Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 02. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Odpočítávání se rozběhlo
(01. 03. 2021, 2984x)
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2003x)
Jaká je ta správná cesta?
(18. 03. 2021, 1933x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 1906x)
Vzkříšení víry a naděje
(05. 04. 2021, 1734x)
Trhliny v mlze
(30. 03. 2021, 1643x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno a zdraví

* Síla a tajemství dělohy


Od čtenáře - Duchovno a zdraví - 04. 12. 2009 (5525 přečtení)

Děloha dokáže plodit a přitahovat do života naše přání. Zároveň je to i filtr, jenž nám může pomoci se všeho starého a nepotřebného zbavit. Jak tedy opustit zraňující myšlenky, nenávist a naopak jak posílit svou ženskost, přitažlivost a štěstí?


Podívejme se na nový život – vše, co je do dělohy zasazeno, roste, vyvíjí se a regeneruje, aby to bylo v ten správný čas vypuštěno do světa. A nyní nemám na mysli jen těhotenství. Děloha je centrum regenerace, tvořivosti, síly a rozhodování. A jen na nás záleží, jak to dokážeme využít!

„Děloha je základ ženství,“ vysvětluje mi na odborné konzultaci terapeutka Dominika Špačková. Na dělohu můžeme pohlížet jako na samostatnou bytost, přičemž nejdůležitější je se do ní umět vycentrovat, uvědomovat si v sobě její sílu, což zpravidla bývá lehčí u žen, které již byly těhotné,“ dodává.

V děloze, podle Dominiky Špačkové, spočítá obroská síla. Zároveň se – manifestováno na mensturaci – dokáže sama zbavovat všeho nepotřebného. „Pokud chcete tedy nechat něco z vašeho života odejít, vložte to právě do dělohy a představujte si, jak to samo odchází z těla pryč,“ vysvětluje Dominika, jak se dá díky tomuto jednoduchému cvičení zbavit negativních emocí, nepotřebných věcí či starých vztahů.

Děloha však umí i opak – umí věci rozhodnout a následně přitáhnout. „ Je to velice přirozený proces. Zkuste něco jednoduchého pro začátek,“ vybízí mě Dominika. „Představte si dvě varianty něčeho, v čem si neumíte vybrat. Vložte je jednotlivě do dělohy a všímejte si pocitů, které z toho máte. Jak se cítíte? Co vnímáte? Kterou z variant cítíte lépe? Je jen otázkou času, kdy si navyknete na jemné signály, na nichž můžete stavět svá šťastná rozhodnutí.

„Když už víte, co chcete,“ pokračuje, „vložte si tam to přání. Přání, po kterém aktuálně toužíte nejvíce a které vás naplňuje! Vložte ho tam jen jednou, leč do nejmenších detailů. Denně si můžete hladit bříško a být si jistá, že až se to plně vyvine, objeví se to i ve vašem životě.“ usmívá se.

Dají se však pomocí dělohy léčit gynekologické problémy či odstranit negativní emoce?

„Jistě, gynekologické problémy se dají léčit touto cestou a já jsem toho byla mnohokrát svědkem. Většinou je zapotřebí najít právě onen pocit, co nemoc vyrábí, prožít si ho a s láskou opustit.“ Jak již bylo řečeno, na opuštění starých nepotřebných věcí může děloha rovněž sloužit jako filtr.

„A ohledně špatných pocitů,“ dodává léčitelka, „víte, jak se zbavit nenávisti? Znám úžasné cvičení. Jde o to si danou osobu či věc k níž cítím vztek či nenávist představit jako malé miminko, které žije v našem těle pod srdcem. V tomto případě není možné, abyste k vlastnímu plodu cítila něco jiného než lásku...“ uzavírá naše setkání Dominika Špačková.

Vlastně je naprosto přirozené, že děloha je tu pro to, aby dávala život něčemu novému, co zplodíme s láskou. A s láskou si tak můžeme zplodit nejen pozitivní vztah k sobě samé (což je základ šťastného bytí), ale především život v harmonii, v souladu s přírodou i s vlastním tělem.

 
Tento článek byl zpracován na základě konzultace s terapeutkou Dominikou Špačkovou.
 
Lucie Kunešová

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,08 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!