Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 09. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2774x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2720x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2718x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2638x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2384x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Návod jak být příkladným partnerem


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 02. 02. 2009 (6401 přečtení)

Malá ukázka toho, co umí typologie MBTI - rady pro všech 16 typů osobností. Více o typologii najdete v článku Chcete lépe poznat sami sebe i druhé? MBTI.Nevíte-li kdo jste, udělejte si test a vraťte se.

 ESTP  Zklidněte se  Milujete vzrušení, překvapení, změnu, což nebývá pro partnera vždy příjemné. Zklidněte se. Zlepšete dochvilnost, oživte situaci, respektujte rodinné zvyklosti a tradice.
 ESFP  Nerozptylujte se  Velmi dobře vyhovujete různým lidem, ale tak nevycházíte vstříc potřebám partnera. Příkladem je rodič, který slíbí vzít jedno dítě na hokej v šest, druhé na cvičení v sedm a partner čeká doma s večeří na šestou.
 ISTP  Buďte nepraktičtí  Vaší hlavou probíhá mnoho myšlenek, jako zda sestavit stolek pod televizi nebo poslat vzkaz Miluji tě na mobil. Tyto nápady zavrhnete jako směšné nebo nepodstatné. Škoda, zkuste někdy jednat impulsivně.
 ISFP  Vyjadřujte se slovně  Slova považujete za ztrátu času, raději dáváte lásku najevo pečením koláčů (nic neukazuje lásku více) nebo koupí květin. Někdy však mluvte nebo pište. Přiložte ke koláčům nebo květinám lísteček Miluji tě.
 ESTJ  Nepopírejte své reakce  Projevujete se drsně včetně mluvy. Neprokazujte náklonnost s tím, že ji za chvíli popřete. Pouze řekněte Miluji tě.
 ESFJ Projevte vztek  Vaše touha po harmonii způsobuje, že problémy zametáte pod koberec. Máte-li hlad dříve než je jídlo hotové, projevte svou nespokojenost, nebojte se.
 ISTJ  Oceňte dobré chování  Nechválíte správné chování, neboť je očekáváte. Měli byste se naučit oceňovat drobné i významější věci. Řekněte Miluji tě alespoň jednou týdně, je to vaše povinnost k partnerovi.
 ISFJ Buďte více asertivní  Partner by vám rád řekl: Oceňuji tvou věrnost, ale zkus se někdy naštvat. Hádat se s vámi je jako jíst cukrovou vatu - kousnete do ní a zmizí. To není konstruktivní, buďte asertivnější a méně odpovědní.
 ENTJ  Sdílejte svou jemnost  Máte podobné sklony jako ESTJ, v jednu chvíli něco řeknete a za chvíli to popřete, ale spíše sarkasticky. Važte si své jemnosti bez ironie.
 ENTP Udělejte to!  Všimnete si věcí, které je v bytě třeba změnit, ale pak problém odložíte. Jste-li kritizováni za nedodělanou práci, tak svou chybu napravte. Pro dobro manželství se nebojte zásahů do systému. To, co je třeba, udělejte hned.
 INTJ Nabídněte pomoc  Jste nezávislí, ale nevyžadujte stejnou věc od partnera. Naopak ho/ji podpořte.Neházejte je do vody, pokud ještě neumí plavat.
 INTP Mluvte ze srdce  Lásku vyjadřujete vzhledem k převaze myšlení příliš komplikovaně. Dejte najevo city, nikoliv rozum.
 ENFJ Připusťte nesouhlas  Předpokládáte, že partner ve všem souhlasí, a při běžných otázkách se cítíte dotčeni. Umožněte druhé straně nesouhlasit.
 INFP Čelte současnému problému  Než byste si připustili určité problémové stránky vztahu, raději se jim vyhnete. Neutíkejte do svých představ bezproblémové budoucnosti. Řešte současné problémy.
  INFJ  Projevte se  Dovedete se vcítit do jiných lidí, chápete mezilidské vztahy, ale často nic nepodniknete.Víte, že partner potřebuje povzbuzení nebo slyšet Miluji tě, ale zrovna dnes mlčíte. Podpořte viditelně svého partnera když to potřebuje, nikoliv až budete chtít.
 INFP Nabídněte radu  Máte dar rozumět pocitům jiných a schopnost povzbudit je, ale nedůvěřujete si. Nebojte se ocenit partnera.

 

Ukázka z knihy Otto Kroeger, Janet M. Thuesen: Typologie. 16 typů osobnosti, které ovlivňují život, lásku, výchovu dětí a úspěch v práci. Triton 2004, ISBN 80-7254-577-9

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...


10. 09. 2020:

Jaroslav Štefec: "Zajímalo by ale určitě nejen mě, jakou svobodu měl pan senátor (Vystrčil) na mysli. Svou svobodu kašlat na doporučení prezidenta, premiéra a ministra zahraničí a na ekonomické zájmy ČR? Svobodu vyhazovat peníze českých občanů za nesmyslné cesty, které nás navíc naprosto jistě o další peníze ještě připraví? Svobodu Tchaj-Wanu? Svobodu Číny? Nebo svobodu lidí v ČR? Netuším, a opět jsem si naprosto jist, že by to nedokázal vysvětlit ani on sám..."

Celý článek...


10. 09. 2020:

Pavel Černocký: „Proč popularita ANO a Babiše stále neklesá? Prosté... když "obyčejný" člověk poslouchá, co Babiš říká a dělá, a porovnává to s nenávistnými výlevy exotů jako Fiala, Vystrčil, Bartoš a nebo Rakušan, tak si říká: "No, on ten Babiš asi není nic moc, ale ono by mohlo být daleko hůř...", kdyby se dostali k lizu ti "liberální pseudodemokraté" ... "

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!