Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Thúkidides:
Impérium se nakonec stává chorobou. Právě ta zabila Athénskou demokracii.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2665x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2543x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2426x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2355x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2315x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pražské Znění


Tušják Štěpán - Hudba jinak - 26. 08. 2004 (5698 přečtení)

Alikvotní skupina Tashi Deley a rakouský hudebník a performer Chris Amrhein pořádají na Praze 8 a 1 setkání umělců a interpretů se zájmem o alikvotní zpěv a novodobé formy alternativní muziky - Mezinárodní festival novodobé muziky.


Festival se bude konat v termínu 1.- 5.9. 2004 převážně na území městské části Praha 8 (kostel sv.Cyrila a Metoděje, park na Karlínském náměstí, Dům dětí a mládeže Spektrum, a dále pak kostel Sv.Šimona a Judy na Praze 1).

Cílovými skupinami ?Pražského Znění? jsou studenti a pedagogové hudebních škol, odborná veřejnost, mládež se zájmem o alternativní muziku a duchovní rozvoj a řada příznivců alikvotního zpěvu z Čech a Evropy.

Organizátoři festivalu podporují prezentaci aktivit Waldorfské školy na Praze 5, tamtéž bude směřována i část výtěžku festivalu.

Cílem festivalu je:

 • vytvořit prostor pro mezinárodní setkávání lidí se zájmem o nové směry v alternativní muzice
 • předvést veřejnosti alikvotní zpěv, ukázat jeho různorodost a záběr v muzice (vážné, populární, etnické i alternativní)
 • představit umělce a skupiny zabývající se různými způsoby hlasových technik zpěvu vycházejících z tradic dávných kultur
 • seznámit veřejnost s etniky, která alikvotní zpěv používají
 • posloužit k navazování kontaktů a výměně informací mezi jednotlivými interprety, skupinami a projekty
 • vytvořit kulturní tradici na Praze 8

Během festivalu proběhnou koncerty a improvizovaná vystoupení skupin a interpretů z Evropy a celého světa.

Zájemcům o techniky alikvotního zpěvu, hru na alternativní hudební nástroje, jejich výrobu a použití bude nabídnuta řada výukových seminářů pod vedením renomovaných lektorů.

Součástí festivalu budou přednášky, prezentace, projekce a expozice spojené s tématy všestranného využití hlasu a zvuku (historie, hlasové techniky, relaxace, terapie?)

K dispozici bude čajovna v Karlínském Spektru

Účast na festivalu přislíbili:
Chris Amrhein www.magic-voice.at
Od?Chi Urwurz www.urwurz.de
Stefan Berger www.klangschalenmassage.de
Mirco Grosser
Wolfgang Saus www.oberton.org
Lothar Berger
Claudiha Gayatri
Marika Falk
Petra Schwaabe
Katarína Hrčková
Alikvotní 4
Pražský alikvotní sbor Jana Staňka www.e-stranka.cz/alikvot
Tashi Deley www.tashideley.euweb.cz
Roman Ravin a Swayambhu www.kristalovy kabinet.unas.cz
Tomáš Kočko www.kocko.cz
Avonotaj
Muziga
Modlitba
Avalona
Josef Kořenek
Antauriel
a další...

Tashi Deley

Občanské sdružení Tashi Deley je hudební a produkční skupina, která se zabývá alikvotním zpěvem a objevováním nových improvizovaných vokálních forem. Pořádá koncerty, workshopy, gatheringy a produkuje vystoupení a semináře dalším umělcům z Čech a Evropy.

Tashi Deley je skupina dvanácti lidí různého věku a zaměření se společným zájmem o muziku, zpěv a techniky alikvotního zpěvu. Využívá hlasových technik staré Indie, Tibetu, Tuvy a Mongolska. Jednotliví zpěváci modulují barvu svého hlasu a nechají tak zaznít jeho jednotlivým vyšším harmonickým složkám (alikvotám). Vytváří tak zdánlivě dva tóny současně.

