Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2429x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2401x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2371x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2265x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Bylinné čaje a přípravky

* Poruchy činnosti štítné žlázy


Ivana Paukertová - Bylinné čaje a přípravky - 11. 11. 2008 (7185 přečtení)

Léčivé rostliny a směsi vhodné při poruchách funkce štítné žlázy.Zvýšená funkce
1. Karbinec evropský (podrobnosti viz článek)
2. Směs: nať karbince evropského 100 g, kořen jehlice trnité 50 g, nať srdečníku 50 g, nať tymiánu 25 g, kořen lékořice 25 g. Užívá se jako bylinářský čaj.
3. Směs na zvýšenou funkci štítné žlázy, srdeční problémy, látkovou výměnu: nať karbince evropského 20 g, nať srdečníku 20 g, nať komonice lékařské 10 g, květ hluchavky bílé 10 g.
1-2 lžičky přelijeme 0,5 l vroucí vody, necháme stát 15 minut. Pijeme 3x denně před jídlem. Při přípravě celé dávky a uchování v termosce se rostliny lépe vyluhují. Užívá se nejvýše 30 dní.
4. Smícháme 5 dílů nati karbince evropského a tři díly nati violky trojbarevné. 2 lžičky směsi na 0,25 l vroucí vody, nechá se stát 15 minut. Pije se jednou denně před spaním, ne každý den.
5. Kručinka barvířská, nálev, u citlivějších jedinců doporučeny menší dávky, užívá se v počátečních stadiích zvýšené funkce štítné žlázy.
6. Jmelí bílé (podrobnosti viz článek o jmelí)
7. Jeden hmotnostní díl pupenů svídy krvavé dáme do 12 dílů roztoku lihu s glycerinem. Čistý líh se naředí lékárenským glycerínem tak, aby obsah alkoholu činil 42%. Pupeny v roztoku macerujeme 3 týdny za pokojové teploty, pravidelně protřepáváme. Zvýšenou činnost štítné žlázy tlumí rychle, ale účinek je pomíjivý, proto se poté doléčuje jinými prostředky.
7. 40 g nati karbince evropského, 20 g kořene kozlíku, 15 g kořene lopuchu, 15 g listů kopřivy dvoudomé, 10 g kořene lékořice. Večer zalijeme dvě lžíce směsi půl litrem studené vody. Ráno krátce povaříme a vypijeme po doušcích během dne.
8. 10g kořene lékořice, 15 g kořene lopuchu, 15 g kořene pampelišky (smetanky), 15 g dřeva sassafrasu, 15 g kořene mydlice lékařské, 30 g kořene mořeny barvířské. Lžičku směsi dáme do šálku vody a 5-10 minut vaříme. Pije se denně při snídani 1-2 šálky čaje.

Snížená funkce
1. Chaluha bublinatá Fucus vesiculosus (mořská řasa). Prášek 2x denně, 3-5 g nebo nálev z 5g.
2. Syrová šťáva z petržele podporuje činnost štítné žlázy. Nedoporučuje se více než 40 g šťávy na jedno použití.
3. Rozchodnice růžová mírně aktivizuje činnost štítné žlázy. Užívá se tinktura.
4. Směs 10 g listů máty peprné, 10 g nati rdesna ptačího (truskavce), 30 g chaluhy bublinaté, 50 g nati rozrazilu lékařského. Lžičku směsi přelijeme šálkem vroucí vody, necháme 5 minut stát a přecedíme. Denně se pijí po doušcích 1 až 2 šálky teplého čaje.
5. 10 g plodu anýzu, 10 g kořene lékořice, 40 g chaluhy bublinaté, 20 g listu podbělu léčivého, 20 g nati violky trojbarevné. Lžičku směsi dáme do šálku vody, 5-10 minut vaříme a přecedíme. Pije se při snídani 1-2 šálky čaje.

arónie, černý jeřáb

Harmonizace (zvýšená i snížená funkce)
1. Černá jeřabina, temnoplodec, arónie (obrázek vlevo). Nejúčinnější je čerstvá šťáva a všechny výrobky připravené zastudena. Výrobky prošlé tepelnou úpravou mají sice nižší, ale stále výrazný účinek.

Struma
1. krtičník hlíznatý, obklady z nálevu z oddenků nebo z nati
2. nať kručinky barvířské 20 g, kořen pampelišky (smetanky 20 g, nať pampelišky (smetanky 30 g, nať čekanky 30 g. 3x denně lžičku směsi povaříme v 0,15 l vody 7 minut. Užívá se po jídle.

Podle J. A. Zentricha a dalších
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!