Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell:
Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2873x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2812x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2471x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2428x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2384x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Pojďme „páchat“ život, buďme radostní a moudří


Jiřina Miltech - Duchovno - 26. 11. 2008 (3458 přečtení)

Často se ptáme po výsledku svého snažení. Zda vůbec má smysl za něčím se pachtit. Denně se zabývat prací na fyzické i duchovní úrovni. Rozvíjet tělo a duši. Co nás odmění? Co nám dá satisfakci našeho snažení? Co je naší odměnou.


Hledám odpovědi na své otázky a samozřejmě: kdo hledá, ten najde. Klepu na všelijaké dveře a věřte, vždy je mi otevřeno a dovoleno vstoupit. Pátrám dole – zde na Zemi a pátrám i nahoře – v době, kdy mé tělo spí a duše jde za vyšším moudrem, kam až potřebuje. Mé vědomí pak zaznamenává zkušenosti „zdola“ i „z hora“. Porovnává, konfrontuje – harmonizuje. Pak nastává prožívání a dostává se mi moudrosti z tohoto prožitku získané.

Má otázka v meditaci před spaním na téma smyslu, uspokojení a odměny současného bytí tady a teď, byla zodpovězena žertovně, jako téměř vždy a samozřejmě v podobenstvích.

Jsme zase nahoře. Cvičíme běžný život. Velká legrace. Můj partner mně vzal za ruku a dovedl ke svým „rodičům“. Jakoby tajně, aby ostatní nevěděli. Otec se usmívá. Matka je vážná a ptá se mně na mé věno: Jsi starší. Určitě máš nahospodařeno.

S úsměvem odpovídám: Peníze nemají zahálet. Mají kulatý charakter. Musí se točit. Rozhodně není jejich účelem hromadění někde v bance. Neustále s nimi něco podnikám. Někdy se transakce nepodaří. To už je tak v podnikání. Někdy získám a mám více než jsem vložila. Jindy mi holt zůstane jen zkušenost, že takto to nejde.

Mnoho už bylo na toto téma napsáno i řečeno. Víme, že naším úkolem zde je neustále pracovat na svém zmoudření a zmoudření Veškerenstva. Neustálá, nikdy nekončící práce na všech rovinách bytí. Je synchronizována a harmonizována námi samotnými vždy z vyšší roviny existence. Naše moudrá vyšší já láskyplně dohlížejí na náš harmonický a postupný duchovní růst.

Děje se tak zábavnou formou. Co je třeba zdůraznit – jedině posílením a využitím emocí a tím zapojení emocionální paměti je docíleno trvalého projevení moudra. Ať již našeho osobního, či na globální úrovni nebo na úrovni Vševědomí. Proto takový důraz na pozitivní emoce. Dá se využít i negativních emocí, ale tímto způsobem bychom na sebe opět nabalovali negativní energii potažmo karmu a to již není zapotřebí. Víme, že můžeme přijmout život v radostnosti. Může být příjemný, plný zábavy a láskyplných vjemů. Záleží jen na našem přístupu a samozřejmě očekávání.

I když se mnohokrát ve svém úsudku a následném rozhodování sekneme, nemusíme upadat hned do depresí. Víme přece, že je to zase v zájmu našeho zdokonalování se – abychom lépe pochopili, že tudy pro nás cesta nevede. Potěšitelné zjištění, protože zužuje možnosti a tím jsme blíže k cíli.

Pevně věřím, že již mnohým z nás se podařilo vyrovnat se s otázkou karmy jejím nepřijetím. Nepřijetí karmy spočívá v tom, že pochopíme, že není za co se omlouvat, či trestat. Vše, co se nám v životě přihodí, je předem dohodnuto se všemi zúčastněnými. V meziinkarnačním období za účasti našich průvodců a karmické rady. Naše duše jsou věčně moudré, věčně dobré a plné lásky a milostivosti. Trpí již dostatečně tím, že ve světě duality, jsou nuceny „páchat“ zlo a „ubližovat“. Tak na co pak karma? To by byl začarovaný kruh. (Že by karmický kruh?)

Nenarodil se člověk ten, který by vyhověl lidem všem.

Postupně budeme vytvářet a zažívat stále méně a méně negativních emocí, až vymizí potřeba jakékoliv negace.

Pojďme tedy radostně „páchat“ svůj život. Buďme radostní a moudří.

Jiřina Miltech Kira
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 7 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!