Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jacob van Blom
Vlk, který kandiduje na pastýře ovcí, začíná častokrát svůj volební projev prostým: Mám vás rád?

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2869x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2808x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2797x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2468x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2423x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Novodobý Švejk


Jiřina Miltech - Duchovno - 20. 01. 2009 (3038 přečtení)

Nejsem si jista jak vy, ale já jsem po loňském Silvestru poněkud zmatena. Byly zde různé prognózy a předpovědi. Dokonce věštby. Jistě jste si, podobně jako mnozí z nás, vyložili karty, či hodili runami nebo použili symboliky čísel. Více, či méně jsou naše závěry podobné.Je mým zvykem o všem přemýšlet, hodnotit situace a fakta, včetně duchovních – i když to nezní moc realisticky, ani originálně – ale, jako vždy, záleží na úhlu pohledu každého z nás. Co člověk, to výrazná individualita, to jedinečný úsudek. A tak naslouchám názorům a soudům všech lidí ve svém okolí, dokonce i velmi vzdáleném.

Nerozlišuji duchovní a materiální sféru života. Protože – jak praví klasikové filosofie – i hmota je duchovní energie – duchovní energie na úrovni hmoty. Vše je tvořeno duchovní energií. Energií ducha, která na základně myšlenkové předlohy, zesílila natolik, že se zhmotnila. (Zase to moje opáčko připomenutím si již (mně) známých skutečností.)

Otázkou však stále zůstává, co to změní na mém dosavadním životě.

Odpověď je zřejmá už z mých slov uvedených výše. Jsme nadáni tvořivým myšlením. To už všichni víme. Teď je na čase se také podle toho začít zodpovědně chovat. Především si připomenout, čím se zabýváme už od počátku naší vědomé duchovní práce sama na sobě. Odkud jsme přišli, co je naším posláním a kdo jsme. Pokud si odpovíme upřímně, bez jakékoliv stopy alibismu, dopracujeme se pravdivého závěru.

Jsme tvůrci svého světa.

Ne náhodou jsem použila v nadpisu podobnost se Švejkem – naším českým národním hrdinou. Také si tak v klidečku žil – nebo snad přežíval? Nechal světské mocipány řídit svůj život. Pak zavraždili v Sarajevu Ferdinanda a bylo po klidu. „Uvědomělý“ Švejk okamžitě věděl, co je základní povinností každého člověka. Vstát z invalidního křesla, kam se svým dosavadním životem dopracoval na fyzické úrovni. Začít se chovat jako pravý vlastenec. A bojovat. Sice svými prostředky a podle svých sil, ale bojovat. Vstoupit do akce.

Cítíme se – tedy já určitě – naprosto stejně, jako patriot Švejk. Jsme připraveni jít do boje. Naučili jsme se naslouchat své intuici a také jí věřit. Snad ještě váháme svou intuici následovat. Prozkoumejme tedy, zda je či není náš výklad toho, co cítíme správný. Existují různé techniky. Osvojila jsem si dva velmi lehké způsoby.

Přiložím dlaň na své srdce a položím otázku – jakoukoliv a na jakékoliv téma – na kterou lze odpovědět „ano“ nebo „ne“. Pokud cítím pod svou dlaní teplo, odpověď zní „ano“.

Pokud cítím chlad nebo snad dokonce ledové jehličky – odpověď zní: ne, pro tebe tato cesta vhodná není. Toto je pomoc od našich vyšších já. Ovšem je to vždy nakonec na nás – svobodná volba – svobodné rozhodnutí. Vše je míněno jako pomoc. Rozhodnutí je vskutku na nás.

Samozřejmě znám zkratku. Chce to trochu cviku. Položit otázku, ruce nepřikládám nikde. Pokud cítím v dlaních teplo, je to ano. Tento způsob svědčí o tom, že už si věřím. Dlaňová čakra je spojena s čakrou srdeční a naše srdce ví. Jen se ho zeptat. Vědomí každé bytosti sídlí v jeho srdci. Zde sídlí i komunikační  centrum naší multidimenzionální bytosti, jež je spojením všech našich vyšších já. Dokonce i jejích schopností. Skrze srdeční čakru můžeme cokoliv, čeho je schopna nejenom naše duše, ale i náš Duch, jenž je nekonečný. Stačí „naslouchat“ a správně volit.

Co tedy změní vstup do roku 2009 v našem životě? Nic. Vše zůstane při starém. I nadále budeme na sobě pracovat, tak jako doposud. Víme, že prací na sobě samém, pracujeme a tvoříme svůj život, svůj svět.

Naší práci zdar!

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!