Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3115x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2767x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2585x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2555x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2498x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pražské Znění


Tušják Štěpán - Hudba jinak - 26. 08. 2004 (5566 přečtení)

Alikvotní skupina Tashi Deley a rakouský hudebník a performer Chris Amrhein pořádají na Praze 8 a 1 setkání umělců a interpretů se zájmem o alikvotní zpěv a novodobé formy alternativní muziky - Mezinárodní festival novodobé muziky.


Festival se bude konat v termínu 1.- 5.9. 2004 převážně na území městské části Praha 8 (kostel sv.Cyrila a Metoděje, park na Karlínském náměstí, Dům dětí a mládeže Spektrum, a dále pak kostel Sv.Šimona a Judy na Praze 1).

Cílovými skupinami „Pražského Znění“ jsou studenti a pedagogové hudebních škol, odborná veřejnost, mládež se zájmem o alternativní muziku a duchovní rozvoj a řada příznivců alikvotního zpěvu z Čech a Evropy.

Organizátoři festivalu podporují prezentaci aktivit Waldorfské školy na Praze 5, tamtéž bude směřována i část výtěžku festivalu.

Cílem festivalu je:

 • vytvořit prostor pro mezinárodní setkávání lidí se zájmem o nové směry v alternativní muzice
 • předvést veřejnosti alikvotní zpěv, ukázat jeho různorodost a záběr v muzice (vážné, populární, etnické i alternativní)
 • představit umělce a skupiny zabývající se různými způsoby hlasových technik zpěvu vycházejících z tradic dávných kultur
 • seznámit veřejnost s etniky, která alikvotní zpěv používají
 • posloužit k navazování kontaktů a výměně informací mezi jednotlivými interprety, skupinami a projekty
 • vytvořit kulturní tradici na Praze 8

Během festivalu proběhnou koncerty a improvizovaná vystoupení skupin a interpretů z Evropy a celého světa.

Zájemcům o techniky alikvotního zpěvu, hru na alternativní hudební nástroje, jejich výrobu a použití bude nabídnuta řada výukových seminářů pod vedením renomovaných lektorů.

Součástí festivalu budou přednášky, prezentace, projekce a expozice spojené s tématy všestranného využití hlasu a zvuku (historie, hlasové techniky, relaxace, terapie…)

K dispozici bude čajovna v Karlínském Spektru

Účast na festivalu přislíbili:
Chris Amrhein www.magic-voice.at
Od“Chi Urwurz www.urwurz.de
Stefan Berger www.klangschalenmassage.de
Mirco Grosser
Wolfgang Saus www.oberton.org
Lothar Berger
Claudiha Gayatri
Marika Falk
Petra Schwaabe
Katarína Hrčková
Alikvotní 4
Pražský alikvotní sbor Jana Staňka www.e-stranka.cz/alikvot
Tashi Deley www.tashideley.euweb.cz
Roman Ravin a Swayambhu www.kristalovy kabinet.unas.cz
Tomáš Kočko www.kocko.cz
Avonotaj
Muziga
Modlitba
Avalona
Josef Kořenek
Antauriel
a další...

Tashi Deley

Občanské sdružení Tashi Deley je hudební a produkční skupina, která se zabývá alikvotním zpěvem a objevováním nových improvizovaných vokálních forem. Pořádá koncerty, workshopy, gatheringy a produkuje vystoupení a semináře dalším umělcům z Čech a Evropy.

Tashi Deley je skupina dvanácti lidí různého věku a zaměření se společným zájmem o muziku, zpěv a techniky alikvotního zpěvu. Využívá hlasových technik staré Indie, Tibetu, Tuvy a Mongolska. Jednotliví zpěváci modulují barvu svého hlasu a nechají tak zaznít jeho jednotlivým vyšším harmonickým složkám (alikvotám). Vytváří tak zdánlivě dva tóny současně.

