději dáváte lásku najevo pečením koláčů (nic neukazuje lásku více) nebo koupí květin. Někdy však mluvte nebo pište. Přiložte ke koláčům nebo květinám lísteček Miluji tě.
 ESTJ  Nepopírejte své reakce  Projevujete se drsně včetně mluvy. Neprokazujte náklonnost s tím, že ji za chvíli popřete. Pouze řekněte Miluji tě.
 ESFJ Projevte vztek  Vaše touha po harmonii způsobuje, že problémy zametáte pod koberec. Máte-li hlad dříve než je jídlo hotové, projevte svou nespokojenost, nebojte se.
 ISTJ  Oceňte dobré chování  Nechválíte správné chování, neboť je očekáváte. Měli byste se naučit oceňovat drobné i významější věci. Řekněte Miluji tě alespoň jednou týdně, je to vaše povinnost k partnerovi.
 ISFJ Buďte více asertivní  Partner by vám rád řekl: Oceňuji tvou věrnost, ale zkus se někdy naštvat. Hádat se s vámi je jako jíst cukrovou vatu - kousnete do ní a zmizí. To není konstruktivní, buďte asertivnější a méně odpovědní.
 ENTJ  Sdílejte svou jemnost  Máte podobné sklony jako ESTJ, v jednu chvíli něco řeknete a za chvíli to popřete, ale spíše sarkasticky. Važte si své jemnosti bez ironie.
 ENTP Udělejte to!  Všimnete si věcí, které je v bytě třeba změnit, ale pak problém odložíte. Jste-li kritizováni za nedodělanou práci, tak svou chybu napravte. Pro dobro manželství se nebojte zásahů do systému. To, co je třeba, udělejte hned.
 INTJ Nabídněte pomoc  Jste nezávislí, ale nevyžadujte stejnou věc od partnera. Naopak ho/ji podpořte.Neházejte je do vody, pokud ještě neumí plavat.
 INTP Mluvte ze srdce  Lásku vyjadřujete vzhledem k převaze myšlení příliš komplikovaně. Dejte najevo city, nikoliv rozum.
 ENFJ Připusťte nesouhlas  Předpokládáte, že partner ve všem souhlasí, a při běžných otázkách se cítíte dotčeni. Umožněte druhé straně nesouhlasit.
 INFP Čelte současnému problému  Než byste si připustili určité problémové stránky vztahu, raději se jim vyhnete. Neutíkejte do svých představ bezproblémové budoucnosti. Řešte současné problémy.
  INFJ  Projevte se  Dovedete se vcítit do jiných lidí, chápete mezilidské vztahy, ale často nic nepodniknete.Víte, že partner potřebuje povzbuzení nebo slyšet Miluji tě, ale zrovna dnes mlčíte. Podpořte viditelně svého partnera když to potřebuje, nikoliv až budete chtít.
 INFP Nabídněte radu  Máte dar rozumět pocitům jiných a schopnost povzbudit je, ale nedůvěřujete si. Nebojte se ocenit partnera.

 

Ukázka z knihy Otto Kroeger, Janet M. Thuesen: Typologie. 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku, výchovu dětí a úspěch v práci. Triton 2004, ISBN 80-7254-577-9

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!