Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Demokracie je posledním trikem tyranie.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2859x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2794x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2785x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2454x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2412x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Pohanem nebo čarodějnicí snadno a rychle


Zahrada (www.wiccangarden.com) - Witchcraft - 22. 01. 2005 (8540 přečtení)

Jsa inspirováni článkem Paganism: The Easy Way, který uveřejnila Simon Hall v časopise Pagan Dawn č. 150 (Imbolc issue), rozhodli jsme se spáchat podobný návod také pro české čtenáře a čtenářky. Věříme, že vám budou naše rady k užitku. Jsou to léty prověřené a v praxi vyzkoušené postupy.
Pokud jste dospěli k rozhodnutí státi se pohanem, tento článek je určen právě pro vás.

Vaše duchovní hledání nyní možná dospělo k důležitému bodu. Zjistili jste, že na současném esoterickém trhu se objevilo něco dosud nového a začalo vás to zajímat. Přečetli jste si náš časopis nebo knihu, možná, že jste shlédli film Mlhy Avalonu, případně The Craft a nyní jste zjistili, že čarodějnictví či pohanství je ta pravá cesta pro vás. Možná, že vám někdo řekl, že s následováním těchto náboženství je spojeno mnoho tvrdé práce na sobě a na svém rozvoji. Nedivím se, je-li vám tato informace podezřelá. Nemusíte se ničeho obávat. Vůbec to neznamená podívat se do vlastního nitra. Neznamená to obětovat spoustu času meditaci a učení se. Na podobné nesmysly ihned zapomeňte. Každý, kdo tyhle věci tvrdí, je žvanil, fanatik a praštěný esoterik, který ve skutečnosti neví o pohanství vůbec nic! Všechno je to úplně jinak! Tento návod je jedinou správnou cestou a jako takový je naprostým převratem v dějinách pohanské literární tvorby. Brzy zjistíte, že cesta, pro kterou jste se rozhodli je skutečně ideální. Dejme se nyní společně do práce a udělejme z vás pohana nebo čarodějnici.

Vzhled

Začněme hned tím nejdůležitějším. Vzhledem vše začíná i končí. Je to klíčový prvek v dnešním světě duchovních nauk. Duchovní transformaci je potřeba obětovat mnoho energie a samozřejmě i peněz.

To, co potřebujete ze všeho nejvíc je veliký stříbrný pentagram na krk. Pokud jste se rozhodli následovat severskou tradici, bude pro vás spíš vhodnější Thorovo kladivo nebo Valknut - opět čím větší, tím lepší. Chcete-li mít jistotu, noste raději všechny tři symboly naráz. Pokud jste se rozhodli pro pentagram, zvažte, zda zakoupit takový, který ukazuje hrotem nahoru nebo zda se rozhodnout pro tzv. "obrácený", který ukazuje hrotem dolů. Volba je zcela na vás. V každém případě mohu doporučit obrácený pentagram, neboť je mnohem více provokující a vzbuzuje větší pohoršení okolí. Zvolíte-li tuto variantu, budete rozhodně vypadat více tajemně, mysticky, hrozivě, temně, démonicky, magicky a vaše okolí získá větší respekt. Současný trh na to samozřejmě pamatuje a proto se obrácené pentagramy mnohem lépe shánějí. Pro jistotu si ale zakupte oba pentagramy, střídejte je podle potřeby nebo noste oba najednou. Člověk nikdy neví, na koho narazí.

Další věc, kterou nesmíte podceňovat, je volba vhodného oblečení. Je to ten nejlepší způsob, jak upoutat pozornost a dát svému okolí najevo, že se lišíte. Ať už zvolíte jakékoliv, nejlepší barva je samozřejmě černá. V černé budete rozhodně nejtajemnější a stříbrný pentagram či jiná kovová ozdoba nejlépe vynikne, což samozřejmě platí, chcete-li se stát čarodějnicemi. Pokud to se svou duchovní cestou myslíte hodně vážně, pořiďte si černý plášť a choďte v něm po ulicích, do školy či do práce.Vynikající jsou ovšem i různá černá trička s runovými, black-metalovými či jinými tajuplnými motivy. Dobře poslouží kožené kalhoty a kožená bunda. Ale pozor, tato varianta je pouze pro skutečně drsné pohany. Pokud jste se rozhodli následovat severské náboženské tradice, ideálním řešením jsou kompletní maskáče a kanady. Nezapomeňte se také hodně nakrátko ostříhat, začněte dělat nějaký bojový sport nebo aspoň říkejte, že ho děláte. Pokud jste muži, tento bod nepodceňujte, neboť bojové sporty imponují ženám. A také některým můžům… Pokud tíhnete ke keltům, vhodnější jsou naopak dlouhé vlasy a trička s keltskými motivy. Jinak platí v zásadě totéž co pro čarodějnictví.

