Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Honoré de Balzac:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2612x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2418x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2369x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2308x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Pohanem nebo čarodějnicí snadno a rychle


Zahrada (www.wiccangarden.com) - Witchcraft - 22. 01. 2005 (8290 přečtení)

Jsa inspirováni článkem Paganism: The Easy Way, který uveřejnila Simon Hall v časopise Pagan Dawn č. 150 (Imbolc issue), rozhodli jsme se spáchat podobný návod také pro české čtenáře a čtenářky. Věříme, že vám budou naše rady k užitku. Jsou to léty prověřené a v praxi vyzkoušené postupy.
Pokud jste dospěli k rozhodnutí státi se pohanem, tento článek je určen právě pro vás.

Vaše duchovní hledání nyní možná dospělo k důležitému bodu. Zjistili jste, že na současném esoterickém trhu se objevilo něco dosud nového a začalo vás to zajímat. Přečetli jste si náš časopis nebo knihu, možná, že jste shlédli film Mlhy Avalonu, případně The Craft a nyní jste zjistili, že čarodějnictví či pohanství je ta pravá cesta pro vás. Možná, že vám někdo řekl, že s následováním těchto náboženství je spojeno mnoho tvrdé práce na sobě a na svém rozvoji. Nedivím se, je-li vám tato informace podezřelá. Nemusíte se ničeho obávat. Vůbec to neznamená podívat se do vlastního nitra. Neznamená to obětovat spoustu času meditaci a učení se. Na podobné nesmysly ihned zapomeňte. Každý, kdo tyhle věci tvrdí, je žvanil, fanatik a praštěný esoterik, který ve skutečnosti neví o pohanství vůbec nic! Všechno je to úplně jinak! Tento návod je jedinou správnou cestou a jako takový je naprostým převratem v dějinách pohanské literární tvorby. Brzy zjistíte, že cesta, pro kterou jste se rozhodli je skutečně ideální. Dejme se nyní společně do práce a udělejme z vás pohana nebo čarodějnici.

Vzhled

Začněme hned tím nejdůležitějším. Vzhledem vše začíná i končí. Je to klíčový prvek v dnešním světě duchovních nauk. Duchovní transformaci je potřeba obětovat mnoho energie a samozřejmě i peněz.

To, co potřebujete ze všeho nejvíc je veliký stříbrný pentagram na krk. Pokud jste se rozhodli následovat severskou tradici, bude pro vás spíš vhodnější Thorovo kladivo nebo Valknut - opět čím větší, tím lepší. Chcete-li mít jistotu, noste raději všechny tři symboly naráz. Pokud jste se rozhodli pro pentagram, zvažte, zda zakoupit takový, který ukazuje hrotem nahoru nebo zda se rozhodnout pro tzv. "obrácený", který ukazuje hrotem dolů. Volba je zcela na vás. V každém případě mohu doporučit obrácený pentagram, neboť je mnohem více provokující a vzbuzuje větší pohoršení okolí. Zvolíte-li tuto variantu, budete rozhodně vypadat více tajemně, mysticky, hrozivě, temně, démonicky, magicky a vaše okolí získá větší respekt. Současný trh na to samozřejmě pamatuje a proto se obrácené pentagramy mnohem lépe shánějí. Pro jistotu si ale zakupte oba pentagramy, střídejte je podle potřeby nebo noste oba najednou. Člověk nikdy neví, na koho narazí.

Další věc, kterou nesmíte podceňovat, je volba vhodného oblečení. Je to ten nejlepší způsob, jak upoutat pozornost a dát svému okolí najevo, že se lišíte. Ať už zvolíte jakékoliv, nejlepší barva je samozřejmě černá. V černé budete rozhodně nejtajemnější a stříbrný pentagram či jiná kovová ozdoba nejlépe vynikne, což samozřejmě platí, chcete-li se stát čarodějnicemi. Pokud to se svou duchovní cestou myslíte hodně vážně, pořiďte si černý plášť a choďte v něm po ulicích, do školy či do práce.Vynikající jsou ovšem i různá černá trička s runovými, black-metalovými či jinými tajuplnými motivy. Dobře poslouží kožené kalhoty a kožená bunda. Ale pozor, tato varianta je pouze pro skutečně drsné pohany. Pokud jste se rozhodli následovat severské náboženské tradice, ideálním řešením jsou kompletní maskáče a kanady. Nezapomeňte se také hodně nakrátko ostříhat, začněte dělat nějaký bojový sport nebo aspoň říkejte, že ho děláte. Pokud jste muži, tento bod nepodceňujte, neboť bojové sporty imponují ženám. A také některým můžům? Pokud tíhnete ke keltům, vhodnější jsou naopak dlouhé vlasy a trička s keltskými motivy. Jinak platí v zásadě totéž co pro čarodějnictví.

