Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 06. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Václav Klaus:
Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1534x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1450x)
Co se po nás chce?
(01. 07. 2021, 1437x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Seznámení se s dělohou


Lucie Kunešová - Šamanismus - 07. 04. 2010 (4385 přečtení)

Podle starých šamanů má každá část našeho těla, každý orgán i ta nejmenší buňka svou duši, se kterou můžeme navázat spojení. Pokud tedy provádíme správnou vizualizaci, můžeme s každou částí těla komunikovat a získat tak nejen důležité informace, ale i intuitivní vhled a poznání.


Dnes se budeme soustředit hlavně na ženy. Energetickým centrem ženy je děloha – Matka moudrosti, ženství a plodnosti. Můžeme ji rovněž vnímat jako samostatnou osobnost a dívat se na svět jejíma očima, což nás leckdy přivede k zásadnímu poznání, k moudrosti a úctě ke svému tělu.

 

Následující vizualizační cvičení nám pomůže k prvnímu kontaktu s dělohou a jeho hlavním cílem je zcela se ponořit do svého těla.

Popis cvičení:
Při vizualizaci samotné není nutné vidět obrazy, stačí vnímat. Obrazy můžete vidět, nebo jen jakoby „telepaticky“ vnímat.
Před tímto vizulizačním cvičením je dobré se nejprve cca 5 minut zklidnit pomalým dechem do podbřišku či dělohy. Ponořte se do ticha které se zde rozprostírá. Pak si začněte představovat dělohu, jakoby byla samostatná bytost. Nejprve k sobě nechejte obrazy a vjemy pomalu přicházet. Pomalu můžete začít pokládat otázky:

·         Jaká vaše děloha je?
·         Je silá a plná energie?
·         Chybí jí něco?
·         Jaká je její osobnost?
·         Má nějaké jméno?

Tato meditace zabere jen 15 minut, dá se dělat jak vsedě, tak i vleže. Základem je tiché místo, naslouchání a přijímání. Vstřebávejte všemi smysly, co vám děloha říká. Můžete se jí dotknout? Jak asi vypadá? Má svou vůni? A jak se vám líbí být s ní ve spojení? Po skončení si pečlivě zapište své dojmy do deníku. Uvidíte, že se k němu budeme mnohokrát vracet...

Nyní jsem popsala jen zlomek toho, co na svých seminářích mimo jiné vyučuje terapeutka Dominika Špačková a právě seznámení s dělohou je jeden z nejsilnějších zážitků pro většinu žen. Najednou se v nich uvolní vnitřní síla, která se přímo dere napovrch. Děloha je naším centrem, tudíž tam nacházíme aspekty nás samotných, o kterých jsme dosud neměly ani tušení. Při tomto cvičení vyplouvají a nás se zmocňuje pocit pokory, vděku k sobě samé, naplněné štěstí, úcta a především hrdost ze svého ženství a svého těla.

 

Jakmile proniknete svou myslí do dělohy, pronikly jste zároveň do své duše, do své podstaty. A z té můžeme čerpat po celý život...

 
 
 
Zdroj:
 

Dominika Špačková

 

Máte - li zájem o více informací, můžete navštívit navazující seminář:

 

Moudrost ženského těla: Moudrost sebeléčení

Sebeléčebné techniky pro ženy vycházející z indiánských i slovanských tradic. Intuitivní poznání léčených procesů, podpora sebeléčení.

Termín:
víkend 15. a 16. května 2010
Místo:
Praha
Cena:
1 750 Kč
kapacita:
16 míst

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 3,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!