Pokud jste vhodně oblečeni, tedy celí v černém, v maskáčích nebo v plášti, je zapotřebí poohlédnout se po dalších nezbytných doplňcích. Současným standartem se stalo tetování. Najděte si na internetu nějaké dobré pohanské motivy - bohy, bohyně, pentagramy, runy, Yggdrasil, keltské propletence a jiné. Pamatujete, že pokud si necháte potetovat záda, budete muset v létě často naštěvovat koupaliště nebo chodit bez trička, jinak na to zapomeňte. Tetování je drahé a takovou investici je třeba zúročit! Můžete samozřejmě sáhnout i k razantnímu opatření, kterým je důmyslné upárání rukávů u vašeho pohanského trička. To se ale může se střídáním počasí dost prodražit, protože pak vlastně budete potřebovat dvě. Proto nezapomeňte věnovat péči i ostatním částem těla, které jsou vidět také v zimním období. Čarodějky by měli zvážit různé druhy piercingů, zejména bych doporučil naušnice s pentagramy - opět raději volte ty obrácené, vyvolávají v okolí více strachu a nevole.

Jméno

Váš vzhled je nyní dokonalý. Na co se zaměříme v tuto chvíli, je změna jména. Jako pohan nemůžete vystupovat pod tím přiblblým a nudným jménem, které máte v občance. Je zapotřebí zvolit skutečně mysticky znějící jméno, jehož vyslovení naplní okolí atmosférou strachu, tajemna a magie. Např. Silver Rawenwolf, Shadow Wolf, Moondancer, Starchild apod.

V žádném případě si nevybírejte jména v českém jazyce, mnohem vhodnější je angličtina a úplně ideální jsou jména různých mýtických povstav, bohů nebo bohyň. Mezi ta nejoblíbenější patří Morgana, Diana, Aradia, Hermes Trismegistos, Cerridwen apod. V současné době také letí vlčí a jiná zvířecí jména, tedy jména ve kterých nějakým způsobem figurují výrazy "wolf", "hawk" apod. Berte také ohled na pohanskou tradici, kterou chcete praktikovat. Pokud se dáte k druidům, zvolte si nějaké keltské jméno, pokud chcete následovat Ásatrú, nahlédněte do germánské mytologie. Ke slovanům se raději nedávejte, protože ti bohužel používají jména úplně normální.

Knihy

Ze všeho nejprve vyberte doma vhodnou polici, která je co nejvíce na očích. Měla by být naproti vchodu do nejfrekventovanější části vašeho bytu a přesně v úrovni očí. Změřte ji na šířku a podle toho nakupte takové množství esoterické, mytologické a pohanské literatury, abyste daný prostor zaplnili. Nejlepší jsou antikvariáty, kde se dají sehnat již ohmatané knihy, takže se jimi nemusíte složitě pročítat a vaše knihovna bude vypadat, že ji používáte alespoň deset let.

Skladbu knih opět volte podle tradice, ke které přináležíte. Pokud chcete zaujmout knihami, uděláte nejlépe, když se dáte ke keltům, kteří mají nejvíc knižních pramenů. Nejlepší jsou však různé knihy o černé magii a ze všeho nejlépe se v poličce vyjímá Satanská bible. Tu je dobré s sebou viditelně nosit i v dopravních prostředcích, protože je momentálně nejvíc "in", i když je to vlastně křesťanská kniha.

