Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
George Bernard Shaw:
Demokracie je posledním trikem tyranie.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2670x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2548x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2428x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2359x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2318x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Prostá rozkoš bytí


Jari - Sebepoznání - 04. 02. 2006 (4620 přečtení)

Tak jsem si zvykl říkat, co dělá, co jí, teď jde spát, takto reaguje, to se mu nelíbí a naopak, to se mu líbí. Mluvím o sobě, o svém chování. Je to pomůcka, jak se dívám na sebe samého z odstupu.

Dívám se, jako by mě to nezajímalo, netýkalo se mně to. Občas do toho vstoupím s energií, tj. nechám se pohltit, a vykonám určité kroky k dosažení něčeho užitečného. Občas to nechám být. Něco z toho vzejde. Co na tom záleží?

A je to barevné. Někdy ne příliš hezké, podle standartů, které si pamatuji. Jindy to vypadá skvěle, někdo je potěšen, líbí se mu to. To co ?to? dokázalo nabrat je neuvěřitelné, je toho hrozně moc. Ale jak to urovnat, pokud by k tomu byla vůle, když každý den jsou nabírány nové a nové dávky. Potom snad určitý model, systém, kterému se říká charakter, hodnoty, víra, udělá určitou výseč a toto hájemství je donekonečna bráněno.

Proč jsem teď šťastný? Je několik možností. Jsem šťastný, protože vše jde podle mých představ, daří se. Teď, v tento okamžik, chci žít. Nechci aby se to zhoršilo, změnilo. A protože vím, že se to zhoršit může, je radost hodně pokřivená a do vědomí vstupuje strach. Strach z toho, že toto nastavení v průzoru, smyslové kameře, kterou nabíráme, se změní. Nebo jsem nešťastný. Z čeho? Objekty, ať živé či neživé, události, nejsou seskupeny tak, jak by se mně to líbilo, z mého pohledu. Máme hodně přehledných pomůcek. Lidé se shodnou, jak vypadá štěstí a neštěstí. Malé děti ne, nemají z toho rozum. Ale naučí se to brzy.

Poté to vypadá, že máme vlastně obavy ze změny. V období radosti ze změny k horšímu, v období strasti že se to nezmění k lepšímu. Lidé, kteří se dostanou na dno si mohou vybrat. Zaměřím se ke krásnějším dnům, nebo se zahrabu ještě hlouběji? Jako by v té hloubce byl nějaký šílený magnet. Někdo se nevyhrabe nikdy a svede to na smůlu, okolí, na cokoliv.

Takže se dívám. Na okolí a na sebe. Na sebe se dívám s větším zájmem. Je se na co dívat po tolika letech. Ale ten výsledný produkt mě nezajímá. Kašlu na něj. A tak pokud mám zlost, nebráním se ji. Pokud zažívám krásné časy, prožívám je intenzivně. Tak se dostávám ke známé otázkce : Kdo jsem? Správně. Kdo jsem? Ovšem opakování této otázky bez neustálých odpovědí nás k ničemu nedovede. Kdo je tato osoba? Jaké má sny, tužby, čeho se bojí, co chce zažít, poznat? Jaká je jeho motivace. Odpovědí je spousta. Časem se okruh otázek zmenšuje, mizí. Jsou zodpovězeny. Ale jsou zodpovězeny pro daný čas, ne pro další projekce budoucnosti. Ta již není. Co bude, bude. Ať si je.

