Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jaroslav Hašek:
Národ český dodnes ještě pro tanec se získá,
bohužel však vždycky tančí, jak mu jiný píská.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2934x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2529x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2477x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2368x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2229x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Pestrý víkend


Převzato - Tantra - 24. 09. 2004 (3626 přečtení)

Pozvánka na víkend párových technik, pořádaný Tomášem Morcinkem a Alenou Žourkovou                                                                                                                        

Pestrý víkend párových technik

Zveme vás na kurz technik vycházejících z různých tradic, který vás podpoří na cestě k naplňujícímu partnerství, pomůže vám uvolnit tvořivý potenciál ve vašem současném vztahu nebo vás připraví na vztah budoucí.

Kurz je určen jak pro páry, které se chtějí dozvědět více o svém vztahu, tak pro jednotlivce, kteří chtějí pracovat na sobě, aby se mohli více otevřít a nechat se naplňovat současným nebo budoucím partnerským vztahem.

Vydáme se objevovat zdroje ve vztazích, budeme se učit, jak vnést do svého života víc radosti a intimity. Vytvoříme bezpečný prostor pro upřímné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci i pro zkoumání vlastních hranic. Budeme objevovat nevinnost a krásu ve vztazích mezi mužem a ženou a rozšiřovat naši kapacitu prožívat lásku a potěšení.

Něco z toho, co můžete očekávat:

tanec k uvolnění těla a rozproudění energie

Oshovy meditace v párovém provedení pro prohloubení schopnosti naladit se na druhého

dechová cvičení k prozkoumání možných způsobů proudění energie mezi partnery

masáž pro uvolnění a zvýšení vnímavosti našeho těla

jemný tantrický rituál k objevování posvátné dimenze sebe sama i partnera/ky

sdílení v kruhu i ve dvojicích pro vybudování důvěry a bezpečného prostoru

to vše v atmosféře vzájemné úcty a s možností vaší svobodné volby

Lektoři:

Tomáš Morcinek (43 let), psychiatr, psychoterapeut, absolvent 5letého výcviku v dynamické terapii, jednoletého tréninku v práci s tělem, dvouletého výcviku Skydancing Tantry s Johnem Hawkenem s následným dvouročním asistováním při dalších výcvicích vedených tímto lektorem.

Ma Prem Avani / Alena Žourková(28 let), Oshův žák od r.1992, od r.1999 lektorka meditačních kurzů a workshopů se zkušenostmi v oblasti přírodní léčby.

Termín: začátek v pátek 22.10.2004v 19h registrací, program začne co nejdříve po vyřízení formalit, ukončení v neděli 24.10.2004v cca 14 h.

Místo: v centru Prahy

Cena:    900 Kč, sleva na 700 Kč pro studenty, důchodce, nezaměstnané a ženy na mateřské. Cena nezahrnuje stravu, kterou nezajišťujeme, ani případné ubytování, které se platí zvlášť.

Tato cena je platná při zaplacení zálohy (viz  níže). V případě platby až na místě se cena zvyšuje o 200 Kč.

Přihlášení a placení: přihlásit se můžete telefonicky, písemně nebo e-mailem s uvedením Vašeho jména, příjmení, věku, telefonu, e-mailu/adresy. Přihlášení je považováno za závazné a zajišťuje Vám místo na kurzu až po obdržení zálohy ve výši 500 Kč. Zálohu pošlete nejpozději do 11.10.2004 poštovní složenkou na adresu Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, doplatek na místě. Pokud nemůžete stihnout termín pro zaslání zálohy, zavolejte a můžeme zkusit najít nějaké řešení. Počet míst na kurzu je omezený (jednak místností, jednak tím, aby byl vyrovnaný počet žen a mužů).

Storno podmínky: pokud se z kurzu odhlásíte méně než 7 dnů před jeho začátkem, je storno poplatek rovný zaplacené záloze.

Možnosti stravování a přespání:  Ubytování a strava nejsou v ceně kurzu. Přespání je možné ve vlastním spacím pytli v místě konání za 100 Kč/noc. K dispozici je sprcha, karimatky, varná konvice a hrníčky. Stravování je možné v okolních restauracích (včetně čínské, turecké, pizzerie apod.). Doporučujeme i účastníkům z Prahy, aby využili možnosti přespat v místě konání. Pomůže vám to udržet se v atmosféře, která na kurzu vznikne, a můžete tak z něj mít větší potěšení a užitek.

Zdravotní stav a riziko: Doufáme, že absolvování semináře se pro vás stane pozitivní a obohacující zkušeností. Přesto program může znamenat i určitou zátěž pro váš organismus. Je proto nutné, abyste předem informovali někoho z nás lektorů v případě, že trpíte nějakým vážnějším onemocněním, abychom Vás mohli upozornit, pokud by některé cvičení pro vás nebylo vhodné. Jedná se především o situace, kdy jste v minulosti prošli nebo v současnosti procházíte psychiatrickou nebo psychologickou léčbou, trpíte vážnějšími chorobami srdce, neurologickým onemocněním nebo i jinými vážnějšími změnami zdravotního stavu.

Co si vzít s sebou: kromě dobré nálady a chuti objevovat nové a nepoznané je dobré mít volný oděv, přezůvky, šátek na oči, deku nebo spacák na přikrytí (např. po masáži), na večerní rituál nějaké „slavnostnější“ oblečení, ve kterém se cítíte dobře, vhodné je mít větší barevný šátek cca 1x2 m (lungi, sárong) na výzdobu prostoru při rituálu.

Přihlášky a bližší informace:

Tomáš Morcinek, Fr. Kadlece 4, 180 00 Praha 8, tel. 283 842 686 (večer), 608 888 867, tomas.morcinek@post.cz
Ma Prem Avani / Alena Žourková, tel. 724 152 793,avani@seznam.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!