Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Fareed Zakaria:
Katastrofální problém současného lékařství je v tom, že Hippokratova přísaha nic neříká o fakturaci.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2856x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2794x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2783x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2454x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2411x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Rohový kámen


Ladislav Tungli - Sebepoznání - 27. 06. 2006 (4126 přečtení)

Od autora článku o přínosu indiánů jsme dostali jeho volné pokračování, které teď našim čtenářům předkládáme.

„Kámen, kterého stavitelé zavrhli se stal rohovým kamenem.“ Poprvé se tento výrok splnil, když Kristus obdržel autoritu a stal se Pánem pánů a Králem králů, což se neprojevuje v tom, že papežové korunovali císaře, ale v tom, že králové země jsou podřízené duchovní síle Krista prostřednictvím Slova, což je pravda neboli duch Evangelia. Tento duch je životní silou Země neboli Světlo. Je to konkrétní síla, není to nic tajemného a nepochopitelného.

Žádám čtenáře, aby byl seriozní, protože již není čas na zdlouhavé řešení důsledků a okamžitě se projeví síla vázaná k těmto informacím a setře ze Země toho, kdo vydává Světlo za Tmu a Tmu za Světlo. Také není čas na to, abychom opakovali všechny různé způsoby myšlení neboli archetypy a prováděli postupně redukci jemných energií vždy na poloviční počet stále mocnějších energií až nakonec ze 64 archetypů Knihy proměn obdržíme 4 živly neboli 4 cherubíny Božího trůnu. „Cherubín není živlová síla.“ – říká někdo z vás, což je námitka dobrá, však lehce vyvratitelná tím, že když mluvím o někom, pak ho ještě nemusím dokonale znát a přesto je jasná identita. Autora nějaké publikace nemusím osobně znát, ale po přečtení jeho díla již ho trochu znám. Takže se shodneme na tom, že nic lépe nepopisuje cherubíny Božího trůnu než jejich činnost. Tak se dostáváme od abstraktních intelektuálních představ skrze lásku ke praktické činnosti.

Každý dělá to, co považuje za dobré, leda kdyby měl pochybnosti a nevěděl by co je výhodné. Rozptylme nyní pochybnosti, ozařme světlem cestu, aby každý viděl jasně a vše se tím vyřeší. Duchovní síly Temnoty využívají nevědomost a hloupost spolu s emoční energií, aby dosáhli vítězství nad spravedlivými a tak stále ukolébají sami sebe, že jsou mocnější než děti Světla, ale nic netuší o tom, že mohou zabít jen toho, koho Bůh určil k smrti, stejně jako Ježíše, aby ho vzkřísil z mrtvých a dal mu jiný život, kterou by nemohl obdržet bez toho, že by byl zabit. Tento jiný život je právě tou protisilou, která má porazit Temnotu. Temnota dovrší svůj hřích a tím zanikne, protože když zlo zvítězí, pak mu dojde síla.

Spravedlivý neusiluje o vítězství, protože ví, že Bůh každému vymezil životní prostor a nekoneční můžeme být pouze v lásce, jinak bychom neustále narazili na hranice něčeho, co jsme nepřijali, ovšem jak přijmout Tmu? To prostě nelze. Lze milovat toho, kdo popírá lásku? – Lze, ale to je láska omezená, konečná a přikazuje milovat jen omezený počet bytostí v domnění, že není dost prostoru pro každého. Taková láska omezená není láska nejvyšší, je to něco jiného, než ta nejvyšší nekonečná láska. Vidíme, že stejné slovo označuje dva naprosto odlišné pojmy, proto buďme vždy obezřetní. Omezený anebo přesně vymezený počet bytostí je vždy spojeno s bojem, s chladnou energií a s magnetickým fluidem, což se nazývá nebesa a vždy obklopuje živé ohnivé elektrické jádro. Tak je to i v případě Země: střed země je ohnivá magma, Zemi obklopuje chladná atmosféra a tak je to i v rodině, kde v centre domácnosti je žena a venku je muž, jako ochránce rodiny. Teplo neboli elektrický fluidum je jang a je v analogii se životem a magnetický fluidum je jin a je v analogií s chladem a se smrtí.

Kdo nezemře je na Zemi a kdo zemře ten je v nebesích, ovšem opět to není pojem obyčejné smrti, ale smrti opravdové na základě následování Krista a taková smrt je dána jen pro omezený počet vyvolených a považuje se za opravdovou smrt, kdy duch se vzdává možnosti další inkarnace na Zemi a navždy přijímá postavení bojovníka. Proto se taková smrt považuje za smrt obětní, stejně jako i Ježíš Nazaretský měl obětní smrt. Z toho je jasně patrné, že duch Ježíše Nazaretského se nemůže znovu vtělit, jako člověk, bude navždy duchovní bytostí a proto Ježíš Nazaretský potil krev při své poslední modlitbě k Bohu. Kdyby Ježíš Nazaretský se nemusel navždy vzdát reinkarnace, pak by neměl důvod potit krev. Toto je pravda a je mnoho temných myšlenkových formací proti této jasné myšlenkové síle, která vám vše ozřejmí, bude vám ozařovat vaší cestu, abyste zvítězili proti démonským silám. Važte si života na Zemi a těšte se na další reinkarnaci. Kdo je vyvolený, ten o tom má jistotu. Znovu a znovu se bude vtělit i František Bardon, jeden z největších zasvěcenců naší Země a kdo je vyšší ze živých, než je on, aby se již nemusel anebo nechtěl přicházet znovu do těla? Uvažujme: člověk se nemůže stát prainteligencí žádné vyšší sféry a nebude jim ani podřízen.¨

