Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Honoré de Balzac:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1602x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1498x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1454x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1397x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Sebepožehnání


Valpurga - Witchcraft - 22. 11. 2004 (5378 přečtení)

V Řemesle existuje rituál zvaný "sebepožehnání", který k nám přišel přes mnohá století ústní tradice. Zůstal nepsaný po dlouhou dobu a proto nevíme, jak je starý, ale podle užitých prvků nám připadá pradávný. Je to požehnání ženy sobě samé, aby tak uctila své vlastní Božství spolu se všemi svými "já". Je to velice silná afirmace sebe, vemi soukromá a osobní.

Vzdálený tomu, aby byl produktem nějakého duchovenstva, tento rituál je lidovou psychologii, odkazem vesnických žen. Rolnice a další ženy jej v dřívějších dobách vykonávaly, kdykoli bylo třeba, aby si "vyčistily vnitřní prostor". Ačkoli není nutné tento rituál vykonávat denně, můžeme jej dělat alespoň jednou za měsíc, obzvláště když je Měsíc v úplňku a pokud možno po západu slunce.

Jedno hodně důležité pravidlo je, že při tomto rituálu je třeba, aby mysl byla vyprázdněná ode všech pochyb a strachu. Dávné čarodějky se o to pokoušely recitováním určitých křesťanských modliteb pozpátku, ale to myslím nebude nutné. Mám za to, že když přijmete feministické vědomí, přijmete politickou analýzu a vytvoříte si zdravé množství sebelásky, pak už máte novou a jedinečnou perspektivu, ze které začít. Nemusíte dělat nic tak divného ani komplikovaného, jako jsou kouzla a zaklínadla, všeobecně k nalezení v knihách magie v okultních obchodech.

Začni rituální koupeli, do které se celá ponoříš. Je to proto, abys nechala veškeré starosti a neklid od sebe prostě odplynout. Často se Tvůj psychicky prostor v této době dá obohatit vizualizováním barev a pohroužením se do fantazií. Představivost je vynikající nástroj. Vizualizuješ si, čeho chceš dosáhnout a často je to jediná věc, na kterou se můžeš spoléhat. Představivost se dá procvičovat tak dlouho, až budeš schopna si na požádání vizualizovat něco jiného, než jen přítomnou skutečnosti. Podívej se na jablko. Představ si jej napůl snědené. Podívej se na ženu v letním oblečení a představ si ji oděnou do zimy. Můžeš praktikovat kdekoli, kdykoli, jen když nikomu nebudeš škodit. Brzo budeš schopna nahradit jednu realitu druhou. Naše rituály jsou cvičením ve vizualizování změny a ženám se to obvykle dobře daří.

Do rituální koupele by sis měla dát očistnou bylinu nebo očistný esenciální olej z takové byliny. Jeden z nejčastěji používaných je přírodní citron, vymačkaný do vody.

Příprav si oltář se vším, co na něm budeš potřebovat k rituálu: Nějaký obraz Bohyně, svíčky, vonné esence či tyčinky, malou misku se solí a pohár naplněný napůl vodou, napůl vínem. Naaranžuj si ten oltář tvořivě, s bílou látkou, po stranách dvě bílé svíčky a růži nebo jiné zobrazení Bohyně uprostřed. Dopředu postav pohár.

Poté co ses připravila, přistup k oltáři a vezmi nádobu se solí. Vysyp sůl na zem před oltářem a stoupni si na ní. Sůl symbolizuje moudrost, Sůl Země, takže stojíš na své vlastní moudrosti. Kontempluj směs vína a vody v poháru jako symbol Životní Síly. Voda reprezentuje Afroditu. Kontempluj skutečnost, že bez vody by nebyl život. Víno přináší extázi a je Bohyni svaté, protože reprezentuje radost a stimulaci. Tím, že jej mícháme s vodou, reprezentujeme umírněnost, která je tak důležitá v ženské Moudrosti.

Napij se z poháru nebo zvláštní číše. Tato číše by pro tebe měla znamenat něco slavnostního, něco zvláštního a radostného. Měla by být vždy používaná jenom pro oslavování tohoto vztahu, který máš sama se sebou. Měla by jsi z ní pít, jenom když se spojuješ s Božstvím.

Medituj chvíli na oltář a na význam psychického prostoru, který pro sebe vytváříš. Je pravda, že když pracuješ s magii, je nejlepší k oltáři přistoupit naprosto nahá. To ne pro nějaký sexuální či erotický důvod, ale pro stimulaci a zvýšení proudění energie. Po koupeli jsi čistá. Krev pulsuje rychle, máš zrůžovělé tváře, póry jsou otevřené, nebude ti jen tak zima, i když budeš nahá. Takhle budeš moci ten rituál slavit v "Pravdě" a s potěšením.