Někteří přátelé mají pocit, že přešlapují na místě. Ano, jsou na správném místě. Kam dál by chtěli jít ? Co by měli zase nasávat? Nasávání informací je konec. Teď stojíme, vše nám připadá zbytečné, nikam dál jít nechceme. Co nám zbývá? Kde je naděje, zapálení, touha? To je emočně velmi těžké období. Přesně ten čas, kdy se již nedíváme ven, ale na sebe samotného. Kolik lidí je schopno se na sebe podívat? Bez brýlí, přesně na takového jaký skutečně je, se všemi reakcemi, se vším dobrým i špatným. Můžeme se na sebe podívat se záměrem se změnit. Něčeho dosáhnout. Být dobrým člověkem, přítelem, pomáhat lidem. Ale je to stále honba za skvělými pocity, neděláme to jen tak. Chceme z toho něco vytěžit. Ale co? Pocit, potřebujeme aby nám někdo poděkoval, aby na nás byl závislý, aby nás lidé ctili i po naší smrti, aby si nás pamatoval, aby nám dal přednost ve dveřích, aby nám psal?

Někdy nám pomáhá sama příroda. Cvičíme, hubneme, snažíme se a na konci můžeme mít skvělý sex. To je příjemná odměna i smysluplná motivace. Ale příroda je zvláštní. Kolik lidí je po dosažení tohoto cíle otráveno a demotivováno? Víme, že hodně. Příroda chce přežít a pokud možno si svoji cestu připojistit. A tak muži jsou přitahováni k dalším a dalším ženám. A ženy? Ženy více touží po teplém domově, poctivosti a důvěře, aby se mohly, opět pudově, věnovat přivedení potomka na svět. Pokud možno bez turbolencí a v klidu. V některých civilizacích měl muž více žen. Ale musel být schopen se o ně postarat. Snad to bylo i více přirozené. Muž dostal své a žena také. Bohužel, pokud dnes muž, v našem prostředí, odejde, žena ztratí bezpečí domova a klid k mateřskému poslání.

Toto vše je známé, přesto drtivá většina našeho snažení,motivací, tužeb se odvíjí v tomto a ne v jiném scénáři. Co dál? Určitou motivací může být moc. Moc má více variant. Postavení, vzdělání, sečtělost, majetek. Je téměř jedno jaká forma moci. Důležitý je pocit určité, i když kultivované nadřazenosti nad druhým člověkem. Proto to děláme. Moc je také spojena se sexuálním pudem. V dnešní době úspěšný a zabezpečený člověk je přitažlivý. Logicky, je jakousi zárukou k založení onoho útulného hnízda pro potomka a rodičku. A muži v drtivé míře netouží po bohaté ženě. Je to proti pudovému nastavení. Nastavení fungující od nepaměti. Skoro by se příroda dala nařknout ze skryté manipulace.

Tak se ptám, jaké jsou motivace toho obrovitého rezervoáru sestávajícího se z myšlenek, návyků, tvaru těla, navěšených jmen, podmíněností ve vztahu k druhým lidem ? rodině, firmě, občanů státu atd.? Ano mluvím o ?sobě?? Tímto sebezpytováním, sebereflexí hodně motivací ztrácí důležitost. Potom mluvím o věcech k životu potřebných. Některé stavy, fyzické zobrazení, poskytují pohodlí těla. Ano, tak to je. Proč mrznout někde v jeskyni a žvýkat vyžebranou kůrku? Tělo tady je, je zde i rozum, proč to nezaměstnat?

Tento svět je postaven na manipulaci? Je naprosto všude. Problémem manipulace je intenzivní zaměření na okolí s cílem dosáhnout něčeho, co zapadne do požadovaných vzorců. To co chceme prodat, prodáváme. To co ne, schováme. A tak jsme plní tlaků, musíme se stále divit, kde se v nás berou další a další zautomatizované reakce. Někoho potkáme a ten svým, pro nás hnusným chováním, v nás probudí vztek. V nás, on je někdo jiný. Jeho vztek je jen jeho. Náš vztek. Kde se vzal ? Byl pečlivě schován pod maskou civilizovaného člověka. Proto jsem psal o démonech, o svých démonech i o těch, které vidím u lidí. Otázkou ale je, co jsou to démoni? Jsou to naše reakce. My víme, cítíme, že to nechceme prožívat, ale neumíme se vědomě bránit. A obrana, démona potlačit a opět schovat, je spojena s plýtváním ohromné energie. Pouze ho konzervujeme na pozdější použití. A tak se dívám na své démony. Vidím jak roste a snažím se objevit jeho kořeny. Jak ho cítím, jaká je intenzita, co mu vadí, jak by to mělo být, co je příčinou ? A démoni se mění v iluzi. A pokud ne, dívám se dál a dál. Znovu a znovu. Ale, nemohu být jeho součástí, i když to tak vypadá. Vztekám se.

