Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 07. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Paul Kingsnorth :
Obávat se, že po kolapsu současné civilizace se dostanou k moci psychopaté, je omyl. Ti nám už přece dávno vládnou!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2431x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2402x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2376x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2269x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Inzerce WSA

* Psychowalkman – 15 let používání v české esoterice


WSA reklama - Inzerce WSA - 22. 05. 2010 (3044 přečtení)

·        Psychowalkman, odborně AVS přístroj: pomůcka starých šamanů
·        Staronový způsob meditace a relaxace
·        Konkrétní způsoby využití v esoterice a duchovních vědách


Pohled do dávnověku relaxačních a meditačních technik
 
Nejen člověk, ale i jiní savci se snaží dosáhnout relaxace. Vědci pozorovali šimpanze, kteří chodili kilometry daleko jen kvůli tomu, aby zažili nějaký příjemný a blahodárně působící zážitek. Šimpanzi například poslouchali zvuk zurčícího vodopádu nebo pozorovali zrcadlení slunečních paprsků na vodní hladině. Vždy šlo o přerušované, neboli pulsující signály pro sluch a zrak. Vědci zjistili, že pozorováním těchto signálů dosahují všichni savci, včetně člověka, psychosomatického uvolnění. Současně zjistili, že psychosomatické uvolnění, známé pod méně přesným názvem relaxace nebo meditace, je naprosto nezbytný mechanismus nejen pro zdraví, ale i pro přežití. A zde nacházíme kořeny relaxace.
Odjakživa se lidé také snažili navodit zvláštní stavy vědomí – stavy meditační, a odjakživa je přitahovalo přerušované světlo a zvuk. Tak například kultovní bubnování, které není ničím jiným než opakující se zvukovou stimulací, se prolíná všemi přírodními národy až do dnešní doby. Není náhoda, že všechny dnešní přírodní národy používají stejné frekvence bubnování – aniž by si kdy mohli v minulosti tyto poznatky mezi sebou vyměnit. Je tedy jednoznačné, že určitý stejný ,,rytmus“ vyžaduje organizmus každého člověka.
Již z let 2020–2010 př. Kr. existují písemné záznamy z jižního Tibetu a západní Mezopotámie o náboženských obřadech, při nichž se lidé uváděli do stavu duchovního vytržení upřenými pohledy do plamenů svíček a poslechem zvuku chóru nebo bubnů. Roku 125 n. l. využíval římský filozof a terapeut Lucius Apuleius světelnou stimulaci pomocí odrazu slunečních paprsků od vybroušených ploch hrnčířského kruhu. Dále se dochovaly záznamy o využívání slunečních paprsků procházejících mezi loukotěmi kolovrátku s dokonalým stroboskopickým efektem. Touto metodou římský terapeut a filozof Claudius Ptolemaios uváděl skupiny lidí do stavu euforie a relaxace.
Všechny tyto pokusy dostaly nový impuls od konce 19. století s objevy anatomie nervového systému a mozku (Luigi Galvani 1779-1798). Kolem roku 1960 byl sestrojen první přístroj, který navozoval různé stavy vědomí pomocí světla a zvuku.
 
 
Co je psychowalkman?
 
Psychowalkman, odborně AVS přístroj (AVS = audiovizuální stimulace), je vědecká obdoba spirituálních a léčebných obřadů primitivních národů. Pracuje na pradávných principech, které člověk běžně praktikoval v přírodních podmínkách. Dokáže navodit meditační stavy vědomí, podobně jako to dělali šamani.
Ovšem to je dnes pouze jeden z mnoha používaných účinků. Nejvíce slouží AVS přístroj jako domácí alternativní ,,léčitel“. Je vcelku dokonalým řešením všemožné zátěže dnešní doby: dokáže odstranit únavu, preventivně navodit stav vysoké psychické odolnosti proti stresu, odstraní potíže se spánkem, deprese, špatné nálady, urychlí učení a mnoho dalších účinků. Jakoby se lidstvo vracelo ke svým kořenům a začínalo používat principy, které používalo odnepaměti a nějak je ,,ztratilo“. Dnes pro ně pochopitelně používá moderní technologie, nicméně princip je stejný.
,,Dokonalá“ psychika a schopnost ji  plně využívat (např. pomocí meditace či díky AVS přístroji) je zcela podstatná i pro celkové zdraví – psychika ovlivňuje tělo. Už se to nebojí říkat i někteří odvážnější lékaři. Osobně znám moc lidí, kteří nejenže tento názor zastávají, ale skutečně si ho i běžně prožívají a uzdravují se ,,přes psychiku“.
AVS přístroj obsahuje vždy ovládací jednotku, kde si volíte jednotlivé programy/účinky, sluchátka a brýle. Nasadíte si sluchátka a brýle, zavřete oči, stisknete tlačítko a začne světelně zvuková stimulace. Ve sluchátkách neuslyšíte hudbu, ale pouze speciální rytmy, tzv. binaurální rytmy. Hudba (jakákoliv) se dá k AVS přístroji poslouchat tak, že si CD nebo MP3 přehrávač kabelem k AVS přístroji připojíte.
 
