Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2879x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2805x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2479x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2434x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Rohatý Bůh


Valpurga - Witchcraft - 20. 12. 2003 (4685 přečtení)

Křesťanství z něj udělalo čerta... Star Hawk uvádí celou věc na pravou míru. Článek je převzat ze stránek Bohyně se svolením Valpi a doplněn o háčky a čárky.Představa Rohatého Boha čarodějnictví je naprosto odlišná od jakéhokoliv jiného obrazu mužnosti v naší kultuře. Je těžké jej pochopit, protože nezapadá do žádného očekávaného stereotypu. Není macho chlapák, ani převrácený obraz toho, kdo záměrně vyhledává zženštilost. Je citlivý, něžný a laskavý, ale je to také Lovec. Je to Bůh, který Umírá, ale jeho smrt vždy slouží životní síle. Je neochočenou sexualitou - ale sexualitou, která je hluboká, svatá a spojující síla. Je silou pocitu a je obrazem toho, čím by muži mohli být, kdyby se osvobodili od omezení patriarchální kultury.

Obraz Rohatého Boha byl naschvál perverzně překroucen středověkou církví v představu křesťanského Ďábla. Čarodějnice nevěří v Ďábla ani jej neuctívají - považují jej za bizarní křesťanský koncept. Bůh čarodějnic je sexuální, ale sexualita je považována za posvátnou, nikoliv obscénní nebo hříšnou. Nás Bůh má rohy, ale to jsou srpy dorůstajícího a ubývajícího měsíce lunární Bohyně a symbol zvířecí živočišnosti. V určitých aspektech je černý, ne protože nahání hrůzu a strach, ale protože temnota a noc jsou dobou síly a součástí cyklu času.

Rohatý Bůh reprezentuje mocné, pozitivní mužské vlastnosti, které vychází z hlubších pramenů než stereotypy a násilí a emocionální zmrzačení mužů naší společnosti. Kdyby byl muž stvořený v obrazů Rohatého Boha, měl by svobodu k tomu, aby byl divoký bez krutosti, hněval se bez násilí, byl by duchovní bez ztráty své sexuálnosti a dokázal by opravdově milovat.

Bohyně je ta, která krouží okolo; Bůh je to, co vyvstává vpřed, její zrcadlový odraz, její protipól. Ona je země; On je semeno. Ona je všeobsahující nebe; On je slunce, její ohnivá koule. Ona je Kolo; On Cestovatel. On je obětí smrti, aby život mohl pokračovat. Ona je Matka a Ničitelka; On je vše, co je zrozeno a zničeno.

Pro muže je Bůh obrazem vnitřní síly a potence, která je víc než jenom sexuální. Je nerozděleným Já, v němž mysl není oddělena od těla, ani duch od masa. Ty v jejich spojení pracují na vrcholku tvořivé a emocionální síly.

V naší kultuře se muži učí, že mužnost vyžaduje absenci pocitu. Jsou podmiňování k fungování v militaristickém stylu - odseknouti se od svých emocí a ignorování zpráv těla; popření tělesného nepohodlí, bolesti a strachu proto, aby mohli bojovat a zvítězit co nejefektivněji. Toto platí, ať už je bitevním polem válečné území, ložnice anebo kancelář.

Bůh ztělesňuje sílu pocitu. Jeho zvířecí rohy reprezentují pravdu neskrývané emoce, která se nesnaží zalíbit se jakýmkoli pánům. Jsou neochočeny. Ale neochočené pocity se liší od násilnictví. Bůh je životní síla, životní cyklus. Zůstává v orbitu Bohyně; jeho síla je vždy nasměrována ke službě životu.

Bůh čarodějnic je Bůh lásky. Tato láska zahrnuje sexualitu, která je také divoká a neochočená, i citlivá a něžná. Jeho sexualita je naplno procítěná, v kontextu, ve kterém sexuální touha je svatá, nejen proto, že skrze ní vzniká nový život, ale protože je způsobem, skrze nějž jsou naše životy hluboce a extaticky realizovány. V čarodějnictví je sex svátostí, vnějším znamením vnitřní milosti. Tato milost je hluboké spojení a uznání celosti druhého člověka. Ve své esenci není odkázána pouze na fyzický akt - je to výměna energie, jemné výživy mezi dvěma lidmi. Skrze spojení s druhým se spojujeme se vším.

Spojitost lásky se smrtí je silná v mytologii mnohých kultur. V čarodějnictví láska nikdy není spojována se skutečným fyzickým násilím a nic není proti duchu Řemesla tolik, jako současné záplavy násilné pornografie. Bůh se nedopouští sadomasochismu na Bohyni, ani ji nekáže "moc sexuálního odevzdání se". Je to on, kdo se odevzdává síle svých vlastních pocitů. To v lásce žijeme tak plně ve všepohlcujícím přítomném okamžiku, a nikdy si nejsme tolik vědomi vlastní smrtelnosti jako v lásce. Protože i pokud láska trvá - a populární písně i osobní zkušenosti nás ujišťují, že netrvá - nebo metamorfozuje do sladčí a hlubší, i když možná ne tak ohnivé formy, dříve či později jeden z milenců zemře a druhý zůstane sám. Řemeslo se nepokouší toto dilema vyřešit, ale činí jej intenzivnější, protože jenom v tom hořkosladkém uvědomění, v objetí Pana, jehož chlupatá stehna nás rozdírají, právě když nám přinášejí extázi, se učíme být totálně živí.

Star Hawk, The Spiral Dance

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!