Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Paul Kingsnorth :
Obávat se, že po kolapsu současné civilizace se dostanou k moci psychopaté, je omyl. Ti nám už přece dávno vládnou!

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2612x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2418x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2368x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2308x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* O PRAVDU?


Frolich Michal - Sebepoznání - 08. 03. 2005 (4699 přečtení)

Zde bych chtěl nezávislému čtenáři zprostředkovat, jak lze používat (zneužívat) informace v "duchovní" oblasti na základě "intuice", tj. člověk, který vidí do budoucnosti, mající apokalyptické vize a propagující svůj vhled a PRAVDU ?zachází s neověřenými informaci způsobem redaktora bulvárního deníku typu Blesk. Takže platí stále ještě ono ?nesmrtelné?: Lidé bděte. (A nebojte se).Na úvod malá citace z dosud posledního článku protagonisty OL:

My, Maňáskové, vynikáme zejména tím, jak vyslovujeme definitivní soudy na základě toho, co jsme kde přečetli, obšlehli, slyšeli, a přejeme si, aby tak bylo (vědci zjistili, že 70% přijatých informací na výstupu upravujeme tak, jak si přejeme, aby se bývaly byly odehrály).

Zde je přepis korenspondence MF (imaginární Naďa Krejčí) s OL.

Posouzení účinku ponechám na laskavém čtenáři:

- - - - - -
Co říkáte na reakci na Váš "úklid" na Spirále?
viz: http://zeme.mysteria.cz/view.php?cisloclanku=2005030102
Ať se daří přeje
Naďa Krejčí
- - -
Již dávno jsem upozorňoval pana Frohlicha, aby se nechal vyšetřit a hlavně se nevnucoval tam, kde
není žádán. Ten blábol jen moji diagnózu potvrzuje a že ji zveřejnil Jirka Holub je správné -
zapadá další kamínek úžasné mozaiky.
:-)))
o)
Ota Luňák
- - -
Ono s tím vyšetřením to nebude tak jednoduché, znám totiž tak trochu "pana Frohlicha" osobně...
:-)))
Naďa
- - -
Již jsem o něm slyšel od Má... ale jistě jako žena vnímáš z jeho patologické masky ještě mnohem více ;-)
o)
OL
- - -
Má... neznám. Mám s M.F. několik osobních nepříjemných zkušeností a vím o několika konrétních případech... Na jejich základě pobýval dokonce nějaký čas hospitalizován v "příslušném zařízení." Ale to nelze popsat několika větami, to by bylo na celý článek..., Také si nejsem jista, zda takto psát o někom jiném není neetické, snad jako varování...
Naďa
- - -
Víš, Naďo (mohu-li Ti tykat :-)),
právo na Pravdu si dáváme sami, a víš na zkušenostech ze Spirály, že to není lehké. Můžu si říci, že podat informace může být neetické, ale někomu to může ušetřit těžké trauma. Nebo také ono trauma mu pomůže spíše, než v dobrém úmyslu podaná informace.
Jelikož rozum je veden maňáskovskými pravidly, snažím se spoléhat na intuici. Když mi intuice řekne, konám... a není to lehké, unést to :-)))
Leč je to moje svobodná volba.
Takže: pokud máš odvahu a cítíš (ne "myslíš") to na zveřejnění, rád tomu dám prostor. Pokud ne, nic se jistě neděje ;-)))
Díky
Ota
- - -
Můžete tykat, tedy můžeš tykat, bude to tedy oboustranné :-) Četla jsem Vaše články a je mi velmi sympatická Vaše přímost a opravdovost. Myslím, že v jistých případech takto psát je skoro něco jako povinost vůči těm kolem nás. Párkrát jsem také v životě neuposlechla hlasu své intuice, tudíž jsem nepoznala kdo je kdo a spálila se... Pokusím se tedy něco dát dohromady, uvidíš sám, jak to vyjde, nejsem příliš velká spisovatelka... Dávám však plnou důvěru redakci. Měj se krásně,
Naďa
- - -
Moc Ti, Naďo děkuji za odvahu. Není to lehké, protože odvaha bolí ;-))) můžeme to tam dát anonymně, což by bylo jistější, protože Frohlicha vnímám jako nebezpečného "rapla". Aby potvrdil svůj blud, je odhodlán k čemukoliv.
pokud používáš icq (www.icq.com) můžeme povídat on-line - mám 11202121
ahoj
ota
- - -
icq nepouživám, přiznám se, že ještě nejsem příliš zběhlá ve světě internetu... Ale nějakou zkušenost mohu popsat v článku, pošlu to e-mailem. Určitě nějakou míru anonymity by to chtělo, nebo snad přezdívku. Upřímě - až tolik zase odvážná nejsem.
Naďa
- - -
Taxem Tě zaregistroval ;-) id je nadirja heslo (změň si ho pak) ajridan
Buď to využiješ, nebo ne... nic se neděje.
Můžeš použít webové ICQ zde: http://go.icq.com/
- zadáš číslo 342892488 a heslo, a je to.
Nebo celou instalaci: http://ftp.icq.com/pub/ICQ_Win95_98_NT4/ICQ_5/icq5_setup.exe
Máš číslo ICQ 342892488.
ota
- - -
Tak tady je několik mých postřehů, ale nevím co s tím, jestli vůbec co..., ale nechám to Oto prostě na Tvém uvážení. Podle Tvých článků VÍM že jsi člověk na pravém místě.
Mnoho štěstí přeje Naďa
- - -
Naďo, to je teda síla. Taková to je svině ("s Láskou")?
"zaslechla jsem například, že kdysi pozval jakéhosi autora duchovních textů na návštěvu, a ten šlověk pak s partou lidí jel přes celou republiku na neexistující místo, což, pokud je to pravda, je typická ukázka jeho škodolibosti." --- to jsem slyšel TAKÉ od očitého svědka.... :-(((
Tak co, jdeme do toho?
ota
- - -
...tak jo, ale prosím neuvést jméno, přezdívka Nadirja může být...
Naďa
- - -
OK. Chci psát článek "Duchovno jako dagnóza", jak se lidé, co jsou psychicky nemocní za "duchovno" schovávají. Tohle bych dal jako část toho - tak to nebude agresivně venku, a kdo chce a vidí, souvislosti si najde.
OK?
Ota

