Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 08. 03. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Adam Michnik:
Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2770x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2202x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2111x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2010x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1826x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Přírodňácké eseje


Teiresias - Společnost a vztahy - 14. 12. 2004 (3781 přečtení)

Původně jsem to nazval Trampské eseje, protože se sám ze všeho nejvíc cítím trampem a dodnes mi běhá mrazení po zádech, když slyším v kruhu kamarádů zpívat Vlajku.

Nicméně jsem si uvědomil posun, jaký toto označení prodělalo od mého mládí a taky to, že většina mých přátel pod tímto pojmem dnes vidí něco úplně jiného a ostatně bych tím ošidil všechno další, čím taky jsem - to jest horolezcem, ekologem, botanikem, člověkem zabývajícím se tzv. ekologickou výchovou atd. a taky bych ošidil všechny, kdo mají rádi přírodu a to všechno, o čem tu píšu a s trampy mají třeba jiné zkušenosti než zrovna já. I myslel jsem jak jsem mohl, ale nevymyslel jsem případnější slovo než “přírodňák”.

Je to vlastně všechno nesmyslné - dřevo nebo zem nás tlačí a studí do zadků, přesto že doma máme měkce čalouněné sedačky, zezadu na nás táhne a zepředu pálí oheň, přesto že doma máme termostatem řízené topení, živíme se často něčím co bychom doma nevzali do úst a naše zpěvy ovšem nesnesou srovnání s kvalitou digitální reprodukce světových hvězd. Doma jsme vážení občané, tady nás pronásledují ochranáři, lesníci, agronomové, porybní a nevím kdo ještě, přičemž vážení občané námi opovrhují. Říká se, že horolezectví je způsob jak za drahé peníze žít jako cigáni. Proč je nám teda tak dobře, když večer po namáhavém celodenním trmácení, s bolavýma nohama a rameny od popruhů usedneme dokola, uvaříme si čaj, zpíváme naše písničky a je pohoda?

Prolog

Náš život má svůj cíl - a tím je stát se plně sám sebou. Jeden z největších psychologů našeho věku - Carl Gustav Jung - tento proces nazval individuace, což znamená právě toto. Tím vystihl podstatu prakticky všech dávných i novějších filosofických i náboženských systémů a zpřístupnil je tak do jisté míry současnému tzv. vědeckému chápání světa.

Toto nicméně nemá být pojednání vědecké, i když na druhé straně nebylo mým záměrem ani “kratochvilné čtení pro spanilé čtenářky”. Jednak nejsem vědec a jednak věda také znamená odložit vidění srdcem, nevšímat si volání dálek ani Stříbrného Větru a nepoužívat daru intuice. A bez toho, myslím, studovat toto téma je jako hledat duši v těle skalpelem nebo Boha ve vesmíru raketou. Nemohu si zde odpustit citát filosofa Jiřího Fialy “Jen nešťastným vývojem se stalo, že věda, krása a dobro byly od sebe odděleny”[Vesmír 9/90, str.538]

Tedy stát se plně sám sebou jsem přijal za cíl svého života a jsem přesvědčen, spolu s Jungem, Budhou, Milarepou, Kristem a mnoha dalšími, že to je opravdu cíl života každého člověka, ať už si toho je vědom nebo ne a ať to bere nebo nebere.

Cest však je mnoho, i když se sbíhají u jednoho cíle. A nikoli nejmenší mezi těmi, které dnes jsou prošlapávány nohama lidí hledajících, je cesta k Přírodě. Protože je to i moje Cesta a protože mi bylo dáno nějaký čas na ní putovat jako průvodce dalších poutníků, ale především z velké nerozvážnosti a bezohlednosti k svému počítači jsem napsal toto povídání.

(Pokračování...)

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 02. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: " ...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"

Celý článek...


10. 02. 2021:

Bohumil Pečinka:  "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."

Celý článek...


29. 01. 2021:

Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."

Celý článek...


26. 01. 2021:

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!

YouTube channel Svobodné Universum
Kupředu do minulosti: Svobodné universum


26. 01. 2021:

Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!