V tomto bodě rituálu se chvilku zabývej kontemplováním toho, co se chystáš dělat. Budeš si žehnat. To je významný krok. V naší společnosti nejčastěji žehná muž - duchovní v patriarchatnim náboženství.

Zápal nyní vonnou směs, abys probudila mozkové buňky. Smysl čichu k nám přišel z těch nejstarších dob, od "čichání" potravy po "cítění" nebezpečí. Hodně velká část mozku se zabývá tímto smyslem, ačkoliv smysl čichu je v moderním světě vážně ohrožený. Vyber si vůni, která té osobně přitahuje. Zkus si zvolit takovou, která se orientuje na moc (sílu), protože jakmile si jednou požehnáš, není návratu zpátky. Budeš se muset zabývat tím, že ti bude dána moc.

Zápal bílé svíčky a říkej při tom, "Buď požehnáno, ohnivé stvoření," při zrození každého plamene.

Mezi těmito svíčkami je zobrazení Bohyně, jaké sis zvolila. Přírodní objekty jsou pro to vhodné, např. mladá růže, personifikace Persefoně. Bohyně má několik symbolů, které jsou s NÍ vždycky asociované, protože se s nimi a kolem nich dějí zázraky - růže je jedním z nich. Jediná růže je pěkný středový objekt; je to oltář sám o sobě, a to opravdu dobrý pracovní oltář.

Na chvíli čichej vůni, medituj na plameny svíček a kontempluj obraz Bohyně.

Nyní namoč prsty (tradičně ukazováček a prostředník) do poháru a dotkni se vodou- vínem svého čela, zatímco oslovíš svazek mezi Bohyni a tebou. Můžeš odříkat Její jména nebo prostě říct: "Požehnej mi, Matko, jsem Tvé dítě." Toto je uznání toho, odkud pochází všechen život, vědomí, jak jsi sem přišla. Také tě to propojuje s duchem, který uvnitř sebe oslovuješ.

Opět si namoč prsty a dotkni se nosu se slovy:" Žehnej mému nosu, aby cítil Tvou esenci." Většina mozkových buněk může být stimulována s určitou vůní, což na oplátku stimuluje hlubinnou mysl. Zatímco se tvá vědoma mysl zabývá denními záležitostmi, hlubinná mysl může pracovat na vyhlazení tvých problémů. Cítit esencí Bohyně také znamená být blízko Přírodě; když se s Ní tak spojíš, budeš si schopna zapamatovat vůni růží, slanou vůni oceánu nebo nezaměnitelnou vůni jasného večera.

Zase si namoč prsty a tentokrát se dotkni rtů, se slovy: "Žehnej mým rtům, aby mluvily s Tebou." Rty jsou v Řemesle extrémně důležitým symbolem. Reprezentují Slovo: prohlášení, vyřknutí, vtělení Themis, Bohyně Společenského Vědomí. Jistě, slova jsou převratná. Ústa jsou nástrojem revoluce. Vědomá manifestace myšlenky je slovo. Jednou vyřčená, vibrace toho slova se nikdy nezastaví, ale do nekonečna pokračuje. Zvuk se nikdy nezastaví. Máme vážnou zodpovědnost být si vědomi toho, co říkáme, protože je to magie, rituál. Slova mají sílu. Řečí se dotýkáme navzájem jeden druhého. Ovlivňujeme se navzájem slovy. Musíme napřed vyslovit změnu, abychom mohly změn dosáhnout. Když žehnáš rtům, mysli na tohle všechno.

Teď, když jsi požehnala ústům a kontemplovala jsi svou řeč, namoč zase prsty do poháru a dotkni se svých prsou. Medituj na svá prsa jako na Zdroj Výživy, na výživu jako na část Ženského Principu Vesmíru, medituj na to, jak dáváš výživu a jak výživu přijímáš a na to, jak jsi součástí Zdroje, který má moc dávat. Pomysli na to, jak tě to dělá Božskou. Nyní řekni: "Žehnej mým ňadrům, stvořeným v síle a kráse."

Tohle je definice Ženy. Definice Ženství: síla a krása ve spojení. Být silná znamená být krásná. Slabost není v Řemesle podporovaná, a nedostanete žádné "body" za to, že jste "slabé pohlaví". V Řemesle musíte zaujmout pozici dospělosti a zodpovědnosti. Své zodpovědnosti ve Wicce ritualizujete, zvláště zodpovědnosti ke svým současníkům.

