Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2682x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2560x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2438x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2368x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2328x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Okřídlený drak - sexuální síla (7.)


JiHo (Brněnská Bhaktijóga) - Tantra - 01. 02. 2004 (5842 přečtení)

Sedmá část zasvěcovací nauky Univerzálního Bílého Bratrstva předávané v přednáškách Omraama Mikhaela Aivanhova.

Tantrismus

Existuje nauka o zjemňování sexuální síly, která se v Indii a Tibetu nazývá Tantra ? jóga. Tato nauka obsahuje mnoho metod a o jedné z nich zde pohovořím, abych vám umožnil nahlédnout do této vědy.

Poznámka: Je nutné si uvědomit existenci dvou větví tantrismu. Klasický indický hinduistický tantrismus klade prvořadý důraz na šakti, božskou sílu, ženský tvůrčí aspekt boha Šivy. Tantrik hledá tvůrčí sílu, zdraví a dokonalost. Transformací této síly dospívá ke sjednocení s Bohem.

Naopak buddhistický tantrismus pohlíží na šakti jako na máju ? klam, iluzi. Od této iluze může buddhistu osvobodit pouze poznání, moudrost (pradžňá). Protože májá není jeho cílem, snaží se prohlédnout tyto síly a osvobodit se z jejich nadvlády. Nejde mu o tvůrčí působení ve světě, ale o návrat do stavu šúnjata (nezrozeného, beztvarého, stavu nad veškerou tvorbou).

Stojí tu tedy v protikladu šakti a pradžňá, ale skutečný protiklad je spíš v postoji: žít tvůrčím způsobem ve sjednocení s Bohem, nebo vrátit do stavu šúnjata.

V dalším textu uváděné techniky patří spíš do tantrismu hinduistického.

V tradičním ašramu Tantry pracuje mistr-guru po devět měsíců od rána do večera s muži a ženami, přicházejícími na školení. Jeden den pracuje s muži, druhý den se ženami, ale vždy odděleně. Během těchto devíti měsíců použije všechny své metody, aby otevřel centra energií svých žáků a žákyň. Důležitá část tréninku je poznání svého vyššího ?Já?. Jogín studuje někdy i léta podstatu lásky, medituje, postí se a koná dechová cvičení. Když je dostatečně připraven, pak rozhodne mistr pomocí horoskopu a osobních vlastností, který muž se kterou ženou má vytvořit pár, kdo pro koho je nejvhodnější. Tyto páry žijí nyní spolu v jedné světnici, ale na rozdělených postelích. Po tréninku jsou velmi vznětliví a vnímaví, ale nesmějí se dotknout. Muž se dává plně do služeb ženy, zbožňuje ji, považuje ji za projev Boží Matky, ale nedotýká se jí. Po dalších třech měsících spí již v jedné posteli, ale bez sexuálního styku. Mezitím pokračuje denní trénink. Tři měsíce spí žena po pravé straně muže, pak další tři měsíce po levé straně muže. Teprve na konci tohoto stádia vývoje, když se oba naučili vzájemně se ctít, společně meditovat a spolu hovořit, když nabyli sebeovládání, dochází, vesměs za úplňku, k tělesnému spojení, jménem ?Maithuna?, což znamená ?kosmické spojení?. Setrvávají v meditačním stavu téměř bez pohybu a zůstávají tak dlouho spojeni, až jejich energie splynou a zakusí stav jednoty, která je přivede do vyššího a změněného stavu vědomí. Vystupují z času a do harmonie se dostávají čtyři aspekty našeho bytí: fyzický, emoční, mentální a spirituální, přičemž se začíná se srdečním centrem. Spojení tak může trvat celé hodiny, aniž by došlo k ejakulaci.

Pro zjemnění lásky se používá metoda ?dívání se do očí, do duše?. Když se začnete dívat do očí svému partneru nebo partnerce, je to, jako byste otevřeli bránu do tajemné zahrady ducha. Protože tato meditace je silná, především pro západního člověka, začíná se pěti minutami. Je však třeba si ponechat dostatek času na zpracování zážitků. Předpoklad pro to je pobyt v klidném, tichém místě. Abyste udrželi myšlenky v klidu, můžete si představit dvě čilé rybky ve vodě, nebo dvě slunečnice, vypínající se vzhůru ke slunci.

Nad svou osobností poznáte nyní svého partnera či partnerku v čistém lidství a v božské podstatě, stejné jako vaše. V klidném uvolnění spatříte v muži všechny muže, které jste kdy viděla, v ženě všechny ženy, které jste kdy spatřil. Jděte ještě dále a uvažujte o svém partneru ? partnerce jako o vesmírném vtělení mužů či žen ve všeobjímající síle vesmíru. Tiše nebo nahlas si řekněte: ?Uctívám tě jako část sebe samého, jako část vesmírné Prasíly, Božství?. Těšte se z pocitu odevzdanosti, který se ve vás probudí.