Internet

V každém případě získejte přístup k internetu. Toto je prosím stejně důležité jako volba správného oblečení. Bez internetu nejste nikdo. Rozhodně navštěvujet internet často, v každém případě častěji než přírodu a hojně přispívejte do různých diskuzí. Nejlepší jsou různé tajuplné poznámky. Zásadně pište tak, jako kdybyste věděli mnohem víc, než kolik jste ochotni prozradit. Pokud je to pro vás příliš komplikováné, pište alespoň tak, aby bylo vidět, že víte víc než ostatní. Pokud nezvládnete ani to, můžete vystačit i s jednoduchými hesly nebo výhrůžkami. Velkým hitem se v posledních letech stává vytvoření důmyslné iluze, že patříte k nějakému tajnému pohanskému hnutí, které se skrývá v ilegalitě a mají do něj přístup pouze zasvěcení. Chcete-li být ještě záhadnější, úvadějte do diskuzí odkazy na stránky, které nikdo neviděl, nikdo je nezná a v ideálním případě nikdy neexistovaly. Nezapomeňte se vždy podepisovat svým novým tajemným jménem. Založte si podle něj také e-mailovou schránku. Poslední dobou se stále více šíří tzv. virtuální coveny, jejichž rituály se odehrávají na internetu. Právě takové aktivity jsou velkou budoucností pohanství a pokud chcete o krok před současnou módou, rozhodně se do nich zapojte.

To nejlepší, co můžete udělat, je založit vlastní osobní stránky. Skrze vlastní webovou prezentaci můžete svou novou náboženskou příslušnost sdělit co největšímu počtu lidí. Nezapomeňte je také seznámit s tím, kolik máte doma psů a koček. Opište pár textů z knížek nebo zkopírujte texty z jiných stránek.

Jste-li podnikaví, vymyslete si nějaký čarodějnický nebo mytologický text, vydávejte jej za originál ze sedmnáctého století a cenu nastavte pořádně vysoko. Zejména v zahraničí se ujaly různé původní Knihy stínů ze středověku, které se pak prodávají za skutečně nemalé částky v knižní podobě. Proslýchá se, že podobná novinka již dorazila i do naší země, proto je třeba jednat rychle, abyste nezůstali pozadu za konkurencí.

Rozhovory

Během rozhovorů s jinými lidmi se soustřeďte zejména na to, abyste vypadali, že víte o pohanství co nejvíce. Pokud jste wiccani nebo čarodějnice, je potřeba hodně mluvit o "duchovní energii", o magii a zásadně je třeba vidět duchovno za vším. Buďte záhadní. Vymyslete si několik zajímavých historek o vašich setkáních s duchy. Zkuste najít nějaké fotografie, které při vyvolávání zkazili a demonstrujte na nich přítomnost astrálních entit. Hlásíte-li se ke slovanům nebo keltům, připravte si vlastní interpretaci toho, proč je český národ čisté etnikum vycházející z národa vaší tradice. Pokud je to pro vás příliš náročné, zapamatujte si několik slov a ta neustále používejte. Pokud jste čarodějnice, vystačíte se slovy: magie, energie, karma a sabat. Pokud kladete silný důraz na pohoršování okolí, přidejte také slovo "satan" a "prokletí". Pokud se dáte ke germánům, musíte hodně mluvit o věcech jako je čest, odvaha, válečnictví a pomsta. Tíhnete-li ke keltům, zapatujte si slovo druid a pamatujte si, že wyda je cvičení. Naučte se také jména nejznámějších hudebních skupin hrajících irský folk. S tím byste měli vystačit. Pokud se dáte ke slovanům, budete to mít složitější v hledání správné image, ale v oblasti odborných výrazů bohatě vystačíte se slovy "původní duchovno" a "jazyčnictví".

Několik rad na závěr

V každém případě věnujte všem těmto věcem náležitou péči a pak se vydejte se svým pohanstvím seznámit okolní svět. Vyhýbejte se studiu, meditaci a jakékoliv námaze spojené s vaším náboženstvím. Ti nejlepší z nás dokonce tvrdí, že žádnou víru nepotřebují, protože tomu dokonale rozumí a naši předkové byly především ateisté. Právě tak to je! Nevzývejte žádné bohy, nedělejte rituály a hlavně proboha nemeditujte. Neztrácejte čas takovými prkotinami jako jsou cesty do přírody. A už vůbec nechoďte na naše pohanská setkání do Equilibria! Vezměte si z toho všeho ponaučení. Jistě uděláte dojem. Pokud Vás náš článek nadchnul, splňujete všechny požadavky a řídíte se našimi radami, je to skvělé! Vvezete se nyní na módní vlně návratu pohanství. Je to jistě ohromný pocit, když jde člověk s dobou. A o to tady přece jde, ne?

Zahrada, Táňa, Ileana & Adrian, Radek
wiccan.zahrada@centrum.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,07 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 35 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!