Zase namoč prsty, dotkni se svého pohlaví a řekni: "Žehnej mému pohlaví, které dává vzejít životu jako Ty jsi dala vzejít Vesmíru." Když se dotýkáme pohlaví a hovoříme o životu, neznamená to, že všechny ženy musí rodit děti. Je to prostě rozeznání našeho spojení se Zdrojem Života, s Božským Ženstvím. Biologicky osud ženy, který byl použít proti nám, je ve skutečnosti základ našeho Božství. Tentokrát mysli na Zdroj Života. Věz, že jsi jeho části. Tělesné potěšení a rození se považují za zdroje energie. Rození je manifestování znovustvoření lidských bytostí. Potěšení je manifestace znovustvoření sebe. Potěšení je uctívání, protože obrozuje duši. Nervy to mají rády. Je to pro tebe dobré. Vše, co je pro tebe dobré, je rituál Bohyně, která říká: "Veškeré akty lásky a potěšení jsou mými rituály." Takže když se dotýkáš svého pohlaví, kontempluj všechny věci ve svém životě, které ti přinášejí radost.

Naposledy si namoč prsty a dotkni se svých chodidel se slovy: "Žehnej mým chodidlům, aby kráčela po Tvé cestě." Kamkoliv jde tvá mysl, brzy budou následovat i chodidla a tak je třeba, abys sis přála kráčet přímou cestou: následovat vzor orientovaný k životu, k tobě, k tvému světu, k tvým lidem, ke všemu okolo tebe. Zodpovědnost, kterou přijímáš, je že jsi Božská, a že máš Moc. Jsi bezmocná, pouze když dovolíš existovat struktuře, která té učiní bezmocnou. Když si uvědomíš, že nemusíš být otrokem, a mluvíš o tom, vyvoláš Bohyni Svobody.

Přemýšlej o způsobu, jakým jsi vedla svůj život. Dej si pohlazení za to, že jsi podněcovala a posilovala své zájmy, za to, že ses obklopila spřízněnými dušemi. Kontempluj cestu, kterou se chceš dát. Fantazíruj. Dovol si mít ta nejbláhovější přání. Mohou být vykonána a uskutečněna později. Revoluce začínají jako myšlenkové formy. Ty se pak rozmnoží do myslí dalších lidí a brzo jsou přeložené do akce. Všechno funguje tímto způsobem. Všechno na světě je nejdřív vytvořené nehmatatelné, jako myšlenková forma, nakonec se to manifestuje. A tak je každá myšlenka činem. Žehnáš svým chodidlům, protože chůze je čin zrozený z tvých myšlenek.

Poté, cos požehnala chodidlům, chvíli stůj a nechej všechny své pocity a myšlenky, aby se smíchaly dohromady. Dovol energiím, aby se v tobě vzedmuly a proplouvaly tebou. Když jsi skončila, zhasni svíčky se slovy: "Buď požehnáno, ohnivé stvoření. Děkuji ti za tvou přítomnost." Poděkuj svým Božským Já za to, že tu také byla. Nikdy nemluvíš k nikomu "tam venku", takže můžeš mluvit tiše. Nemusíš volat nebo se vrhat do vytržení, jak některé čarodějnické knihy navrhují. Křičení toho, co chceš, je mužský přístup. Myslí si, že čím hlasitější, tím je to lepší. Není to pravda. Velmi mocné čarodějky řekly někdy velice málo, což mělo veliký efekt. To je součástí toho, když máme ústa propojena s mozkem.

Pokaždé, když se v tomto rituálu sebe dotkneš, dovol tomu dotyku a tělesnému požehnání, aby tam někam vešlo a něco té naučilo, když na té určitě části těla pobudeš. Mihotavý plamínek světla dobře připomíná potřebu psychické meditace a osobního psychického prostoru.

Všechny tyto kroky mají přímou souvislost s "lidovou psychologií". Každý ten proces pomáhá aktualizovat přání, které by zůstalo pouhým přáním, pokud by nebylo promítnuté navenek. Ať je to přání jakékoli, budeš moci uskutečnit to, co chceš. Ve skutečnosti už to děláš skrze rituál, už se stalo. vytvořila jsi pro své "já" alternativní skutečnost, ve které se to, co sis přála, stalo. Coby svá vlastní Bohyně jsi v malém vytvořila to, co sis přála.

