Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Fareed Zakaria:
Katastrofální problém současného lékařství je v tom, že Hippokratova přísaha nic neříká o fakturaci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3116x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2768x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2587x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2557x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2499x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Odkud přichází strach …?


Karel Vebr - Duchovno - 11. 02. 2013 (3133 přečtení)

     My lidé se bojíme všeho možného. Dokonce víc, než zvířata. Nebo znáte snad nějakého ježka, který by měl například strach z výšek? Už jste někdy potkali žirafu se strachem z osamělosti? A pokud vím, ani strach ze stáří není to, co by naše králíky nějak zvlášť děsilo a budilo ze spaní… 


      Někde jsem četl, že existuje až 250 různých strachů, které nás lidi trápí a většinou ani nemají žádné rozumné vysvětlení. Některé strachy znáte jako lehké, kdy cítíme jen takové lehké chvění nebo pocity tíhy v břiše. Ty většinou za chvíli to přejdou. Ty větší nás pak dokáží úplně destabilizovat a ochromit. A o těch si dnes něco řekneme. Jsou strachy, které nemají reálný základ z našich zkušeností v životě tady a teď, a tak si jejich původ také neumíme nijak logicky vysvětlit. Současná lékařská věda to sice  neučí, ale já s Magali jsme zjistili, že  tyto strachy vycházejí z našich prožitků a zkušeností z minulých životů.

      Toto naše poznání jsme si léty praxe úspěšně ověřili  sami na sobě a odstranění našich strachů a také při práci s našimi klienty. Samozřejmě, jako vždy, nikomu nic nevnucujeme…

 Například moje dcera se bojí žraloků. Nikdy v životě živého žraloka neviděla, a přesto z nich má obrovskou hrůzu. Věřte, že i kdyby plavala v kaluži, tak se panicky vždycky dívá pod vodu, jestli náhodou za prvním kamínkem nečíhá žralok, aby ji sežral. Zvláštní, že? Kde se ten strach z neznámého tvora u malé holčičky vzal? A proč jej tak panicky prožívá? Ale podobné příběhy zná určitě většina z vás… Pokud věříme v minulé životy, pak je vysvětlení prosté. Jednoduše se někde v některém z minulých životů se žralokem setkala a jak to tak vypadá, zřejmě to nebyla ona, kdo z tohoto souboje vyšel jako vítěz. No a naše duše tak získala o jednu zkušenost navíc. Pozor, ve vodě je něco, co kouše a zabíjí, tak buď už navždy ve střehu. A protože tato zkušenost byla bolestnější než ty ostatní, zůstala v paměti jako poznámka s vykřičníkem!!! Pozor, žralok !!!

     Podobný případ znám i ze svého života. Od narození jsem se bál vody jak slepice polívky. Tak jsem se plavat  naučil, a to s velkými obtížemi a neustálou hrůzou, že se utopím v každé kaluži, až v 18 letech. I přesto jsem se vždy pohyboval při kraji bazénu a v moři tak do 15 m od břehu. Dál byste mě nedostali ani za zlaté prase. I když jsem byl velmi blízko břehu, vždy jsem měl pocit, že cítím bublinky v nose a že mám nos plný vody. Pokaždé, když jsem plaval, měl jsem obrovské nutkání se dívat ke dnu a pocit, který mě ke dnu neustále něco táhne, že tam prostě patřím a že se utopím. Jen s vypětím všech sil jsem plaval dál a bránil se té touze podívat se dolů a jít ke dnu, všechno vzdát a utopit se. Zvláštní příběh, že?? No a jak to dopadlo?

      V době, kdy jsem ještě neviděl minulé životy, mi jedna paní řekla, že jsem kdysi dávno byl kapitánem na velké zámořské lodi, která se, bohužel, potopila. Jako tehdy každý správný kapitán jsem i já tehdy prý šel ke dnu i se svou lodí. Má duše si tento ne příliš humorný zážitek samozřejmě zase pamatovala. Můj rozum v tomto životě ovšem ne, a tak jsem si do té doby svůj strach z vody a utopení nikdy neuměl vysvětlit. Hrůza a strach  mě stále doprovázely, až do tohoto vysvětlení. Poté jsem následně udělal vše, co bylo potřeba k vymazání tohoto strachu  a na vše zapomněl.

