Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 09. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2356x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2318x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2296x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2271x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Rozhovor s panem Ladislavem Běhounkem


Převzato (www.rota.cz) - Duchovno - 03. 12. 2009 (3797 přečtení)

Rozhovor s posledním žijícím členem prvorepublikové hermetické společnosti UniversaliaJakpak se v poslední době máte, pane Běhounku?

Propadl jsem zcela lásce k malým dětem a zvířatům. Zvířata miluji, samozřejmě mimo krokodýlů. Jsou to moji sourozenci, a já se nepovažuji za víc. Dokonce bych řekl, že chybuji víc já, než oni. Zvířata se řídí pouze pudem, když musí žrát, je to dané - ale téměř bez hříchu. Kráva je vlastně oběť, na které parazitujeme pro její maso, mléko, kůži. Nemám rád parazity. Pán Bůh, když začal tvořit před biliony let, se přeci jen asi musel učit. Také nebyl dokonalý.

Myslíte, že všechno musí být v přírodě přínosem, že tam není něco zbytečně?

Jsem zklamaný. Osmdesát let jsem byl krajní optimista. V knihách jsem si vždy podtrhával důležité myšlenky, abych je pak nemusel hledat. Neruda - Písně kosmické. Je tady stále radost, že život je věčný - Meyrink. Huxley prozradil, že Gustav Flaubert byl nejvzdělanější z dřívějších spisovatelů. Studoval, protože byl "svobodný" (měl padoucnici). Jakým právem nám Stvořitel dává takové starosti. Najdete je v každé rodině. Hvězdy jsou naši programátoři a utrpení a starosti v našem životě převažují. O starosti cizích se moc nezajímáme. Každou minutu umírají bytosti v milionech. Bardon kdysi předvedl na Karláku spršku. Uměl čarovat. Já jsem tam nebyl, ale doktor Kulovaný ano. Lasenic před svědky polykal vývar z blínu a durmanu po polévkových lžicích. K tomu jsou potřeba vyrovnané živly. Rasputin měl také vyrovnané živly. Proto, když mu dávali otrávené víno, nepůsobilo. Dokonce ho museli vícekrát střelit, aby ho konečně zabili. On prorokoval, že až ho zabijí, zemře i carská rodina. A taky se tak stalo. Oddělali je krutě a jejich těla spálili kyselinou sírovou.

Největší Predátor na této Zemi je muž. Kdo popravuje, kdo boří? Vše muži. Ženy ne, to jsou jen výjimky. Teď nedávno zachraňovali velrybu, která něco spolkla. Nakonec jí museli uspat a předmět jí vyjmout. Ale podívejte se na Japonce. Dnes je to velmoc, nic jim nechybí, a přesto vyvražďují velryby. Je to hnus.

A co třeba primitivní Masajové, kteří pijí kravskou krev smíchanou s mlékem. Myslíte, že tam je větší spojení s přírodou, že přírodní národy jsou přírodě blíž? Nebo jsou také paraziti?

Klíma říká, že celý život je samá vražda. Já to mám za parazitismus. Jeden pojídá druhého. To vymyslel Pán Bůh, tenhle systém. Elifas Lévi říká: Jaký rozdíl je mezi námi a gorilami, takový bude mezi námi a budoucím člověkem. (Kniha zasvěcení, pozn. redakce). Když Levi magicky vyvolal ducha APOLONIA Z TYANY, byl pak duch uražený. Nebyl to čistý zjev. Levi byl asi největší z mágů.

Myslíte, že se to těm duchům líbí, vracet se sem a radit někomu? Když někdo vyvolá ducha, většinou chce odpověď, radu, spolupráci...

Lévi taky chtěl nějakou informaci. Vše se odehrálo v Anglii. Jedna šlechtična mu vytvořila zázemí (kontakt s Rosekruciány), protože magická evokace není levná záležitost. Musela se opatřit kuřidla, kovy a masti, ale ne jako u čarodějnic. Je na to určitý rituál, ale ne každému se to povedlo.

Některé prameny tvrdí, že výška současných lidí se stále zvětšuje. Co si o tom myslíte? Má na to vliv Měsíc, či ostatní planety?

To je záležitost lepší výživy. Nebo by to mohlo být vlivem Slunce. Kde je dostatek slunečního záření, jsou lidé menší. U nás se natahujeme za Sluncem. Ve slunečných oblastech, lidé i dříve pohlavně dozrávají. Lasenic to píše v Tarotu (Klíč k iniciaci - Trigon). Zvěrokruh je elektromagnetické pole duchovního významu. Navíc koncipovaný do trigonů. Země prochází znamením zhruba třicet dnů, kdežto Luna je tak blízko, že za stejný čas vystřídá všechna znamení. Jak je to možné? Duše Měsíce plave... Jednou jsem viděl konjunkci Měsíce s Jupiterem a opravdu stáli na téměř stejném místě. Arbes, který chodil do kurzů astronomie stejně jako Neruda, o tom píše: "Astronomové uměli už tehdy spočítat, jaká je teplota na Saturnu, vzhledem ke vzdálenosti, ztrácení se energie a dalším faktorům." Oni ti naši předchůdci nebyli průměrně chytří a vzdělaní. Kam se na ně hrabeme... Vliv planet je známý už asi 5.000 let. Už Egypťané uměli spočítat horoskop, jaké jsou oběžné dráhy, v jaké periodě... Nejsme tedy jen my, kdo něco umí spočítat.

