Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2587x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2541x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2541x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2437x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Poznání dechu a těla v podání mongolských šamanů


Agentura ANO - Šamanismus - 06. 10. 2011 (4790 přečtení)

 Příliš mnoho škodlivin a negativních energií, ať z okolního prostředí nebo z naší vlastní psychiky se v nás po celé roky hromadí. Jaký tedy div, že organismus takovou zátěž neunese a na řadu přicházejí rozličné neduhy, ať fyzické či psychické, případně „osudové“.  Proto se snažíme, i když mnohdy právě až když na dveře našeho těla či mysli zaklepe nemoc, škodlivinám a negativitě vyhýbat a zbavovat se zátěže, kterou jsme si střádali celá léta.


     Existují mnohé metody, které při tomto procesu můžeme více či méně efektivně použít. Jednou z těchto metod je účinná, efektivní a fungující technika založená na principu práce s dechem. Dech nás provází od první do poslední vteřiny našeho života. Je pro nás nepostradatelnou základní životní funkcí. Dá se tedy bez nadsázky říci, že mezi nádechem a výdechem probíhá celý náš život. Zamýšleli jste se již někdy nad tím, jak moc je pro nás dech důležitý? Bez jídla člověk dokáže přežít měsíc, beze spánku týden, ale bez dechu jen několik minut. Ačkoliv je pro nás dech natolik důležitý, naprosto ho opomíjíme, což má mnohdy vážné následky. Uspěchaný životní styl způsobuje, že své plíce nedokážeme plně využívat. Nikdo nás nikdy neučil, že je to potřebné umět. Nikdy nás nenapadlo, že je potřeba se tím nějak zabývat. Dýcháme povrchně a kapacitu plic využíváme zhruba jen z třiceti procent. Zbytek zůstává nevyužitý. Přitom nádechem tělo přijímá energii a výdechem se zbavuje nečistot. Proto není divu, že se špatným dýcháním postupně přibývá jak fyzických, tak psychických nemocí. Naštěstí i tady existují možnosti, jak tento stav zlepšit a tím příznivě ovlivnit své zdraví. Jednou z nich je technika nazvaná Vítězný dech (Udžej dech).

     Vítězný dech je metoda jógového dýchání spojená s očišťováním organismu, která vychází z učení indického učitele Sri Sri Ravi Shankara. Ten nabízel cestu k léčbě nemocí, posílení sebedůvěry a sebeúcty, nahlížení na svět i život z lepší strany a k řešení problémů v klidu.  A proto i tato technika vede ke zbavení se stresu a vzteku a k přijetí sama sebe.

      Během života člověk ze svého těla dělá, řečeno s nadsázkou, „odpadkový koš“. Správným dýcháním a pravidelným prováděním techniky Vítězného dechu je možné postupně tyto „odpadky“ ze svého těla i duše postupně vyházet, v tomto případě doslova „vydýchat“ ze sebe všechny dlouhodobě nastřádané negativní emoce a usazené škodliviny, což vede k ozdravení celého organismu a psychiky. Doslova to očistí a znovu nastartuje celý metabolismus člověka. Samozřejmě je to postupný a dlouhodobý proces. Podobně jako jsme své tělo a mysl dlouhodobě zanášeli neřádstvem, nelze očekávat zázraky za několik dní ani tady, ostatně jako u kterékoliv jiné použité metody. Někomu může očistný proces trvat rok, někomu i několik let, ale výsledek za trochu úsilí stojí. I tady platí obecné pravidlo, že kolik poctivosti a správné snahy do činnosti vložíme, takovou nám to obvykle přinese sklizeň. Mnohé o této účinné metodě se můžete dozvědět na přednášce Poznání dechu a těla, ve které se na 32. mezinárodním  festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v říjnu v Praze představí Mgr. Gantulga Ganjuur a Ing.Davaanyam Binije.

     Mgr. Gantulga Ganjuur se narodila v Ulánbátaru v Mongolsku, vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a v současné době žije převážně v České republice. Každoročně několik měsíců ve své rodné zemi zdokonaluje své schopnosti pod vedením duchovních učitelů. U nás pořádá pravidelné praktické semináře, ve kterých vyučuje techniku „Vítězný dech“, a také uplatňuje své léčitelské a poradenské schopnosti a znalosti při pomoci lidem v tíživých životních situacích. Ing. Davaanyam Binije je léčitel, šaman, pokračovatel tradice mongolského léčení čerpajícího ze spojení s přírodou a předky. Zabývá se diagnostikou nemocí pomocí energetických drah v těle a účinnými léčitelskými postupy. Vztah k České republice získal při studiu na ČVÚT v Praze, a přestože žije trvale v Mongolsku, rád se sem vrací.

    Program na festivalu Miluj svůj život se jmenuje Poznání dechu a těla a koná se v pátek  28.10.2011 od 16. hodin v tělocvičně ZŠ Hostivař, Kozinova 1000, Praha 10 – Hostivař. Poznejte tedy svůj dech a velké souvislosti mezi tím jak dýcháme a vlastním zdravím, psychikou a osudem. Nabízí se vám totiž jedinečná příležitost,  poznat skutečně fungující techniky, jež zvládne prakticky každý člověk a které  při správném provádění a troše pravidelného poctivé snahy přinášejí překvapivě velké pozitivní změny na mnoha úrovních.  Samozřejmě velmi při tom záleží na vůli a chtění každého člověka.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!