Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Romain Rolland:
Nejhorší chorobou, kterou svět trpí, není síla zlých, ale slabost dobrých.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2951x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2548x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2504x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2388x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2247x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Nesvoboda v partnerství


Převzato (putnici.sk) - Společnost a vztahy - 01. 12. 2006 (4885 přečtení)

Mnoho z nás žije v partnerských svazcích, ale jen málo kdo může říci, že zažívá i svobodu. Co, a nebo proč tomu tak je, se pokusím vysvětlit v následujících řádcích. Někam se ztratilo to základní, co partnerství, má-li byt šťastné, tvoří.Tedy dobrovolné rozhodnutí dvou lidských duší spolu, lépe vedle sebe kráčet životem, aniž by se snažil jeden druhého vmanipulovat do svého světa představ a přání, se kterými každý z nás do svazku vstupuje.

Už samotné slovo svazek je jaksi určující pro to, co se stane vstoupí-li dva jedinci do tzv. svazku manželského. Být svázán, není ale přeci určením pro manželství .To prvotní byla láska dvou lidí a jejich touha kráčet spolu, nebo lépe vedle sebe životem. Kde se poděje ona svoboda, se kterou děláme toto rozhodnutí, a kde se nastaví mechanismus kompromisů a ústupků. To vše je jen dílem touhy naplnit představu, se kterou vstupujeme do manželství. Tyto představy jsou různé podle toho, jaká pravidla byla na nás uplatňovaná v období dětství a co za program jsme do sebe vložili ve výchově. Nelze samozřejmě pominout ani vliv našeho znamení zvěrokruhu, numerologický kód spojený s našim jménem, či osudová vlákna, která jsme si s sebou přinesli. To vše utváří náš vnitřní vesmír, naše chápání souvislostí a vnímání tohoto světa. Jako reality, která se snaží naše vnímání svým způsobem rovněž ovlivňovat. V tomto zmatku každodenního prožívání se potom stává, že naše svobodné rozhodnutí už nevnímáme jako svobodné, ale jako kladbu, se kterou se musíme naučit žít.

A tak žena ve jménu zachování rodiny obětuje svoje touhy a přání na úkor dětí, jen aby neztratily otce. Následkem toho si postupem času přivodí potíže se štítnou žlázou, jako orgánem jež vypovídá toto. Raději v tichosti trpět, než být příčinou potíží. Raději pravdu spolknout, než ji říci nahlas. Kdo ví jaká by byla reakce. No a naopak muži ve svém pojetí živitelů, dnes a denně a stále dokola budovat, tvořit, zušlechťovat a především žádné city, chlapci přece nebrečí.

S tím vším se potýká valná většina partnerských párů. Je jen málo těch, kteří jsou připraveni respektovat názor svého partnera. A co teprve pokud si dovolí mít na věci jiný názor. Ale v tom právě spočívá to co partnerství dělá opravdu partnerstvím. Tedy rovnost tolerance a chápavost pro možnost nemít vždy a za každou cenu pravdu. S toho všeho se potom vyvíjejí i choroby, jejichž následky jsou mnohdy nezvratné . A to podle toho jakou intenzitu prožívání člověk na sebe dopustí. Právě ledviny, močové ústrojí a genitální choroby jsou přímo úměrně spojeny s prožíváním v partnerství. Neřešením těchto a samozřejmě i jiných nedorozumění v postojích nastane postupné ochlazení vztahu a mnohdy až do míry rozchodu. A zde potom, jako následek nastává křivda spojená s nepochopením a právem na to určit viníka mnohdy i touha trestat.To se velmi často děje prostřednictvím dětí, které aniž by mnohdy tušily co se děje jsou postaveny před volbu s kým, že budou nadále žít.

Pro děti je tato volba něčím naprosto nepřirozeným.Vždyť v období rozchodu rodičů mají oba stejně rády .Teď se ale musí rozhodnout koho víc. To může mít za následek propuknutí inkontinence a to i ve věku, kdy by se to stát vůbec nemělo. Inkontinence je stav, při kterém svěrače v těle přestávají pracovat neúměrným tlakem životních situací. Prostě si s tím nevím rady a tak moje schopnost udržet tlak poklesne na míru, kdy i tělo neudrží větší zátěž. Tedy řešení takového stavu je ve snížení tlaku a adekvátním postojem k dětem i v době kdy se rodiče rozvádějí. Na fyzické úrovni je to potom bylinka nejen posilující svěrací aparát ,ale především uklidňující mysl. Tužebník jilmový je vynikající s kombinací dobromyslu. Tedy máte-li někoho ve své blízkosti tyto dvě určitě pomohou.

Nemyslím, že by některý z rodičů chtěl vědomě poznamenat své děti mnohdy na celý život jen proto, že se cítí být ukřivděný. V mnohých rodinách jsou však situace natolik vyhrocené, že může u dítěte propuknout po takovém rozchodu i epileptický stav a to je choroba, se kterou se velmi těžko něco dělá. Jediný mechanismus ,který tomu všemu dokáže zabránit je nikdy nevstupovat do svazku, jež bude, nebo je omezující. Pokud však již něco podobného prožíváme, potom je nejvýš vhodná komunikace a sdělení si postojů bez toho, že by to bylo obviňující, nebo podmiňující pro vaše další soužití. Je-li jeden s partnerů vystaven tlaku, potom bude zcela automaticky reagovat obraně. Malá pomůcka spočívá v tom, že si partneři určí nějaké heslo. Jakékoli slovo, které bude nevšední. Při komunikaci může dojít k tomu, že jisté formulace nemusí být v tu chvíli přijaty, a tak ten kdo se cítí být v ohrožení toto heslo pronese. To je signál, že diskuze není již neutrální, ale že je vnímaná jako útok. Pokud obě strany poslechnou tak k italské výměně názorů vůbec nedojde. A nedojde potom ani k tomu, že by některý orgán ve vašem těle přestal fungovat.

K tomu nechť je vám všem daná síla ,moudrost a láska ve vašich srdcích k vašim blízkým, ať vždy zvítězí.

Kontakt: soldanx@volny.cz
homepage:www.moravskekvety.cz

Převzato z www.putnici.sk
se souhlasem redakce

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Jak úspěšně zvládnout ROZVOD (25.03.2014)
Partnerstvo a vzťahy (25.10.2009)
Mám právo!!! (08.02.2009)
Co takhle kurz, jak být fajn člověkem? (06.01.2009)
Interrupcia z pohľadu hlbších súvislostí (04.12.2006)
Proč romantická láska? (17.08.2006)
Jak se zavděčit ženě? (06.02.2006)
Žárlivost (22.08.2005)
Zahlcení energií (16.08.2005)
Strach z přirozenosti (14.08.2005)
Role rodičů a dětí (22.07.2005)
Otázka pro všechny: Jak žijete? (21.05.2005)
Vztah (20.05.2005)
Láskyplné rozpory… (02.04.2005)
O PRAVDU? (08.03.2005)
Pokušení mocí (01.03.2005)
Ženy a muži (31.12.2004)
Anatomie lásky (29.12.2004)
Rande (06.11.2004)
Partnerské vztahy (21.10.2004)
Partnerské vztahy jako duchovní cvičení (19.09.2004)
Ahinsa, Wiccan Rede a "tantrická svoboda" (29.07.2004)
Pacifističtí paviáni (10.06.2004)
Ženy a muži (23.03.2004)
Jin a Jang (1.) (19.03.2004)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!