Styl muziky, kterou Tashi Deley provozuje, se řadí mezi meditativní, duchovní, etnickou či souhrnně alternativní. Tashi Deley používá řadu alternativních hudebních nástrojů (bubny, didgeridoo, srutibox, brumle, tibetské mísy…) k modelování výrazu založeném na sborovém alikvotním zpěvu.

Historie:
Prvním impulsem pro vznik první pražské alikvotní skupiny byl koncert Davida Hykese v roce 2001 v Míčovně pražského hradu.

Z původní skupiny, která se zúčastnila seminářů Davida Hykese se časem vyprofiloval „Pražský alikvotní sbor“, který vede liberecký sbormistr Jan Staněk („Bohemiachor“, „Quintus“ Liberec). Sbor dodnes úspěšně funguje při Domě dětí a mládeže Spektrum v Karlíně. Má za sebou řadu koncertů a pro další vývoj alikvotního zpěvu v Česku významnou účast na prvním mezinárodním festivalu v Evropě „1. Oberton-Klangzauber Festival Chiemgau 2002“ v Bavorsku, kde jednotliví účastníci navázali kontakty s alikvotními špičkami Německa, Rakouska, Holandska a Portugalska, s nimiž nadále rozvíjejí spolupráci (mnozí z nich se zúčastní „Pražského znění“)

V únoru 2003 se od „Pražského alikvotního sboru“ oddělila část zpěváků, která začala úzce spolupracovat s Chrisem Amrheinem a dále se zdokonalovala v alikvotním zpěvu pod jeho vedením.

Fakt, že alikvotně může zpívat i neškolený zpěvák a možnost improvizovaného zpěvu dává člověku přirozenou šanci potkat se s druhými i sebou samým, otevřela skupině cestu k širší veřejnosti.

Časem se skupina sžila s názvem „Tashi Deley“

Tashi Deley

„Tashi Deley je staré tibetské rčení, pozdrav, přání...
„Jste-li v souladu s podstatou všech věcí, vše ostatní k vám přichází samo v souladu s vaší příznivou vibrací.“

Jednou z mnoha cest k tomuto souladu je i cesta zvuku.

Umělecká data:

 • Květen 2003 - první veřejné vystoupení Tashi Deley v Českobrodském muzeu v rámci vernisáže plastik M. Hlaveše a Janka Šmejkala
 • Červenec 2003 - koncert meditativní hudby „Meditativní setkání“ v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíne (Tashi Deley – ještě coby „Přátelé alikvotního zpěvu“ a Chris Amrhein)
 • Říjen 2003 – zorganizovala skupina Tashi Deley festival „Dny léčivého zpěvu“, jehož součástí byly koncerty a semináře v Šumperku, Vysokém Mýtě, Praze a léčivé koupele v termálních lázních Velké Losiny
 • Od října 2003 pořádá Tashi Deley každý měsíc setkání s příznivci alikvotního a improvizovaného zpěvu V čajovně „Siva“ v Masné ulici na Praze 1
 • Prosinec 2003 – koncert „Vánoční setkání“ v karlínském Spektru – společné vystoupení Tashi Deley, Chrise Amrheina, Heiko Paa a Pražského alikvotního sboru
 • Prosinec 2003 – vystoupení Tashi Deley na setkání rodičů adoptovaných afrických dětí v pražském Mánesu
 • 14.Únor 2004 – „Den celosvětového souznění“ – Tashi Deley, Chris Amrhein - společné zpívání s publikem – Karlínské Spektrum
 • 14. a 15.srpen – Vystoupení skupiny Tashi Deley s Chrisem Amrheinem v A Centru v Karlíně, pořízení živé nahrávky a improvizované vystoupení v klubu Bílá Vrána v Šáreckém údolí.
Kontakt:
Alikvotní skupina a obč.sdružení Tashi Deley
Sídlo: Hlubočinka 1004
251 68 Kamenice
Email: tashi.deley@centrum.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!