Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Adam Michnik:
Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3116x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2768x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2587x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2557x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2499x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno a zdraví

* Poselství stařešiny kmene Hopi pro Čechy- zápisky z přednášky


Převzato (www.cestyksobe.cz) - Duchovno a zdraví - 27. 10. 2009 (4064 přečtení)

Čechy jsou jedinečným místem, které určuje tempo transformace. Co změníme na sobě, energie se přenáší dál. Čím více jsme láskou, čím více milujeme, ale také čím zdravěji žijeme, hýbáme celou planetou. Čechy leží v srdci Evropy a prochází jimi planetární strom života. Máme zodpovědost. Narodili jsme se tu, abychom naplnili své poslání. Hopi zdůraznuje především kvalitu stravy a připomíná jedinečný význam rodinného krbu. Ukazuje cestu jak dojít do jednoty a propojit mužský a ženský princip v sobě skrze stravu a naši krev.Setkání s Royem Littlesunem proběhlo v KD Vltavská 24.10.2009 (10-12 hodin).

Roy mluvil jasně a srozumitelně. Setkáváme se ve velmi důležitém okamžiku Velkého Plánu, změny mysli a vědomí. Rozhoduje o tom každý člověk.

Vysvětlil život člověka na této planetě Zemi, na příkladu bílého plastového kýble s vodou, železnou pánví na vaření a hadrem.

Bílá nádoba znázorňuje JEDNOTU všeho, veškeré možnosti, i všechno nevědomí tam spí, je tam Stvořitel, odsud všichni přicházíme na Zem. Pánev představuje separaci, oddělení, dualitu. Hadr nás.

Přicházíme do pánve, do světa duality a nevíme to. Pokud nějakým způsobem nejsme z pánve spojeni s bílým kýblem, náš život je bezcenný, bezvýznamný, nevíme, kdo jsme. Pokud jsme spojeni s kýblem, můžeme ty nekonečné možnosti zrealizovat. Každý přicházíme na zem s nějakým plánem, úkolem. Proč jsme si vybrali přijít ze světa jednoty do světa duality? Co budeme v daném životě objevovat, řešit? Rodinu, vztahy, práci, poznávání, atd.? Pokud to nevíme, jsme jak odříznuti, pak potřebujeme vzrušení, zábavu, náhradní program. Bez zábavy jsme znudění až do bodu, kdy chceme spáchat sebevraždu ať už přímo-fyzicky nebo nepřímo vevnitř. Veškeré nemoci jsou sebevraždou.

POKUD JSME FYZICKY ZDRÁVI, PAK JSME CELOSTNÍ. Narodili jsme se ucelení, životní podmínky si vybíráme sami.
NA ZEMI PANUJE PŘEDSTAVA, ŽE JSME SE NARODILI V HŘÍCHU.
PŘIŠLI JSME NA TENTO SVĚT, ABYCHOM SI UVĚDOMILI, KDO OPRAVDU JSME. Když to nepoznáme během jednoho života, tak se musíme narodit několikrát. JSME STVOŘITELI VLASTNÍ REALITY. KAŽDÝ PŘICHÁZÍ S VELKÝM PLÁNEM. Když se narodíme, je to jako když jsme v hlubokém spánku a postupně se probouzíme jako když ráno vstáváme. NYNÍ SE BLÍŽÍME KE KONCI VELKÉHO PLÁNU, NEJEN JAKO INDIVIDUA, ALE I KOLEKTIVNĚ. Když poznáme, kdo jsme, MŮŽEME SE VRÁTIT Z PÁNVE DO KÝBLE, MISE SPLNĚNA. TOTO JE VELKÝ TEST PRO NÁS PRO VŠECHNY.
JSME SCHOPNI SE SJEDNOTIT NA CELÉM SVĚTĚ JAKO JEDEN NÁROD. To je způsob, jakým může světový mír nastat.
MÍR vnímá každý jinak. Někdo chce přežít. To je velmi málo. Konzum, jídlo, boty, auta, domy, TO JE KVALITA ZVÍŘAT, to jsou všechno nízké zvířecí pudy, slepá ulička, iluze.
LIDSKÁ BYTOST CHCE DOJÍT NAPLNĚNÍ.

Stále větší počet žen přestává tvořit, děti vyrůstají v umělých podmínkách, hodiny tikají a tikají, čas opravdu rychle uniká.
SE SVĚTOVÝM MÍREM MŮŽE BÝT VELKÝ PLÁN NAPLNĚN.TOTO JE VELKÝ PLÁN pro naši Zemi.
Kruh - střed- galaxie- sluneční soustava-země-vagína. KRUH JE ROZŠÍŘENÝ STŘED A STŘED JE SMRŠTĚNÝ KRUH. Mezitím je prostor.
VRATA, DVEŘE, BRÁNA, PORTÁL- VÝZNAM? Jsou důležité pro to, aby mohly propojit 2 strany, 2 světy. Vnitřní a vnější.
Máme tu teď velké drama. V tomto stádiu je na Zemi celý Vesmír. Toto vše je realizováno na této planetě, to je důvod, proč máme fyzické tělo. Každá hvězda je obsažená v nás a každá buňka v našem těle koresponduje s každou hvězdou ve vesmíru, i Stvořitel je v nás.

