Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 26. 09. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Párové duše
(01. 02. 2019, 2715x)
Zaměření na srdce
(30. 09. 2018, 2033x)
Čas uvést vše v pravdu
(10. 10. 2018, 1996x)
Co se děje kolem nás?
(03. 12. 2018, 1911x)
Kdo jsme?
(11. 11. 2018, 1862x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Bylinné čaje a přípravky

* Poruchy činnosti štítné žlázy


Ivana Paukertová - Bylinné čaje a přípravky - 11. 11. 2008 (7696 přečtení)

Léčivé rostliny a směsi vhodné při poruchách funkce štítné žlázy.Zvýšená funkce
1. Karbinec evropský (podrobnosti viz článek)
2. Směs: nať karbince evropského 100 g, kořen jehlice trnité 50 g, nať srdečníku 50 g, nať tymiánu 25 g, kořen lékořice 25 g. Užívá se jako bylinářský čaj.
3. Směs na zvýšenou funkci štítné žlázy, srdeční problémy, látkovou výměnu: nať karbince evropského 20 g, nať srdečníku 20 g, nať komonice lékařské 10 g, květ hluchavky bílé 10 g.
1-2 lžičky přelijeme 0,5 l vroucí vody, necháme stát 15 minut. Pijeme 3x denně před jídlem. Při přípravě celé dávky a uchování v termosce se rostliny lépe vyluhují. Užívá se nejvýše 30 dní.
4. Smícháme 5 dílů nati karbince evropského a tři díly nati violky trojbarevné. 2 lžičky směsi na 0,25 l vroucí vody, nechá se stát 15 minut. Pije se jednou denně před spaním, ne každý den.
5. Kručinka barvířská, nálev, u citlivějších jedinců doporučeny menší dávky, užívá se v počátečních stadiích zvýšené funkce štítné žlázy.
6. Jmelí bílé (podrobnosti viz článek o jmelí)
7. Jeden hmotnostní díl pupenů svídy krvavé dáme do 12 dílů roztoku lihu s glycerinem. Čistý líh se naředí lékárenským glycerínem tak, aby obsah alkoholu činil 42%. Pupeny v roztoku macerujeme 3 týdny za pokojové teploty, pravidelně protřepáváme. Zvýšenou činnost štítné žlázy tlumí rychle, ale účinek je pomíjivý, proto se poté doléčuje jinými prostředky.
7. 40 g nati karbince evropského, 20 g kořene kozlíku, 15 g kořene lopuchu, 15 g listů kopřivy dvoudomé, 10 g kořene lékořice. Večer zalijeme dvě lžíce směsi půl litrem studené vody. Ráno krátce povaříme a vypijeme po doušcích během dne.
8. 10g kořene lékořice, 15 g kořene lopuchu, 15 g kořene pampelišky (smetanky), 15 g dřeva sassafrasu, 15 g kořene mydlice lékařské, 30 g kořene mořeny barvířské. Lžičku směsi dáme do šálku vody a 5-10 minut vaříme. Pije se denně při snídani 1-2 šálky čaje.

Snížená funkce
1. Chaluha bublinatá Fucus vesiculosus (mořská řasa). Prášek 2x denně, 3-5 g nebo nálev z 5g.
2. Syrová šťáva z petržele podporuje činnost štítné žlázy. Nedoporučuje se více než 40 g šťávy na jedno použití.
3. Rozchodnice růžová mírně aktivizuje činnost štítné žlázy. Užívá se tinktura.
4. Směs 10 g listů máty peprné, 10 g nati rdesna ptačího (truskavce), 30 g chaluhy bublinaté, 50 g nati rozrazilu lékařského. Lžičku směsi přelijeme šálkem vroucí vody, necháme 5 minut stát a přecedíme. Denně se pijí po doušcích 1 až 2 šálky teplého čaje.
5. 10 g plodu anýzu, 10 g kořene lékořice, 40 g chaluhy bublinaté, 20 g listu podbělu léčivého, 20 g nati violky trojbarevné. Lžičku směsi dáme do šálku vody, 5-10 minut vaříme a přecedíme. Pije se při snídani 1-2 šálky čaje.

arónie, černý jeřáb

Harmonizace (zvýšená i snížená funkce)
1. Černá jeřabina, temnoplodec, arónie (obrázek vlevo). Nejúčinnější je čerstvá šťáva a všechny výrobky připravené zastudena. Výrobky prošlé tepelnou úpravou mají sice nižší, ale stále výrazný účinek.

