Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
A.J. Liebling:
Svoboda tisku patří tomu, kdo jej vlastní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3425x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3051x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2968x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2702x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2512x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Rozhovor s panem Ladislavem Běhounkem


Převzato (www.rota.cz) - Duchovno - 03. 12. 2009 (3592 přečtení)

Rozhovor s posledním žijícím členem prvorepublikové hermetické společnosti UniversaliaJakpak se v poslední době máte, pane Běhounku?

Propadl jsem zcela lásce k malým dětem a zvířatům. Zvířata miluji, samozřejmě mimo krokodýlů. Jsou to moji sourozenci, a já se nepovažuji za víc. Dokonce bych řekl, že chybuji víc já, než oni. Zvířata se řídí pouze pudem, když musí žrát, je to dané - ale téměř bez hříchu. Kráva je vlastně oběť, na které parazitujeme pro její maso, mléko, kůži. Nemám rád parazity. Pán Bůh, když začal tvořit před biliony let, se přeci jen asi musel učit. Také nebyl dokonalý.

Myslíte, že všechno musí být v přírodě přínosem, že tam není něco zbytečně?

Jsem zklamaný. Osmdesát let jsem byl krajní optimista. V knihách jsem si vždy podtrhával důležité myšlenky, abych je pak nemusel hledat. Neruda - Písně kosmické. Je tady stále radost, že život je věčný - Meyrink. Huxley prozradil, že Gustav Flaubert byl nejvzdělanější z dřívějších spisovatelů. Studoval, protože byl "svobodný" (měl padoucnici). Jakým právem nám Stvořitel dává takové starosti. Najdete je v každé rodině. Hvězdy jsou naši programátoři a utrpení a starosti v našem životě převažují. O starosti cizích se moc nezajímáme. Každou minutu umírají bytosti v milionech. Bardon kdysi předvedl na Karláku spršku. Uměl čarovat. Já jsem tam nebyl, ale doktor Kulovaný ano. Lasenic před svědky polykal vývar z blínu a durmanu po polévkových lžicích. K tomu jsou potřeba vyrovnané živly. Rasputin měl také vyrovnané živly. Proto, když mu dávali otrávené víno, nepůsobilo. Dokonce ho museli vícekrát střelit, aby ho konečně zabili. On prorokoval, že až ho zabijí, zemře i carská rodina. A taky se tak stalo. Oddělali je krutě a jejich těla spálili kyselinou sírovou.

Největší Predátor na této Zemi je muž. Kdo popravuje, kdo boří? Vše muži. Ženy ne, to jsou jen výjimky. Teď nedávno zachraňovali velrybu, která něco spolkla. Nakonec jí museli uspat a předmět jí vyjmout. Ale podívejte se na Japonce. Dnes je to velmoc, nic jim nechybí, a přesto vyvražďují velryby. Je to hnus.

A co třeba primitivní Masajové, kteří pijí kravskou krev smíchanou s mlékem. Myslíte, že tam je větší spojení s přírodou, že přírodní národy jsou přírodě blíž? Nebo jsou také paraziti?

Klíma říká, že celý život je samá vražda. Já to mám za parazitismus. Jeden pojídá druhého. To vymyslel Pán Bůh, tenhle systém. Elifas Lévi říká: Jaký rozdíl je mezi námi a gorilami, takový bude mezi námi a budoucím člověkem. (Kniha zasvěcení, pozn. redakce). Když Levi magicky vyvolal ducha APOLONIA Z TYANY, byl pak duch uražený. Nebyl to čistý zjev. Levi byl asi největší z mágů.

Myslíte, že se to těm duchům líbí, vracet se sem a radit někomu? Když někdo vyvolá ducha, většinou chce odpověď, radu, spolupráci...

Lévi taky chtěl nějakou informaci. Vše se odehrálo v Anglii. Jedna šlechtična mu vytvořila zázemí (kontakt s Rosekruciány), protože magická evokace není levná záležitost. Musela se opatřit kuřidla, kovy a masti, ale ne jako u čarodějnic. Je na to určitý rituál, ale ne každému se to povedlo.

Některé prameny tvrdí, že výška současných lidí se stále zvětšuje. Co si o tom myslíte? Má na to vliv Měsíc, či ostatní planety?

To je záležitost lepší výživy. Nebo by to mohlo být vlivem Slunce. Kde je dostatek slunečního záření, jsou lidé menší. U nás se natahujeme za Sluncem. Ve slunečných oblastech, lidé i dříve pohlavně dozrávají. Lasenic to píše v Tarotu (Klíč k iniciaci - Trigon). Zvěrokruh je elektromagnetické pole duchovního významu. Navíc koncipovaný do trigonů. Země prochází znamením zhruba třicet dnů, kdežto Luna je tak blízko, že za stejný čas vystřídá všechna znamení. Jak je to možné? Duše Měsíce plave... Jednou jsem viděl konjunkci Měsíce s Jupiterem a opravdu stáli na téměř stejném místě. Arbes, který chodil do kurzů astronomie stejně jako Neruda, o tom píše: "Astronomové uměli už tehdy spočítat, jaká je teplota na Saturnu, vzhledem ke vzdálenosti, ztrácení se energie a dalším faktorům." Oni ti naši předchůdci nebyli průměrně chytří a vzdělaní. Kam se na ně hrabeme... Vliv planet je známý už asi 5.000 let. Už Egypťané uměli spočítat horoskop, jaké jsou oběžné dráhy, v jaké periodě... Nejsme tedy jen my, kdo něco umí spočítat.