Abychom se mohli narodit, museli jsme prostoupit 9 úrovněmi.
1. krok, úroveň - kdy vstupuje Stvořitel na Zem je DUŠE
2. krok - je Stvořitelova VŮLE, SÍLA
3. krok - POLARIZACE, rozštěpení
Tyto první 3 kroky představují Velký třesk.
Vibrace tvoří Světlo na obloze.
4. krokem je ZVUK - hromy na obloze
5. krok - PLYN - vzniká vítr
6. krok - VODA - plyn se stává tekutinou, přichází déšť
7. krok - ZEMĚ - tekutina se stává pevnou - minerály.

Přes minerály se Stvořitel manifestuje skrze semena, semínka. Když klíčí, rostou, začínají absorbovat všechnu paměť, kořenový systém, korunní systém, minerály, hlínu, světlo, vzduch, vodu. Proto je potřeba využít VĚDOMÍ z tohoto semínka.

Potřebujeme zde lidskou bytost.
Její první úrovní vědomí je vědomí těla.
Tato úroveň může fungovat tehdy, pokud je tělo zdravé, celistvé a funkční.
To je důvod, proč jsme přišli, abychom si uvědomili možnosti. S tímto vědomím můžeme Stvořiteli poděkovat za to, co nám dal.
2. úroveň - překračujeme druhý práh, jedná se o přestupný prostor vědomí. Přichází skrze tekutiny, oceán, řeky, skrze trávicí systém, skrze pocity. Ten oceán, řeky, tekutiny uvnitř nás představuje kromě lymfy a moku hlavně krev. Fyzickou stravou přechází paměť ze semínek do krve! Kdekoliv v těle proudí krev, tam jsme schopni vnímat a cítit. Když své tělo zregenerujeme skrze stravu, můžeme si uvědomit, kdo opravdu jsme. Proto je tak důležitá živá strava. (ROZHODUJE KVALITA KRVE, JE NUTNÁ, ABY BYLA ZÁSADITÁ).
3. úrovní vědomí je úroveň plynů. Krev přichází do plic, okysličuje celé tělo. Element větru do vědomí přichází díky emocím. Proto jíme jídlo s původní pamětí a s vnitřním mírem.
4. úrovní vědomí je zvuk. V okamžiku, kdy je tato paměť kompletní a stabilní, naše řeč je mírumilovná a pravdivá. Nabíráme vědomí skrze uvažování a z vnitřního rozjímání, NE argumenty. Vnitřní pravdou v nás se můžeme vrátit ke Zdroji.
5. úrovní vědomí je blesk. Začínáme vidět, máme vize, s touto pravdou se můžeme vrátit ke Zdroji (k bílému kýblu).
6. úrovní vědomí - vibrace - skrze ně k nám přichází vědomí čisté, myšlení zevnitř, NE reakce zvenčí. Jsme schopni porozumět SAMI SOBĚ,
S touto čistotou se můžeme vrátit ke Zdroji.
7. úrovní vědomí jsou polarity - je to schopnost rozhodovat. Když náš úsudek je čistý, vidíme protiklady, které se doplňují, začínáme vidět Jednotu. (bílý kýbl)

Dosud jako lidstvo jsme udělali 7 kroků, máme 7 čaker a nyní je okamžik udělat další krok. Je důležité, abychom nahlédli nad jakýkoliv úsudek a přijali Vůli Stvořitele, abychom mohli udělat 8. krok.
Stvořitel nám dal speciální dar - OHEŇ.
Abychom získali tuto paměť, musíme jít opravdu do hloubi, do nitra.
Proto potřebujeme OHEŇ (do hlouby zrna), pánev je zároveň děloha. V této děloze si musíme uvědomit sami sebe. Tato děloha má své kontrakce. Když se stahuje, vytváří Vesmír. Stvořitelova děloha má několik úrovní. V matčině srdci začíná pulsovat naše srdce, je to skrze polaritu.
Je to hranice mezi známým a mezi neznámým.

Když přestupujeme 8. práh (Praha), vstupujeme do pole Stvořitele, kde už není puls, vše se stane jedním. Co nás propojuje se všemi úrovněmi je JÍDLO! Pokud je kvalitní, stává se naší krví. Proto je potřeba z jídla čerpat veškerou paměť, kterou potřebujeme.
VAŘENÍ JE NEJVYŠŠÍ ALCHYMIE, KUCHYŇ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MÍSTNOSTÍ! TEN, KDO DRŽÍ PÁNEV JE STVOŘITEL.