Vezměte řecké sochařství. Dodnes jsme ho nepřekonali. Umělci, kteří jsou jiní, mají jistý druh perverze. Umění je pod vlivem Venuše a ta je patronkou umění, ale i sexu a perverze. I v umění. Beethoven je narozen ve znamení Střelce, což je mundální devátý dům. Venuše je zde velmi silně postavena, proto je to duchovní hudba. Když jsem se seznámil se svou manželkou, bylo mi dvaadvacet let. Ona studovala konzervatoř, a už Beethovena milovala. Já měl rád Strausse, a myslel jsem si, že Beethovenovi někdo záměrně dělá reklamu. Člověk však zraje. Většina lidí zůstane na živočišné úrovni. Těch duchovních lidí je však opravdu menšina.

Nezlobte se pro malou indiskrecii. Jakou máte Vy osobně skrytou perverzi ?

(Smích...) Toužil jsem poznat pravdu. Nelitoval jsem peněz za literaturu. Stejně jako Slunce přitahuje planety, tak i velikáni jako Lasenic nebo Sokrates, přitahují své učedníky. Nejprve jsem poznal Weinfurtera, ale u toho jsem cítil, že to byl kšeftman, přestože byl dobrý v astrologii. Řekl o sobě, že byl nimrod... V každé knize si dělal reklamu. Tím jsem ho pro sebe vyřadil. Zůstaly mi jen špičky. Nový zákon je pro laiky a když chce člověk dál, musí hledat. Elifas Lévi a další, to jsou velikáni. Já jsem venušan. Prakticky nemám ochlupení i kostru mám spíš pod vlivem Venuše (tzn. širšé boky). Ale cítím se mužem. A nechtěl bych být ženou.

Jak vlastně podle Vás Lasenic získal třeba schopnost neviditelnosti?

On se uměl znepřítomnit. To se musíte stáhnout do jednoho bodu. Každý, kdo má strach vysílá a vyzařuje, proto na sebe upozorní. Víte, že byl silný vlastenec? Slyšel jsem, že při jedné tlačenici dal Hitlerovi facku, a pak foukl. To ještě Hitler nic nebyl.

My jsme se stýkali s Bardonem a jeho milenkou, či snoubenkou Otylkou, což byla Hitlerova sestřenice. Byla to velice inteligentní žena, měla ale Marta ve Vahách, což naznačuje špatnou dispozici pro manželství. Uměla také perfektně německy. Bardon jí diktoval své myšlenky a ona je zapisovala. No jo, tihle lidé to nemají ze své hlavy. Mají smlouvu s nějakým geniem, a pak musí zaplatit za nalití rozumu.

Můžete nám říci něco méně zamlženého o Keferově magickém Útoku?

Dr. Kefer udělal Hitlerův horoskop, který pak spálil. Celá ta akce byla zaměřena proti Němcům na ochranu Jugoslávie. Dr. Ludikar miloval Jugoslávského krále nebo prince (snad Pavel). Je nutné do astrálu vyslat krátkou myšlenku, která pak zpětně působí. Cílem bylo, aby se Němci neuměli orientovat. Odboj byl v horách (Rusové pohořeli stejně v Afghanistánu). Nemůžete použít tanky, a navíc jste stále vidět, tzn. pod palbou bránícího. Tito tu kdysi pracoval, takže byl kontakt. Celý obřad se odehrál v Hloubětíně. Dr. Ludikar tam vlastnil průmyslové budovy. Akci bylo přítomno pět mužů a tři ženy.

Kolují zvěsti, že prý někdo utekl z magického kruhu. Co je na tom šprochu pravdy?

Ne, to není pravda. Bylo tam magické zrcadlo, do kterého jsme hleděli. Nikdo však nic neviděl, až na paní Karasovou. Dr. Kefer ale řekl, že to byla halucinace. Z kruhu ale nikdo nevystoupil. Dr. Kefer si nás vybral, koho chtěl. Pan Ludikar se postaral o financování, jelikož tohle evokování něco stálo.

Byl možný tzv. zpětný odraz? Narážíme na pozdější likvidaci iniciátorů.

Říkalo se, že jistý pan D., který spolupracoval s policií (vystavoval jim horoskopy - profily pachatelů), mohl být v této záležitosti zainteresován. Ten člověk byl mazaný. Málo mluvil, z ostatních tahal rozumy a tím byl důležitý. Proto nemohl udělat chybu. Jednou mne zkoušel hypnotizovat. Najednou cítím tu sugesci. Tak jsem se ohradil: "Já to cítím! Já jsem taky bestie!" Chtěl mne ovládnout. Rady získal od Kefera, který byl v magii vysoce zasvěcen. Kdyby Kefer například chtěl, tak by Vás dokázal připravit, abyste byla povolná.

A použil někdy tuto techniku k takovému účelu v praxi?

(Smích.) Asi jo, ale obráceně. Každý kouká ukojit svůj pohlavní pud. To nejde vyrušit. Pan Minařík radí nemyslet na to. A nemyslete na to, když je všude tolik krásných žen... Všichni tomu chtíči podléhají. Náhoda neexistuje v ničem. Je to nepříjemné poznání. Myslel jsem si, že je větší svoboda... ale není. Flammarion říká: Lidstvo je nenapravitelné. Planety udělají i z největšího světce zločince.

Diky za opti-mystickou vizi.

 

Převzato z dnes již
neexistujících stránek
www.rota.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!