Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Paul Kingsnorth :
Obávat se, že po kolapsu současné civilizace se dostanou k moci psychopaté, je omyl. Ti nám už přece dávno vládnou!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2400x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2371x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2265x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Oceňování rozdílů


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 09. 02. 2009 (5082 přečtení)

Nejlepším způsobem, jak našich rozdílů využít, je pochopit, naučit se vážit si, chápat a ocenit vlastnosti našeho partnera jako přednosti, jako něco, co mi sami nemáme. Musíme také vzít na vědomí, že druhý člověk je prostě odlišný a jiný a má plné právo takový zůstat.

Je na nás, zda svých rozdílností dokážeme využít, dáme-li ji šanci, nebo se budeme utápět v půtkách, které nemůžeme nikdy vyhrát.Úspěch jakéhokoliv společného úsilí v organizaci či firmě, ale také doma nebo v klubu nebo kdekoliv jinde, závisí na tom, jakým způsobem mohou a budou různí lidé na různých místech a v různých úlohách přispívat ke zdaru společné věci.

Intuitivové (N) jsou většinou schopni celou věc vymyslet, podat nejjasnější představu budoucnosti, cílů, jichž se má dosáhnout. Smyslové typy (S) dodají praktický realismus, zatímco nejpronikavější analýza přichází většinou od lidí orientovaných na myšlení (T). Předností lidí s převahou cítění (F) je dovedná práce s lidmi, spočívající v jejich motivaci i organizování, v tom, aby se zapálili pro to, čeho chceme všichni dosáhnout.

Když ovšem lidé s odlišným viděním světa přistupují k jedné a téže věci z protilehlých stran, každý z nich má sklon vidět ty její aspekty, které druhé straně unikají nebo které nepokládá za významné. Někdy se stává, že je pro ně příliš obtížné vzít na vědomí stanovisko toho druhého, natož ho pochopit. Mají-li však rozdílní lidé spolu vycházet, pak pochopení základu jejich odlišnosti jim může jenom pomoci odstraňovat třenice a nedorozumění. Mohou si uvědomit, že by k nim vůbec nemuselo docházet, kdyby se navzájem lépe poznali. Nesouhlas se snáší mnohem snadněji a zlobí nás méně, když si uvědomíme, že by bylo vlastně nenormální a proti přirozenosti, kdyby s námi druhá osoba vždy a ve všem souhlasila. To, že má jiný názor, není záležitostí vzdoru, ale mnohem spíše způsobeno tím, že ti druzí jsou  prostě jen jiného založení. Je na nás, zda svých rozdílností dokážeme využít, dáme-li ji šanci, nebo se budeme utápět v půtkách, které nemůžeme nikdy vyhrát.

Nejlepším způsobem, jak našich rozdílů využít, je pochopit, naučit se vážit si, chápat a ocenit vlastnosti našeho partnera jako přednosti, jako něco, co mi sami nemáme. Musíme také vzít na vědomí, že druhý člověk je prostě odlišný a jiný a má plné právo takový zůstat. Neexistují jednoznačně špatné nebo jednoznačně dobré kombinace typů a stylů.. Každá kombinace – ať už bude souhrnem lidí stejného typu, seskupením zcela odlišných typů nebo koktejlem smíchaným z jiných ingrediencí – bude mít své vlastní přednosti i problémy. Přílišná podobnost může na jedné straně přispívat k atmosféře shody a snadné komunikace, ale na druhé straně může existovat něco, co nikdo ze skupiny neuvidí nebo nerozpozná. Se stejnou intenzitou se mohou vzájemně podporovat silné stránky daného typu, tak i slabiny. Je to trochu jako v nauce o dědičnosti: nejlepší výsledky vycházejí z rozmanitosti a nikoliv ze spojení příbuzných jedinců s podobným genetickým vybavením. Společenství lidí se zcela rozdílnými styly může mít mnoho potíží se vůbec domluvit a někdy se jim to nemusí vůbec podařit. Překonají-li však tuto obtíž, mohou být mimořádně efektivním týmem. Následující přehled nám pomůže ilustrovat, v čem si mohou být jednotlivé typy s různými dominantními funkcemi užitečné.

