Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 22. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2672x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2549x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2430x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2360x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2321x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Pro přátele alikvotního zpěvu


Pozvánka - Hudba jinak - 11. 09. 2007 (6683 přečtení)

Máme tu pro vás pozvánky na zajímavé akce zaměřené na alikvotní zpěv.

Odkazujeme na akci pražského alikvotního sboru Spektrum, který přichází s nabídkou koncertu a kurzu vynikajícího amerického alikvotního zpěváka Stuarta Hindse, které se budou konat tento týden - 11.-12.9.v Praze. Podrobnosti naleznete v příloze.

Pražské Znění přichází s širší nabídkou kurzů:

20.10. v 14:00-16:00 v kostele sv.Jana Křtitele na Prádle se kromě besedy s altajským hercem a režisérem Nogonem Šumarovem bude konat také jeho kurz hrdelního zpěvu. Letos poprvé si budete moci vyzkoušet různé techniky výuky od různých lektorů. Viz www.alikvotnifestival.cz.

Jako každý podzim hledáme pár dobrovolníků na výpomoc při organizaci festivalu. Zajímá-li vás alikvotní zpěv, lidé a příběhy s ním spojené, ozvěte s nám. Odměnou vám budou nové zážitky, volný vstup na koncerty a festivalová CD z roku 2004.

Slunce v duši v tomto listopadovém počasí.

Radka Šindlerová
agentura Hathor
tel.724020336
www.alikvotnifestival.cz


POZVÁNKA NA SEMINÁŘ SE STUARTEM HINDSEM

Seminář pořádá Alikvotní sbor Spektrum především pro sebe a své přátele – zkušené sborové zpěváky. Nejedná se o kurs alikvotního zpěvu pro začátečníky.

Se Stuartem se budeme se především věnovat využití „řízeného“ alikvotního zpěvu ve sboru a hledání optimálního sborového zvuku. Kromě jednoduchých alikvotních písniček (víceméně improvizačního charakteru) nastudujeme i jeho dvě skladby -Autumn moon a Sound of forever - , které pak na koncertě ve středu provedeme.  Účastníci semináře mohou tyto skladby zpívat (i na koncertě) s námi, pokud se na to předem dobře připraví. Noty na požádání zašleme (elektronicky).

Seminář bude probíhat v úterý 11.9.2007 od 14.30 hod do 21.30 hod.
v DDM SPEKTRUM v Karlíně, Karlínské nám.7, Praha 8

Kursovné 600 Kč se bude vybírat na místě.

Za Spektrum Jan Staněk


POZVÁNKA NA SBOROVÝ A ALIKVOTNÍ KONCERT
STUART HINDS (USA)
A
ALIKVOTNÍ SBOR SPEKTRUM (PRAHA),
sbormistr Jan Staněk
V programu koncertuuslyšíte skladby Stuarta Hindse, J.S. Bacha, Knuta Nysteda,
Maurice Durufle, Baird Hersey, Lindy Alexanderson a Johna Ruttera.
Kostel JANA KŘTITELE „NA PRÁDLE“
Praha1, Malá Strana, ulice Všehrdova a Říční.
Středa 12.9.2007 od 19 hodin,
Vstupné 100 Kč (studenti a důchodci 80 Kč),
vstupenky před koncertem od 18.30 hodin
 

Stuart Hinds (http://www.stuarthinds.com ) je aktivní jako skladatel, zpěvák a profesor hudby po celém světě. Na hudebních universitách přednáší teorii skladby. Sám píše jak pro tradiční tak i pro elektronické hudební nástroje. Jeho specialitou jsou skladby s využitím alikvotního zpěvu. Stuart je vynikající alikvotní zpěvák a v umění polyfonně zpívat nemá konkurenci.  Jeho zpěvní i alikvotní tóny se pohybují prakticky nezávisle.

Hindsovo zpívání i jeho skladby promlouvají k posluchači skutečně hudební řečí: nesnaží se pouze fascinovat skutečností, že lze vyluzovat neobvyklé (byť velmi krásné) zvuky. V jeho tvorbě jsou alikvotní tóny primárně postaveny do služeb hudby.

Stuart je - stejně jako já - přesvědčen, že alikvotní techniky nabízejí sborovému zpěvu nové možnosti a společně oba věříme, že v horizontu několika desetiletí nebude alikvotní zpívání ve sboru žádnou raritou. Stuart proto píše i skladby, které v současnosti umí málokdo zazpívat. A také my se o to ve Spektru pokoušíme.

Spektrum (http://www.alikvotnispektrum.cz/ ) chce být vyspělým tradičním pěveckým sborem, jehož zpěváci umí navíc také alikvotně zpívat. Rozvíjení alikvotních pěveckých technik je proto běžnou součástí našich zkoušek. Alikvotní zpěv pak využíváme v některých klasických sborových skladbách ale i ve skladbách speciálních - alikvotních. Snažíme se inspirovat skladatele k tvorbě pro náš sbor. Pohráváme si se sborovým zvukem a v souvislosti s alikvotními tóny se snažíme pochopit jeho hlubší zákonitosti. Experimentujeme. Jsme určitě velmi unikátním sborem.

Stuart Hinds a Spektrum se doposud znali jen z internetu. Koncertu předchází jednodenní seminář a společné zkoušení.

 
Těšíme se na vaši návštěvu!
Jan Staněk (www.janstanek.org ).

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!