Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 17. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Adam Michnik:
Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2601x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2404x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2361x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2299x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno a zdraví

* Sebeléčení láskou


Lucie Kunešová - Duchovno a zdraví - 05. 03. 2010 (3280 přečtení)

Nemoc za sebou skrývá nějaký mentální návyk - kritiku, strach, vinu. Sebezkoumání je způsob, jak přijít na příčinu nemoci a díky lásce a přijetí ji rozpustit. Stačí si jen naslouchat, být na sebe hodný a přiznat si jak nemoc, tak i skutečnost, že se můžu uzdravit...Přednáška Dominiky Špačkové nazvaná Sebeléčení začíná vysvětlením toho, co je to zdraví a co nemoc. Zdraví je nepřítomnost nemoci, jsme si vědomi sami sebe, jsme šťastní a radostní. Nemocí chápeme i špatný vztah s někým, k něčemu, nemoc je i nedostatek peněz.
 
Nemoci jsou z velké části způsobeny mentálním návykem -  kritikou, vinou, strachem, říká Dominika Špačková. Pokud si toto ujasníme, můžeme přistoupit k jemnému procesu léčení: K sebezkoumání, k lásce a k vizualizaci.
 
Sebezkoumání. V celém procesu sebeléčení to nejdůležitější. ?Musím si být vědoma, že mám nemoc i že se mohu vyléčit,? dodává terapeutka Špačková.
Před začátkem léčení je důležité odpovědět si na pár otázek dát si dostatek času a prostoru, aby mohly přijít odpovědi přímo z duše.
 
 
Chci se vůbec vyléčit?
Jaká část mé duše chce být nemocná?
Co ji chybí?
Kde si nedávám prostor?
Jaký je sen duše na tomto světě?
 
Nemoc se skrývá za těmito otázkami a naším úkolem je najít odpovědi.
 
 
Přijímejte vše, co se vynoří. ?Položte si ruce na břicho a zaměřte se do něj,? nabádá nás Dominika Špačková na semináři. ?A poslouchejte...klid. Klid je léčivý, už ten stav je léčivý,? zdůrazňuje. Je důležité být při procesu naslouchání na sebe něžný, hodný, tolerantní. Odpověď nemusí přijít ihned, tak si dopřejme dostatek času. Jen vnímejme, poslouchejme, přijímejme...
 
Láska je dalším krokem. Tak, jako milujeme našeho partnera, čtyřnohého miláčka či své dítě, tak nyní milujme sami sebe. Tahle věta se objevuje v různých obměnách všude v duchovním světě, ale my už nevíme, jak to skutečně cítit.
?Představte si samu sebe jako malé miminko a přeneste tento obraz do bříška,? radí terapeutka. Z tváří ostatních účastníků i z osobní zkušenosti mohu říci, že je to jedna z nejlepších meditací, které v životě můžeme zažít. Dovedete si představit, že přijímáte (a milujete) svůj strach, vinu a další vlastnosti, které vás blokují a způsobují nemoc? Právě láska a přijetí nemoci ji dokáže rozpustit!
 
Vizualizace je třetí podpůrná technika léčení. Jak se právě dozvídáme, zapíná až 80% našich nervových obvodů, které potřebujeme pro výkon dané činnosti. V uvolněném stavu si plni radosti představujeme sebe plné života, zdravé, vnitřně šťastné a vyrovnané.
 
Sebeléčení je jemný proces, kde se setkáváme se sebou samým, se svou duší i současným životem. Na naše vnitřní podněty reaguje fyzické tělo. Před ničím se neschováte, můžete však jakýkoli mentální návyk přijmout do svého srdce a s láskou.
To je hlavní poselství semináře.
 
A my odcházíme plní života a s rozjasněnými obličeji?Tomu se říká láska?
 
 
Článek vznikl na základě přednášky o Seléčení Dominiky Špačkové.
 
Máte-li zájem dozvědět se něco více o sebeléčení, stále se můžete přihlásit na seminář Moudrost ženského těla: Možnosti sebeléčení. http://www.vedomezenstvi.cz/seminare/moudrost-zenskeho-tela-moznosti-sebeleceni/
 
Termín:
víkend 15. a 16. května 2010
Místo:
Praha
Cena:
1 750 Kč
kapacita:
16 míst
 

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!