Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3063x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2988x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2716x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2526x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2497x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Povídání o minulých životech v Egyptě


Zdenka Blechová - Duchovno - 14. 09. 2008 (2727 přečtení)

Na mé dovolené v Egyptě jsem pochopila mnoho souvislostí s mojí minulostí. Minulé životy nám dávají i pocit domova v některých zemích a setkáváme se s lidmi, kteří byli dříve naší rodinou. 

Cítila jsem se unavená a proto jsem se rozhodla, že pojedu na dovolenou. Pronesla jsem: „Chci jen odpočívat.“ Něco mě stále táhlo do Egypta a proto jsem zvolila právě tuto zemi. Od ledna jsem si plánovala někam odjet a stále to pracovně nešlo. V květnu jsem si řekla: „A jedu.“ I když se vyskytly opět pracovní problémy, byla jsem pevně rozhodnutá a nedělala si hlavu s tím, co bude. S přítelem, kterého znám již 30 let jsme si zakoupili zájezd a jeli. Jaké bylo mé překvapení, když nás přes vyprahlou poušť převezli do hotelu, okolo kterého se táhlo jen pohoří a nikde nic jiného, jen náš hotel, malá písčitá pláž, bazén a moře. Vyděsila jsem se: „Co tady budu 15 dní dělat?“ Jsem zvyklá být stále v pohybu. I na dovolené stále prahnu po poznatcích a tak jsem si neuměla představit, že na tomto místě budu trávit tak dlouhou dobu. Bylo to poprvé, co jsem zvolila tak dlouhou dovolenou. Vždy jsem volila jen 8 až 10 dní, protože jsem si myslela, že se to beze mě doma neobejde a i tak jsem vždy byla plná starostí, jak to beze mě doma šlape.
 
U obou stran pláže se nacházeli místní hlídači, kteří nás nikam nechtěli pustit. Prý jsou v horách bandité a přepadávají. Takže uzavřený prostor. Najednou jsem si uvědomila: Vyslala jsi myšlenku, že si chceš odpočinout a tak vesmír se ti o odpočinek postaral. Je to až neuvěřitelné, jak se vše, co vyšleme plní.
 
Udělala jsem si tedy svůj denní plán, který jsem dodržovala a nalezla v něm radost. Najednou jsem vůbec nepostrádala výlety, měla jsem stále co dělat a zdálo se mi, že čas velmi rychle utíká. Vstávala jsem před východem slunce, vykoupala se v moři, brouzdala se pískem, což mi bylo moc příjemné na procvičení chodidel, pozorovala východ slunce, zaplavala si svůj počet bazénů a najednou bylo 9 hodin a já měla co dělat, abych stihla snídani do 10 hodin. Po snídani jsem se zúčastnila strečinku, pak gymnastiky v bazénu, opět si zaplavala a najednou bylo poledne a zase jsem měla co dělat, abych stihla oběd. Po obědě jsem se opět vydala na pláž, kde jsem v poledním slunci vychutnávala pohodu ve stínu slunečníku a buď si četla nebo jen odpočívala. Pak nějaké to kafíčko, koupání a najednou byl večer. Večery byly kouzelné, pozorovat západ slunce, jak se mění barva moře a hor, ještě v 9 hodin večer se mi nechtělo z pláže, když jsem odcházela na večeři. Po večeři na diskotéku, kde jsem si zatančila a spát jsem chodila po 24 hodině. Tak tohle jsem žila celých 15 dní a čím déle jsem toto žila, tím více mě to nabíjelo. Cítila jsem stále větší vitalitu a sílu v mysli. Uvědomila jsem si, že bych to byla schopná opakovat ještě delší dobu, což pro mě bylo nové. Člověk, když stále prahne po nových zážitcích, je roztěkaný a nemůže si vychutnat klid v mysli, který přichází z opakování určitých cvičení pro zdraví. Když se mi na pobytu zeptal jeden člověk, kde se mi nejvíce líbilo ve světě. Bez zaváhání jsem odpověděla: „Tady.“ Byla to úplně jiná dovolená než ty předchozí. Předchozí dovolené byly o tom, posbírat co nejvíce informací, co nejvíce poznat a vlastně jsem si pak ani neodpočinula. Nyní jsem opravdu jen odpočívala a v tomto odpočinku i mizely obavy z toho, co se asi děje doma, zda je vše v pořádku.
 
