Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2676x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2335x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2300x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Odkud přichází strach …?


Karel Vebr - Duchovno - 11. 02. 2013 (3269 přečtení)

     My lidé se bojíme všeho možného. Dokonce víc, než zvířata. Nebo znáte snad nějakého ježka, který by měl například strach z výšek? Už jste někdy potkali žirafu se strachem z osamělosti? A pokud vím, ani strach ze stáří není to, co by naše králíky nějak zvlášť děsilo a budilo ze spaní… 


      Někde jsem četl, že existuje až 250 různých strachů, které nás lidi trápí a většinou ani nemají žádné rozumné vysvětlení. Některé strachy znáte jako lehké, kdy cítíme jen takové lehké chvění nebo pocity tíhy v břiše. Ty většinou za chvíli to přejdou. Ty větší nás pak dokáží úplně destabilizovat a ochromit. A o těch si dnes něco řekneme. Jsou strachy, které nemají reálný základ z našich zkušeností v životě tady a teď, a tak si jejich původ také neumíme nijak logicky vysvětlit. Současná lékařská věda to sice  neučí, ale já s Magali jsme zjistili, že  tyto strachy vycházejí z našich prožitků a zkušeností z minulých životů.

      Toto naše poznání jsme si léty praxe úspěšně ověřili  sami na sobě a odstranění našich strachů a také při práci s našimi klienty. Samozřejmě, jako vždy, nikomu nic nevnucujeme…

 Například moje dcera se bojí žraloků. Nikdy v životě živého žraloka neviděla, a přesto z nich má obrovskou hrůzu. Věřte, že i kdyby plavala v kaluži, tak se panicky vždycky dívá pod vodu, jestli náhodou za prvním kamínkem nečíhá žralok, aby ji sežral. Zvláštní, že? Kde se ten strach z neznámého tvora u malé holčičky vzal? A proč jej tak panicky prožívá? Ale podobné příběhy zná určitě většina z vás… Pokud věříme v minulé životy, pak je vysvětlení prosté. Jednoduše se někde v některém z minulých životů se žralokem setkala a jak to tak vypadá, zřejmě to nebyla ona, kdo z tohoto souboje vyšel jako vítěz. No a naše duše tak získala o jednu zkušenost navíc. Pozor, ve vodě je něco, co kouše a zabíjí, tak buď už navždy ve střehu. A protože tato zkušenost byla bolestnější než ty ostatní, zůstala v paměti jako poznámka s vykřičníkem!!! Pozor, žralok !!!

     Podobný případ znám i ze svého života. Od narození jsem se bál vody jak slepice polívky. Tak jsem se plavat  naučil, a to s velkými obtížemi a neustálou hrůzou, že se utopím v každé kaluži, až v 18 letech. I přesto jsem se vždy pohyboval při kraji bazénu a v moři tak do 15 m od břehu. Dál byste mě nedostali ani za zlaté prase. I když jsem byl velmi blízko břehu, vždy jsem měl pocit, že cítím bublinky v nose a že mám nos plný vody. Pokaždé, když jsem plaval, měl jsem obrovské nutkání se dívat ke dnu a pocit, který mě ke dnu neustále něco táhne, že tam prostě patřím a že se utopím. Jen s vypětím všech sil jsem plaval dál a bránil se té touze podívat se dolů a jít ke dnu, všechno vzdát a utopit se. Zvláštní příběh, že?? No a jak to dopadlo?

      V době, kdy jsem ještě neviděl minulé životy, mi jedna paní řekla, že jsem kdysi dávno byl kapitánem na velké zámořské lodi, která se, bohužel, potopila. Jako tehdy každý správný kapitán jsem i já tehdy prý šel ke dnu i se svou lodí. Má duše si tento ne příliš humorný zážitek samozřejmě zase pamatovala. Můj rozum v tomto životě ovšem ne, a tak jsem si do té doby svůj strach z vody a utopení nikdy neuměl vysvětlit. Hrůza a strach  mě stále doprovázely, až do tohoto vysvětlení. Poté jsem následně udělal vše, co bylo potřeba k vymazání tohoto strachu  a na vše zapomněl.

