Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 10. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2664x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2630x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2578x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2508x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2424x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2378x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Poznání dechu a těla v podání mongolských šamanů


Agentura ANO - Šamanismus - 06. 10. 2011 (4482 přečtení)

 Příliš mnoho škodlivin a negativních energií, ať z okolního prostředí nebo z naší vlastní psychiky se v nás po celé roky hromadí. Jaký tedy div, že organismus takovou zátěž neunese a na řadu přicházejí rozličné neduhy, ať fyzické či psychické, případně „osudové“.  Proto se snažíme, i když mnohdy právě až když na dveře našeho těla či mysli zaklepe nemoc, škodlivinám a negativitě vyhýbat a zbavovat se zátěže, kterou jsme si střádali celá léta.


     Existují mnohé metody, které při tomto procesu můžeme více či méně efektivně použít. Jednou z těchto metod je účinná, efektivní a fungující technika založená na principu práce s dechem. Dech nás provází od první do poslední vteřiny našeho života. Je pro nás nepostradatelnou základní životní funkcí. Dá se tedy bez nadsázky říci, že mezi nádechem a výdechem probíhá celý náš život. Zamýšleli jste se již někdy nad tím, jak moc je pro nás dech důležitý? Bez jídla člověk dokáže přežít měsíc, beze spánku týden, ale bez dechu jen několik minut. Ačkoliv je pro nás dech natolik důležitý, naprosto ho opomíjíme, což má mnohdy vážné následky. Uspěchaný životní styl způsobuje, že své plíce nedokážeme plně využívat. Nikdo nás nikdy neučil, že je to potřebné umět. Nikdy nás nenapadlo, že je potřeba se tím nějak zabývat. Dýcháme povrchně a kapacitu plic využíváme zhruba jen z třiceti procent. Zbytek zůstává nevyužitý. Přitom nádechem tělo přijímá energii a výdechem se zbavuje nečistot. Proto není divu, že se špatným dýcháním postupně přibývá jak fyzických, tak psychických nemocí. Naštěstí i tady existují možnosti, jak tento stav zlepšit a tím příznivě ovlivnit své zdraví. Jednou z nich je technika nazvaná Vítězný dech (Udžej dech).

     Vítězný dech je metoda jógového dýchání spojená s očišťováním organismu, která vychází z učení indického učitele Sri Sri Ravi Shankara. Ten nabízel cestu k léčbě nemocí, posílení sebedůvěry a sebeúcty, nahlížení na svět i život z lepší strany a k řešení problémů v klidu.  A proto i tato technika vede ke zbavení se stresu a vzteku a k přijetí sama sebe.

      Během života člověk ze svého těla dělá, řečeno s nadsázkou, „odpadkový koš“. Správným dýcháním a pravidelným prováděním techniky Vítězného dechu je možné postupně tyto „odpadky“ ze svého těla i duše postupně vyházet, v tomto případě doslova „vydýchat“ ze sebe všechny dlouhodobě nastřádané negativní emoce a usazené škodliviny, což vede k ozdravení celého organismu a psychiky. Doslova to očistí a znovu nastartuje celý metabolismus člověka. Samozřejmě je to postupný a dlouhodobý proces. Podobně jako jsme své tělo a mysl dlouhodobě zanášeli neřádstvem, nelze očekávat zázraky za několik dní ani tady, ostatně jako u kterékoliv jiné použité metody. Někomu může očistný proces trvat rok, někomu i několik let, ale výsledek za trochu úsilí stojí. I tady platí obecné pravidlo, že kolik poctivosti a správné snahy do činnosti vložíme, takovou nám to obvykle přinese sklizeň. Mnohé o této účinné metodě se můžete dozvědět na přednášce Poznání dechu a těla, ve které se na 32. mezinárodním  festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v říjnu v Praze představí Mgr. Gantulga Ganjuur a Ing.Davaanyam Binije.

     Mgr. Gantulga Ganjuur se narodila v Ulánbátaru v Mongolsku, vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a v současné době žije převážně v České republice. Každoročně několik měsíců ve své rodné zemi zdokonaluje své schopnosti pod vedením duchovních učitelů. U nás pořádá pravidelné praktické semináře, ve kterých vyučuje techniku „Vítězný dech“, a také uplatňuje své léčitelské a poradenské schopnosti a znalosti při pomoci lidem v tíživých životních situacích. Ing. Davaanyam Binije je léčitel, šaman, pokračovatel tradice mongolského léčení čerpajícího ze spojení s přírodou a předky. Zabývá se diagnostikou nemocí pomocí energetických drah v těle a účinnými léčitelskými postupy. Vztah k České republice získal při studiu na ČVÚT v Praze, a přestože žije trvale v Mongolsku, rád se sem vrací.