Pokud jste vhodně oblečeni, tedy celí v černém, v maskáčích nebo v plášti, je zapotřebí poohlédnout se po dalších nezbytných doplňcích. Současným standartem se stalo tetování. Najděte si na internetu nějaké dobré pohanské motivy - bohy, bohyně, pentagramy, runy, Yggdrasil, keltské propletence a jiné. Pamatujete, že pokud si necháte potetovat záda, budete muset v létě často naštěvovat koupaliště nebo chodit bez trička, jinak na to zapomeňte. Tetování je drahé a takovou investici je třeba zúročit! Můžete samozřejmě sáhnout i k razantnímu opatření, kterým je důmyslné upárání rukávů u vašeho pohanského trička. To se ale může se střídáním počasí dost prodražit, protože pak vlastně budete potřebovat dvě. Proto nezapomeňte věnovat péči i ostatním částem těla, které jsou vidět také v zimním období. Čarodějky by měli zvážit různé druhy piercingů, zejména bych doporučil naušnice s pentagramy - opět raději volte ty obrácené, vyvolávají v okolí více strachu a nevole.

Jméno

Váš vzhled je nyní dokonalý. Na co se zaměříme v tuto chvíli, je změna jména. Jako pohan nemůžete vystupovat pod tím přiblblým a nudným jménem, které máte v občance. Je zapotřebí zvolit skutečně mysticky znějící jméno, jehož vyslovení naplní okolí atmosférou strachu, tajemna a magie. Např. Silver Rawenwolf, Shadow Wolf, Moondancer, Starchild apod.

V žádném případě si nevybírejte jména v českém jazyce, mnohem vhodnější je angličtina a úplně ideální jsou jména různých mýtických povstav, bohů nebo bohyň. Mezi ta nejoblíbenější patří Morgana, Diana, Aradia, Hermes Trismegistos, Cerridwen apod. V současné době také letí vlčí a jiná zvířecí jména, tedy jména ve kterých nějakým způsobem figurují výrazy "wolf", "hawk" apod. Berte také ohled na pohanskou tradici, kterou chcete praktikovat. Pokud se dáte k druidům, zvolte si nějaké keltské jméno, pokud chcete následovat Ásatrú, nahlédněte do germánské mytologie. Ke slovanům se raději nedávejte, protože ti bohužel používají jména úplně normální.

Knihy

Ze všeho nejprve vyberte doma vhodnou polici, která je co nejvíce na očích. Měla by být naproti vchodu do nejfrekventovanější části vašeho bytu a přesně v úrovni očí. Změřte ji na šířku a podle toho nakupte takové množství esoterické, mytologické a pohanské literatury, abyste daný prostor zaplnili. Nejlepší jsou antikvariáty, kde se dají sehnat již ohmatané knihy, takže se jimi nemusíte složitě pročítat a vaše knihovna bude vypadat, že ji používáte alespoň deset let.

Skladbu knih opět volte podle tradice, ke které přináležíte. Pokud chcete zaujmout knihami, uděláte nejlépe, když se dáte ke keltům, kteří mají nejvíc knižních pramenů. Nejlepší jsou však různé knihy o černé magii a ze všeho nejlépe se v poličce vyjímá Satanská bible. Tu je dobré s sebou viditelně nosit i v dopravních prostředcích, protože je momentálně nejvíc "in", i když je to vlastně křesťanská kniha.