Jakmile si člověk udělá nějaký plán ve svůj prospěch, zklidní se a začne si život žít na plno.
 
Každé ráno jsem viděla, jak za nízkou ohradu, která dělila náš hotel od okolí, přicházejí beduíni s velbloudy, sednou si do písku a nabízejí své zboží. Nabídka se skládala z pár šálů a jednoduchých korálů a náramků, které vlastnoručně vyráběli. V písku při 50 stupních dokázali tyto ženy sedět celý den a neúnavně nabízet své zboží turistům. Nás by bolely nohy takto sedět celý den a to nemluvím o jejich oblečení, celé zahalené v černém a mnohdy jim koukaly jen oči. Když jsem byla před časem v Jordánsku, projížděli jsme pohořím, kde také bydleli beduíni a mě to k nim moc přitahovalo, dokonce jsem si přála s nimi nějaký čas pobýt, ale nešlo to. Vždyť to znáte, musí se stihnout mnoho věcí a není čas na zastavení v zájezdech. Program je plně nabitý.
A nyní jsem měla tyto beduíny na dosah. Pozorovala jsem je v jejich obchodování a dívala se do tváře žen. Ty rysy byly tak měkoučké, lidské, oči hluboké a pohled hladivý, že mi v jejich blízkosti bylo moc příjemně. Říkala jsem si, že bych ráda s nimi strávila klidně celý týden zde. Ale zajímavé bylo, že kdykoliv jsem jim byla nablízku, vždy mě toto setkání dojalo a já se neubránila slzám. Moje první setkání s pohledem jedné staré ženy byl pro mě tak silný,  poznala jsem v ní svoji matku z minulých životů. Chtěla jsem jí pohladit, obejmout a nějaký čas s ní strávit, místo toho jsem odešla a celé odpoledne si odžívala toto setkání. Musela jsem se vyplakat. Tolik něhy a lásky bylo v tomto setkání, že jsem si uvědomila, že přesně tolik lásky a něhy má i moje maminka v tomto životě. Obě ženy se mi spojily a já věděla, že si jen zpracovávám okamžik až přijde čas mé maminky a ona mě bude muset také opustit, jako mě opustila tato žena v minulém životě. Bylo to silné až mě to drásalo srdce. Když jsem přijela domů a mami vyprávěla o setkání se beduíny, povídá mi: „Nevím, proč mi to přišlo tak líto, ale musela jsem si poplakat, přitom je teď Milan v nemocnici (je to její zeť), ale to mě nedojímá a toto ano.“
 
Ona vlastně pocítila to samé co já, propojení s touto ženou, protože si obě nesou v sobě stejné energie. Dokázala najednou pocítit její chudobu a oddanost. My všichni jsme energeticky propojeni a vždy člověk bude zažívat vnitřní prožitky s člověkem na stejné vlně.
 
Takže v Egyptě jsem si zpracovávala odchod mé maminky v tomto životě, protože v minulém životě jsem se nesmířila s odchodem této beduínky, které byla také mojí matkou a mě mrzelo, že jsem jí nedokázala dát najevo jak jí mám ráda. Když zpracováváme přítomnost, automaticky zpracováváme minulost i budoucnost. Prostě čas neexistuje, vše se odehrává nyní.
 
Turisté naučeni smlouvat, se snažili usmlouvat co nejnižší cenu s beduíny. Jedna žena pronesla: „Čtyři dolary jí za ten šál nedám, nanejvýš tři.“ Stejný šál by v obchodě koupila možná 10 x dráž a tady se snaží vytěžit z bídy druhých. Bylo mi z toho smutno. Tato žena ještě jedná rozumem, neumí cítit a ani jí nedojde, že by jim mohla spíše přispět než je ještě okrást. A tak to tady v této společnosti bylo od nepaměti, na slabého si vždy ostatní dovolili. Cítila jsem potřebu beduínům finančně přispět. Přiblížila jsem se k nim a ženy mě hned začaly ověšovat ručně vyrobenými šperky, na hlavu mi daly jejich šál, který mi připadal teplý, celou mě různými šály ověnčily, že najednou jsem zapadla mezi ně a ani nebylo poznat, že k nim nepatřím. Moje matka z minulých životů mi povídá: „Ty arabiš.“ Přikývla jsem, věděla jsem, že zde mám kořeny a byla jsem překvapena, že se cítím v jejich oblečení příjemně a že mi není vedro, jak jsem se domnívala. Koupila jsem si  od nich několik šperků a dala jim ještě navíc nějaké dolary.
 