Styl muziky, kterou Tashi Deley provozuje, se řadí mezi meditativní, duchovní, etnickou či souhrnně alternativní. Tashi Deley používá řadu alternativních hudebních nástrojů (bubny, didgeridoo, srutibox, brumle, tibetské mísy?) k modelování výrazu založeném na sborovém alikvotním zpěvu.

Historie:
Prvním impulsem pro vznik první pražské alikvotní skupiny byl koncert Davida Hykese v roce 2001 v Míčovně pražského hradu.

Z původní skupiny, která se zúčastnila seminářů Davida Hykese se časem vyprofiloval ?Pražský alikvotní sbor?, který vede liberecký sbormistr Jan Staněk (?Bohemiachor?, ?Quintus? Liberec). Sbor dodnes úspěšně funguje při Domě dětí a mládeže Spektrum v Karlíně. Má za sebou řadu koncertů a pro další vývoj alikvotního zpěvu v Česku významnou účast na prvním mezinárodním festivalu v Evropě ?1. Oberton-Klangzauber Festival Chiemgau 2002? v Bavorsku, kde jednotliví účastníci navázali kontakty s alikvotními špičkami Německa, Rakouska, Holandska a Portugalska, s nimiž nadále rozvíjejí spolupráci (mnozí z nich se zúčastní ?Pražského znění?)

V únoru 2003 se od ?Pražského alikvotního sboru? oddělila část zpěváků, která začala úzce spolupracovat s Chrisem Amrheinem a dále se zdokonalovala v alikvotním zpěvu pod jeho vedením.

Fakt, že alikvotně může zpívat i neškolený zpěvák a možnost improvizovaného zpěvu dává člověku přirozenou šanci potkat se s druhými i sebou samým, otevřela skupině cestu k širší veřejnosti.

Časem se skupina sžila s názvem ?Tashi Deley?

Tashi Deley

?Tashi Deley je staré tibetské rčení, pozdrav, přání...
?Jste-li v souladu s podstatou všech věcí, vše ostatní k vám přichází samo v souladu s vaší příznivou vibrací.?

Jednou z mnoha cest k tomuto souladu je i cesta zvuku.

Umělecká data:

 • Květen 2003 - první veřejné vystoupení Tashi Deley v Českobrodském muzeu v rámci vernisáže plastik M. Hlaveše a Janka Šmejkala
 • Červenec 2003 - koncert meditativní hudby ?Meditativní setkání? v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíne (Tashi Deley ? ještě coby ?Přátelé alikvotního zpěvu? a Chris Amrhein)
 • Říjen 2003 ? zorganizovala skupina Tashi Deley festival ?Dny léčivého zpěvu?, jehož součástí byly koncerty a semináře v Šumperku, Vysokém Mýtě, Praze a léčivé koupele v termálních lázních Velké Losiny
 • Od října 2003 pořádá Tashi Deley každý měsíc setkání s příznivci alikvotního a improvizovaného zpěvu V čajovně ?Siva? v Masné ulici na Praze 1
 • Prosinec 2003 ? koncert ?Vánoční setkání? v karlínském Spektru ? společné vystoupení Tashi Deley, Chrise Amrheina, Heiko Paa a Pražského alikvotního sboru
 • Prosinec 2003 ? vystoupení Tashi Deley na setkání rodičů adoptovaných afrických dětí v pražském Mánesu
 • 14.Únor 2004 ? ?Den celosvětového souznění? ? Tashi Deley, Chris Amrhein - společné zpívání s publikem ? Karlínské Spektrum
 • 14. a 15.srpen ? Vystoupení skupiny Tashi Deley s Chrisem Amrheinem v A Centru v Karlíně, pořízení živé nahrávky a improvizované vystoupení v klubu Bílá Vrána v Šáreckém údolí.
Kontakt:
Alikvotní skupina a obč.sdružení Tashi Deley
Sídlo: Hlubočinka 1004
251 68 Kamenice
Email: tashi.deley@centrum.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!