Asi před deseti lety upozornil kyjevský architekt Georgij Kurovski jako první na skutečnost, že na mapě Kyjeva je zachycena antropologicky správná tvář.
To, co je znázorněno na obrázku, není nějakým dílem neznámého umělce. Tak z vesmíru vypadá reliéf pravého břehu Dněpru, na kterém se nachází město Kyjev (Ukrajina).
Příroda nám neustále dává různé hádanky a lidstvo se na ně snaží najít odpovědi. Tajemství Bermudského trojúhelníku, kamenné ‚kolejnice‘ z neznámé minulosti na ostrově Malta, astronomické a matematické znalosti indiánských kmenů upoutávájí pozornost lidstva po celá staletí. Při hledání odpovědí na tyto otázky připouštějí i přesvědčení materialisté a ateisté, že se tyto skutečnosti nemohly obejít bez zásahu vyšších sil.
Kdo zpozoroval v reliéfu Kyjeva člověka? Asi před deseti lety upozornil kyjevský architekt Georgij Kurovski jako první na skutečnost, že na mapě Kyjeva je zachycena antropologicky správná tvář.
Na světě je mnoho objektů, které se něčemu podobají. Apeninský polostrov nám například připomíná botu. Možná je to jen náhoda, ale italské boty jsou známé po celém světě. Nebo se třeba podívejme na jiný fakt – na čele kyjevské tváře, přímo v oblasti takzvaného „třetího oka“, se nachází Kyjevo-Pečerský klášteř (Lavra). Na místě, kde by měly být oči, stojí chrám Svatého Michala (na počest Archanděla Gabriela) a chrám Svaté Sofie, na rtech pak chrám sv. Cyrila. Jsou to nejstarší kyjevské svatyně, které se stavěly v období, kdy ještě nebylo možné pořídit záběry z kosmu.
Když se podíváte pozorněji na linii čela – tedy na místo, kde vznikají lidské myšlenky - uvidíte svah Dněpru v pečerské čtvrti. V současné době na tomto místě stojí Mariinský královský palác, kde se rozhoduje o těch nejdůležitějších věcech, které ovlivňují historii země – sídlí zde parlament, vláda a kancelář prezidenta. Brada „člověka“ je tvořena úvalem starodávné řeky Syrets. ‚Culík‘, který nám přípomíná křesťanský symbol ryby, tvoří údolí řeky Vity.
Komu se podobá tvář Kyjeva? Autoři popisují portrét různými způsoby. Architekt Kurovski například zdůrazňuje správný tvar nosu a vynikající bradu a nazývá tento obličej „atlantským“. Přesně tak se zobrazovaly sfingy ve Starém Egyptě.
Kdo našim předkům poradil, aby právě na těchto místech založili největší kyjevské svatyně? Jak je možné, že právě tato místa, určená k uctívání Boha, byla umístěna na určitých „rysech obličeje“ a jsou dnes symbolem Kyjeva? Tolik otázek a tak málo odpovědí…
Po přečtení úryvku z knihy A. Novych Ezoosmos se nám možná maličko poodhalí rouška skutečných událostí.
… „A kde je uložena tamga(medailón) Vladyky?“
„V současné době je uložena v speciálním pouzdře v chrámu Lotosu,“ odpověděl Sensei, nečekal na další otázku a doplnil, „který se nachází v oblasti třetího oka hlavy Osirise (Usira).“
Sergej se poškrábal na hlavě a řekl s úsměvem:
„Ten Osiris má tak velkou hlavu nebo si z nás zase děláš legraci? Sensei, prosím tě, dnes už nám nefunguje mozek, nemáme dost energie na ty tvoje hádanky. Řekni rovnou, jak to je.“
„Žádnou legraci si nedělám,“ dobromyslně odpověděl Sensei. „Chrám Lotosu opravdu leží na hlavě Osirise.“
„No, doufám, že je to myšleno v přeneseném slova smyslu.“
„Naopak, téměř doslova,“ usmál se Sensei. „Abych byl přesnější, ve smyslu reliéfu a geografie. Teď se na tomto místě nachází hlavní město Kyjevské Rusi - Kyjev.“
„Kyjev?“ byly jsme ohromeni jeho odpovědí.
„A kde je teda třetí oko?“ zeptal se Sergej.
„Toto místo se nachází přesně tam, kde Ondřej první Povolaný na žádost Ježíše položil semena lotosu. Teď se tam nachází Kyjevo-Pečerský klášteř.“
Převzato z polahoda.cz