Vezměte řecké sochařství. Dodnes jsme ho nepřekonali. Umělci, kteří jsou jiní, mají jistý druh perverze. Umění je pod vlivem Venuše a ta je patronkou umění, ale i sexu a perverze. I v umění. Beethoven je narozen ve znamení Střelce, což je mundální devátý dům. Venuše je zde velmi silně postavena, proto je to duchovní hudba. Když jsem se seznámil se svou manželkou, bylo mi dvaadvacet let. Ona studovala konzervatoř, a už Beethovena milovala. Já měl rád Strausse, a myslel jsem si, že Beethovenovi někdo záměrně dělá reklamu. Člověk však zraje. Většina lidí zůstane na živočišné úrovni. Těch duchovních lidí je však opravdu menšina.

Nezlobte se pro malou indiskrecii. Jakou máte Vy osobně skrytou perverzi ?

(Smích...) Toužil jsem poznat pravdu. Nelitoval jsem peněz za literaturu. Stejně jako Slunce přitahuje planety, tak i velikáni jako Lasenic nebo Sokrates, přitahují své učedníky. Nejprve jsem poznal Weinfurtera, ale u toho jsem cítil, že to byl kšeftman, přestože byl dobrý v astrologii. Řekl o sobě, že byl nimrod... V každé knize si dělal reklamu. Tím jsem ho pro sebe vyřadil. Zůstaly mi jen špičky. Nový zákon je pro laiky a když chce člověk dál, musí hledat. Elifas Lévi a další, to jsou velikáni. Já jsem venušan. Prakticky nemám ochlupení i kostru mám spíš pod vlivem Venuše (tzn. širšé boky). Ale cítím se mužem. A nechtěl bych být ženou.

Jak vlastně podle Vás Lasenic získal třeba schopnost neviditelnosti?

On se uměl znepřítomnit. To se musíte stáhnout do jednoho bodu. Každý, kdo má strach vysílá a vyzařuje, proto na sebe upozorní. Víte, že byl silný vlastenec? Slyšel jsem, že při jedné tlačenici dal Hitlerovi facku, a pak foukl. To ještě Hitler nic nebyl.

My jsme se stýkali s Bardonem a jeho milenkou, či snoubenkou Otylkou, což byla Hitlerova sestřenice. Byla to velice inteligentní žena, měla ale Marta ve Vahách, což naznačuje špatnou dispozici pro manželství. Uměla také perfektně německy. Bardon jí diktoval své myšlenky a ona je zapisovala. No jo, tihle lidé to nemají ze své hlavy. Mají smlouvu s nějakým geniem, a pak musí zaplatit za nalití rozumu.

Můžete nám říci něco méně zamlženého o Keferově magickém Útoku?

Dr. Kefer udělal Hitlerův horoskop, který pak spálil. Celá ta akce byla zaměřena proti Němcům na ochranu Jugoslávie. Dr. Ludikar miloval Jugoslávského krále nebo prince (snad Pavel). Je nutné do astrálu vyslat krátkou myšlenku, která pak zpětně působí. Cílem bylo, aby se Němci neuměli orientovat. Odboj byl v horách (Rusové pohořeli stejně v Afghanistánu). Nemůžete použít tanky, a navíc jste stále vidět, tzn. pod palbou bránícího. Tito tu kdysi pracoval, takže byl kontakt. Celý obřad se odehrál v Hloubětíně. Dr. Ludikar tam vlastnil průmyslové budovy. Akci bylo přítomno pět mužů a tři ženy.

Kolují zvěsti, že prý někdo utekl z magického kruhu. Co je na tom šprochu pravdy?

Ne, to není pravda. Bylo tam magické zrcadlo, do kterého jsme hleděli. Nikdo však nic neviděl, až na paní Karasovou. Dr. Kefer ale řekl, že to byla halucinace. Z kruhu ale nikdo nevystoupil. Dr. Kefer si nás vybral, koho chtěl. Pan Ludikar se postaral o financování, jelikož tohle evokování něco stálo.

Byl možný tzv. zpětný odraz? Narážíme na pozdější likvidaci iniciátorů.

Říkalo se, že jistý pan D., který spolupracoval s policií (vystavoval jim horoskopy - profily pachatelů), mohl být v této záležitosti zainteresován. Ten člověk byl mazaný. Málo mluvil, z ostatních tahal rozumy a tím byl důležitý. Proto nemohl udělat chybu. Jednou mne zkoušel hypnotizovat. Najednou cítím tu sugesci. Tak jsem se ohradil: "Já to cítím! Já jsem taky bestie!" Chtěl mne ovládnout. Rady získal od Kefera, který byl v magii vysoce zasvěcen. Kdyby Kefer například chtěl, tak by Vás dokázal připravit, abyste byla povolná.

A použil někdy tuto techniku k takovému účelu v praxi?

(Smích.) Asi jo, ale obráceně. Každý kouká ukojit svůj pohlavní pud. To nejde vyrušit. Pan Minařík radí nemyslet na to. A nemyslete na to, když je všude tolik krásných žen... Všichni tomu chtíči podléhají. Náhoda neexistuje v ničem. Je to nepříjemné poznání. Myslel jsem si, že je větší svoboda... ale není. Flammarion říká: Lidstvo je nenapravitelné. Planety udělají i z největšího světce zločince.

Diky za opti-mystickou vizi.

 

Převzato z dnes již
neexistujících stránek
www.rota.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 2 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!