    Program na festivalu Miluj svůj život se jmenuje Poznání dechu a těla a koná se v pátek  28.10.2011 od 16. hodin v tělocvičně ZŠ Hostivař, Kozinova 1000, Praha 10 – Hostivař. Poznejte tedy svůj dech a velké souvislosti mezi tím jak dýcháme a vlastním zdravím, psychikou a osudem. Nabízí se vám totiž jedinečná příležitost,  poznat skutečně fungující techniky, jež zvládne prakticky každý člověk a které  při správném provádění a troše pravidelného poctivé snahy přinášejí překvapivě velké pozitivní změny na mnoha úrovních.  Samozřejmě velmi při tom záleží na vůli a chtění každého člověka.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je možná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 10. 2019:

Ekonomka Markéta Šichtařová: "Ministerstvo práce a sociálních věcí se vytasilo s třicetistránkovou příručkou pro provozovatele takzvaných mikrojeslí. Příručka obsahuje instrukce, jak batolátkům vymýt mozek a udělat jim binec v jejich pohlaví. Nabádá k tomu, aby se během her ‚potíralo rozdělení na muže a ženy‘. Aby se klukům stejně jako holčičkám dávaly panenky a holkám zase autíčka...
Proč stejný druh lidí zbožňuje a hájí Gretu, jejíž loutkovodiči v podstatě vyzývají k diktatuře? Proč stejný typ lidí je ochoten uvažovat o tom, že se (pro začátek) ve školních jídelnách zakáže maso? Proč tihle lidé obyčejně hájí norský Barnevernet a byli by nejraději, kdyby se zavedl i u nás?...
"

Celý článek...


03. 10. 2019:

Zemřel Karel Gott - komentář z Internetu: "oceňuji jeho pracovitost, laskavou lidskou stránku, rozhled i to, že po roce 89 se nedal ke zlodějům, neobrážel VIP dýchánky kavárny, žádné politické uskupení si ho nekoupilo. Vytvářel v zahraničí o republice dobrý obraz, vydělal státu spoustu valut, danil doma, ne v daňovém ráji. Zůstal svůj.
Mrkl jsem jen na minutku jinam a už to jede. Knížepán, Klvaňa, Stanjura, Bělobrádek, Šídlo, Roman Týc, Jakub Janda, že prý zpíval i v Rusku a za komunistů.... u jiných, co se dnes angažují na správné straně, to samozřejmě nevadí. Vytáhli i autistu, kdysi dětského maskota Trautenberga, Mikiho Kotase. Jsem zvědavý, co na to bojovník proti sochám z Prahy 6 nebo Milionové chvilky... Nic pozitivního nedokázali, proti Goťákovi jsou ubožáci. Lumpové, co stojí proti vlastnímu národu, se přede všemi zase veřejně odkopávají...
"

Celý článek...


29. 09. 2019:

Jiří Zimola: "Hroutí se mi svět. Svatý Václav nežil, Koněv neosvobodil a Červená Karkulka sežrala vlka. Ještěže mi na nezávislé veřejnoprávní ČT vysvětlí, jak mám zacházet s fake news! :-)"

Celý článek...


27. 09. 2019:

Novinářka Lucie Groene Odkolek: "Miloš Zeman by za normálních okolností určitě přišel položit květiny, ale logicky nechce, aby vzpomínka na rok 1989 byla opět zneužita k projevům „pohrdání Zemanem“. Místo zpráv o oslavách 30. výročí 17. listopadu by se na první stránky tisku dostali ti, kteří mediálně nejúčinněji urazili prezidenta. Do situace, kdy prezident raději zůstane doma, nás tedy dostali právě ti, co si o sobě z nepochopitelných důvodů myslí, že jsou slušnější než Miloš Zeman, a potom se před novináři předvádějí v trapnostech..."

Celý článek...


24. 09. 2019:

Jana Bobošíková: "Dokud se nenajde většina ve Sněmovně, která by jasně prohlásila, že Česká televize neplní svou zákonnou funkci – tedy poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názoru – jsou tyto diskuse zbytečné. Jediný, kdo může změnit současný stav zpravodajství a publicistiky České televize, jsou poslanci. Ti ale, přestože často deklarují nespokojenost s Českou televizí, odvahu situaci řešit nemají. Česká televize je nyní skutečně nezávislá v tom smyslu, že si děla co chce, protože ti, kdo mají vynucovat dodržování zákona o ČT, na svou povinnost rezignovali..."

Celý článek...


17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!