Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 25. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2871x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2810x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2799x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2470x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2427x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Sdílení - Být nejlepší znamená být sám sebou


Jiřina Miltech - Sebepoznání - 09. 12. 2008 (3681 přečtení)

Už pár měsíců se necítím ve své kůži. Psychicky. Jsem nespokojená, neklidná, soustředění se k čemukoliv a tím i výsledky mé práce – to je nad mé momentální síly. Jakoby mně kus chybělo. A evidentně taky chybí.


Když nevím, zeptám se, jak jinak, než směrem vzhůru k našim přátelům a rádcům z vyšších úrovní existence. Jejich vedení je vždy perfektní. Nejenom, že přijdu na to, na co se ptám, ale také se poučím (zase další moudrost získaná prožitím na „vlastní kůži“). A následně posloužím inspirací i svým přátelům sdílením čerstvě nabyté moudrosti,.

Už po několikáté jsem při svých lekcích ve spánku postrádala svého nejbližšího přítele tam, svého partnera při lekcích pro dny příští zde na Zemi. A nebo nebyl duchem (vědomím) přítomen. Jakoby s námi ani nebyl. Neúčastnil se. Jen se projektoval, aby nescházel do počtu. No a dnes, když si uvědomil, jak nejenom mně chybí, když pocítil naši bolest z jeho neúčasti, přišel a velmi se omlouval. Říkal s bolestí v hlase: „Jen jsem chtěl být nejlepší.“ Velmi mně tím dojal. Pro mě je bez chyby. Vždy na prvním místě mezi našimi přáteli. Moudrý a láskyplný takový jaký je. Vůbec jsem nechápala jeho snahu o to být nejlepší, když už nejlepší je.

Samozřejmě se jedná o podobenství. Také mně napadlo, že snad proto jsem byla upozorněna na jeho velkou snahu pracovat na sobě sólo. Bez celé skupinky. Abych jeho i sebe na pár věcí upozornila. Docela mně udivilo, že nás ze svého růstu vynechal. Že nevyužil sdílení ve skupince, kdy využíváme různé úhly pohledu na dané téma – v tomto případě „být nejlepší“ – každého z nás. Kolik moudra jsme mohli z jeho snažení, které by bylo i snažením naším, nabýt. Pak by každý z nás zúčastněných moudřel více, protože bychom okamžitě dosaženou moudrost – výsledek – mohli sdílením a následným pochopením každým z nás transformovat na ještě vyšší moudrost. Dali bychom dohromady moudrost nás všech.

Co znamená být nejlepším? Co si pod tímto souslovím představujeme?

Je to pocit spokojenosti sama se sebou. Stav, kdy prožíváme naplnění své existence tady a teď. Je to spojení našeho očekávání a skutečných výsledků naší práce, kdy jsme to, co očekáváme sami od sebe skutečně promítli svou prací do fyzické zkušenosti tady a teď – do svého života. Je to naplnění našich očekávání.

Jak už jsem ve svých článcích mnohokrát uvedla: prožívání osamotě je neúplné. Prožívání čehokoliv. Při vědomí, že můžeme vše sdílet a tím obohatit moudrost nás všech, je sdílení osamotě krásné, ale nedokonalé. Méně radostné. Sdělená radost, tak jako sdělená moudrost, je dokonalá až v kolektivu.

Pokud však v kolektivu chybí svým vědomím náš duchovní partner, cítíme radost – také, ale stále nám něco chybí. Co to asi je?

My lidé na cestě duchovního vzestupu často při prožívání svého života přeskakujeme svou osobní realitu. Raději hledíme „k sousedům“, než bychom věnovali svou moudrost – prožívání své moudrosti – sami sobě. Jednoduše proto, že u „sousedů“ je to mnohem zajímavější. Je to jen logické. Své nedostatky – nedostatky práce sama na sobě – nejzřetelněji vidíme na druhých.

Teď zpět ke sdílení. Je adekvátní prožívání. Je to další stupeň moudrosti. Prožiješ, zmoudříš zkušeností a následně sdílíš. Pak se teprve dostaví spokojenost z dosažené práce. Pokud nesdílíš moudrost – je sice práce vykonána, ale není dána k dispozici Celku. Odměnou je nám radost druhých z další je obohacující moudrosti. A to nehovořím o radosti Nejvyššího – Celku. Ta je skutečně nebetyčná a všeprostupující.