Živoucí silou démonů je požadavek. Něco se má změnit. Něco nemá být tak, jak to v daném okamžiku je. A my, ?já?, tento požadavek odmítneme. To je špatné slovo, kašleme na něho, je nám ukradený. To ?něco? chce změnu. Nevšímám si toho. Je mi to fuk. Končím u dívání se.

To ?něco? je tady od toho, aby se užitečně o sebe postaralo. Víc nic.

Dostávám se k radosti. Radost máme rádi, chceme ji, chceme se radovat. Na tom přece není nic špatného. Ne tak docela. Radost může být podmíněná a nepodmíněná. K té nepodmíněné, pokud taková opravdu je, nic nepotřebujeme. K té podmíněné se musí seskupit události do určitého, námi preferovaného, modulu. Podmíněná radost je vždy propojená s nespokojeností a s naším nesouhlasem. Takže o podmíněnou radost prostě nestojím. Ať příjde, pokud má přijít a bude prožita. Pokud ne, nebudu ji vábit a vzývat. Ne.

Dvě strany. Strast, bolest, neštěstí, zoufalost na jedné straně a na druhé nadšení, radost, štěstí. V tom a někde mezi tím jsme se naučili pohybovat. A potom je zde štěstí bez příčiny. Všichni jsme ho zažili. Někdo při západu slunce, procházce lesem, různě. Nedá se přivolat ani naplánovat. A toto štěstí je červená niť, která nám vždy dovolí vyvléknout se okovů podmínek, automatizace. Je to stav, který vymaže emoční turbolence v našem životě. A pokud potkáte člověka, který se bude usmívat a bude šťastný bez zjevné příčiny, je to skutečnost. Existuje to.