Struma
1. krtičník hlíznatý, obklady z nálevu z oddenků nebo z nati
2. nať kručinky barvířské 20 g, kořen pampelišky (smetanky 20 g, nať pampelišky (smetanky 30 g, nať čekanky 30 g. 3x denně lžičku směsi povaříme v 0,15 l vody 7 minut. Užívá se po jídle.

Podle J. A. Zentricha a dalších
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
04. 09. 2021:

Komentátor Tomáš Vyoral: "...pravdou je, že soukromé a rodinné záležitosti by se v první řadě měly řešit mimo televizní kamery v uzavřeném kruhu. Pokud je tomu naopak, pak to zavání buď záměrnou bulvarizací, nebo třeba právě politickým bojem..."

Celý článek...


04. 09. 2021:

Mordechai Kedar: "Zrození džihádu je o dobytí Evropy prostřednictvím (většinou nelegálního) přistěhovalectví lidí s vyšší porodností než evropské národy. Pak vidíme něco jako povinnost jíst halali ve školách na západě, pokusy o umlčení kostelních zvonů nebo zavedení šaríje na veřejných prostranstvích v imigračních čtvrtích v západní Evropě. Musíme se probudit, pochopit, co se děje, a udělat nezbytné kroky, než bude příliš pozdě."

Celý článek...


28. 08. 2021:

Petr Žantovský: "...že jsou Piráti neomylní a pan Ferjenčík zejména. Všechno, co dělá, dělá dobře, ačkoli ho kolegové ze strany chtěli v reakci na pokles stranických preferencí odvolat z vedení volební kampaně, k čemuž nakonec nedošlo. On to nicméně vůbec nevyhodnocuje jako nějaký svůj problém nebo něco, co by zavinil. Je strašně bizarní, když někdo, kdo je odpovědný za nějakou záležitost, v tomto případě volební kampaň, nepřemýšlí o tom, co sám nebo jeho strana dělají špatně, nemá vůbec žádnou sebereflexi a na otázku, proč došlo k poklesu preferencí, odpovídá, že jednou z příčin je – cituji – výrazné zlepšení covidové situace a druhou dezinformace. Teprve pak říká, že ‚jsme i nějaké chyby udělali‘, i když nezmiňuje jaké..."

Celý článek...


27. 08. 2021:

Tomio Okamura:Lídryně koalice SPOLU Pekarová-Adamová opět lže jako když tiskne. Můj otec nikdy v ČR nežil, takže logicky nejsem a ani nemůžu být potomek migranta. Moje maminka byla občanem České republiy z Bystřice pod Hostýnem na Moravě, a já měl od narození československé občanství. Můj tatínek byl občan Japonska a nikdy nikam neemigroval. Ostatně, emigrovat ze supervyspělého demokratického Japonska, kde je desítky let průměrný plat v přepočtu kolem 90 tisíc korun měsíčně, ani nedává žádný smysl.

Celý článek...


15. 08. 2021:

Profesor Jan Keller: "Strana, která chce mít po volbách premiéra, může říct voličům, co si o nich myslí, teprve až po volbách. Tak to holt v průhledné politice funguje. Piráti nejsou rozhodně jediná strana, která tuto taktiku zvolila...
Myslím, že od předsedy Bartoše se během příštích týdnů dozvíme ještě spoustu dalších zajímavých věcí. Už prozradil, že kdysi cvičil judo s letošním olympijským vítězem. Možná se dozvíme, jak ve finále maratónu předběhnul Emila Zátopka a pak si šel zabruslit s Ondrejem Nepelou. Byla by škoda, pokud by takový talent nakonec skončil jako pouhý premiér...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!