Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Rudyard Kipling:
Moc bez odpovědnosti je odvěkou výsadou kdejaké běhny.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2676x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2335x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2300x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Od Mirky Pettingerové


Od čtenáře - Sebepoznání - 22. 08. 2005 (4691 přečtení)

Tento článek je adresován Tereze Vackové a jí podobným

Terezo!

Neurážej Mistra Jiřího Vacka a nekritizuj jeho bytost ani jeho velkolepá duchovní díla (jsou to vzácné duchovní PERLY), které napsal z vlastní 60-tileté duchovní praxe a také se opíral o učení Ramany Mahárišiho, kterého si dodnes velmi váží a uctívá jej, rovněž dodnes studuje jeho knížky v angličtině a pak se díky tomu dovídáme věci o Mahárišim, které bychom se vůbec neměli šanci dozvědět. A jsou to velmi zajímavé věci.

Mistr Jiří Vacek je především Bohem a jeho osobnost je čistá, BEZ EGA, (to již dávno rozpustil), také mysl vyčistil od nespásných sklonů a vrátil ji JÁ, proto myslí božsky, v dobru a v moudré lásce, je láskyplný a také přátelský, velmi moudrý, používá vivéku a žije nepřetržitě v SAHADŽA SAMÁDHI. Navíc neodpočívá, na což má nárok, je přece v důchodě. ON však nepřetržitě pracuje, mnohdy po zdravotní stránce na tom není dobře, ale neleží si v posteli jen tak, ale MISTR na nemocné tělo nehledí a pracuje i v leže!!! Nedělá to pro sebe nýbrž pro nás hledající.

Medituje téměř každý den s duchovními přáteli a Světlo, které září z jeho osobnosti pomáhá ničit vásany nepřátelské Bohu a dále díky Němu mnoho hledajících si uvědomilo své božské Já a duchovně mnoho lidí pokročilo na stezce k Bohu.

Jezdí na veřejné meditace a semináře a mnohdy jeho tělo trpí jen tím, že je nucen jet několik hodin v autě do města, kde se meditace nebo seminář koná a Jiří Vacek jede a neztěžuje si, že ho nesnesitelně bolí páteř a koleno, ale jede za tím účelem, že na jeho pomoc čeká mnoho upřímných hledajících a také mu za to projevují patřičnou úctu, váží si jeho duchovní pomoci. Pak dostává mnoho krásných děkovných dopisů, že kdyby je měl všechny otisknout, byla by z toho další kniha. Negacemi, které z přítomných meditujících se uvolňují, se přímo lepí na Mistrovo tělo a to se pak odráží na zdravotní stránce těla a velkou vyčerpaností. Přesto pomáhá jak může, nechává působit Božskou Sílu - ŠAKTI, aby konala, snaží se jí nepřekážet, ale naopak přímo s Ní spolupracovat.

Nechápu, když jseš tak „chytrá“ proč se opíráš o pana Paříka a ne přímo o Boha? Pan Pařík Ti v duchovních věcech nepomůže, za to Bůh, pokud budeš pokorná a budeš prosit o pomoc, tak ten se snad nad Tebou slituje a pomůže Ti.

Proč to děláš, co tím kritizováním a překrucováním pravdy sleduješ? Chceš se na Jitřní zemi zviditelnit a udělat ze sebe „chytrou“? Svým chováním se naopak předvádíš v pravém opaku! Abys věděla pan Vacek nenapsal žádnou duchovní knihu pro lidi zlé a kritiky jako jsi Ty, pro ně vůbec nejsou určeny! Rovněž tyto knihy nejsou pro pouhé čtení a kritizování, ale jsou určeny pro upřímné hledající ke každodennímu duchovnímu studiu a čtením mezi řádky, zamýšlením se nad čteným duchovním textem a vyciťováním duchovní síly, která z těchto knih Mistra Jiřího Vacka vychází, což hledajícím také moc pomáhá, hlavně když se dostanou do duchovní krize. Svědectví, že tyto duch. knihy pana Vacka velmi pomáhají, hlavně v krizových situacích, vypovídá mnoho (stovky, ne-li více) děkovných dopisů za pomoc, kterou hledající právě našli v těchto knihách a asi se budeš divit a Tvůj „rozumek“ to zřejmě nepochopí, ale je to tak!

A pokud Mistr někoho kritizuje, tak jen proto, aby uvedl přímo na záporných příkladech chyby, kterých se mnozí dopouštějí a aby tímto varoval upřímné hledající. Šetří jim tímto mnoho času a sil na duchovní stezce.

