Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Bůh stvořil člověka, poněvadž byl zklamán opicemi. Pak už na další experimenty rezignoval.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3119x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2589x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2560x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2502x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2435x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Síla vašeho slova


Petr Kubala - Duchovno - 22. 02. 2012 (3841 přečtení)

Svými slovy tvoříme krásu, dobro i zlo. Nevědomé používání slov ovlivňuje náš život. Změna slovníku vede ke změně našich vibrací a to dále k výraznéproměně našeho života.


SÍLA VAŠEHO SLOVA

Část I. – přijímání a vysílání informací

Svými slovy tvoříme krásu, dobro i zlo. Nevědomé používání slov ovlivňuje náš život. Změna slovníku vede ke změně našich vibrací a to dále k výraznéproměně našeho života.

„Jedním ze základních principů Vesmíru je nádech a výdech. Jsme zodpovědní za to, co přijímáme i za to, co vysíláme.“

Následující text vychází z těchto základních předpokladů. Člověk funguje jako „rádio“ – přijímá a vysílá informace. Informace přijímáme smysly i mimosmyslově. Informace existují nezávisle na nás, ale je naší volbou, se kterými se spojíme, které pustíme do svého života, jak je zpracujeme a co vysíláme do okolního světa. Tento článek nabádá k tomu, abychom přijali naši vlastní moc/sílu a zároveň zodpovědnost za to, co přijímáme a hlavně, co vysíláme do okolí.

Zkuste si představit, že všechny naše orgány, či buňky, mají své vlastní anténky. Neustále přijímají informace z okolí a neustále také vysílají. Celé naše tělo přijímá a vysílá jako jedna velká televizní či rádiová věž. Pokud s informacemi pracujeme nevědomě, pouštíme do sebe kde co a kde co zase vypouštíme. Může z toho být pěkná paseka – uvnitř i venku.

Druhým předpokladem je, že každá informace potřebuje nějaké „nosítko“ – např. že je vypuštěna ve formě vyřčené věty nebo článku v novinách. K tomu se pak pojí určitá vibrace, která rezonuje s určitým nastavením vašich antének. Pokud jste na příslušné vlně, informace se k vám může dostat. Někdy to může být dobře, někdy ne.

Dá se říct, že v dnešním svět je přeplněný vypuštěnými informacemi. Co se s nimi děje? Zkusme si představit, že létají vzduchem a jsou připraveny „sedat na lidi“. Pokud si je přitáhnete, přijdou, pokud je k sobě nepustíte, zůstanou viset. Proč je to důležité? Když se k vám dostane nějaká informace, začnete ji zpracovávat. Vyvolá ve vás nějakou reakci. Tu buď také zpracujete, nebo ji rovnou vypustíte ven.

Příklad: Přečtu si v novinách, že dochází ropa. Vyvolá to ve mně reakci – strach, že nebudu moct žít, tak jak žiju, nebo možná všechno úplně zkolabuje, bude válka, možná umřu… už jakmile se tyto myšlenky objeví, jsou automaticky vypuštěny do éteru. A když si to ve stejný den přečte milión lidí v naší zemi, vznáší se nám tady ve vzduchu milión strachů, které se možná shuknou do jednoho velkého energetického strašícího mraku. Když si tuto zprávu nepřečtete, nebo pokud ve vás strach nevyvolá, může být mrak o něco menší a vy můžete do éteru vyslat jiné zprávy.

Říká se, že média mají moc. (Média jsou taky nosítka informací.) Moc mají, pokud jim ji dáme. Mají moc, pokud je sledujeme, věříme, odvozujeme od jejich zpráv svůj život. Nevím, kolik lidí si dneska ještě myslí, že média jsou od toho, aby informovala. Mnohem spíše jsou od toho, aby vyvolávaly emoce, napětí, témata k diskusi. Aby se lidé měli čeho bát, na co nadávat, o čem přemýšlet – zkrátka jakkoli je živit svou energií.

