Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2945x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2540x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2492x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2382x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2239x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Prostá rozkoš bytí


Jari - Sebepoznání - 04. 02. 2006 (4942 přečtení)

Tak jsem si zvykl říkat, co dělá, co jí, teď jde spát, takto reaguje, to se mu nelíbí a naopak, to se mu líbí. Mluvím o sobě, o svém chování. Je to pomůcka, jak se dívám na sebe samého z odstupu.

Dívám se, jako by mě to nezajímalo, netýkalo se mně to. Občas do toho vstoupím s energií, tj. nechám se pohltit, a vykonám určité kroky k dosažení něčeho užitečného. Občas to nechám být. Něco z toho vzejde. Co na tom záleží?

A je to barevné. Někdy ne příliš hezké, podle standartů, které si pamatuji. Jindy to vypadá skvěle, někdo je potěšen, líbí se mu to. To co „to“ dokázalo nabrat je neuvěřitelné, je toho hrozně moc. Ale jak to urovnat, pokud by k tomu byla vůle, když každý den jsou nabírány nové a nové dávky. Potom snad určitý model, systém, kterému se říká charakter, hodnoty, víra, udělá určitou výseč a toto hájemství je donekonečna bráněno.

Proč jsem teď šťastný? Je několik možností. Jsem šťastný, protože vše jde podle mých představ, daří se. Teď, v tento okamžik, chci žít. Nechci aby se to zhoršilo, změnilo. A protože vím, že se to zhoršit může, je radost hodně pokřivená a do vědomí vstupuje strach. Strach z toho, že toto nastavení v průzoru, smyslové kameře, kterou nabíráme, se změní. Nebo jsem nešťastný. Z čeho? Objekty, ať živé či neživé, události, nejsou seskupeny tak, jak by se mně to líbilo, z mého pohledu. Máme hodně přehledných pomůcek. Lidé se shodnou, jak vypadá štěstí a neštěstí. Malé děti ne, nemají z toho rozum. Ale naučí se to brzy.

Poté to vypadá, že máme vlastně obavy ze změny. V období radosti ze změny k horšímu, v období strasti že se to nezmění k lepšímu. Lidé, kteří se dostanou na dno si mohou vybrat. Zaměřím se ke krásnějším dnům, nebo se zahrabu ještě hlouběji? Jako by v té hloubce byl nějaký šílený magnet. Někdo se nevyhrabe nikdy a svede to na smůlu, okolí, na cokoliv.

Takže se dívám. Na okolí a na sebe. Na sebe se dívám s větším zájmem. Je se na co dívat po tolika letech. Ale ten výsledný produkt mě nezajímá. Kašlu na něj. A tak pokud mám zlost, nebráním se ji. Pokud zažívám krásné časy, prožívám je intenzivně. Tak se dostávám ke známé otázkce : Kdo jsem? Správně. Kdo jsem? Ovšem opakování této otázky bez neustálých odpovědí nás k ničemu nedovede. Kdo je tato osoba? Jaké má sny, tužby, čeho se bojí, co chce zažít, poznat? Jaká je jeho motivace. Odpovědí je spousta. Časem se okruh otázek zmenšuje, mizí. Jsou zodpovězeny. Ale jsou zodpovězeny pro daný čas, ne pro další projekce budoucnosti. Ta již není. Co bude, bude. Ať si je.

Někteří přátelé mají pocit, že přešlapují na místě. Ano, jsou na správném místě. Kam dál by chtěli jít ? Co by měli zase nasávat? Nasávání informací je konec. Teď stojíme, vše nám připadá zbytečné, nikam dál jít nechceme. Co nám zbývá? Kde je naděje, zapálení, touha? To je emočně velmi těžké období. Přesně ten čas, kdy se již nedíváme ven, ale na sebe samotného. Kolik lidí je schopno se na sebe podívat? Bez brýlí, přesně na takového jaký skutečně je, se všemi reakcemi, se vším dobrým i špatným. Můžeme se na sebe podívat se záměrem se změnit. Něčeho dosáhnout. Být dobrým člověkem, přítelem, pomáhat lidem. Ale je to stále honba za skvělými pocity, neděláme to jen tak. Chceme z toho něco vytěžit. Ale co? Pocit, potřebujeme aby nám někdo poděkoval, aby na nás byl závislý, aby nás lidé ctili i po naší smrti, aby si nás pamatoval, aby nám dal přednost ve dveřích, aby nám psal?

