Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2871x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2810x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2470x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2427x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Lenka Buštová nad dotazy čtenářů

* Past na chlapy


Lenka Pokorná Buštová - Lenka Buštová nad dotazy čtenářů - 16. 05. 2008 (5050 přečtení)

I když bych možná měla jako žena hájit zájmy stejného pohlaví, věnuji dnes pár slov především mužům. Vycházím totiž ani ne tak z dotazu jako spíš už ze zoufání jednoho z nich.


 

Předpokládejme, že se nacházíte ve dvacet let trvajícím manželství, ostatně, ta doba může být i podstatně kratší. Všechno skvěle funguje ovšem až na jedno.

 

Chlap žije v domácnosti, která je perfektně uklizená, prádlo je voňavě vyprané, vyžehlené a krásně v komíncích srovnané v odmolovaných skříních, večeře každý den voní na stole, o děti je také perfektně postaráno a zdánlivě není co řešit…ovšem až na zablokovanou energii ve druhé čakře. 

Na výše uvedeném samozřejmě není vůbec nic špatného a už vůbec ne nepříjemného. Jedinou otázkou však zůstává čistota záměru, s níž dané činnosti Vaše žena vykonává. Buď to může dělat z ryzí lásky k Vám a nebo z jiného důvodu. Myslím, že již cítíte lehký nádech ironie vyřčeného. A cítíte správně, neboť v této chvíli narážím právě na manipulativní záměr těchto žen. 

Žena tohoto typu se o „svého“ muže nestará proto, že by ho tak nevýslovně milovala, ale především ze strachu, aby jí neutekl. Určitě víte, že labutě chované v zajetí ztloustnou na té úrovni, že už by nedokázali svobodně vzlétnout s divokými příbuznými, i kdyby neměly přistřihnutá křídla. Stejné je to i v tomto případě. Když si někoho ochočíte tímto způsobem, zákonitě ztloustne, poněvadž ho nepohání svobodný duch. 

Tudíž jakmile takový muž, o něhož je skvěle postaráno, zavětří ženu, která je krásná a navíc plná života, ocitne se najednou uprostřed mlýnských kamenů. Na jedné straně je to nádherné zázemí, tak bezproblémově plná lednička a svíčková se šesti a na druhé straně se mu dělá až špatně z toho, jakou má na onu krásku chuť. Chlap, který není dostatečně silný na to, aby v sobě dokázal zlomit řetězy otroctví a nevzít si to, na co má chuť, má v tu chvíli hodně velký problém. Sužují ho pocity viny vůči manželce kvůli tomu, jak se o něj hezky stará a on by jí najednou vyvedl tohle, ale co si budeme povídat, nemusí tam být ani pocity viny, stačí jen strach ze ztráty toho pohodlíčka, když byse o jeho záletu někdo dozvěděl. 

Dovolím si tvrdit, že tam, kde nebude volně proudit sexuální energie, tam se postupem času přestane dařit všechno, protože Vás Vaše touha ovládne natolik, že nebudete schopní ničeho a Vaše energie Vám bude utíkat vyřčeným směrem. 

A navíc určitě víte, jak to asi dopadne, když se uzavře přehrada, ale voda bude stále přitékat. Jak asi ta hráz může dlouho vydržet? Logické totiž také je, že čím větší množství vody ve finále zadrží, tím drtivější budou následky. Takže nebylo by lepší průběžně upouštět? 

Tudíž. Nebudete-li se chovat eroticky, budete se chovat neuroticky. Plní-li se ustavičně něco něčím, jednoho dne to přeteče a nakonec, čím víc si dopřáváte toho, co Vám chutná, tím menší moc to nad Vámi bude mít. 

Proto, když máte nutkání si odskočit, tak to klidně udělejte, protože se stejně opět  s největší pravděpodobností nejedná o lásku, ale o pouhou biologickou potřebu. Protože až budete umět skutečně milovat, nebudete s nikým uzavírat ani svazky, neboť ty nejsou o lásce, ale o nenávisti. Nesetrváváme v nich, abychom se milovali, ale abychom spolu bojovali. 

A pokud by se skutečně jednalo o něco opravdovějšího, tak to poznáte podle intervalu, s nímž se s danou zmíněnou budete chtít po půl roce stýkat a taky podle toho, jak moc Vás od té současné bude odvádět. Jen si zkuste uvědomit, jak moc a za jak dlouho Vás bude zase po aktu přitahovat.  

A ještě něco. Když si takto ulevíte, budete mít alespoň čistší hlavu a všechno budete hodnotit jinak než se zmíněným přetlakem nejen v hlavě a hlavně i všichni ve Vašem okolí budou v klidu, poněvadž je nebudete prudit s Vaší sexuální frustrací. 

No a co na to manželka v případě, že se to dozví? Ta sice bude možná dělat scény, ale paradoxně jí to k Vám ještě více přitáhne, protože kde by ona koho hledala, na kom bude moci uplatňovat svojí potřebu být potřebná. 

Ovšem, aniž si to možná uvědomujete, Vy na této své válečné výpravě získáte významnou kořist, a to kořist v podobě poznání, jak to vypadá mimo tu dětskou ohrádku, ve které se jinak každý den nacházíte. A postupně si sám uvědomíte, čemu ve finále dáte přednost. Stačí jen opět následovat to, co cítíte a v tomto případě speciálně to, co po Vás chce Vaše tělo.

 

Takže ve zkratce jaká je moje odpověď? Osobně nevidím jediný pádný důvod, proč Vašemu tělu nedopřát, o co Vás žádá.

Pakliže ale ještě zůstává strach z toho, aby Vás to nakonec „nevytrhlo z kořenů“, tak přeci není nic krásnějšího, než létat společně s tím, ke komu cítíte něco víc, vzhůru ke hvězdám, anebo spolu padat do nekonečných hlubin…

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 9 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!