Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2683x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2560x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2438x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2368x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2328x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Nirvána po mrtvici


Vlastimil Marek - Sebepoznání - 15. 03. 2008 (3445 přečtení)

Málokdy má člověk možnost vidět a slyšet mluvit člověka, který přežil mozkovou mrtvici, a je navíc? neuroanatomka. Jill Bolte Taylorová je osm let poté opět v dokonalé kondici, opět vědecky pracuje, a přednáší o tom, co se jí stalo (kolik neuroanatomů má možnost zažít mozkovou mrtvici a moci později popsat, co se přitom děje v mozku jaksi ?zevnitř??). Její osmnáctiminutová přednáška (z února 2008) je unikátní možností ověřit si, že všichni ti guruové a šamani a mistři dávných dob měli pravdu: život (a náš svět) je iluze, ale každý má  možnost se ?probudit? (stát se buddhou), každý má možnost zažít nirvánu, nejvyšší blaženost, schopnost vnímat svět jako propojenou součást všech propojených součástí.


Jill Bolte Taylorová je přesvědčivá, nádherná, dojatá a úžasná zprostředkovatelka zjištění, že každý jsme dokonalý a všechny rozdíly mezi námi (a světem kolem nás) jsou jen konstrukcí ega (racionality, levé mozkové hemisféry). Podívejte se sami.

http://www.ted.com/talks/view/id/229

Pro ty, kteří neumí anglicky, přikládám zkrácenou část, která se týká mozkové mrtvice Jill Bolte Taylorové, a toho, co zažila a k čemu nakonec došla:

?Ráno jsem se vzbudila s velkou bolestí v hlavě. Chtěla jsem si jako obvykle zacvičit, ale koukám se nevěřícně na své tělo. Co je to za divnou věc? Celé mé běžné vědomí se někam vytratilo? pak jsem se zapotácela a opřela o zeď. A zjistila jsem, že nedokážu určit hranice mezi mým tělem a tou zdí. Atomy a molekuly zdi se mísily s atomy a molekulami mé paže. Jediné, co jsem si uvědomovala, byla energie. Nastalo dokonalé ticho, a pak jsem začala žasnout nad nádherou těch všech energií kolem sebe, jejíchž jsem byla najednou součástí.

 

Pak se ozvala má levá mozkové hemisféra: ?Máme tu problém, vzpamatuj se.? Já jsem se ale vrátila do toho nádherného světa energií. Všechny starosti běžného světa byla pryč, a já cítila dokonalý klid a mír. Bylo to jasné: ztratila jsem 37 let emočních zavazadel? a byla jsem euforická. Bylo to tak nádherné. Ale levá hemisféra se opět ozvala, a tak jsem šla ke stolu, že musím do práce. V tom mi odumřela pravá strana těla a já si uvědomila, že mám mozkovou mrtvici. Ale také tu nádhernou příležitost: kolik vědců má možnost zkoumat mozkovou mrtvici vlastním mozkem zevnitř? Věděla jsem ale, že musím zatelefonovat o pomoc, ale na vizitce jsem viděla jen nesmyslné body. Atomy a molekuly inkoustu se mísily s atomy a molekulami papíru.

 

Když jsem se vzbudila v nemocnici, nemohla jsem se ztotožnit se svým tělem. Existovala jsem v nekonečně nádherném prostoru, a cítila se jako šťastná velryba v nekonečném moři možností. Bylo mi nádherně. Byla jsem v nirváně. Napadlo mne, jak se vejdu znovu do toho maličkého těla? A taky? že jsem stále naživu. A že jsem našla a zažila nirvánu. A když jsem nirvánu našla já, znamená to, že každý člověk na světě může najít nirvánu. A že každý může zvolit, kterou mozkovou hemisféru v tu chvíli využije, a každý může najít ten prostor plný dokonalého klidu a míru.

 

Uvědomila jsem si také, jaký že to je nesmírný dar, tahle zkušenost. A jak nádherné by mohly být naše životy. A to mi dalo sílu k práci na uzdravení. Trvalo mi to osm let.

Takže se ptám: Kdo jsme? Jsme životadárná energie Vesmíru se dvěma myslícími mozky. A máme moc zvolit kdo a co chceme v tomto světě být. Máme moc uvědomit si, že ty miliardy molekul, utvářející naše těla, jsou propojené se všemi ostatními?

Nebo můžeme zvolit levou mozkovou hemisféru a stát se izolovaným jednotlivcem, odděleným od ostatních. To jsem já. Doktorka Jill Bolte Taylorová. Intelektuálka.

V pravé hemisféře jsme to my, v těle jedince.

 

Co si vyberete vy? A kdy?

 

Věřím, že čím více času strávíme vybíráním a trávením času v pravé mozkové hemisféře, tím více míru budeme vyzařovat a předávat světu. A tím víc bude ve světě klidu a míru. A myslím že tohle je myšlenka, kterou stojí za to šířit.?

 

 

 

P.S.: Námitky rejpalů znám předem a neberu je. Poselství téhle přednášky není ve zjištění, že jedině díky mrtvici může člověk dosáhnout nirvány, ale v tom, že potenciálně je v každém mozku každého z nás evolučně naprogramována možnost dosáhnout nirvány.

A je jen na nás, zda zvolíme život striktně a jedině ?levohemisférový?, nebo se vydáme na cestu za probuzením a nirvánou.

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse ke článku je možná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!