Internet

V každém případě získejte přístup k internetu. Toto je prosím stejně důležité jako volba správného oblečení. Bez internetu nejste nikdo. Rozhodně navštěvujet internet často, v každém případě častěji než přírodu a hojně přispívejte do různých diskuzí. Nejlepší jsou různé tajuplné poznámky. Zásadně pište tak, jako kdybyste věděli mnohem víc, než kolik jste ochotni prozradit. Pokud je to pro vás příliš komplikováné, pište alespoň tak, aby bylo vidět, že víte víc než ostatní. Pokud nezvládnete ani to, můžete vystačit i s jednoduchými hesly nebo výhrůžkami. Velkým hitem se v posledních letech stává vytvoření důmyslné iluze, že patříte k nějakému tajnému pohanskému hnutí, které se skrývá v ilegalitě a mají do něj přístup pouze zasvěcení. Chcete-li být ještě záhadnější, úvadějte do diskuzí odkazy na stránky, které nikdo neviděl, nikdo je nezná a v ideálním případě nikdy neexistovaly. Nezapomeňte se vždy podepisovat svým novým tajemným jménem. Založte si podle něj také e-mailovou schránku. Poslední dobou se stále více šíří tzv. virtuální coveny, jejichž rituály se odehrávají na internetu. Právě takové aktivity jsou velkou budoucností pohanství a pokud chcete o krok před současnou módou, rozhodně se do nich zapojte.

To nejlepší, co můžete udělat, je založit vlastní osobní stránky. Skrze vlastní webovou prezentaci můžete svou novou náboženskou příslušnost sdělit co největšímu počtu lidí. Nezapomeňte je také seznámit s tím, kolik máte doma psů a koček. Opište pár textů z knížek nebo zkopírujte texty z jiných stránek.

Jste-li podnikaví, vymyslete si nějaký čarodějnický nebo mytologický text, vydávejte jej za originál ze sedmnáctého století a cenu nastavte pořádně vysoko. Zejména v zahraničí se ujaly různé původní Knihy stínů ze středověku, které se pak prodávají za skutečně nemalé částky v knižní podobě. Proslýchá se, že podobná novinka již dorazila i do naší země, proto je třeba jednat rychle, abyste nezůstali pozadu za konkurencí.

Rozhovory

Během rozhovorů s jinými lidmi se soustřeďte zejména na to, abyste vypadali, že víte o pohanství co nejvíce. Pokud jste wiccani nebo čarodějnice, je potřeba hodně mluvit o "duchovní energii", o magii a zásadně je třeba vidět duchovno za vším. Buďte záhadní. Vymyslete si několik zajímavých historek o vašich setkáních s duchy. Zkuste najít nějaké fotografie, které při vyvolávání zkazili a demonstrujte na nich přítomnost astrálních entit. Hlásíte-li se ke slovanům nebo keltům, připravte si vlastní interpretaci toho, proč je český národ čisté etnikum vycházející z národa vaší tradice. Pokud je to pro vás příliš náročné, zapamatujte si několik slov a ta neustále používejte. Pokud jste čarodějnice, vystačíte se slovy: magie, energie, karma a sabat. Pokud kladete silný důraz na pohoršování okolí, přidejte také slovo "satan" a "prokletí". Pokud se dáte ke germánům, musíte hodně mluvit o věcech jako je čest, odvaha, válečnictví a pomsta. Tíhnete-li ke keltům, zapatujte si slovo druid a pamatujte si, že wyda je cvičení. Naučte se také jména nejznámějších hudebních skupin hrajících irský folk. S tím byste měli vystačit. Pokud se dáte ke slovanům, budete to mít složitější v hledání správné image, ale v oblasti odborných výrazů bohatě vystačíte se slovy "původní duchovno" a "jazyčnictví".

Několik rad na závěr

V každém případě věnujte všem těmto věcem náležitou péči a pak se vydejte se svým pohanstvím seznámit okolní svět. Vyhýbejte se studiu, meditaci a jakékoliv námaze spojené s vaším náboženstvím. Ti nejlepší z nás dokonce tvrdí, že žádnou víru nepotřebují, protože tomu dokonale rozumí a naši předkové byly především ateisté. Právě tak to je! Nevzývejte žádné bohy, nedělejte rituály a hlavně proboha nemeditujte. Neztrácejte čas takovými prkotinami jako jsou cesty do přírody. A už vůbec nechoďte na naše pohanská setkání do Equilibria! Vezměte si z toho všeho ponaučení. Jistě uděláte dojem. Pokud Vás náš článek nadchnul, splňujete všechny požadavky a řídíte se našimi radami, je to skvělé! Vvezete se nyní na módní vlně návratu pohanství. Je to jistě ohromný pocit, když jde člověk s dobou. A o to tady přece jde, ne?

Zahrada, Táňa, Ileana & Adrian, Radek
wiccan.zahrada@centrum.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,07 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 35 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!