 

 Intuitivní typy potřebují smyslové k   Smyslové typy potřebují intuitivní k
 * zprostředkování dat  * přivedení na nové možnosti
 * lepšímu seznámení se s realitou  * uvědomění si příznaků změny
 * uplatnění předchozí zkušenosti  * přípravě na budoucnost
 * pečlivému pročtení textu smluv a zpráv  * pomoci rozpoznat a předvídat trendy
 * vyhmátnutí, na co je potřeba se soustředit v první řadě  * ukázání, že budoucnost stojí za současné oběti
 * péče o neodchýlení se od současného směru  
 * realistickému vypořádání se s potížemi  
 * připoutání pozornosti nejenom k příjemným stránkám současné situace  

 

 Převaha cítění potřebuje myšlení k   Převaha myšlení potřebuje cítění k
 * analýze důsledků a souvislostí  * přesvědčování
 * lepšímu zorganizování věcí  * usmiřování
 * schopnosti předem hledat slabiny  * předvídání, jak se budou druzí cítit
 * změně toho, co vyžaduje změnu  * učení a vzdělávání
 * objektivnímu zvážení důkazů a fakt  * probouzení nadšení v druhých
 * schopnosti někoho propustit, je-li to nutné  * prodeji
 * odolávání opozici  * orientaci v tom, co je správné
   * vážení si ostatních

Podle I. Myers a K. Briggs

 

Vzájemná užitečnost se samozřejmě neomezuje pouze na myšlení a cítění nebo na intuici a smysly. Podobným způsobem je možné se podívat i na vztah mezi extraverty  a introverty či usuzováním a vnímáním. Extraverti potřebují introverty k tomu, aby se více soustřeďovali na vztahy a nenechávali se unášet vnějšími zájmy a požadavky. Introverti zase potřebují svoje protějšky k tomu, aby jim pomáhali vyloupnout se ze svých slupek a skořápek a více se obracet k širšímu světu, aby o sobě dali více vědět a sami také více poznali. Usuzující typ by mohl na vnímavém ocenit pomoc s reakcí na požadavky okamžiku, dané chvíle, počítaje v to i potřebu na čas vypnout, relaxovat a trochu si užít. Typům s převahou vnímání by se anproti tomu mohla hodit schopnost lidí s převahou usuzování dobře plánovat, držet se programu, scénáře a dohodnutého postupu, takže se nezapomene na důležité maličkosti a práce se nezačne neúměrně protahovat, rozmělňovat se nebo vylévat z břehů.

Ukázka z knihy Michal Čakrt: Typologie osobnosti pro manažery. Management Press, Praha 2003, ISBN 80-85943-12-3

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Europoslanec a generálmajor Hynek Blaško (SPD): "To jsou lidé (starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (za TOP 09) - pozn. red.), kterým se říká „užiteční idioti“, protože vším, co dělají, se ukazují jen jako nastrčené figury, které sice mají svůj vlastní náhled, ale že jsou řízeni někým zcela úplně jiným, v jehož zájmu a žoldu tito tři pracují..."

Celý článek...


03. 05. 2020:

Trump zahájil vyšetřování Fauciho kvůli nelegálnímu financování výzkumu koronaviru. Na území USA probíhal výzkum, ve kterém se nebezpečně experimentovalo s Korona virem. Virus byl geneticky upravován...
Aby Národní zdravotní institut USA mohl pokračovat v esperimentech s koronavirem po zákazu výzkumu v USA, tak výzkum přesunul do Číny! V roce 2015 Národní zdravotní institut, během Obamovy vlády pod vedením Fauciho daroval 3,7 milionu dolarů do čínského laboratoře ve Wuhanu...

Odkaz na video s Trumpovým prohlášením přeložené do slovenštiny najdete zde.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!