Někdy nám pomáhá sama příroda. Cvičíme, hubneme, snažíme se a na konci můžeme mít skvělý sex. To je příjemná odměna i smysluplná motivace. Ale příroda je zvláštní. Kolik lidí je po dosažení tohoto cíle otráveno a demotivováno? Víme, že hodně. Příroda chce přežít a pokud možno si svoji cestu připojistit. A tak muži jsou přitahováni k dalším a dalším ženám. A ženy? Ženy více touží po teplém domově, poctivosti a důvěře, aby se mohly, opět pudově, věnovat přivedení potomka na svět. Pokud možno bez turbolencí a v klidu. V některých civilizacích měl muž více žen. Ale musel být schopen se o ně postarat. Snad to bylo i více přirozené. Muž dostal své a žena také. Bohužel, pokud dnes muž, v našem prostředí, odejde, žena ztratí bezpečí domova a klid k mateřskému poslání.

Toto vše je známé, přesto drtivá většina našeho snažení,motivací, tužeb se odvíjí v tomto a ne v jiném scénáři. Co dál? Určitou motivací může být moc. Moc má více variant. Postavení, vzdělání, sečtělost, majetek. Je téměř jedno jaká forma moci. Důležitý je pocit určité, i když kultivované nadřazenosti nad druhým člověkem. Proto to děláme. Moc je také spojena se sexuálním pudem. V dnešní době úspěšný a zabezpečený člověk je přitažlivý. Logicky, je jakousi zárukou k založení onoho útulného hnízda pro potomka a rodičku. A muži v drtivé míře netouží po bohaté ženě. Je to proti pudovému nastavení. Nastavení fungující od nepaměti. Skoro by se příroda dala nařknout ze skryté manipulace.

Tak se ptám, jaké jsou motivace toho obrovitého rezervoáru sestávajícího se z myšlenek, návyků, tvaru těla, navěšených jmen, podmíněností ve vztahu k druhým lidem – rodině, firmě, občanů státu atd.? Ano mluvím o „sobě“? Tímto sebezpytováním, sebereflexí hodně motivací ztrácí důležitost. Potom mluvím o věcech k životu potřebných. Některé stavy, fyzické zobrazení, poskytují pohodlí těla. Ano, tak to je. Proč mrznout někde v jeskyni a žvýkat vyžebranou kůrku? Tělo tady je, je zde i rozum, proč to nezaměstnat?

Tento svět je postaven na manipulaci? Je naprosto všude. Problémem manipulace je intenzivní zaměření na okolí s cílem dosáhnout něčeho, co zapadne do požadovaných vzorců. To co chceme prodat, prodáváme. To co ne, schováme. A tak jsme plní tlaků, musíme se stále divit, kde se v nás berou další a další zautomatizované reakce. Někoho potkáme a ten svým, pro nás hnusným chováním, v nás probudí vztek. V nás, on je někdo jiný. Jeho vztek je jen jeho. Náš vztek. Kde se vzal ? Byl pečlivě schován pod maskou civilizovaného člověka. Proto jsem psal o démonech, o svých démonech i o těch, které vidím u lidí. Otázkou ale je, co jsou to démoni? Jsou to naše reakce. My víme, cítíme, že to nechceme prožívat, ale neumíme se vědomě bránit. A obrana, démona potlačit a opět schovat, je spojena s plýtváním ohromné energie. Pouze ho konzervujeme na pozdější použití. A tak se dívám na své démony. Vidím jak roste a snažím se objevit jeho kořeny. Jak ho cítím, jaká je intenzita, co mu vadí, jak by to mělo být, co je příčinou ? A démoni se mění v iluzi. A pokud ne, dívám se dál a dál. Znovu a znovu. Ale, nemohu být jeho součástí, i když to tak vypadá. Vztekám se.

Živoucí silou démonů je požadavek. Něco se má změnit. Něco nemá být tak, jak to v daném okamžiku je. A my, „já“, tento požadavek odmítneme. To je špatné slovo, kašleme na něho, je nám ukradený. To „něco“ chce změnu. Nevšímám si toho. Je mi to fuk. Končím u dívání se.

To „něco“ je tady od toho, aby se užitečně o sebe postaralo. Víc nic.

Dostávám se k radosti. Radost máme rádi, chceme ji, chceme se radovat. Na tom přece není nic špatného. Ne tak docela. Radost může být podmíněná a nepodmíněná. K té nepodmíněné, pokud taková opravdu je, nic nepotřebujeme. K té podmíněné se musí seskupit události do určitého, námi preferovaného, modulu. Podmíněná radost je vždy propojená s nespokojeností a s naším nesouhlasem. Takže o podmíněnou radost prostě nestojím. Ať příjde, pokud má přijít a bude prožita. Pokud ne, nebudu ji vábit a vzývat. Ne.

Dvě strany. Strast, bolest, neštěstí, zoufalost na jedné straně a na druhé nadšení, radost, štěstí. V tom a někde mezi tím jsme se naučili pohybovat. A potom je zde štěstí bez příčiny. Všichni jsme ho zažili. Někdo při západu slunce, procházce lesem, různě. Nedá se přivolat ani naplánovat. A toto štěstí je červená niť, která nám vždy dovolí vyvléknout se okovů podmínek, automatizace. Je to stav, který vymaže emoční turbolence v našem životě. A pokud potkáte člověka, který se bude usmívat a bude šťastný bez zjevné příčiny, je to skutečnost. Existuje to.

