Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. B. Stern:
Jak optimisté, tak pesimisté jsou přínosem pro společnost. Optimisté vynalezli letadlo, pesimisté padák.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2946x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2541x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2494x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2382x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2239x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Podzimní exkurze přírodovědného klubu v Brně


Pozvánka - Společnost a vztahy - 02. 09. 2010 (4498 přečtení)

Klub přírodovědecký v Brně a algologické pracoviště Moravského zemského muzea zvou své členy a příznivce na podzimní exkurze v roce 2010.

Začínáme už v neděli!!!Neděle 5.9.2010
Studánky nad Brněnskou přehradou a přehrada po revitalizaci

(hydrobiologická a botanická exkurze)
Sraz v 9.00 hod na mostě nad zastávkou MHD Přístaviště v Bystrci. Odtud po červené značce do Osady nad restauraci Šulák k prameni ve žlebu. Dále po hřebeni ke studánce u Trnůvky a oborou ke Třem Křížům a studánce pod nimi. Zpátky na Junáckou louku s pramenem u tábora. Exkurzi je možné zakončit na zastávce autobusu u lávky pod hradem Veveří, nebo dojít podél přehrady zpět do přístaviště či použít lodní dopravu. Průběžně výklad o současném stavu oživení přehrady a botanické zajímavosti. Délka trasy 12 nebo 16 km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica), RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM) a prof. RNDr. Jan Lepš, CSc. (přírodovědecká fakulta JČU v Českých Budějovicích)

Neděle 19.9.2010
Vlastivědná exkurze krajem Anny Pamrové

Odjezd z Brna - hlavního nádraží v 6.55 hod (Brno – Královo Pole 7.08 hod) do Tišnova (příjezd 7.31, zde sraz s vedoucím exkurze), autobusem z Tišnova (zastávka před vlakovým nádražím) v 7.40 hod do Drahonína (příjezd v 8.09 hod). Z Drahonína do údolí Loučky, odtud do Žďárce. Odjezd ze Žďárce – náměstí autobusem do Tišnova v 13.55 hod (příjezd ve 14.23 hod), z Tišnova vlakem do Brna v 14.32 hod, příjezd do Brna v 15.09 hod .Chůze asi 12 km.
Doc. Ing. Jan Lacina, CSc.

Sobota 2.10.2010
Z Babic Moravským krasem do Adamova (botanická exkurze)

Odjezd z Brna hl. nádraží v 9.03 hod do zastávky Babice nad Svitavou (příjezd v 9.18 hod). Odtud výstup do obce, dále po žluté značce do údolí Křtinského potoka do prostoru okolo Býčí skály. Od Býčí skály po modré značce do Adamova. Odjezd z Adamova – zastávky vlakem v 14.38 nebo 15.30 hod, příjezd do Brna hl. n. v 15.00 nebo 16.00 hod. Chůze asi 10 km.
Vede doc. RNDr. Z. Šeda, CSc.

Sobota 9.10.2010
Přírodovědná exkurze údolím Ponávky

Sraz v 9 hod na konečné zastávce MHD v Útěchově. Po příjezdu prvního autobusu po deváté hod.půjdeme po žluté turist.značce kolem potoka Ponávka směrem na Lelekovice, pak po zelené na Ořešín a dále (podle situace) do Mokré Hory (MHD) nebo do Jehnic a kolem Ponávky k obchodnímu středisku Globus, odtud odjezd do města (MHD). Ukončení exkurze kolem 13 hod. Chůze asi 10 km,
Vedou RNDr.František Chládek (zoologie) a RNDr.Jiří Unar (botanika).

Neděle 17.10.2010
Studánky v okolí Adamova a pramen u babického nádraží

Sraz v 8.45 hod na zastávce autobusu č.43 u nádraží Brno – Královo Pole, odjezd v 8.00 hod do Útěchova Odtud k nově upravené studánce U Psa a studánce Ptačí svatyně u Adamova, dále po žluté značce ke studánce u sanatoria pod Ronovem a k nádraží Babice nad Svitavou ke studánce nad jezírkem. Myší dírou podél potoka, zpět do Útěchova. Chůze 13 km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica) a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM).

Sobota 23.10.
Mineralogická exkurze na Tišnovsko

Odjezd z Brna – hlavního nádraží v 8:16 hod, příjezd do stanice Rožná v 9.30 hod. Zde ložisko lithného pegmatitu. Odtud přesun 3 km do Věžné (možno i vlakem podle stavu počasí) na ložisko pegmatitu a hadce, dále pěšky asi 5 km do Nedvědice (železné rudy, mramor, svory s turmalínem). Odjezd z Nedvědice do Brna v 16:52 nebo 18:03. Chůze 8-10 km.
Vede Mgr. Jan Cempírek (Moravské zemské muzeum, mineralogické oddělení).

Sobota 30.10.2010
Mykologická exkurze

Sraz v 8.00 v Líšni na Obecké ul. u hřbitova (autobus 58 ze Staré Osady nebo od nádraží Židenice (u Kauflandu). Od hřbitova půjdeme na Hornek, dále směrem na Ochoz po rovině a také do svahu, přejdeme na druhou stranu silnice na Zadní Hády a buď do Bílovic nad Svitavou na vlak (odjezdy do Brna v 13.49, 14.49, 15.49 16.49 hod) nebo kolem Svitavy pěšky do Obřan. Chůze asi 10 km.
Vede Alois Vágner (Moravské zemské muzeum, houbařská poradna)..

Neděle 14.11.2010
Studánka v Králově Poli a Myslivecký pramen u Soběšic

Sraz v 9.00 hod před budovou nádraží Brno-Královo Pole. Pěšky podél Ponávky k prameni za nádražím a dále k nově upravené Zaječí studánce-Mysliveckému prameni, k nedaleké studánce Přátelství u Soběšic a na závěr do údolí pod Lesnou k prameni u sv. Antoníčka, odtud zpět ke královopolskému nádraží. Chůze asi 13km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica), RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM) a prof. RNDr. Jan Lepš, CSc. (přír. fak. JU České Budějovice).


Exkurze se konají jen za příznivého počasí.

Za Klub přírodovědecký v Brně zvou doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc. a RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. (kontakt oskacelova@mzm.cz, tel. 776692284).

 

Naše řady opustil dlouholetý a zasloužilý člen Klubu přírodovědeckého v Brně, pan Oldřich Polák. Vzpomeňme jeho památky.

 


Doporučujeme podzimní akce Ekologického Institutu Veronica:
10.9. 2010 v 17 hod, Panská 9: Vernisáž výstavy fotografií Historie a krásy lužních lesů jižní Moravy
26.9 2010 - 9. ročník Jablečné slavnosti v Hostětíně (tradiční oslava jablek, řemesel a kultury), informace  nebo na tel. 542 422 750.
1.– 2.10:2010 Tradiční brněnský Biojarmark na Zelném trhu (spojuje přímou cestou ekofarmáře se zákazníky) - desítky stánků, ochutnávky, kulturní program.
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!