Dále je to podporované aktualitami, potřebou vědět to dnes, hned teď. Včera to bylo takto, jak to je dneska, jak to bude zítra… a přitom kdybyste byli týden na dovolené a vrátili se, nic podstatného by se nezměnilo, i když jste to celých 7 dní nesledovali.

To důležité je, že informace vyvolávají emoce a že podle síly, kterou jim lidé dají, přímo utvářejí náš svět. Stalo se vám někdy, že jste přišli do místnosti, kde byli lidé. Nikdo nic neříkal, ale bylo jasně cítit napětí, které by se dalo krájet. Konflikt ve vzduchu. A jindy jste zase někam přišli a hned se vám udělalo dobře z toho, jak tam bylo příjemně. To je ta moc i zodpovědnost za to, co vysíláme. Když milión z nás denně vypustí do světa mrak strachu anebo mrak laskavosti a radosti, je to velký rozdíl.

Jak ovlivnit příjem? Krásně to vyjádřil Dr. Kahili King v havajském učení huny: „Energie proudí tam, kam míří pozornost.“ Když zaměřím pozornost na svůj strach, vyživuji ho a on roste. Když zaměřím pozornost na negativní zprávy kolem sebe, živím je a – pomáhám jim, aby se uskutečnily, aby se staly realitou!! To je další příklad, jak lidé odevzdávají svou moc druhým. Když si milion lidí přečte zprávu v novinách a většina si řekne, že to je pravda, protože to bylo v novinách, uvěří tomu a pravdou se to stane. Když se lidé začnou řídit, chovat podle dané informace, zpětně se může potvrdit jako pravdivá. Ale jde to i naopak. Vytvořte si informaci, které chcete věřit a žijte podle ní. Může se vám podařit přesvědčit i své okolí a v daném prostředí pak bude platit jiná „realita“.

Nebudu tady tedy dělat výčet způsobů, jak ovlivňovat příjem informací, ale nabídnu pro začátek jeden jediný. Sledujte svou pozornost. Všímejte si, kam se ubírá, na co myslíte, co prožíváte. Vaše energie proudí tam, kam míří vaše pozornost. Když si všimnete, že někam směřujete vaši pozornost, zeptejte se sami sebe, zda vám to dělá dobře nebo zda vám to škodí. Tím získáte možnost ovlivňovat, co do sebe pouštíte.

Podpůrná myšlenka k tomuto cvičení: „Nemusíte sníst všechno, co máte na talíři!“ Co tím myslím? Ne všechno, co vám přijde do cesty, si zaslouží vaši pozornost. Dovolte si některé věci ignorovat, přehlížet. Dovolte si na některé věci jen dívat a neposuzovat. Jen uznat, že existují a jděte si dál svou cestou.

A nerozporuje to zmiňovanou zodpovědnost? Ne. Do naší pozornosti dokážeme pojmout daleko více věcí, než s kolika jsme schopni aktivně pracovat. Proto doporučuji zaměřovat se na ty, které můžeme (a chceme) ovlivnit. Např. mnohem více můžete ovlivnit to, že zasadíte na své zahradě strom, než zařídit, aby se váš kamarád stal prezidentem.

 

Co ještě udělat s negativní informací, pokud ji k sobě pustíte. Můžete ji zkusit tvořivě zpracovat. Nenechat rozjet kolotoč emocí a strachů a sami se rozhodnout. Chci se této informaci věnovat? Chci k ní zaujmout nějaký postoj, vyslat nějakou myšlenku? Tady je ještě jedna past. Opravdu se zeptejte dvakrát, jestli se dané věci chcete věnovat. Někdy totiž lidé získají pocit, že musí nějakou informací vyvážit tím, že proti ní začnou bojovat, nebo že začnou šířit její opak. I takto té informaci dáváte moc, protože považujete za důležité na ni reagovat.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!