Nedá se to naučit, nedá se to vyrobit zaručeným postupem. Je to možná hodně prázdný pokoj, bez tísíce věcí, nábytku a doplňků. Ale je hodně světlý, okna jsou otevřena dokořán a slunce ozáří obrovský, nekonečný prostor. Žádné změny, žádné podmínky, žádné předpoklady. Prostě, jenom obyčejné bytí.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Disharmonie duše a ega (20.06.2013)
Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut: Nenávisť (19.01.2013)
Čelit stresu a depresi (11.01.2011)
Vyprávění o tom, jak v praxi vypadá nebdělost (04.02.2009)
Naše třináctá komnata (15.01.2009)
O Pravidlech (a trochu o sexu) (27.10.2008)
Je náš svět božský nebo ne? (26.09.2008)
O vnější autoritě a důvěře v sebe (29.07.2008)
Základní zákony Universa (08.02.2008)
Instinkt Intelekt Inteligence Intuice - v čem jsme kdo kdy In (07.01.2008)
Rodinné konstelace v kontextu alternativní religiozity a psychoterapie (10.12.2007)
ARUNÁČALA a optika jedince (03.12.2007)
Terapie tmou (03.11.2007)
O štěstí, o Bohu i jiných slovech (29.10.2007)
Nebe plné hvězd (28.07.2007)
Cíl života (17.07.2007)
Vznikání bez tvaru - Plamen pravdy (14.07.2007)
Bůh nepochází z času (05.07.2007)
Otevřené tajemství (26.06.2007)
Štěstí a touha (24.06.2007)
Šabkarova pieseň o dvoch pravdách (17.05.2007)
Poznávám se a znalost sama mě mění (16.05.2007)
Ako vítame v rodine nového človiečika? (25.04.2007)
Prečo je nelogické požadovať hmatateľné dôkazy o existencii duchovna? (24.04.2007)
Míľniky na duchovnej ceste Mirceu Eliadeho (07.04.2007)
Ako najlepšie poznať seba samého? (03.04.2007)
Cesta zlého činu stvorením a ochrana pred jeho účinkami. (21.03.2007)
?Moje zúčtovanie s ezoterikou? (05.03.2007)
Modlitba válečníka (31.01.2007)
Afirmace podstaty neboli činu (28.01.2007)
Dikša - reakce (06.01.2007)
Vyrovnání Harické linie (21.12.2006)
Dikša ? Modlitba za Jednotu (18.12.2006)
Přímým poznáním je jen vlastní uvědomění člověka (16.12.2006)
Jackalova meditace I (13.12.2006)
Být sám sebou 2 (26.11.2006)
Být sám sebou (1.) (25.11.2006)
Celý člověk (04.10.2006)
Obejmout kmen stromu (03.10.2006)
Důvěra (03.10.2006)
Pohľad na začiatok nášho života - prenatálne obdobie a pôrod (01.09.2006)
Návod i pro Tebe (30.08.2006)
Poznáním toho, co nejste, poznáte sebe sama. (20.08.2006)
Svoboda je zodpovědnost (16.08.2006)
Ne-volba (08.08.2006)
Regresné techniky súčastnosti (27.07.2006)
Rameš Balsekar: koncept - vše je Boží vůle. TO je, jak JE (26.07.2006)
Co mám dělat? (16.07.2006)
Zákon rovnováhy (06.07.2006)
Rozdíl "vzdát se" a "být vzdán" (21.06.2006)
Vzdání se (17.06.2006)
Síla Lásky... (16.06.2006)
Cestou do chrámu (30.05.2006)
Proč ego chce usilovat (23.05.2006)
Mahariši II (12.05.2006)
Život - smrt - život (10.05.2006)
Test inteligence, (aneb vznik a záhyby logiky) (15.04.2006)
Já jsem není nikdy nové (22.03.2006)
Anonymní dopis mého života (18.03.2006)
Tradice Advaita Védanty (09.03.2006)
Anděl (07.03.2006)
UMĚNÍ RYZOSTI - DUCHOVNÍ MOST (28.02.2006)
Temný chrám (17.02.2006)
Srdce (15.02.2006)
Stáří (12.02.2006)
Pokora (10.02.2006)
Čajovna (08.02.2006)
Věčná esence bohyní (20.01.2006)
Nadhled - vědomé čtení (18.01.2006)
Mahariši (16.01.2006)
Oceán (10.01.2006)
Potencionalita (09.01.2006)
Smysl činnosti, smysl života (22.12.2005)
Odvaha vrátit se domů (20.12.2005)
DÉMONE (20.12.2005)
MISTR, MISTR, MISTR (19.12.2005)
Intuice v buddhismu (15.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XII. (14.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XI. (12.12.2005)
Konvence a osvobození (06.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným X. (04.12.2005)