Za několik dnů už jsem hodlal tuto švejkovinu zastavit, neboť OL ji vzal jak příležitost vyvěsit skalp MF před svým teepee. Dokonce na svém webu předeslal jakési senzační odhalení (pravdu) o MF, což následně po této informaci smazal a změnil formulace.

Poslal jsem informaci tohoto znění:

- - -
Ahoj Oto,
Setkala jsem se s Michalem po mnoha letech a je to bezvadný kluk - láska na druhý pohled.
nakonec jsem se to rozhodla to nezveřejnit, nebo jak chceš, když máš tu intuici + dagnózu...
S úctou ;-)
Naďa
- - -
Jak tak na to koukám, nejsi po šílené "opici"?
Co tak náhlá změna názoru?
Strach?
:-)))
OL
- - -
Ahoj
promiň, včera jsem to opravdu trochu přehnala, poznal jsi energie - skutečně, po oslavě... :-(
Dnes je to OK.
Co se týká materiálu, rob jak uznáš za vhodné... NEMÁM STRACH
Naďa
- - -
Jenomže mně se, díky té oslavě :-) ukázalo, že je nutné tyhle energie PUSTIT.
Jinak Tě to "stáhne" sebou (=ale kam? ;-).
Takže mě to docela dobře nakoplo a otevřelo průzory - díky.
Chápu to tak, že zabývat se dokola se motajícím schizoidním Frohlichem je ztráta drahocenné energie.
Takže to přehodnocuji a pouštím diagnózu :-))))
Jak to cítíš Ty?
o)
OL
- - -
Díky Oto, jsi úplně průhledný a v podstatě Tě lze táhnout na vařené nudli (intuice), stačí Ti dávat jen to, co chceš aby jsi měl.
Hledáš Pravdu?
Nějakou Tvoji verzi? ;-)
Ať se daří přeje
Michal
:o)))))))))))))))))))))))))
- - -
:-)))) jsi úžasný
Leč těžce nemocný. Nech se opravdu již vyšetřit.
:-D
OL
- - -
Přiznávám...
My těžce nemocní (blázni) občas může nakonout ty těžce zdravé, no né????
Ať žije legrace.
Posílám pusu
Tvoje Naďinka


Připojuji onu Švejkovinu, která měla být zveřejněna na Spirále, životopis nemocného démona MF. Přeji zábavné počtení, ostatně, to byl jediný záměr tohoto spisku.

