Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Podzimní exkurze přírodovědného klubu v Brně


Pozvánka - Společnost a vztahy - 02. 09. 2010 (4250 přečtení)

Klub přírodovědecký v Brně a algologické pracoviště Moravského zemského muzea zvou své členy a příznivce na podzimní exkurze v roce 2010.

Začínáme už v neděli!!!Neděle 5.9.2010
Studánky nad Brněnskou přehradou a přehrada po revitalizaci

(hydrobiologická a botanická exkurze)
Sraz v 9.00 hod na mostě nad zastávkou MHD Přístaviště v Bystrci. Odtud po červené značce do Osady nad restauraci Šulák k prameni ve žlebu. Dále po hřebeni ke studánce u Trnůvky a oborou ke Třem Křížům a studánce pod nimi. Zpátky na Junáckou louku s pramenem u tábora. Exkurzi je možné zakončit na zastávce autobusu u lávky pod hradem Veveří, nebo dojít podél přehrady zpět do přístaviště či použít lodní dopravu. Průběžně výklad o současném stavu oživení přehrady a botanické zajímavosti. Délka trasy 12 nebo 16 km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica), RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM) a prof. RNDr. Jan Lepš, CSc. (přírodovědecká fakulta JČU v Českých Budějovicích)

Neděle 19.9.2010
Vlastivědná exkurze krajem Anny Pamrové

Odjezd z Brna - hlavního nádraží v 6.55 hod (Brno – Královo Pole 7.08 hod) do Tišnova (příjezd 7.31, zde sraz s vedoucím exkurze), autobusem z Tišnova (zastávka před vlakovým nádražím) v 7.40 hod do Drahonína (příjezd v 8.09 hod). Z Drahonína do údolí Loučky, odtud do Žďárce. Odjezd ze Žďárce – náměstí autobusem do Tišnova v 13.55 hod (příjezd ve 14.23 hod), z Tišnova vlakem do Brna v 14.32 hod, příjezd do Brna v 15.09 hod .Chůze asi 12 km.
Doc. Ing. Jan Lacina, CSc.

Sobota 2.10.2010
Z Babic Moravským krasem do Adamova (botanická exkurze)

Odjezd z Brna hl. nádraží v 9.03 hod do zastávky Babice nad Svitavou (příjezd v 9.18 hod). Odtud výstup do obce, dále po žluté značce do údolí Křtinského potoka do prostoru okolo Býčí skály. Od Býčí skály po modré značce do Adamova. Odjezd z Adamova – zastávky vlakem v 14.38 nebo 15.30 hod, příjezd do Brna hl. n. v 15.00 nebo 16.00 hod. Chůze asi 10 km.
Vede doc. RNDr. Z. Šeda, CSc.

Sobota 9.10.2010
Přírodovědná exkurze údolím Ponávky

Sraz v 9 hod na konečné zastávce MHD v Útěchově. Po příjezdu prvního autobusu po deváté hod.půjdeme po žluté turist.značce kolem potoka Ponávka směrem na Lelekovice, pak po zelené na Ořešín a dále (podle situace) do Mokré Hory (MHD) nebo do Jehnic a kolem Ponávky k obchodnímu středisku Globus, odtud odjezd do města (MHD). Ukončení exkurze kolem 13 hod. Chůze asi 10 km,
Vedou RNDr.František Chládek (zoologie) a RNDr.Jiří Unar (botanika).

Neděle 17.10.2010
Studánky v okolí Adamova a pramen u babického nádraží

Sraz v 8.45 hod na zastávce autobusu č.43 u nádraží Brno – Královo Pole, odjezd v 8.00 hod do Útěchova Odtud k nově upravené studánce U Psa a studánce Ptačí svatyně u Adamova, dále po žluté značce ke studánce u sanatoria pod Ronovem a k nádraží Babice nad Svitavou ke studánce nad jezírkem. Myší dírou podél potoka, zpět do Útěchova. Chůze 13 km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica) a RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM).

Sobota 23.10.
Mineralogická exkurze na Tišnovsko

Odjezd z Brna – hlavního nádraží v 8:16 hod, příjezd do stanice Rožná v 9.30 hod. Zde ložisko lithného pegmatitu. Odtud přesun 3 km do Věžné (možno i vlakem podle stavu počasí) na ložisko pegmatitu a hadce, dále pěšky asi 5 km do Nedvědice (železné rudy, mramor, svory s turmalínem). Odjezd z Nedvědice do Brna v 16:52 nebo 18:03. Chůze 8-10 km.
Vede Mgr. Jan Cempírek (Moravské zemské muzeum, mineralogické oddělení).

Sobota 30.10.2010
Mykologická exkurze

Sraz v 8.00 v Líšni na Obecké ul. u hřbitova (autobus 58 ze Staré Osady nebo od nádraží Židenice (u Kauflandu). Od hřbitova půjdeme na Hornek, dále směrem na Ochoz po rovině a také do svahu, přejdeme na druhou stranu silnice na Zadní Hády a buď do Bílovic nad Svitavou na vlak (odjezdy do Brna v 13.49, 14.49, 15.49 16.49 hod) nebo kolem Svitavy pěšky do Obřan. Chůze asi 10 km.
Vede Alois Vágner (Moravské zemské muzeum, houbařská poradna)..

Neděle 14.11.2010
Studánka v Králově Poli a Myslivecký pramen u Soběšic

Sraz v 9.00 hod před budovou nádraží Brno-Královo Pole. Pěšky podél Ponávky k prameni za nádražím a dále k nově upravené Zaječí studánce-Mysliveckému prameni, k nedaleké studánce Přátelství u Soběšic a na závěr do údolí pod Lesnou k prameni u sv. Antoníčka, odtud zpět ke královopolskému nádraží. Chůze asi 13km.
Vedou Rudolf Pecháček (EI Veronica), RNDr.Olga Skácelová, Ph.D. (MZM) a prof. RNDr. Jan Lepš, CSc. (přír. fak. JU České Budějovice).


Exkurze se konají jen za příznivého počasí.

Za Klub přírodovědecký v Brně zvou doc. RNDr. Zdeněk Šeda, CSc. a RNDr. Olga Skácelová, Ph.D. (kontakt oskacelova@mzm.cz, tel. 776692284).

 

Naše řady opustil dlouholetý a zasloužilý člen Klubu přírodovědeckého v Brně, pan Oldřich Polák. Vzpomeňme jeho památky.

 


Doporučujeme podzimní akce Ekologického Institutu Veronica:
10.9. 2010 v 17 hod, Panská 9: Vernisáž výstavy fotografií Historie a krásy lužních lesů jižní Moravy
26.9 2010 - 9. ročník Jablečné slavnosti v Hostětíně (tradiční oslava jablek, řemesel a kultury), informace  nebo na tel. 542 422 750.
1.– 2.10:2010 Tradiční brněnský Biojarmark na Zelném trhu (spojuje přímou cestou ekofarmáře se zákazníky) - desítky stánků, ochutnávky, kulturní program.
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!