Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aischylos:
Nenazývej nikoho šťastným, dokud není mrtev.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2675x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2333x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2298x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Nebeské bytosti


Angeli Coloqui - Duchovno - 23. 05. 2013 (3376 přečtení)

Kdo všechno obývá prostory Nebe a Rajské zahrady? Že jsou v Nebi andělské chóry, to všichni víme. Kdo kromě andělů obývá Nebe?

Mezi tyto nebeské bytosti patří draci, sfingy, kentauři, jednorožci, pegasové, vysoce inteligentní hlavonožci a vážky.


Draci

Draci jsou vytvořeny z Nebeského ohně a jak je dochováno v legendách, chrlí oheň a milují zlaté poklady. Jsou to velice hrdé a ušlechtilé bytosti, které mají své místo v Nebi. Jejich počet je v řádech tisíců a posledních několik tisíc let prakticky neměnný. I draci splývají s Pánovou suitou a se Světlem (s Plamenem, který je stvořil). Žijí ve volném rodovém uskupení.

Draci se dělí na 2 poddruhy, které se liší hlavně způsobem života. Živloví draci jsou menší, a k životu potřebují jeden ze 4 základních živlů, ze kterého čerpají sílu. Nebeští draci jsou až na jednu výjimku vždy větší, a jejich život není vázán na konkrétní životní prostředí a sílu čerpají ze svého pokladu. Nejmenší nebeský drak byl tzv. waleský červený drak, který žil v hlubokých lesích. Ostatní druhy nebeských draků jsou výrazně větší. O jejich velikosti a podobách podávají svědectví četné pohádky a mýty.

Všichni draci mají křídla, většina draků má 4 chodivé končetiny opatřené drápy. V Jižní a Střední Americe mají svůj původ okřídlení hadi, kteří rovněž patří mezi draky.

Draci jsou pokrytí šupinami, které kryjí jemnou kůži. Základní barva draka je zelená, stejně jako je zelená dračí krev. Další zbarvení je dáno zbarvením šupin. Ty jsou velice ostré, pro většinu zbraní obtížně proniknutelné. Dračí druhy se vzájemně liší tvarem šupin.

Dračí tělo je velice dlouhé, zakončeno ocasem. První pár lopatek patří kráčivým končetinám, druhý pár náleží křídlům, pánevní pletenec kráčivým končetinám.

Dračí hlava je protáhlého tvaru, podobně jako u varana nebo krokodýla, se svislou panenkou. Silná tlama ukrývá 2 až 3 řady zubů. U některých druhů jsou jedové žlázy a v jícnu má své ústí ohňotvorný orgán. Drak se svým ohněm nespálí.

Končetiny jsou v poměru k tělu krátké, křídla mají různé tvary a vždy velkou plochu a silné svaly.

Dračí křídla jsou vždy v páru, většinou dvě. Povrch je blanitě šupinatý, pernatý (odlišná struktura peří, které je drsné na omak a řeže) nebo také blanitě kožnatý.

Draci potřebují k nalákání partnerky zlatý poklad. Velký zlatý poklad. Ze zlata pak čerpají sílu. Odtud jejich láska k žlutému kovu.

Páření se děje pouze jednou za dračí život. Jedinec dospívá ve věku 1500 let, kdy dokáže chrlit oheň tavící skály. 
Draci obývali svého času většinu biotopů kromě pouští, kde žili pouštní draci spolu se sfingami.

Sfingy

Stejně jako draci, i sfingy byly stvořeny z Nebeského plamene a jak je dochováno v legendách, milují hádanky. Jejich bytí je opředeno tajemstvími. Jsou to velice ušlechtilé a důstojné bytosti, které mají své místo v Nebi. Na rozdíl od draků je jejich počet proměnlivý. Mají stálé partnerské svazky. Taky splývají s Pánovou suitou a se Světlem (s Plamenem stvoření). Žijí v úzkém rodovém uskupení. Obývají jednu část Rajské zahrady.

Většinou vypadají jako kočkovité šelmy opatřené velkými pernatými křídly. Mají velice ušlechtilé hlavy a jasné oči. Byly zobrazovány například v Benátkách a v Babyloně. Panenka mívá tvar přináležející živočišnému druhu, na který se sfinga podobá. Jsou dlouhověké, podobně jako draci, ale dospívají dříve. Navzdory úctyhodným rozměrům jsou velice hbité, rychlé a obratné.

Sfingy obývali přednostně teplé biotopy, pouze několik jich žilo v horách a v království sněhu, kde žili draci.

Kentauři

Nejméně naložené bytosti v Nebi. Není jasné, zda to sají s mateřským mlékem, nebo je to výchovou.

Jde o bytosti s trupem a rukama člověka a trupem a končetinami koně.

Jsou to převážně pastevci nebeských stád, ale jsou mezi nimi i učenci. Dovedou předpovídat budoucnost, studují hvězdy a pohyby vesmírných těles.

Kentauři jsou dvojího pohlaví, nemají stálé partnerské svazky a žijí ve stádech.

V očích draků jsou to koně, v očích sfing jsou to lidé.

Jednorožci

V Rajské zahradě žijí bílé koně s rohem vprostřed čela. Jejich přítomnost je pro duši povznášející, jsou to poslové dobrých zpráv, léčí svou přítomností. Někdy se zjevují lidem ve snech.

Pegasové

Okřídlení koně různých zbarvení opatření pernatým párem křídel. Jsou to povzbuditelé a utěšitelé, rovněž léčí svou přítomností. Také oni se mohou zjevovat ve snech.

Vysoce inteligentní hlavonožci

Dávno před draky a sfingami obývali Zemi inteligentní hlavonožci. Stavěli svá města pod vodou i na březích, měli svou kulturu.

V Nebi již žijí pouze jako součást Pánovy suity.

Jejich úsudek je bryskní, vždy uvažují věc z několika hledisek najednou.

Zemi obývali na přelomu prvohor a druhohor.

Vysoce inteligentní vážky

Žili zhruba ve stejné době jako hlavonožci ale na souši. V současné době ještě poslední jedinci žijí v Nebi na pozici srovnatelné s andělem, vážky-archandělé splynuli s Pánovou suitou nebo se Světlem.

Uvažují odlišně od ostatních nebeských bytostí, v nebeské knihovně zanechali rozsáhlé spisy a několik systémů, které v Nebi fungují dodnes, je jejich dílem.

Také vážky byly obyvateli Země v období prvohor a druhohor.

Všechny Boží bytosti mají svůj předobraz ve tvorech žijících na planetě Zemi a v současné době se mohou vtělit do žijících tvorů. Postupně směrují ke splynutí s Pánem, stejně jako andělé, a jsou plnohodnotnými členy nebeských zástupů. Draci a sfingy jsou součástí nebeské armády.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!