Přemýšlela jsem stále o beduínech a v meditaci mě přišla informace, že jsem u nich pobývala 5 až 6 dní v minulém životě. Zajímavé bylo, že když jsem si přepočítala částku, kterou jsem jim dala za šperky, bylo to něco mezi 500 až 600 Kč. Došlo mi, že jsem jim vlastně zaplatila nocleh, který mě v minulosti poskytli. Vždy vše se vrací v přesné částce, takže opravdu je vše spravedlivé, vše co vydáte se vám ve stejné míře vrátí zpět a naopak. Najednou mi i došlo, proč jsem říkala, že bych klidně s nimi zde strávila týden. Opět se mi vrátila zpět stará myšlenka, kdy jsem u nich týden pobývala.
 
Setkání s beduíny jsem si oplakala, vracely se mi silné zážitky z minulosti.  Rozdala jsem jim co jsem měla a loučila se s nimi. Automaticky jsem sepjala ruce a uklonila se, aniž bych přemýšlela o tom co dělám, oni udělali totéž a najednou mi došlo, že je to jejich pozdrav. Jen jsem v sobě objevila dávné zvyky, oprášila je a znovu je začala používat. Je to jako když si opět vzpomenete na nějaké slovíčko z jiného jazyka, které jste dlouho nepoužívali.
 
V Egyptě jsem často meditovala a meditace zde byly silné. Jednou mě v meditaci navštívil anděl a povídá: „Pojď, provedu tě naším královstvím.“ Chytil mě za ruku a vtáhl mě do světelného víru, ve kterém jsme byli stahováni někam dolů. Překvapilo mě, že jdeme směrem dolů, neboť jsem vždy měla představu, že musíme spíše letět vzhůru. Procházeli jsme nějakými světelnými oblastmi, ale moc si toho nepamatuji.
 
V jiné meditaci jsem jasně cítila, že mě za jednu ruku drží můj zemřelý přítel Pepík a za druhou ruku můj zemřelý přítel Honzík. Bylo to silné, cítit jejich dlaně a najednou se přede mnou objeví tvář bývalého přítele a povídá mi: „Mám tě rád Zdeničko.“ Tato informace přilétla tak rychle, že mě úplně probrala z meditace.
 
O bývalém příteli Honzíkovi jsem v Egyptě mnoho přemýšlela. Je zajímavé, že jsem se jím zabývala až tři roky po jeho smrti. Před tím jsem si na něj také vzpomněla, ale myšlenky nebyly tak silné jako nyní. Nutilo mě to stále o něm přemýšlet a tím jsem si uvědomila jeho hodnoty, které jsem v době, kdy jsme se stýkali neviděla. Teprve nyní jsem si uvědomila, jak mě měl rád a já to neviděla, jak byl měkoučký a lidský, jak mi byl oddaný. Mrzelo mě, že jsem to neuměla rozpoznat a že takový vztah nepřichází každý den a já si toho nevážila. Bylo mi to moc líto a mnohokrát na mě přišly slzy z tohoto uvědomění.
 
Když jsem se vrátila z dovolené, poprosila jsem jednu známou, která se zabývá kartami, aby mi řekla, proč jsem se Honzíkem tolik zabývala na dovolené. Povídá mi: „Ale on tam s tebou byl celý pobyt.“ Ano, cítila jsem jeho přítomnost a vnímala jeho energii u egyptských mužů. Egypťané měli také měkký pohled a jemnou duši. Až nyní mě došlo, že Honzík pocházel také z Egypta a proto jsem k němu zde měla tak blízko. Když jsme se stýkali, přišla mi automatickým písmem informace, že byl mým ochráncem v minulém životě a že ho mrzelo, že mě nedokázal ochránit, když šíp projel mým bokem. Celou dobu naší známosti mi byl často nablízku a měl o mě stále starost. Naše poslední setkání končilo příkazem pro mého přítele: „A dej mi pozor na Zdeničku“ a pak umřel. Do poslední chvíle se snažil mě ochraňovat, cítil to jako povinnost z minulých životů.
 