V čem spočívá láska? Nemůžeme vysvětlit lásku pomocí pojmů, které neznáme anebo které mají nejasný význam. Kdo zná tajemství 64 energií Knihy proměn a ví jak se tyto síly dají redukovat na 32 stezek moudrosti Knihy stvoření z čeho vzniklo 16 základních sil Run, tomu je jasné, že můžeme provést redukci i na 8 a pak i na 4 integrované duchovní energie.

Lásku nejlépe lze vysvětlit na příkladě vzájemných vztahů 4 integrovaných duchovních sil, které jsou známé jako živlové síly oheň, vzduch, voda a země. Láska pak spočívá v tom, že oheň touží po vzduchu, potřebuje vzduch a chce se stát vzduchem neboli vůle se chce stát intelektem a potřebuje intelekt, tedy oheň má rád vzduch.

Vzduch potřebuje tíhu a vážnost, aby intelekt se realizoval a proto vzduch miluje zemi. Země potřebuje vodu pro oživení, aby se stala živou půdou a základem života. Země bez vody je mrtvá, jen voda může oživit zemi.

Voda touží po ohnivém živlu, aby se led roztál a stal se tekutou, aby mohl téci jako řeka a mohl vlnit jako oceán. Tato vzájemná odkázanost jednoho živlu na druhého je koloběh života, je láskou neboli Bohem neboli akášickým principem.

Výhodou tohoto vysvětlení je, že máme jasně vymezené pojmy živlů, které jsme obdrželi z postupné redukce 64 duchovních sil, které jsou podrobně vysvětlené v Knize proměn, takže kdo chce, ten může pochopit plnou hloubku.

Láska spočívá v tom, že respektujeme tuto vzájemnou odkázanost živlů a neustále se chceme zdokonalovat v lásce, aby byla dobrá vzájemná výměna energií mezi živly a tím i mezi všemi energiemi 8, 16, 32 a 64 archetypů neboli duchovních sil.

Tato vzájemná odkázanost živlů je znázorněna na symbolice třetí Tarotové karty Františka Bardona v jeho třetí knize o kabale a tuto lásku potřebujeme k ovládání živlů, protože Bůh je láska, jak to napsal také apoštol Jan.

Jestliže na základě toho pochopíte vzájemný vztah malého a velkého čtyřhranu na symbolice třetí tarotové karty podle F.Bardoana, pak je jen krůček pochopit, že 4x4=16 a každý cherub má čtyři obličeje, z toho 12 jsou znamení Zodiaku a 4 jsou akášické praživly, protože živlové síly oživují tělo člověka tak, že se vytváří vzájemný vztah živlových sil a orgánů těla patřících ke znamením podle první knihy Františka Bardona, v čem vysvětluje praktické ovládání živlů.

Pochopíte snad také to, v čem spočívá obětavost vodního živlu a v čem spočívají obavy ohně, takže i z vodní oblasti připadne jeden díl do zemní oblasti a také z ohnivé oblasti připadne díl do zemní oblasti, aby země byla zavlažována. Cherub s hlavou člověka je proto jistě zemní. Zemní živel má úžasné vlastnosti. Kdo usiluje o léčitelství, může zemním živlem zahojit rány.

(c) Ladislav Tungli

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 29 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...


18. 09. 2020:

Jan Schneider: "Tak nám zase někoho otrávili. Jegora Gajdara v Irsku (2006), Skripalovy ve Velké Británii (2018), a teď Navalného v Německu? Kdyby ho ale opravdu otrávili nervovým jedem na bázi organofosfátů v Rusku, byl by dávno nebožtík a kolem něj by bylo mnoho dalších. Kdyby ho otrávili toutéž látkou v Německu, dopadlo by to stejně. To je moc divných věcí najednou. Ti novodobí Goebbelsové ale tvrdí, že se tak opravdu stalo, a že na odebraných vzorcích tu shodu potvrdilo několik laboratoří. Má to jen jeden háček. Ty vzorky nebyly odebrány forenzně průkazným způsobem. Neobstály by před jakýmkoliv soudem jako důkaz ani v případě ukradené koloběžky..."

Celý článek...


11. 09. 2020:

Jan Keller: Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

  • Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.
  • Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.
  • Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Celý článek...


10. 09. 2020:

„Díky sankcím zavedeným v roce 2014 je dnes Rusko mnohem méně závislé na přílivu zahraničního kapitálu, takže pandemie způsobila jeho ekonomice menší škody," vysvětlila v rozhovoru pro agenturu Bloomberg Elina Ribakova, zástupkyně hlavní ekonomky z Institutu mezinárodních financí ve Washingtonu.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!