Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 12. 2023     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Aldous Huxley:
Skutečně efektivní totalitní stát může existovat, bude-li všemocná vláda složená z politických bosů a armády jejich manažerů budou ovládat populaci otroků, kteří nemusí být za mřížemi, protože své otroctví milují.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2873x)
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 1879x)
Jaká je ta správná cesta?
(18. 03. 2021, 1819x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1775x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1624x)
Trhliny v mlze
(30. 03. 2021, 1541x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

* Petice za nalezení mírového řešení situace v Tibetu

Tisková zpráva - Společnost a vztahy - 22. 07. 2009

Text petice - tisková zprávaV Praze, Ostravě, dne 10. 12. 2008
 
Věc:     Petice za nalezení mírového řešení situace v Tibetu

Vážený pane prezidente, členové vlády, poslanci a senátoři,
dne 10.prosince 2008 u příležitosti 60. výročí Všeobecné deklarace lidských práv a svobod jsme iniciovali tuto petici, kterou Vás, politické představitele České republiky, vyzýváme, abyste se zasazovali o zlepšení situace lidských práv v Tibetu při politických, mezinárodních a jiných setkáních a to zejména v době českého předsednictví Evropské unii.
Pokojné protesty mnichů v tibetském hlavním městě Lhase podnítily v březnu 2008 celonárodní povstání, které se rozšířilo po celém Tibetu. Čínské orgány zareagovaly na situaci hrubou silou. Více než 200 Tibeťanů bylo zabito, tisíce zadrženy, Tibet byl uzavřen a izolován od zbytku světa. Od té doby uplynuly měsíce a situace v Tibetu zůstává nadále kritická, čínské orgány pokračují v násilné represi, upírají Tibeťanům i ta nejzákladnější lidská práva.
Po březnových protestech v Tibetu, mnozí vládní představitelé z celého světa apelovali na Čínu, aby pokročila při řešení situace v Tibetu. Poslanecká sněmovna České republiky přijala v dubnu 2008 historicky první prohlášení k situaci v Tibetu. Po nedávných jednáních mezi dalajlamovými zástupci a čínskou vládou však mluvčí čínské vlády konstatoval, že Čína nikdy neustoupí ve svém přístupu k Tibetu a návrh na tibetskou autonomii zcela odmítl.
Mluvčí čínské vlády Ču Wej-čchün (angl. přepis Zhu Weiqun) v přímém přenosu z následné tiskové konference prohlásil, že v případě dalajlamova návratu do Tibetu, by dalajlama zavedl "aparteid a etnické čistky". Tento přístup velmi názorně ukazuje přístup k tibetskému problému ze strany Číny.
Vzhledem k rozsahu porušování lidských práv v Tibetu a oprávněné touze Tibeťanů po změně je takto neústupná pozice čínské vlády nepřijatelná a musí být mezinárodním společenstvím odmítnuta.
Vážení političtí představitelé České republiky, naléháme na Vás, abyste se zapojili do mezinárodního úsilí a vybídli čínskou vládu, aby Tibetský problém konstruktivně řešila. Připomínejte čínské vládě prosím její zodpovědnost za řešení této situace.


 

Zároveň Vás žádáme, abyste se před představiteli čínské vlády zmiňovali o případech následujících politických vězňů:
1) Dhondup Wangčhen, občan tibetské národnosti z provincie Amdo (nyní pod správou čínské provincie Čching-chaj), zatčen 26. března 2008 za natáčení Tibeťanů, kteří otevřeně mluvili o svém pohledu na Čínu a Tibet
2) Jigme (nebo také Jigme Guri), mnich z kláštera Labrang v provincii Amdo (nyní pod správou čínské provincie Kan-su), předběžně zadržen v březnu 2008 a opětovně zadržen 4. listopadu 2008 za uveřejnění informací o mučení, kterým prošel on sám a další Tibeťané ve vazbě
3) Rangjung, reportér z provincie Kham (nyní pod správou čínské provincie S'-čchuan), zadržen 11. září 2008 z neznámých důvodů
4) Sangye Lhamo, mniška zadržená spolu s dalšími mniškami 28. května 2008 za účast při protestech
5) Tenzin Delek Rinpočhe, náboženský představitel z provincie Kham (nyní pod správou čínské provincie S'-čchuan), zadržen v roce 2003 a v současné době ve výkonu doživotního trestu
10. března 2009 si připomeneme 50 let od masového tibetského povstání proti čínské okupaci v roce 1959, které bylo krvavě potlačeno a dalajlamův útěk do exilu. Mnohé vlády světa již podpořily tibetské úsilí. V současné kritické situaci je však třeba ještě většího nasazení a pomoci. Situace v Tibetu nebude vyřešena, dokud mezinárodní společenství nepodnikne rozhodné kroky a nevyvine nátlak na čínské vedení, aby smysluplně jednalo s představiteli tibetské exilové vlády.
Tento dopis považujte za petici ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.
Děkujeme Vám za politickou a morální podporu těchto velmi naléhavých témat!

 
S úctou zástupci petičního výboru
Sandra Pikorová, Jateční 29, 170 00 Praha 7
Skupina dobrovolných překladatelů Tibet česky
Matěj Kastner, Vršovců 39, 702 00 Ostrava
Malé občanské sdružení tolerance (M.O.S.T.)
 
Petice byla iniciována organizací Studenti za Svobodný Tibet (SFT), do češtiny přeložena a editována skupinou dobrovolných překladatelů Tibet česky. Za skupinu Tibet česky petici sestavila: Sandra Pikorová. Zastupovat petiční výbor je oprávněn kterýkoliv člen petičního výboru.

Celá tisková zpráva | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!