Tento koncept má souvislost s jedním že základních principu, které všechny čarodějnice následují: "Jak dole, tak i nahoře". Když stvoříš "něco" malého tady, vrhne to kruhy následků. "Podobné" ovlivňuje "podobné" a malé postupně ovlivní to velké. Proto kouzla fungují. Když čarodějnice něco vytvoří skrze kouzlo, je hotovo.

Kouzlo sebe-potvrzení slouží k oslavě a posílení Božství uvnitř tebe. To je tak důležité, protože většina z nás jsme si zvnitřnily naše potlačení. Je nezbytné, abychom změnily vlivy, které pracují hluboko v našich myslích. Náboženství ovládá vnitřní prostor, vnitřní prostor ovládá vnější prostor. Když žena zvnitřní potlačování a myslí si, že je nečistá nebo méněcenná, pak zvnitřnila svého vlastního "policajta" a bude se podle toho chovat. Nebude nutné, aby ji kontroloval nějaký skutečný potlačovatel, protože vstřebala jejich posudky a bude se ovládat sama.

Nejsnazší a nejúčinnější způsob pro malé množství lidí, jak ovládat velké množství lidí, je prodat jim náboženství. Pokud to náboženství je většinou přijaté, pak se budou sami ovládat a chovat se v souladu se systémem hodnot, který je potlačuje. Jak jej jednou přijali, prohráli. Toto se stalo ženám pod patriarchátem.

Sebe požehnávající rituály sebepotvrzení jsou způsobem, jak vymýtit onoho patriarchatniho policajta, jak vyčistit hlubinnou mysl, a jak ji naplnit pozitivními obrazy ženské síly a krásy. Toto je to, co Bohyně symbolizuje - Božství uvnitř ženy a vše, co je ve vesmíru Ženské. NESMÍME podceňovat význam tohoto konceptu.

Zsuzsanna Budapest

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Bohyně a čarodějky (09.06.2006)
Ženy versus muži (14.03.2006)
Bohyně a čarodějky (15.02.2006)
Zemřela Monica Sjöö (06.11.2005)
Mystérium Kréty (15.07.2005)
Chvála ženy (08.07.2005)
Seminář pro ženy (11.05.2005)
Krchnička - aneb moc Tvé levé ruky (09.12.2004)
Třináctá komnata (27.11.2004)
Oslava ženy (24.11.2004)
Vzývání božstva (08.11.2004)
Radost ze života (02.11.2004)
Ženy, přineste zprávy (01.11.2004)
Cesta k temné Bohyni (20.10.2004)
Monica Sjöö: Marx a matriarchát (06.10.2004)
Jeskyně (1.) (07.09.2004)
Vzpomínka na FESTIVAL BOHYNĚ (20.08.2004)
Řeč Bohyně - Bohyně na Krétě IV. (26.07.2004)
Zázračný strom - Bohyně na Krétě III. (23.07.2004)
Ochutnej sladkost života - Bohyně na Krétě II. (22.07.2004)
Nahoru do hloubi Země - Bohyně na Krétě I. (21.07.2004)
Mystérium krétské Bohyně - dovolená na Krétě pro ženy v září 2004 (20.07.2004)
Uzemnit se v Gaie (06.07.2004)
Oslava svátku Lammas (29.06.2004)
Moudrá krev (21.06.2004)
Američanka ve Věstonicích a jiné Venuše (18.06.2004)
Zpívají Tvoji píseň (12.06.2004)
Vzývání božstva (08.06.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 od Valpi (19.05.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 (14.05.2004)
Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě (30.04.2004)
Festival Bohyně - rej ženského principu (08.04.2004)
Program Festivalu Bohyně 2004 (07.04.2004)
Festival Bohyně 2004 (29.03.2004)
Tisíc tváří Ženy (24.03.2004)
Tančení se Starhawk (17.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (2.) (08.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (1.) (03.03.2004)
Rituál sebepřijetí (27.02.2004)
Meditace Ty jsi Bohyně (18.02.2004)
Rituální chuťovky (02.02.2004)
Meditace: Jak vidět, slyšet a cítit Zdroj (17.12.2003)
Rituál jako stavební jednotka nové kultury (15.12.2003)
Šamanka, kněžka, čarodějnice: Země je mým tělem (05.12.2003)
Vyrobte si kopřivovou panenku (03.12.2003)
Sebezasvěcení kněžky Bast (01.12.2003)
Cornwall - země Bohyně (28.11.2003)
Strach mít sílu (27.11.2003)
Kdo nebo co je Bohyně? (25.11.2003)
Cesta Luny (25.11.2003)
Svatí synové (23.11.2003)
Ta s oběma prsy (21.11.2003)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!