Mapování mysli (02.12.2005)
Nelpění (02.12.2005)
Nezajímáte mě, zajímá mě hudba (25.11.2005)
Co Buddha objevil (16.11.2005)
Jean-Pierre Gomez - Přímé pochopení (12.11.2005)
Joshu a snídaně (11.11.2005)
Osvícení (09.11.2005)
PROBUZENÍ - Marta Janssen (25.10.2005)
Meditační víkend ?Životní krize? (23.10.2005)
Kurs ?speciál? regresní psychoterapie (21.10.2005)
Pokračovací kurs regresní psychoterapie (15.10.2005)
Co nám slibuje ďábel a co nám slibuje Bůh? (13.10.2005)
Proč Daršan (12.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IX. (11.10.2005)
Realizace JÁ - Šrí Saradamma (08.10.2005)
Harmonizace čaker (07.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VIII. (07.10.2005)
Zmatení jazyků (06.10.2005)
Materialistická propaganda a meč rozlišování (06.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VII. (05.10.2005)
Cayce o sexuální energii (03.10.2005)
Edgar Cayce (02.10.2005)
Zápisky ze žaláře v Readingu (30.09.2005)
Volný (24.09.2005)
Ono nezrozené - jsme tam i bez úsilí? (19.09.2005)
Energie Lásky (16.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VI. (15.09.2005)
Orgasmus je (14.09.2005)
Jak najít "pravého" mistra? (13.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným V. (11.09.2005)
Nebeská řeč (10.09.2005)
O Šrí Brahmámovi (07.09.2005)
Šrí V. V. Brahmam (03.09.2005)
Duchovní a světské (01.09.2005)
Myšlenky ze satsangů (30.08.2005)
Zážitek Božského Já (29.08.2005)
Jak zahodit zbytečnosti (24.08.2005)
Vrátit mysl Já (21.08.2005)
Setkání s Martou (18.08.2005)
Osamělost (13.08.2005)
Jak jsem potkal Martu (12.08.2005)
Cesta lásky (11.08.2005)
Příběh o zrcadle (reality show) (10.08.2005)
Zen a umění chatařit (09.08.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IV. (25.07.2005)
Co přináší móda v duchovnosti, aneb o duchovnost v módě (09.07.2005)
Vzor hodný následování? (01.07.2005)
Setkání s Martou ve Zlíně (29.06.2005)
Jak je to s mistry? (22.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným III. (21.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným II. (19.06.2005)
Má cesta za Matkou Meerou (18.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným I. (17.06.2005)
Ego (29.05.2005)
Zase jedna reakce... (12.05.2005)
Duchovní rozvoj a vzdělání (11.05.2005)
Přesmyčky (29.04.2005)
Zlo i dobro (27.04.2005)
Ranní reflexe při čtení internetových zpráv a novinek? (26.04.2005)
Dvanáctero rad proti úzkosti (20.04.2005)
Ideály (15.04.2005)
Ztracený případ (12.04.2005)
Jak se dostat na Cestu (25.03.2005)
Brýle (24.03.2005)
Podvědomí (22.03.2005)
Musíme jít domů (13.03.2005)
Štěstí (04.03.2005)
O hranicích v lidském vědění (25.02.2005)
Dvě tváře inteligence - srdce a rozum (17.02.2005)
Jak se člověk stane hledajícím? (15.02.2005)
Co jsme? (14.02.2005)
Hmota neexistuje... (11.02.2005)
Ráj (08.02.2005)
Vyhnanství (02.02.2005)
Rozum nebo Cit ? to je ta otázka... (24.01.2005)
Komentář k článku "Je správné platit za duchovní výtvory?" (23.01.2005)
Je správné platit za duchovní výtvory? (23.01.2005)
Všechno je jinak? (19.01.2005)
Svoboda (12.01.2005)
Vášeň k životu (05.01.2005)
Zrcadla (30.12.2004)
Tělo, emoce a mysl (28.12.2004)
Láska (25.12.2004)
Hledáme sami sebe (24.12.2004)
Duchovní cesta (20.12.2004)
Deprese (17.12.2004)
Dávání darů (15.12.2004)
Svobodná vůle (14.12.2004)
Svatí muži (10.12.2004)
Vůně (08.12.2004)
Naděje (05.12.2004)
Otázky Milindovy (03.12.2004)
Hrajeme si (29.11.2004)
Hledání Boha (21.11.2004)
Otroctví a svoboda (16.11.2004)
Strach (14.11.2004)
Osamělost (26.10.2004)
Pozvánka na seminář (25.10.2004)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!