Mnozí lidé přichází k tantrické lásce v očekávání, že obratem ruky najdou osvícení, poznání a pak jsou zklamáni, protože vše je tak běžné, normální. Štěstí vyžaduje trpělivost. Je to host, který přichází nečekaně. Čím více a pečlivěji budete cvičit, tím rychleji postoupíte.

Poznámka: Mnozí žáci této školy, obzvlášť pokud cvičí bez vedení mistra, narazí zákonitě na jeden velký problém. Při cvičení tantry a postupném probouzení šakti se aktivuje podvědomí a v něm mnohé zasuté a potlačené vzpomínky a nevyřešené problémy. Pokud je nepřijmeme do vědomí a nevyřešíme, začnou se stupňovat různé potíže, nervozita, až po možné psychické zhroucení. Ostrý konflikt mezi vědomím a podvědomím není možné překonat žádným jiným způsobem než vědomým zvládnutím a vyřešením všech potlačených impulsů z podvědomí. Jsou to jenom naše vlastní potíže a úkoly, které jsme doposud odmítali a tím si je v podvědomí ukládali.

Samozřejmě, jen málo současných lidí si dovede představit něco o vyšší duchovní lásce, protože vesměs oba, sotva dospějí, oddávají se sexuální nevázanosti. Podle tantrické moudrosti mrhání semenem, touto trestí života znamená smrt, zatím co její zjemnění a sublimace znamená věčný život. Tímto způsobem jistí zasvěcenci získali nesmrtelnost. Nejsou to prázdná slova, oni se opravdu stali nesmrtelnými.

Kdo se chce vyhnout nebezpečí pádu do tělesné žádostivosti a vzdorovati pudům, náruživostem, smyslnosti a moři rozkoše, musí mít neobyčejně silnou vůli a musí být neobyčejně čistý. Ti, kdo jsou toho schopni, vynáší z těchto hlubin hodnotné perly, jako lovci perel, kteří se potápějí do hlubin a hledají perlorodky, aniž by se obávali, že uvíznou v mořských řasách nebo že je sežerou žraloci. Takováto dobrodružství se však každému nedoporučují. Je nutno nejprve ovládnout tuto mocnou sílu, než jí začnete stavět hráze. Proto není vhodné zkoušet tento druh jógy hlavně na začátku duchovní cesty.

Teprve až postoupíme velmi daleko, vystoupíme do nadvědomí a zažijeme Lásku, naplňující celý vesmír, samotnou podstatu Boží, teprve pak si můžeme dovolit tantrickou cestu bez nebezpečí. V tomto případě nám již nemůže nic uškodit nebo nás pošpinit. Pokud jsme však ještě tak daleko nepokročili, držme se raději zpátky! Doposud je na Zemi ještě málo lidí, kteří si mohou dovolit proniknout do hlubin své vlastní podstaty a tam vše proměnit, vše zjemnit, osvětlit a zkrásnět. Chceme-li vystoupit, musíme mít pevnou vůli. Chce­-li však někdo sestoupit do hlubin, aniž by dříve dosáhl vyšších sfér, pak jej podsvětí zničí, protože tam bude bez ochrany, bezbranný a nebude schopen transformovat prvky svého pekla v nebeské poklady.

Zde leží tajemství zla a pekla. Teprve, když dosáhneme vrcholu, pochopíme smysl zla. Problém zla není možné řešit úvahami, studiemi nebo poučením. Ve skutečnosti zlo vůbec neexistuje. Zlo je jen pro slabé, pro ty, kdo nejsou připraveni a nedovedou s ním zacházet, pro ty existuje zlo a je pro ně mocnou realitou. Ale pro dítě Boží, pro velké mistry a učitele znamená zlo, o kterém křesťanské náboženství tolik hovořilo, aniž by mu rozumělo a chápalo ho, bohatou látku, kterou lze posvětit vlastní prací.

Poznámka: Vše, nad co jsme nevystoupili svým vědomím je pro nás realitou. To se netýká jenom problému zla. Proto Buddha mluví o pomíjivosti a klamnosti světa. Pro něj existuje jen jediná Realita, nezrozený, beztvarý stav nad veškerou tvorbou ? šúnjata (nirvána).

V Indii je možné potkat jogíny, kterým se říká Sidha. To jsou lidé, pro které není nic nečistého. Oni se živí odpadky, protože mají snahu vše proměnit, aby získali neobyčejné magické síly. A některým se to i daří, jak se můžete přesvědčit. Není ale potřebné používat takové svérázné a neestetické metody.