Egypt i pro mne znamená mnoho minulých životů, strávila jsem zde dobré i zlé a vždy jsem si na svých cestách Egyptem mnoho uvědomila. Již jako malá holka jsem toužila navštívit tuto zemi. Přečetla jsem všechny dostupné knihy a moc se těšila na mé první setkání s Egyptem. Když jsem se konečně ve svých 20 let dostala do Egypta a procházela jeho památky, vůbec mě to nenadchlo. Byla jsem zklamaná. Knihy mi připadaly zajímavější, než když jsem mohla vidět to, o čem jsem četla na vlastní oči. Proč? Protože jsem to znala a tak mě to již tak neohromilo. Když vám někdo bude vyprávět např. o hrnci jak vypadá a co vše na něm můžete objevit, budete plni napětí, až ho spatříte. Ale pokud hrnec znáte, budete zklamáni. Takový pocit jsem měla i já. Když nám tvrdili v pyramidě, že zde pochovávali do tohoto sarkofágu faraona, věděla jsem, že to není pravda. Pravdu jsem se dozvěděla až za 20 let automatickým písmem.
Otázka: K čemu sloužily pyramidy?
Odpověď automatickým písmem:
Pyramidy mají obrovskou moc a ony chránily lidstvo před boji zvenčí a tak se lidé pomocí pyramid stále snažili s těmito zápornými silami bojovat. Záporné síly se objevují vždy ve všech zemích vlivem nepříznivého počasí a tyto síly si hrají s vaší zemí jako s krabičkou a proto se lidé ukrývali do těchto pyramid.
 
K čemu sloužily místnosti v pyramidách?
Tyto sloužily k vzývání boha, k utišení bojů, ale nebyly vždy využívány na tyto účely, ony také plnily účel ještě jiný a to účel spojování s námi.
 
Proto jsem cítila podvědomě, že nám průvodce o pyramidách neříká pravdu. Takže ve 20 letech jsem se učila rozpomínat na své minulé životy. Když jsem pak byla v Egyptě ve svých 48 letech v Sharm el Shaiku a procházela se po pobřeží, věděla jsem, že zde to vše začalo. Že zde je původ obyvatelstva. Ve zkamenělé zemi jsem mohla číst znaky různých živočichů. Ano, zde začal život na zemi.
 
Nyní v Tabě, když jsem se dívala na hory, věděla jsem, že se dívám na nejstarší část naší planety. Hory jsou zvětralé, drolí se a již nedrží tak pohromadě jako mladší pohoří. To mě došlo až zde. Šla jsem v mysli stále blíže ke zdroji, vracela jsem se pořád více a více do minulosti ke kořenům lidstva.
 
Protože jsem v Egyptě strávila mnoho svých životů, setkávala jsem se na každém kroku s Egypťany, kteří mi byli blízcí a mě vždy pohled na blízkou bytost přiváděl k slzám, k dojetí. Pracoval zde i jeden animátor, u kterého jsem cítila spříznění duší. Vyzařoval z něho klid. Jediné, co mě bolelo, bylo to, když ve svém fakírském vystoupení jedl sklo. Jak si člověk dokáže ničit zdraví pro peníze. Z toho mi bylo smutno. Když jsem odjížděla, měla jsem silný pocit něco mu věnovat na památku. Nosila jsem fialový kamínkový náramek, který jsem sundala a předávala mu ho se slovy: „To je dárek pro tvoji ženu.“ Měl radost, předal ho své paní a oba mi moc děkovali. Nemohla jsem se u nich zdržet déle, neboť slzy jsem měla na krajíčku. Proč mě to zase tak dojalo? Kamarádka, aniž by věděla, co se odehrálo, mi z karet četla: „Jé, to je hezký, tak velkou lásku jsem u tebe ještě v kartách neviděla. To byla tvoje velká láska v minulosti a ty jsi ještě dala jeho ženě dárek, to je romantický. Ty jsi jí poděkovala.“ Pokračování naleznete v časopisu Mysteria tajemna č. 20, který vydávám a vychází čtvrtletně.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!