Člověk jako jsi Ty nemá nárok kritizovat BOHOČLOVĚKA, ani jeho duchovní knihy, vždyť jim ani nerozumíš! A mohu napsat, že sedíš na větvi, kterou si pod sebou podřezáváš. Zřejmě neznáš DUCHOVNÍ ZÁKONY, které jsou velmi přísné, daleko přísnější, než zákony na této Zemi a nedají se nijak obejít.

A již jsem nedávno uvedla na Jitřní zemi článek, kde upozorňuji, že kdo se opováží kritizovat a být sprostý k MISTROVI – BOHU, tak za toto drzé a sprosté chování, každého nečeká nic dobrého, ale po smrti - život v pekelném světě!

A to se týká i Tebe Terezo Vacková! Nevyhrožuji, pouze Tě varuji abys s kritizováním přestala! Na Mistra Jiřího Vacka zapomeň a vymaž Ho ze své paměti! To bude nejrozumnější, co můžeš udělat. O omluvu Tě ani nežádám, neboť toho nejsi vůbec schopna. Pokud Tě tak hrozně baví někoho kritizovat najdi si sobě rovného!

A že ego není škodlivé a je božské! Tomu se musím skutečně zasmát. Ego je zlé a chce urvat co možná největší prospěch pro sebe a již nemyslí na druhé! Uvedu Ti příklad ze života přímo na sobě. Když jsem jednou nabírala polévku do talířů, (konkrétně houbovou), zrovna v té chvíli jsem byla v moci ega a to chtělo mít pro sebe (v talíři) co nejvíce hub, tak jsem pečlivě z hrnce vybírala houby a když jsem nabírala polévku Robíkovi (muži), to jsem si již nedělala práci s vyhledáváním hub z hrnce ale, co jsem nabrala, to jsem nalila do talíře. Usedli jsme ke stolu a chystali se polévku si požehnat. Naštěstí mi došlo, že musím používat vivéku a správně rozlišovat, zároveň přebývat v Já. Uvědomila jsem si své nesprávné chování a začala jsem rychle napravovat chybu tím, že jsem ze svého talíře lovila houby a přendávala do talíře Robíka tak, aby měl každý zhruba stejný počet hub, což je spravedlivé. Robík má houby také rád. A až jsem houby poctivě rozdělila, začala jsem mít z toho velkou radost, že jsem se včas vzpamatovala a chybu napravila. Tak takové je ego! V žádném případě není božské, ale velmi zlé!!! Jsou to sice, možná podle Tebe, maličkosti, ale dokonalost se skládá z maličkostí.

A ještě jsem Ti chtěla napsat, že pokud v osobnosti Mistra Jiřího Vacka vidíš, že je pln zla, nenávisti, že má velké ego atd. Tak to se holčičko velmi mýlíš, každý mudrc nastavuje lidem ZRCADLO a v jakém „světle“ mudrce vidíš, tak taková jsi přesně Ty a nikoliv mudrc sám. Tím ses nám na Jitřní zemi krásně odhalila, jaká ve skutečnosti opravdu jsi, aniž jsi to chtěla že?

Nemíním se již dále zabývat Tvou neoprávněnou kritikou, překroucenou Pravdou a lží, stejně nic z toho, co jsem napsala neuznáš, takže zbytečně ztrácím čas. Nedělám to však pro Tebe, ale pro MISTRA Jiřího Vacka, abych uvedla věci na pravou míru. A abys ty „maličké“, kteří s duchovní stezkou teprve začínají nesvedla z cesty a aby si byli jisti, že se mohou plně obracet o pomoc k Mistrovi Jiřímu Vackovi. Je to opravdu BŮH v hmotném těle, čili božská a velmi vzácná bytost s čistým charakterem jako lesní studánka v Himalájích. V naší republice je takových duchovních velikánů opravdu málo.

Mistra Jiřího Vacka si velmi vážím, mám ho nesmírně ráda, ale nejen jeho bytost, ale celou jeho božskou rodinu včetně jeho ŠAKTI (manželky Milušky), která při meditacích vede s velkou Láskou pránájámu, tím pomáhá svému ŠIVOVI (manželovi) a je také velmi štědrá, nejraději by se rozdala).