Nedá se to naučit, nedá se to vyrobit zaručeným postupem. Je to možná hodně prázdný pokoj, bez tísíce věcí, nábytku a doplňků. Ale je hodně světlý, okna jsou otevřena dokořán a slunce ozáří obrovský, nekonečný prostor. Žádné změny, žádné podmínky, žádné předpoklady. Prostě, jenom obyčejné bytí.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Disharmonie duše a ega (20.06.2013)
Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut: Nenávisť (19.01.2013)
Čelit stresu a depresi (11.01.2011)
Vyprávění o tom, jak v praxi vypadá nebdělost (04.02.2009)
Naše třináctá komnata (15.01.2009)
O Pravidlech (a trochu o sexu) (27.10.2008)
Je náš svět božský nebo ne? (26.09.2008)
O vnější autoritě a důvěře v sebe (29.07.2008)
Základní zákony Universa (08.02.2008)
Instinkt Intelekt Inteligence Intuice - v čem jsme kdo kdy In (07.01.2008)
Rodinné konstelace v kontextu alternativní religiozity a psychoterapie (10.12.2007)
ARUNÁČALA a optika jedince (03.12.2007)
Terapie tmou (03.11.2007)
O štěstí, o Bohu i jiných slovech (29.10.2007)
Nebe plné hvězd (28.07.2007)
Cíl života (17.07.2007)
Vznikání bez tvaru - Plamen pravdy (14.07.2007)
Bůh nepochází z času (05.07.2007)
Otevřené tajemství (26.06.2007)
Štěstí a touha (24.06.2007)
Šabkarova pieseň o dvoch pravdách (17.05.2007)
Poznávám se a znalost sama mě mění (16.05.2007)
Ako vítame v rodine nového človiečika? (25.04.2007)
Prečo je nelogické požadovať hmatateľné dôkazy o existencii duchovna? (24.04.2007)
Míľniky na duchovnej ceste Mirceu Eliadeho (07.04.2007)
Ako najlepšie poznať seba samého? (03.04.2007)
Cesta zlého činu stvorením a ochrana pred jeho účinkami. (21.03.2007)
„Moje zúčtovanie s ezoterikou“ (05.03.2007)
Modlitba válečníka (31.01.2007)
Afirmace podstaty neboli činu (28.01.2007)
Dikša - reakce (06.01.2007)
Vyrovnání Harické linie (21.12.2006)
Dikša – Modlitba za Jednotu (18.12.2006)
Přímým poznáním je jen vlastní uvědomění člověka (16.12.2006)
Jackalova meditace I (13.12.2006)
Být sám sebou 2 (26.11.2006)
Být sám sebou (1.) (25.11.2006)
Celý člověk (04.10.2006)
Obejmout kmen stromu (03.10.2006)
Důvěra (03.10.2006)
Pohľad na začiatok nášho života - prenatálne obdobie a pôrod (01.09.2006)
Návod i pro Tebe (30.08.2006)
Poznáním toho, co nejste, poznáte sebe sama. (20.08.2006)
Svoboda je zodpovědnost (16.08.2006)
Ne-volba (08.08.2006)
Regresné techniky súčastnosti (27.07.2006)
Rameš Balsekar: koncept - vše je Boží vůle. TO je, jak JE (26.07.2006)
Co mám dělat? (16.07.2006)
Zákon rovnováhy (06.07.2006)
Rozdíl "vzdát se" a "být vzdán" (21.06.2006)
Vzdání se (17.06.2006)
Síla Lásky... (16.06.2006)
Cestou do chrámu (30.05.2006)
Proč ego chce usilovat (23.05.2006)
Mahariši II (12.05.2006)
Život - smrt - život (10.05.2006)
Test inteligence, (aneb vznik a záhyby logiky) (15.04.2006)
Já jsem není nikdy nové (22.03.2006)
Anonymní dopis mého života (18.03.2006)
Tradice Advaita Védanty (09.03.2006)
Anděl (07.03.2006)
UMĚNÍ RYZOSTI - DUCHOVNÍ MOST (28.02.2006)
Temný chrám (17.02.2006)
Srdce (15.02.2006)
Stáří (12.02.2006)
Pokora (10.02.2006)
Čajovna (08.02.2006)
Věčná esence bohyní (20.01.2006)
Nadhled - vědomé čtení (18.01.2006)
Mahariši (16.01.2006)
Oceán (10.01.2006)
Potencionalita (09.01.2006)
Smysl činnosti, smysl života (22.12.2005)
Odvaha vrátit se domů (20.12.2005)
DÉMONE (20.12.2005)
MISTR, MISTR, MISTR (19.12.2005)
Intuice v buddhismu (15.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XII. (14.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XI. (12.12.2005)
Konvence a osvobození (06.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným X. (04.12.2005)