Sdílení má svá pravidla – zákony. První stupeň je sdílení vědomě sama se sebou. Pak následuje sdílení se svým doplňkem – svým duchovním partnerem, jehož doplňkem jsme my sami. Pak následují další stupně.

V okamžiku, kdy není možno vědomě sdílet dosaženou moudrost se svým duchovním partnerem, není dodržena posloupnost sdílení. Můžeme se svobodně rozhodnout, zda tento stupeň vynechat. Ale, jak už jsem uvedla na počátku, naše radost ze sdílení, náš pocit seberealizace, kdy kus sebe sama – své moudrostí sdílíme s ostatními, tento náš pocit seberealizace není úplný. My sami nejsme úplní bez svých vzájemných „doplňků“. Celek není celý. A to se právě projevuje na psychice – máme pocit, že nás kus chybí.

Proto na vyšších úrovních existence neexistuje oddělenost párů. Vždy jsou zaúkolováni oba. Ví se, že jsou vzájemně svými doplňky. Jeden zpracovává úkol z pohledu stavu bytí ženou a druhý z pohledu stavu bytí mužem. A to je to, oč tu běží.

Na fyzické úrovni bytí člověkem tady a teď se respektuje plán života jedince. Vždy, když se duchovní partneři setkají na fyzické rovině – i když žijí od sebe jakkoliv daleko – vždy mají pocit, že je něco spojuje. Že jejich životy jdou podobným směrem. Že řeší podobné úkoly.

Je využito možnosti bytí na úrovni planety Země, kdy nabytá moudrost je o to dokonalejší, že je možno sdílení moudrosti získané za odlišných podmínek i v duchovním páru.

Pokud však jeden z duchovního páru ještě nedošel k tomuto názoru, ještě nezmoudřel natolik, aby tuto myšlenku přijal a akceptoval, je to nesmírná škoda. Ale i tato situace je dočasná. Dříve nebo později dojdeme ke stejnému cíli všichni, i když jinými cestami.

Kolik lidí, tolik cest k Bohu.

Jiřina Miltech Kira

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 22 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...


24. 10. 2020:

MUDr. Ivan David: "Vláda se nechala dotlačit k uvolnění opatření. Ti, kteří ji k tomu tlačili, dnes tvrdí, že vláda udělala chybu. Radit, jak se to dělat má, je o dost lehčí, než to dělat. To je ověřený fakt. Vláda musí vážit mnoho aspektů současně. Více chránit obyvatele a vystavovat se nelibosti, že jsou omezeni? Nezasahovat do podnikání, než do něj zasáhne virus, nebo ho omezit a vystavovat se hněvu a žádostem o odškodnění? Atd.
Vláda se neměla nechat dotlačit k „rozvolnění“, jenže kdo by uvěřil, že to pomohlo, když by následky nenastaly?… Koho odškodnit za újmu způsobenou vládou více a koho méně, neboť nelze dát všem stejně. Pokud by újmu způsobil nebržděný koronavirus, zase by to bylo přičítáno vládě, na koronaviru si nikdo nic nevezme...
"

Celý článek...


07. 10. 2020:

Ladislav Petráš: " Vůbec se nedivím USA, SRN VB a dalším zemím, že mají z Ruska strach. Vždyť žádný jejich občan by asi neustál to, co občané Ruska: Skripal a jeho dcera a jako poslední (zatím) případ Navalnyj. Ten prý odolal dokonce zdokonalenému Novičoku. To je opravdu hrozba zejména pro členské země NATO. Představte si, že takto chemicky odolný Rus přijede třeba do ČR a začne tady okolo sebe sypat Novičok (jako kdyby nestačil ten zpropadený ricin v kufru). No hrůza jen pomyslet... "

Celý článek...

Pozn. red.:  U všech afér, dezinformací i "informací" je vždy na místě stará otázka: Kdo z toho má prospěch?


26. 09. 2020:

Vytvoření koalice proti dokončení výstavby Nord Stream 2 vedené Spojenými státy naznačuje, že Washington nastoupil na cestu „hospodářského lupičství“, píše bulharský deník Duma. Jak si je jistý autor bulharského vydání, USA se tímto způsobem snaží nejen eliminovat konkurenta, ale také nadále udržovat Evropu na krátkém vodítku.

Celý článek...




WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!