     Asi za půl roku jsme odjeli s rodinou k moři. Bylo krásně a já si šel zaplavat. Sám. Po nějaké době, co jsem byl ve vodě, jsem si ke svému velkému zděšení uvědomil, že  plavu v moři, ale sám a 100m od břehu!!!  To pro mě byl naprostý šok. Můj mozek na mě řval, že se utopím, že mám mít strach, protože jsem nikdy tak daleko nebyl. A mě se strašně moc chtělo začít křičet o pomoc. Zároveň jsem si uvědomil, že než by ke mně někdo doplaval, bylo by dávno po mě. A aby ten prvotní zmatek byl ještě větší, začal jsem mít úplně nový pocit. Cítil jsem, že mnou začíná procházet něco naprosto nového, do té doby úplně neznámého.  Klid, naprostý klid... ¨Zklidnil jsem se protože jsem cítil , že jsem ho plný. Cítil jsem, jak mě ve vodé už nic nestahuje dolů, ale naopak nadnáší. S touto novou energií jsem se rozhlédl kolem sebe a zjistil jsem, že jsem opravdu sám uprostřed moře, jenže tentokrát poprvé už bez paniky, bez strachu … Ale v tom znovu začal pracovat můj rozum a jsem si uvědomil : no jo, ale já se přece bojím podívat dolů. A ke břehu, tak daleko, nedokážu doplavat bez toho, aniž bych se podíval dolů do vody. Takže mě to zase stáhne ke dnu a já se utopím… Přes tyto děsivé myšlenky, sám uprostřed moře, mě zase začal ovládat ten zvláštní klid zevnitř. Jen díky němu jsem v sobě našel tu zvláštní a úplně novou odvahu. Napadlo mé, že když už jsem doplaval až sem a nic se nestalo, tak že to risknu i dál a … podívám se dolů. Já to prostě musím zkusit Já to prostě musím zkusit. S pocitem nasazení vlastního života a s tím, že na pláži zanechávám ženu a čtyři děti jsem se podíval dolů.

      Věřte nebo ne, ono se nic nestalo, vůbec nic. To je divný, prolítlo mi hlavou, tak to zkusím znovu. Podíval jsem se pod hladinu až ke dnu ještě několikrát.. a vždy s menším a menším strachem. Jak jsem stále plaval na místě, tak jsem se potom rozhlédl kolem sebe. Díval jsem se po té obrovské modré  ploše a najednou mi přišel ten zvláštní a nezapomenutelný pocit. Já patřím na hladinu. Už navždy!!!  Kdo něco takového nezažil, neumí si představit tu obrovskou povznášející radost a obrovský pocit vítězství. Sám nad sebou a nad svým osudem. Dodnes když si na to vzpomenu, derou se mi slzy do očí. Stále jsem tehdy plaval na místě  a užíval si ten pocit radosti z toho, že jsem překonal sám sebe a že už smím to, co jsem do té doby nikdy nesměl. Uběhlo už mnoho let a já klidně plavu i ve vlnách, můj pocit strachu z utopení a  o můj život je prostě pryč. UŽ NAVŽDY !!!

      Přeji i vám, ať prožijete co nejvíce takových vítězství sami nad sebou. A pokud vám naše přednášky a terapie k těmto vítězstvím mohou jakkoliv pomoci, pak budeme i s Magali šťastní, protože i vašimi úspěchy  náš život a práce  nabývají na významu. Těšíme se na setkání …

                                                            a hezký den všem přejí  Milo Mahdall a Libuše Magali

 

Přednáška Jak se zbavit strachů se koná na 36. mezinárodním festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v Praze, v neděli 24.2.2013 v  učebně B od 14.00 hod (bližší informace http://www.ezotera.cz/ano, e- mail: ano@ezotera.cz , telefon 608 377 573)

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!