Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2588x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2542x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2541x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2442x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno a zdraví

* Sebeléčení láskou


Lucie Kunešová - Duchovno a zdraví - 05. 03. 2010 (3423 přečtení)

Nemoc za sebou skrývá nějaký mentální návyk - kritiku, strach, vinu. Sebezkoumání je způsob, jak přijít na příčinu nemoci a díky lásce a přijetí ji rozpustit. Stačí si jen naslouchat, být na sebe hodný a přiznat si jak nemoc, tak i skutečnost, že se můžu uzdravit...Přednáška Dominiky Špačkové nazvaná Sebeléčení začíná vysvětlením toho, co je to zdraví a co nemoc. Zdraví je nepřítomnost nemoci, jsme si vědomi sami sebe, jsme šťastní a radostní. Nemocí chápeme i špatný vztah s někým, k něčemu, nemoc je i nedostatek peněz.
 
Nemoci jsou z velké části způsobeny mentálním návykem -  kritikou, vinou, strachem, říká Dominika Špačková. Pokud si toto ujasníme, můžeme přistoupit k jemnému procesu léčení: K sebezkoumání, k lásce a k vizualizaci.
 
Sebezkoumání. V celém procesu sebeléčení to nejdůležitější. „Musím si být vědoma, že mám nemoc i že se mohu vyléčit,“ dodává terapeutka Špačková.
Před začátkem léčení je důležité odpovědět si na pár otázek dát si dostatek času a prostoru, aby mohly přijít odpovědi přímo z duše.
 
 
Chci se vůbec vyléčit?
Jaká část mé duše chce být nemocná?
Co ji chybí?
Kde si nedávám prostor?
Jaký je sen duše na tomto světě?
 
Nemoc se skrývá za těmito otázkami a naším úkolem je najít odpovědi.
 
 
Přijímejte vše, co se vynoří. „Položte si ruce na břicho a zaměřte se do něj,“ nabádá nás Dominika Špačková na semináři. „A poslouchejte...klid. Klid je léčivý, už ten stav je léčivý,“ zdůrazňuje. Je důležité být při procesu naslouchání na sebe něžný, hodný, tolerantní. Odpověď nemusí přijít ihned, tak si dopřejme dostatek času. Jen vnímejme, poslouchejme, přijímejme...
 
Láska je dalším krokem. Tak, jako milujeme našeho partnera, čtyřnohého miláčka či své dítě, tak nyní milujme sami sebe. Tahle věta se objevuje v různých obměnách všude v duchovním světě, ale my už nevíme, jak to skutečně cítit.
„Představte si samu sebe jako malé miminko a přeneste tento obraz do bříška,“ radí terapeutka. Z tváří ostatních účastníků i z osobní zkušenosti mohu říci, že je to jedna z nejlepších meditací, které v životě můžeme zažít. Dovedete si představit, že přijímáte (a milujete) svůj strach, vinu a další vlastnosti, které vás blokují a způsobují nemoc? Právě láska a přijetí nemoci ji dokáže rozpustit!
 
Vizualizace je třetí podpůrná technika léčení. Jak se právě dozvídáme, zapíná až 80% našich nervových obvodů, které potřebujeme pro výkon dané činnosti. V uvolněném stavu si plni radosti představujeme sebe plné života, zdravé, vnitřně šťastné a vyrovnané.
 
Sebeléčení je jemný proces, kde se setkáváme se sebou samým, se svou duší i současným životem. Na naše vnitřní podněty reaguje fyzické tělo. Před ničím se neschováte, můžete však jakýkoli mentální návyk přijmout do svého srdce a s láskou.
To je hlavní poselství semináře.
 
A my odcházíme plní života a s rozjasněnými obličeji…Tomu se říká láska…
 
 
Článek vznikl na základě přednášky o Seléčení Dominiky Špačkové.
 
Máte-li zájem dozvědět se něco více o sebeléčení, stále se můžete přihlásit na seminář Moudrost ženského těla: Možnosti sebeléčení. http://www.vedomezenstvi.cz/seminare/moudrost-zenskeho-tela-moznosti-sebeleceni/
 
Termín:
víkend 15. a 16. května 2010
Místo:
Praha
Cena:
1 750 Kč
kapacita:
16 míst
 

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 08. 2020:

Spisovatel Vlastimil Vondruška: "Nejsem xenofobní, jsem Čech a vlastenec...
Mnohým z nás padli rodiče, prarodiče, příbuzní ve světových válkách 20. století. Bojovali za svobodu a bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít vyklidit prostor pro nově příchozí. To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným lidem...
Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu v klidu míru a pohodě. Bylo k tomu potřeba dodržet tři základní podmínky: přijmout naši víru, ctít zákony českého království a živit se poctivě...
Asi mě vychovali divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je dnes špatně. Za zločin vlastizrady je dnes naopak pokládáno vlastenectví...
"

Celý článek...


22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!