Ale v současném světě, kdo drží tuto dělohu, tuto pánev? Kdo ovládá tuto kvalitu jídla? Tuto kvalitu krve a stav našeho těla, naše pocity, naše emoce, jak myslíme? V současnosti jsme mimo kontrolu. Kontrolu nad pánví nám vzala inkvizice, byla to součást Velkého Plánu. Alchymisti a pravé ženy měli odjakživa pánev pod kontrolou, proto byli stíháni.

Proto dnes domy nemají skutečnou kuchyň. Součástí alchymie je mít velký prostor na krájení zeleniny a přípravu kvalitního jídla.

Jídlo ze supermarketů nemá žádnou „paměť", není tam zrno, energie je zničena. Paměť mají celozrnné obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce, vše z přírody bez chemie. Jídlo je potřeba upravit skutečným ohněm, ne elektrikou, abychom vytáhli poslední kus paměti od Stvořitele.

Jaké máme pánve? Především škodlivé. Hliník ničí, odřezává nás od celého vesmíru, nepřilnavé povrchy a teflon taktéž škodlivé.

Máme na výběr. ROZHODNĚTE SE.

Chceme se nazpátek vrátit do jednoty? Nebo zůstat tady a docházet k ještě většímu utrpení a pokračovat obviňováním dalších lidí? Toto utrpení je součást tohoto přechodu, prahu, my to potřebujeme. Je vyžadována odvaha a vůle. Bez tohoto úsilí se cítíme pohodlně. Potřebuji videohry, auta, peníze, sladkosti,...? NE. PŘEKROČ PRÁH. MY VÍME, KDE JE TEN PRÁH. Práh je tady. Ten krok udělá každý na základě své vlastní volby a vůle. TEN KROK MUSÍ UDĚLAT KAŽDÝ SÁM. Je to otázka volby. Je potřeba opětovně získat paměť.

Roy to nazývá - Duchovní cesta stravování. Nejedná se o žádnou dietu. Je nutné se vrátit k základům alchymie, všichni se měníme, to se nedá zastavit. Stvořitel nám dal svobodnou vůli. BÝT NEBO NEBÝT?

Pokud naše priorita jsou kreditní karty, pak se nemůžeme vrátit. Je to iluze.
Změna je alchymie, je to naše kuchyň.

Kuchyň bývala prvním chrámem, první nemocnicí, první školou, první laboratoří.

Nejdůležitější pro nás je čin. Nemohu švindlovat, kvalita je příliš čistá. Když se kvalitní krví dostane do mozku, začne nás chránit od špatného myšlení, je to jako pink-ponk. Myšlení přichází z úst do zažívacího traktu a skrze krev do mozku a pak do srdce.

Stvořitelův čas je právě TEĎ. Je potřeba udělat poslední rozhodnutí.

Co můžeme udělat, je změnit naši kuchyň od základu. Vrátit tam oheň, koření, lásku. Duchovně, meditací to opravdu nejde! Jen přes fyzično!

Proto i nejvyšší duchovní učitelé, i jakýkoliv to odnášejí těžkými chorobami (rakovinami, např. Dalajlama - odnětí žlučníku, atd.)
Princip alchymie je triáda. Ani jedna částečka z triády se nesmí porušit.

Protiklady se přitahují. Trik systému je vytvořit standard, fixaci, stejná práva, to ruší polaritu a způsobuje izolaci, separaci, zlo, nespravedlnost, války, obviňování, oddělení srdce a mysli, oddělení „od bílého kýblu", od jednoty. Standard = žádná polarita.

Je potřeba uchopit pánev svým směrem, pracujte na svých právech, zároveň je to zodpovědnost.

POJĎME TO ZMĚNIT. PRVNÍ KROK JE = ZAČNEME MĚNIT KVALITU NAŠÍ KRVE. Když ten krok neuděláme, ve skutečnosti chceme pokračovat v otrokářském systému. Ke změně je potřeba ČIN. Pokud chcete ukončit inkvizici, tak teď víte, jak to udělat. Ta inkvizice je tu stále na různých úrovních. Inkvizici potřebujeme k tomu, abychom věděli, kde je potřeba práh překročit. Je to volání k probuzení. Každý boj, který musíme překonat vede k tomu, abychom práh přešli. Vyvarujte se fluoru, to zastavuje proud duchovní energie. Nervový systém budeme denně posilovat ranní studenou sprchou nebo vodou. Chlad je důležitý pro posílení nervového a imunitního systému. Důležitější je ta Vůle, abychom překonali lenost a udělali to. Pak máme den o hodně lehčí a jednodušší. Je potřeba vystoupit z ulity pohodlí a komfortu, stát se opět bojovníkem. Každý máme zodpovědnost učit svým příkladem.

Roy Littlesun plánuje na zimní Slunovrat celonoční tanec na sjednocení hemisfér.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!