Cením si Mistrových duchovních zkušeností, jsem mu vděčná za jeho duchovní pomoc, Světlo, duchovní nauku, kterou nás učí, rovněž za jeho upřímnost, skromnost, božské přátelství a že nám hledajícím jde příkladem. Mistr Jiří Vacek má i smysl pro humor a umí krásně vyprávět historky. Také mu moc děkuji za jeho duchovní „kuchařky“ – knihy a překlady i od jiných duchovních autorů, zejména Ramany Mahárišiho a nejen jeho, který je jeden z největších mistrů na světě a Jiří Vacek je hned na druhé příčce za Ramanou, navíc tolik duchovních knih nenapsal žádný mudrc na světě jako napsal Jiří Vacek. Ještě bych chtěla podotknout, že z knih nemá žádný peněžitý zisk, spíše naopak. Jelikož je velmi důvěřivý, posílají knihy poštou obyčejně (jako balík) a složenku přikládají do balíku. Kdyby posílali knihy na dobírku, tak by hledající zaplatili mnohem a mnohem více peněz než platí. Ovšem najdou se i takoví lidé, kteří pošlou peníze za knihy třeba až za měsíc nebo dokonce vůbec ne. Rodina Vacková ( oba manželé jsou již v důchodě, důchod pobírají oba celkem malý) na knížkách dokonce prodělávají. To abys věděla, že z knih nemají Vackovi výdělečnou činnost!! A pokud brali knihy z Avataru, tak to dělali z přátelství, aby jim pomohli a nikoliv pro zisk, jak se mylně domníváš! A když chtějí vydat novou knihu, musejí počkat až se prodají knihy vydané, aby měli peníze pro tiskárnu na knihu novou. A jedna kniha je lepší než druhá, klidně se budu opakovat - knihy jsou doslova duchovní perly! Je vidět, že to píše přímo Bůh.

Na úplný závěr bych Ti chtěla napsat MOTO od amerického spisovatele, které vyšlo v Lidových novinách dne 18.8.2005. Můžeš se nad ním zamyslet.

Ernest Hemingway: „Zrcadlo nemůže odrážet Bohy, když se do něho koukají opice“.

Mirka Pettingerová
(Mail od Františka Veselého vesfa@quick.cz)

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
VIRUS MARIČI (05.12.2005)
Zádušní mše za dr. Eduarda Tomáše (02.11.2005)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových (31.10.2005)
Jak jsem hledal Boha a nalezl Jiřího Vacka (30.10.2005)
Ing. Jiří Vacek (06.10.2005)
Na závěr to, co bylo na počátku (21.09.2005)
Osvícené ego „mistra“ Vacka (21.09.2005)
O DUCHOVNÍM MISTROVSTVÍ (21.09.2005)
Duchovní mistr a pan Pařík (21.09.2005)
Reakce na dopis Ing. Jiřího Vacka (20.09.2005)
Otevřený dopis panu Vackovi (18.09.2005)
Od mystiky k mystifikaci …a zpět (17.09.2005)
Další dopis Jiřímu Vackovi (12.09.2005)
Pro Jiřího Vacka, osobně (12.09.2005)
Jde skutečně o objektivní kritiku? (04.09.2005)
Zamyšlení nad komentáři k textu Jiřího Vacka „Vrátit mysl Já“ (27.08.2005)
K diskuzi o Jiřím Vackovi (22.08.2005)
Jak jsem hledal sebe a nalezl boha (16.08.2005)
Vědomí (11.08.2005)
Pozitivní výsledek diskuse o nejvyšší józe. (06.03.2005)
Všem kritikům a pomlouvačům Mistra Jiřího Vacka (05.03.2005)
Komentář na komentáře (23.02.2005)
Dopis Jiřímu Vackovi (21.01.2005)
Nesmyslné boje (02.12.2004)
Mistři nás klamou? (12.11.2004)
Ambivalence není schizofrenie (03.11.2004)
Každý má svou pravdu nebo je jen jedna pravda? (26.09.2004)
Vlastní zkušenost (18.09.2004)
Spásné a nespásné vásany (16.09.2004)
Co člověk může dělat? :-) (06.09.2004)
Teorie a praxe na duchovní cestě (02.09.2004)
Átmavičára jako únik? Smutné nedorozumění (01.09.2004)
Átmavičára nebo lókavičára (24.08.2004)
Reakce na neutěšený stav hledajících (11.08.2004)
Nepochopení mezi lidmi (10.08.2004)
Neutěšený stav většiny hledajících (06.08.2004)
Átmavičára jako únik (15.07.2004)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 33 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!