Příliš se nezúčastňuji diskuzí na www stránkách, neboť často nemívám tolik volného času, kolik bych si představovala, proto pouze sporadicky navštěvuji některé mé oblíbené stránky, v poslední době to byly jen některé, věnující se duchovní tematice. Nacházím v nich zajímavé podněty k zamyšlení, za které jsem vděčna všem, jak autorům, tak i diskutujícím.
Shodou okolností jsem se na základě posledních článků na Spirále setkala s konkrétním jménem. Způsob, jakým jej popsal pan Luňák naznačoval, že to nemůže být jen mýlka a že nejde o záměnu dvou jedinců stejného jména a příjmení. Moje zkušenost, je totiž ve spojení s tímto člověkem veskrze negativní, možná se to tak nedotklo ani mě, jako některých mých známých.
Nejprve jsem trochu zaváhala, zda se pouštět do podobného článku, ale s panem Luňákem jsme se nakonec shodli, že když máme dostatek odpovědnosti sami k sobě, tím pádem jej máme i k druhým, takže vydávám toto svědectví.
S tímto člověkem jsem se setkala již v studentských dobách na jedné střední škole. Vzpomínám na jeho podobu, střední až menší postavy, trochu zavalitější, veliká kulatá hlava, masitý obličej, drobnější nos se slabým kořenem, malá ústa s odšpulenými rty, neučesaný, tlustý krk s malými žilkami, protože prý tenkrát často v soukromí křičel... Umaštěný papír od svačiny - pravidelně chleby se salámy... tehdy kouřil velké množství cigaret a pil s takovou chutí, jako by polykal vzduch. Tyto obrazy mi teď tak jasně vytanuly! ...a uvádím je jako doplňující informaci, aby nenastal omyl se záměnou osob.
Neměl tenkrát žádné opravdové přátele. Aktivní svazák, který tenkrát dokázal docela dobře využívat svoji moc, neboť měl v příbuzenstvu jakési pohlaváry na vysokých stranických místech. Dokonce se jej báli někteří učitelé na střední škole, takže si mohl dovolit víc než kdokoliv jiný, zameškané hodiny, žádné znalosti a vše mu procházelo - prostě klasický protekční případ.
Vojnu uhrál na modrou knížku, funkce, zase protekce - teplé místečko, pár případu udání a pak listopad 87. Moje známá (jméno nebudu uvádět) jej zahlédla na "druhé straně barikády," tedy mezi "tajnými" civilisty, jak řval: "Bijte ty svině!". Ze zajímavosti jsem kdysi po uvolnění seznamu spolupracovníků STB nahlédla do uvolněného seznamu, ale jeho jméno jsem tam nenašla. Je jasné, že tyto seznamy prostě nejsou dokonalé, a některá jména nejspíš zmizela, myslím že měl přátele, kteří se o to mohli postarat. Pak o něm dlouhou dobu nic nevím, pouze pár věcí z doslechu - vdala jsem se a odstěhovala z města. Takže to další nemám potvrzené osobním kontaktem a zkušeností, ale můžu napsat jen to, co jsem zaslechla ze spolehlivých zdrojů.
Po revoluci to s ním šlo z kopce, ztratil vliv, zahořkl, přitvrdil alkohol, možná přičichnul i k nějakým drogám. První pád na dno si "odskákal" několika měsíci v protialkoholní léčebně. Pak jsem o něm mnoho let nic neslyšela, sem tam nějakou zprávu. Prý si půjčoval peníze, které nevracel, přitom měl jakési peníze které zdědil. Pamatuji si na jeho 20 let staré heslo "když mě někdo jednou, já jemu dvakrát", což měla být jeho osobní alternativa "oko za oko, zub za zub", tuším za tím nějaká traumata z dětství... Párkrát ještě spadnul na dno, začal se prý zajímat o duchovno, ale opět tím svým vyhraněným způsobem, přečetl hromady knížek a to co v nich našel, využíval nejčastěji k manipulaci s lidmi, tak jak byl zvyklý po celý život. Tato informace není ověřená - zaslechla jsem například, že kdysi pozval jakéhosi autora duchovních textů na návštěvu, a ten člověk pak s partou lidí jel přes celou republiku na neexistující místo, což, pokud je to pravda, je typická ukázka jeho škodolibosti. Spoluzaložil jakousi reklamní společnost, rozbil několik manželství, neplatí alimenty a chová se naprosto nevypočitatelně a často mstivě.
Když to píšu, tak si vlastně uvědomuji, že tento člověk musí být hluboce nešťastný a asi potřebuje nějakou pomoc... Takže vlastně ještě váhám, jestli tyto citlivé informace předávat dál. Na jednu stranu by to pomohlo vyjasnit asi spoustu nejasných věcí, na druhou stranu bych tím nerada někomu ublížila - přeju každému člověku štěstí...
Jaký máš Oto názor? Je to vůbec k něčemu?
Zdraví
Naďa


Na závěr poučení? Nikoliv. Nejde o skalp před svým teepee?

Neberme se příliš vážně, ostatně, jsme pouze lidé, buďme tedy lidští a zasmějme se. Sami sobě, svému ?úporně vážnému? úsilí.

Michal Frohlich, Vinetou

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 160 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!