Mapování mysli (02.12.2005)
Nelpění (02.12.2005)
Nezajímáte mě, zajímá mě hudba (25.11.2005)
Co Buddha objevil (16.11.2005)
Jean-Pierre Gomez - Přímé pochopení (12.11.2005)
Joshu a snídaně (11.11.2005)
Osvícení (09.11.2005)
PROBUZENÍ - Marta Janssen (25.10.2005)
Meditační víkend “Životní krize” (23.10.2005)
Kurs “speciál” regresní psychoterapie (21.10.2005)
Pokračovací kurs regresní psychoterapie (15.10.2005)
Co nám slibuje ďábel a co nám slibuje Bůh? (13.10.2005)
Proč Daršan (12.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IX. (11.10.2005)
Realizace JÁ - Šrí Saradamma (08.10.2005)
Harmonizace čaker (07.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VIII. (07.10.2005)
Zmatení jazyků (06.10.2005)
Materialistická propaganda a meč rozlišování (06.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VII. (05.10.2005)
Cayce o sexuální energii (03.10.2005)
Edgar Cayce (02.10.2005)
Zápisky ze žaláře v Readingu (30.09.2005)
Volný (24.09.2005)
Ono nezrozené - jsme tam i bez úsilí? (19.09.2005)
Energie Lásky (16.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VI. (15.09.2005)
Orgasmus je (14.09.2005)
Jak najít "pravého" mistra? (13.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným V. (11.09.2005)
Nebeská řeč (10.09.2005)
O Šrí Brahmámovi (07.09.2005)
Šrí V. V. Brahmam (03.09.2005)
Duchovní a světské (01.09.2005)
Myšlenky ze satsangů (30.08.2005)
Zážitek Božského Já (29.08.2005)
Jak zahodit zbytečnosti (24.08.2005)
Vrátit mysl Já (21.08.2005)
Setkání s Martou (18.08.2005)
Osamělost (13.08.2005)
Jak jsem potkal Martu (12.08.2005)
Cesta lásky (11.08.2005)
Příběh o zrcadle (reality show) (10.08.2005)
Zen a umění chatařit (09.08.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IV. (25.07.2005)
Co přináší móda v duchovnosti, aneb o duchovnost v módě (09.07.2005)
Vzor hodný následování? (01.07.2005)
Setkání s Martou ve Zlíně (29.06.2005)
Jak je to s mistry? (22.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným III. (21.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným II. (19.06.2005)
Má cesta za Matkou Meerou (18.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným I. (17.06.2005)
Ego (29.05.2005)
Zase jedna reakce... (12.05.2005)
Duchovní rozvoj a vzdělání (11.05.2005)
Přesmyčky (29.04.2005)
Zlo i dobro (27.04.2005)
Ranní reflexe při čtení internetových zpráv a novinek… (26.04.2005)
Dvanáctero rad proti úzkosti (20.04.2005)
Ideály (15.04.2005)
Ztracený případ (12.04.2005)
Jak se dostat na Cestu (25.03.2005)
Brýle (24.03.2005)
Podvědomí (22.03.2005)
Musíme jít domů (13.03.2005)
Štěstí (04.03.2005)
O hranicích v lidském vědění (25.02.2005)
Dvě tváře inteligence - srdce a rozum (17.02.2005)
Jak se člověk stane hledajícím? (15.02.2005)
Co jsme? (14.02.2005)
Hmota neexistuje... (11.02.2005)
Ráj (08.02.2005)
Vyhnanství (02.02.2005)
Rozum nebo Cit – to je ta otázka... (24.01.2005)
Komentář k článku "Je správné platit za duchovní výtvory?" (23.01.2005)
Je správné platit za duchovní výtvory? (23.01.2005)
Všechno je jinak? (19.01.2005)
Svoboda (12.01.2005)
Vášeň k životu (05.01.2005)
Zrcadla (30.12.2004)
Tělo, emoce a mysl (28.12.2004)
Láska (25.12.2004)
Hledáme sami sebe (24.12.2004)
Duchovní cesta (20.12.2004)
Deprese (17.12.2004)
Dávání darů (15.12.2004)
Svobodná vůle (14.12.2004)
Svatí muži (10.12.2004)
Vůně (08.12.2004)
Naděje (05.12.2004)
Otázky Milindovy (03.12.2004)
Hrajeme si (29.11.2004)
Hledání Boha (21.11.2004)
Otroctví a svoboda (16.11.2004)
Strach (14.11.2004)
Osamělost (26.10.2004)
Pozvánka na seminář (25.10.2004)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!