     Asi za půl roku jsme odjeli s rodinou k moři. Bylo krásně a já si šel zaplavat. Sám. Po nějaké době, co jsem byl ve vodě, jsem si ke svému velkému zděšení uvědomil, že  plavu v moři, ale sám a 100m od břehu!!!  To pro mě byl naprostý šok. Můj mozek na mě řval, že se utopím, že mám mít strach, protože jsem nikdy tak daleko nebyl. A mě se strašně moc chtělo začít křičet o pomoc. Zároveň jsem si uvědomil, že než by ke mně někdo doplaval, bylo by dávno po mě. A aby ten prvotní zmatek byl ještě větší, začal jsem mít úplně nový pocit. Cítil jsem, že mnou začíná procházet něco naprosto nového, do té doby úplně neznámého.  Klid, naprostý klid... ¨Zklidnil jsem se protože jsem cítil , že jsem ho plný. Cítil jsem, jak mě ve vodé už nic nestahuje dolů, ale naopak nadnáší. S touto novou energií jsem se rozhlédl kolem sebe a zjistil jsem, že jsem opravdu sám uprostřed moře, jenže tentokrát poprvé už bez paniky, bez strachu … Ale v tom znovu začal pracovat můj rozum a jsem si uvědomil : no jo, ale já se přece bojím podívat dolů. A ke břehu, tak daleko, nedokážu doplavat bez toho, aniž bych se podíval dolů do vody. Takže mě to zase stáhne ke dnu a já se utopím… Přes tyto děsivé myšlenky, sám uprostřed moře, mě zase začal ovládat ten zvláštní klid zevnitř. Jen díky němu jsem v sobě našel tu zvláštní a úplně novou odvahu. Napadlo mé, že když už jsem doplaval až sem a nic se nestalo, tak že to risknu i dál a … podívám se dolů. Já to prostě musím zkusit Já to prostě musím zkusit. S pocitem nasazení vlastního života a s tím, že na pláži zanechávám ženu a čtyři děti jsem se podíval dolů.

      Věřte nebo ne, ono se nic nestalo, vůbec nic. To je divný, prolítlo mi hlavou, tak to zkusím znovu. Podíval jsem se pod hladinu až ke dnu ještě několikrát.. a vždy s menším a menším strachem. Jak jsem stále plaval na místě, tak jsem se potom rozhlédl kolem sebe. Díval jsem se po té obrovské modré  ploše a najednou mi přišel ten zvláštní a nezapomenutelný pocit. Já patřím na hladinu. Už navždy!!!  Kdo něco takového nezažil, neumí si představit tu obrovskou povznášející radost a obrovský pocit vítězství. Sám nad sebou a nad svým osudem. Dodnes když si na to vzpomenu, derou se mi slzy do očí. Stále jsem tehdy plaval na místě  a užíval si ten pocit radosti z toho, že jsem překonal sám sebe a že už smím to, co jsem do té doby nikdy nesměl. Uběhlo už mnoho let a já klidně plavu i ve vlnách, můj pocit strachu z utopení a  o můj život je prostě pryč. UŽ NAVŽDY !!!

      Přeji i vám, ať prožijete co nejvíce takových vítězství sami nad sebou. A pokud vám naše přednášky a terapie k těmto vítězstvím mohou jakkoliv pomoci, pak budeme i s Magali šťastní, protože i vašimi úspěchy  náš život a práce  nabývají na významu. Těšíme se na setkání …

                                                            a hezký den všem přejí  Milo Mahdall a Libuše Magali

 

Přednáška Jak se zbavit strachů se koná na 36. mezinárodním festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v Praze, v neděli 24.2.2013 v  učebně B od 14.00 hod (bližší informace http://www.ezotera.cz/ano, e- mail: ano@ezotera.cz , telefon 608 377 573)

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!