Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 14. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Henry Wotton, britský diplomat (1659):
Velvyslanec je čestný muž, vyslaný za hranice, aby tam lhal ve prospěch vlasti.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2813x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2728x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2570x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2451x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2396x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2327x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Poznání dechu a těla v podání mongolských šamanů


Agentura ANO - Šamanismus - 06. 10. 2011 (4540 přečtení)

 Příliš mnoho škodlivin a negativních energií, ať z okolního prostředí nebo z naší vlastní psychiky se v nás po celé roky hromadí. Jaký tedy div, že organismus takovou zátěž neunese a na řadu přicházejí rozličné neduhy, ať fyzické či psychické, případně „osudové“.  Proto se snažíme, i když mnohdy právě až když na dveře našeho těla či mysli zaklepe nemoc, škodlivinám a negativitě vyhýbat a zbavovat se zátěže, kterou jsme si střádali celá léta.


     Existují mnohé metody, které při tomto procesu můžeme více či méně efektivně použít. Jednou z těchto metod je účinná, efektivní a fungující technika založená na principu práce s dechem. Dech nás provází od první do poslední vteřiny našeho života. Je pro nás nepostradatelnou základní životní funkcí. Dá se tedy bez nadsázky říci, že mezi nádechem a výdechem probíhá celý náš život. Zamýšleli jste se již někdy nad tím, jak moc je pro nás dech důležitý? Bez jídla člověk dokáže přežít měsíc, beze spánku týden, ale bez dechu jen několik minut. Ačkoliv je pro nás dech natolik důležitý, naprosto ho opomíjíme, což má mnohdy vážné následky. Uspěchaný životní styl způsobuje, že své plíce nedokážeme plně využívat. Nikdo nás nikdy neučil, že je to potřebné umět. Nikdy nás nenapadlo, že je potřeba se tím nějak zabývat. Dýcháme povrchně a kapacitu plic využíváme zhruba jen z třiceti procent. Zbytek zůstává nevyužitý. Přitom nádechem tělo přijímá energii a výdechem se zbavuje nečistot. Proto není divu, že se špatným dýcháním postupně přibývá jak fyzických, tak psychických nemocí. Naštěstí i tady existují možnosti, jak tento stav zlepšit a tím příznivě ovlivnit své zdraví. Jednou z nich je technika nazvaná Vítězný dech (Udžej dech).

     Vítězný dech je metoda jógového dýchání spojená s očišťováním organismu, která vychází z učení indického učitele Sri Sri Ravi Shankara. Ten nabízel cestu k léčbě nemocí, posílení sebedůvěry a sebeúcty, nahlížení na svět i život z lepší strany a k řešení problémů v klidu.  A proto i tato technika vede ke zbavení se stresu a vzteku a k přijetí sama sebe.

      Během života člověk ze svého těla dělá, řečeno s nadsázkou, „odpadkový koš“. Správným dýcháním a pravidelným prováděním techniky Vítězného dechu je možné postupně tyto „odpadky“ ze svého těla i duše postupně vyházet, v tomto případě doslova „vydýchat“ ze sebe všechny dlouhodobě nastřádané negativní emoce a usazené škodliviny, což vede k ozdravení celého organismu a psychiky. Doslova to očistí a znovu nastartuje celý metabolismus člověka. Samozřejmě je to postupný a dlouhodobý proces. Podobně jako jsme své tělo a mysl dlouhodobě zanášeli neřádstvem, nelze očekávat zázraky za několik dní ani tady, ostatně jako u kterékoliv jiné použité metody. Někomu může očistný proces trvat rok, někomu i několik let, ale výsledek za trochu úsilí stojí. I tady platí obecné pravidlo, že kolik poctivosti a správné snahy do činnosti vložíme, takovou nám to obvykle přinese sklizeň. Mnohé o této účinné metodě se můžete dozvědět na přednášce Poznání dechu a těla, ve které se na 32. mezinárodním  festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v říjnu v Praze představí Mgr. Gantulga Ganjuur a Ing.Davaanyam Binije.

     Mgr. Gantulga Ganjuur se narodila v Ulánbátaru v Mongolsku, vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a v současné době žije převážně v České republice. Každoročně několik měsíců ve své rodné zemi zdokonaluje své schopnosti pod vedením duchovních učitelů. U nás pořádá pravidelné praktické semináře, ve kterých vyučuje techniku „Vítězný dech“, a také uplatňuje své léčitelské a poradenské schopnosti a znalosti při pomoci lidem v tíživých životních situacích. Ing. Davaanyam Binije je léčitel, šaman, pokračovatel tradice mongolského léčení čerpajícího ze spojení s přírodou a předky. Zabývá se diagnostikou nemocí pomocí energetických drah v těle a účinnými léčitelskými postupy. Vztah k České republice získal při studiu na ČVÚT v Praze, a přestože žije trvale v Mongolsku, rád se sem vrací.

    Program na festivalu Miluj svůj život se jmenuje Poznání dechu a těla a koná se v pátek  28.10.2011 od 16. hodin v tělocvičně ZŠ Hostivař, Kozinova 1000, Praha 10 – Hostivař. Poznejte tedy svůj dech a velké souvislosti mezi tím jak dýcháme a vlastním zdravím, psychikou a osudem. Nabízí se vám totiž jedinečná příležitost,  poznat skutečně fungující techniky, jež zvládne prakticky každý člověk a které  při správném provádění a troše pravidelného poctivé snahy přinášejí překvapivě velké pozitivní změny na mnoha úrovních.  Samozřejmě velmi při tom záleží na vůli a chtění každého člověka.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je možná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!