Mýty a omyly
 
AVS přístroj mění svým působením frekvence mozku a dostává tak uživatele do různých a různě hlubokých stavů vědomí. Není to tak jednoduché, jakože byste na povel začali meditovat nebo se dostali do nějaké nirvány během stisknutí knoflíku. Proč to nejde tak jednoduše ani s moderní technikou – o tom vás nechám přemýšlet – určitě na to přijdete. Nicméně u každého programu znáte orientačně frekvenci mozku, na kterou se dostáváte. Například do hladiny alfa, která je v rozmezí 8-12 Hz (hertzů za sekundu). A to je dobré vědět pro jakoukoliv práci s lidskou myslí. Další hladiny vědomí, které můžete s psychowalkmanem navozovat, jsou delta (spánek), theta (podvědomí) a beta (běžné vědomí).
Musím zde připomenout jeden rozšířený omyl a to ten, že ,,dostat se do alfy umí každý, kdo to potrénoval“. Je to opravdu velký nesmysl a zjistil jsem to během nejrůznějších ověřování. Různé relaxační a meditační techniky a kurzy učí uvolnění a sestup (mysli) do nižších hladin vědomí nebo do jiných stavů vědomí. A v mnoha případech se člověk naučí uvolnit se nebo určitým způsobem směrovat mysl. Ale to uvolnění je tak malé nebo tak úzkého rozsahu, že z fyziologického hlediska dosáhne ve skutečnosti hladiny alfa jen málokdo. Respektive dostat se skutečně do alfy (8-12 Hz) na povel (během minut) dokáží jen velmi, velmi trénovaní jedinci. A těm takový cílený trénink trvá měsíce, někdy i roky (bez použití techniky). S AVS přístrojem nebo jinými pomůckami (,,trenérem“, jinou technikou apod.) to jde razantně rychleji.
 
 
Využití AVS přístroje v esoterice
 
Čerpám ze zkušeností stovek lidí z oblasti esoteriky a alternativní medicíny, se kterými jsem o účincích AVS přístroje a jejich zkušenostech mluvil osobně. Jsou to ,,běžní“ uživatelé i léčitelé a někteří z nich jsou pro mě úctyhodné osobnosti (např. Vlasta Marek, MUDr. Stanislav Grof, Michal Fabián). Dále čerpám ze svých četných zkušeností. K čemu se tedy AVS přístroj v esoterice především používá?
-       Především navozování různých stavů a hladin vědomí (beta, delta, theta, alfa). Tím se obecně trénuje pružnost mysli a její schopnost na povel měnit svoje úrovně a přecházet z jedné vrstvy do druhé.
-       Harmonizace hemisfér – stimulací mozku na jedné frekvenci dojde k vyrovnání práce obou mozkových hemisfér. Například se tím zlepší spojení mezi intuicí a logikou (jsou v souladu a tak člověk dokáže lépe využít oboje).
-       Posílení (cílená stimulace) pravé mozkové hemisféry, což vede k pozorovatelnému zesílení kreativity, intuitivních a léčitelských schopností, práce s podvědomím.
-       Vstup do hluboké meditační hladiny (nízká alfa nebo theta). Pomáhá ,,nováčkům“ i zkušeným meditátorům. Rychleji se dostanete do určitého zvláštního stavu vědomí – a pak můžete začít skutečnou meditaci.
-       Navození některého cíleného změněného stavu vědomí a jeho následné využití pro další mentální techniky: vizualizaci, soustředění vědomí, objevování různých mentálních hladin, astrální cestování, transformaci osobnosti – použití afirmací, odnaučování návyků, mentální řešení sporů s lidmi. Možností je moc a vyžaduje to již určitou zkušenost s  AVS přístrojem i konkrétní mentální technikou…
 
