Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3115x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2767x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2585x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2555x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2498x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pro přátele alikvotního zpěvu


Pozvánka - Hudba jinak - 11. 09. 2007 (6564 přečtení)

Máme tu pro vás pozvánky na zajímavé akce zaměřené na alikvotní zpěv.

Odkazujeme na akci pražského alikvotního sboru Spektrum, který přichází s nabídkou koncertu a kurzu vynikajícího amerického alikvotního zpěváka Stuarta Hindse, které se budou konat tento týden - 11.-12.9.v Praze. Podrobnosti naleznete v příloze.

Pražské Znění přichází s širší nabídkou kurzů:

20.10. v 14:00-16:00 v kostele sv.Jana Křtitele na Prádle se kromě besedy s altajským hercem a režisérem Nogonem Šumarovem bude konat také jeho kurz hrdelního zpěvu. Letos poprvé si budete moci vyzkoušet různé techniky výuky od různých lektorů. Viz www.alikvotnifestival.cz.

Jako každý podzim hledáme pár dobrovolníků na výpomoc při organizaci festivalu. Zajímá-li vás alikvotní zpěv, lidé a příběhy s ním spojené, ozvěte s nám. Odměnou vám budou nové zážitky, volný vstup na koncerty a festivalová CD z roku 2004.

Slunce v duši v tomto listopadovém počasí.

Radka Šindlerová
agentura Hathor
tel.724020336
www.alikvotnifestival.cz


POZVÁNKA NA SEMINÁŘ SE STUARTEM HINDSEM

Seminář pořádá Alikvotní sbor Spektrum především pro sebe a své přátele – zkušené sborové zpěváky. Nejedná se o kurs alikvotního zpěvu pro začátečníky.

Se Stuartem se budeme se především věnovat využití „řízeného“ alikvotního zpěvu ve sboru a hledání optimálního sborového zvuku. Kromě jednoduchých alikvotních písniček (víceméně improvizačního charakteru) nastudujeme i jeho dvě skladby -Autumn moon a Sound of forever - , které pak na koncertě ve středu provedeme.  Účastníci semináře mohou tyto skladby zpívat (i na koncertě) s námi, pokud se na to předem dobře připraví. Noty na požádání zašleme (elektronicky).

Seminář bude probíhat v úterý 11.9.2007 od 14.30 hod do 21.30 hod.
v DDM SPEKTRUM v Karlíně, Karlínské nám.7, Praha 8

Kursovné 600 Kč se bude vybírat na místě.

Za Spektrum Jan Staněk


POZVÁNKA NA SBOROVÝ A ALIKVOTNÍ KONCERT
STUART HINDS (USA)
A
ALIKVOTNÍ SBOR SPEKTRUM (PRAHA),
sbormistr Jan Staněk
V programu koncertuuslyšíte skladby Stuarta Hindse, J.S. Bacha, Knuta Nysteda,
Maurice Durufle, Baird Hersey, Lindy Alexanderson a Johna Ruttera.
Kostel JANA KŘTITELE „NA PRÁDLE“
Praha1, Malá Strana, ulice Všehrdova a Říční.
Středa 12.9.2007 od 19 hodin,
Vstupné 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč),
vstupenky před koncertem od 18.30 hodin
 

Stuart Hinds (http://www.stuarthinds.com ) je aktivní jako skladatel, zpěvák a profesor hudby po celém světě. Na hudebních universitách přednáší teorii skladby. Sám píše jak pro tradiční tak i pro elektronické hudební nástroje. Jeho specialitou jsou skladby s využitím alikvotního zpěvu. Stuart je vynikající alikvotní zpěvák a v umění polyfonně zpívat nemá konkurenci.  Jeho zpěvní i alikvotní tóny se pohybují prakticky nezávisle.

Hindsovo zpívání i jeho skladby promlouvají k posluchači skutečně hudební řečí: nesnaží se pouze fascinovat skutečností, že lze vyluzovat neobvyklé (byť velmi krásné) zvuky. V jeho tvorbě jsou alikvotní tóny primárně postaveny do služeb hudby.

Stuart je - stejně jako já - přesvědčen, že alikvotní techniky nabízejí sborovému zpěvu nové možnosti a společně oba věříme, že v horizontu několika desetiletí nebude alikvotní zpívání ve sboru žádnou raritou. Stuart proto píše i skladby, které v současnosti umí málokdo zazpívat. A také my se o to ve Spektru pokoušíme.

Spektrum (http://www.alikvotnispektrum.cz/ ) chce být vyspělým tradičním pěveckým sborem, jehož zpěváci umí navíc také alikvotně zpívat. Rozvíjení alikvotních pěveckých technik je proto běžnou součástí našich zkoušek. Alikvotní zpěv pak využíváme v některých klasických sborových skladbách ale i ve skladbách speciálních - alikvotních. Snažíme se inspirovat skladatele k tvorbě pro náš sbor. Pohráváme si se sborovým zvukem a v souvislosti s alikvotními tóny se snažíme pochopit jeho hlubší zákonitosti. Experimentujeme. Jsme určitě velmi unikátním sborem.

Stuart Hinds a Spektrum se doposud znali jen z internetu. Koncertu předchází jednodenní seminář a společné zkoušení.

 
Těšíme se na vaši návštěvu!
Jan Staněk (www.janstanek.org ).

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!