Co se týče tantrických technik, nejsou úplně bez nebezpečí, především, když je používají lidé Západu. Nauka Universálního Bílého Bratrstva podává jiné metody ke zjemnění sexuální síly a když je hlouběji poznáme, zjistíme, že daleko předčí všechny tzv. křesťanské tradice čistoty a cudnosti, které posléze z člověka činí jistý druh eunucha. Předčí i nauky, které pod záminkou tantrismu svádějí lidi k sexuální přemrštěnosti.

Poznámka: Také pozor na různou literaturu, která se tváří velmi zasvěceně, ale při bližším pohledu nevede člověka k Bohu. O Tantře v současné době vyšla řada knih, prakticky použitelné jsou jenom málokteré (Dr. Tomáš: Tajné nauky Tibetu [tibetská tantra] a Saraswati, Avinasha: Drahokam v lotosu [hinduistická tantra a tantrická krijajóga], A. v. Lysebeth: Tantra a knihy od Margo Anand Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie). V každém případě je nutné varovat před nekritickým přijímáním jakýchkoliv informací a nauk. Jako bezpečné kritérium je možné použít Ježíšovo přikázání Lásky: Miluj Boha nade vše a bližního jako sama sebe.

Pro praktikování jakékoliv tantrické cesty je nutná maximální čistota, sebeovládání, touha po duchovním probuzení a naprosto nutná je shoda obou partnerů, pokud žijeme v manželství! Bez této shody není možné tantrickou cestu vůbec praktikovat, a to ani ve formě buddhistické, ani hinduistické tantry! Ahinsa ? neubližování, to je absolutní požadavek!

Kdo chce praktikovat tantrismus, musí být velmi dobře připraven a mít silnou sebevládu, a i pak je celá věc neobyčejně riskantní. Jste­-li opravdu rozhodnuti zjemnit sexuální energie, pak nejlepším řešením je udržet si jistý odstup a lásku vychutnávat jen v homeopatických dávkách. Spokojte se jen s pohledem, úsměvem, několika slovy nebo stiskem ruky. Když tento odstup zúžíte, vzájemně se přiblížíte a budete se chtít spojit, pak to již budete mít těžší. A když začnete hořet žárem vášně, přestanete se kontrolovat a nebudete už pánem proudů energie. Potom je již samozřejmě otázka tantrismu zbytečná.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč porod bolí? (26.05.2009)
Sexuální příručka (30.01.2009)
Knihy o zaručeném sexu (05.11.2008)
Afrodisiaka IV. (22.12.2006)
Jedenáct minut (Paulo Coelho) (30.04.2006)
Vajíčka z kostní dřeně (25.09.2005)
A tenhle znáte? :-))) (03.06.2005)
Ženský orgasmus je v genech (03.03.2005)
Sexualita mužů a žen (30.10.2004)
O milování (28.08.2004)
Scénář tantrického obřadu (10.05.2004)
Jin a Jang (2.) (09.04.2004)
Margo Anand o tantře (04.04.2004)
Proč tantra? (30.03.2004)
Svobodné vstupování do forem (26.03.2004)
Tantra pro Ženy (24.03.2004)
Tantra a její přístup k životu (22.03.2004)
Tantra jako cesta (21.03.2004)
Vliv stravy na naši sexualitu (16.03.2004)
Tajemná chemie lásky (13.03.2004)
Proč se milovat co nejčastěji? (05.03.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (11.) (29.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (10.) (22.02.2004)
Sex a zdraví (19.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (9.) (15.02.2004)
Sexuální abstinence snižuje plodnost (14.02.2004)
Láska a nebo jenom sex? (11.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (8.) (08.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (6.) (26.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (5.) (21.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (4.) (19.01.2004)
Taoistický a tantrický přístup k sexualitě (18.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (3.) (15.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (2.) (10.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (1.) (07.01.2004)
Vztahy "volného tance" (16.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (4.) (11.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (3.) (10.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (2.) (09.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (1.) (08.12.2003)
Pohlavní priority a potřeby (03.12.2003)
O seminářích (01.12.2003)
První seminář s Johnem Hawkenem (28.11.2003)
Lilith (24.11.2003)
Závazky monogamního vztahu (23.11.2003)
Duchovní sexualita podle Chuluaqui Quodoushka (20.11.2003)
Svátek magické lásky (20.11.2003)
Krása vztahu (20.11.2003)
Tantrismus a promiskuita (18.11.2003)
Mluvící hůl (18.11.2003)
Kolik sexu je "příliš mnoho"? (18.11.2003)
Co je to Tantra - může být nebezpečná? (12.11.2003)
Tantra - cvičení pánevního dna (2.) (12.11.2003)
Tantra - cvičení pánevního dna (1.) (12.11.2003)
Tantra (2.) (12.11.2003)
Tantra (1.) (12.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!