Můj přítel Petr Kouba, který má něco ,,natrénováno“ a vyzkoušeno (patří k těm, kteří jógu cvičili tajně ještě za totality): ,,Působení psychowalkmanu vnímám tak, že mi vyhloubí v mysli určitý koridor. Tím pak sestupuji do nižších hladin a co dělám, záleží jen na mě. Můžu nekonečně dlouho se svojí myslí proplouvat mezi různými stavy vědomí a pohrávat si s tím. S vnitřním jádrem své osobnosti.“     
AVS přístroje, zvláště některé modely, obsahují cílené programy k těmto činnostem - harmonizace hemisfér, kreativita a další. Mimochodem, věděli jste, že mezi vývojáři AVS technologie je mnoho esoteriků a jogínů?    
 
 
Co mám vyzkoušeno já osobně
 
AVS technologie mi od začátku učarovala a za 15 let jsem vyzkoušel opravdu bezpočet možností. A také mi pomohla k tomu lépe pochopit a vstřebat esoteriku a duchovní věci. Cítím to tak, že AVS přístroj mi rozjasnil a otevřel mysl pro všechny tyto další duchovní a esoterické možnosti – a že jsem jich vyzkoušel! Tento proces se vlastně děje pořád. Ve vlastní mysli je pořád co objevovat a zlepšovat. Takže AVS přístroj každému doporučuji – jako nezbytného pomocníka pro jakékoliv esoterické a duchovní disciplíny. Podobně jako u fyzického cvičení slouží lehká činka jako prazáklad dalších cvičení. AVS přístroj je úžasný pro začátečníky, ale velmi dobře vím, že je stále užitečný i mistrům. Znám pár skutečných mistrů, kteří jsou uživatelé a přirození zastánci AVS technologie.  
 
Psychowalkman je staronový způsob, jak se vracet ke kořenům nás samotných, jak poznávat jiné roviny vědomí, jak meditovat a vůbec se udržovat ve vysoké kondici za všech životních okolností.
PS: V Galaxy teď máme (do konce května) jedinečnou a milou příležitost, jak psychowalkman pořídit - velkou slevu v rámci oslav 15 let. Neváhejte! J
Jan Valuch
 
 
Jan Valuch
Spoluzakladatel společnosti Galaxy a zakladatel oboru AVS technologie u nás a na Slovensku. AVS přístroj používá 15 let (přes 1000 uskutečněných ,,sezení“).

Absolvoval opakovaně či pravidelně mnoho různých alternativních metod, např. kineziologii, Sylvovu metodu kontroly mysli, regrese do minulých životů, hypnózu, holotropní dýchání, práci s kyvadlem, one brain, smart drugs, biofeedback, numerologii, astrologii.


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 06. 2020:

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková: " Neexistuje žádný faktický ani procedurální důvod, proč by se měl Evropský parlament zabývat volbou členů Rady ČT. Existují jen důvody mocenské a ideologické. Nepřekvapuje mě, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v progresivistických bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. Navíc, když rozumí ekonomii a její akademická činnost je ověnčena mezinárodními cenami.
Překvapuje mě ale, že europoslanci, zvolení českými občany, se snaží zpochybňovat v Bruselu rozhodnutí poslanců českého parlamentu. Neuvědomují si, že si tak vyslouží především pohrdání, a to i od těch, kteří jim nyní přikyvují. Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti.
"

Celý článek...


05. 06. 2020:

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková: "Nedávno jsme mj. ve Sněmovně rozhodovali o vydání poslankyně SPD, Karly Maříkové. Hrozily jí tři roky vězení! Za jednu jedinou napsanou větu... Africký migrant za znásilnění dostal roky pouze dva! Takové jsou u nás tresty, taková je spravedlnost..."

Celý článek....


31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...




WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!