Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. Lichtenberg:
Nejlépe poznáme člověka podle vtipu, nad kterým se pohoršil.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Síla vašeho slova


Petr Kubala - Duchovno - 22. 02. 2012 (3965 přečtení)

Svými slovy tvoříme krásu, dobro i zlo. Nevědomé používání slov ovlivňuje náš život. Změna slovníku vede ke změně našich vibrací a to dále k výraznéproměně našeho života.


SÍLA VAŠEHO SLOVA

Část I. – přijímání a vysílání informací

Svými slovy tvoříme krásu, dobro i zlo. Nevědomé používání slov ovlivňuje náš život. Změna slovníku vede ke změně našich vibrací a to dále k výraznéproměně našeho života.

„Jedním ze základních principů Vesmíru je nádech a výdech. Jsme zodpovědní za to, co přijímáme i za to, co vysíláme.“

Následující text vychází z těchto základních předpokladů. Člověk funguje jako „rádio“ – přijímá a vysílá informace. Informace přijímáme smysly i mimosmyslově. Informace existují nezávisle na nás, ale je naší volbou, se kterými se spojíme, které pustíme do svého života, jak je zpracujeme a co vysíláme do okolního světa. Tento článek nabádá k tomu, abychom přijali naši vlastní moc/sílu a zároveň zodpovědnost za to, co přijímáme a hlavně, co vysíláme do okolí.

Zkuste si představit, že všechny naše orgány, či buňky, mají své vlastní anténky. Neustále přijímají informace z okolí a neustále také vysílají. Celé naše tělo přijímá a vysílá jako jedna velká televizní či rádiová věž. Pokud s informacemi pracujeme nevědomě, pouštíme do sebe kde co a kde co zase vypouštíme. Může z toho být pěkná paseka – uvnitř i venku.

Druhým předpokladem je, že každá informace potřebuje nějaké „nosítko“ – např. že je vypuštěna ve formě vyřčené věty nebo článku v novinách. K tomu se pak pojí určitá vibrace, která rezonuje s určitým nastavením vašich antének. Pokud jste na příslušné vlně, informace se k vám může dostat. Někdy to může být dobře, někdy ne.

Dá se říct, že v dnešním svět je přeplněný vypuštěnými informacemi. Co se s nimi děje? Zkusme si představit, že létají vzduchem a jsou připraveny „sedat na lidi“. Pokud si je přitáhnete, přijdou, pokud je k sobě nepustíte, zůstanou viset. Proč je to důležité? Když se k vám dostane nějaká informace, začnete ji zpracovávat. Vyvolá ve vás nějakou reakci. Tu buď také zpracujete, nebo ji rovnou vypustíte ven.

Příklad: Přečtu si v novinách, že dochází ropa. Vyvolá to ve mně reakci – strach, že nebudu moct žít, tak jak žiju, nebo možná všechno úplně zkolabuje, bude válka, možná umřu… už jakmile se tyto myšlenky objeví, jsou automaticky vypuštěny do éteru. A když si to ve stejný den přečte milión lidí v naší zemi, vznáší se nám tady ve vzduchu milión strachů, které se možná shuknou do jednoho velkého energetického strašícího mraku. Když si tuto zprávu nepřečtete, nebo pokud ve vás strach nevyvolá, může být mrak o něco menší a vy můžete do éteru vyslat jiné zprávy.

Říká se, že média mají moc. (Média jsou taky nosítka informací.) Moc mají, pokud jim ji dáme. Mají moc, pokud je sledujeme, věříme, odvozujeme od jejich zpráv svůj život. Nevím, kolik lidí si dneska ještě myslí, že média jsou od toho, aby informovala. Mnohem spíše jsou od toho, aby vyvolávaly emoce, napětí, témata k diskusi. Aby se lidé měli čeho bát, na co nadávat, o čem přemýšlet – zkrátka jakkoli je živit svou energií.

Dále je to podporované aktualitami, potřebou vědět to dnes, hned teď. Včera to bylo takto, jak to je dneska, jak to bude zítra… a přitom kdybyste byli týden na dovolené a vrátili se, nic podstatného by se nezměnilo, i když jste to celých 7 dní nesledovali.

To důležité je, že informace vyvolávají emoce a že podle síly, kterou jim lidé dají, přímo utvářejí náš svět. Stalo se vám někdy, že jste přišli do místnosti, kde byli lidé. Nikdo nic neříkal, ale bylo jasně cítit napětí, které by se dalo krájet. Konflikt ve vzduchu. A jindy jste zase někam přišli a hned se vám udělalo dobře z toho, jak tam bylo příjemně. To je ta moc i zodpovědnost za to, co vysíláme. Když milión z nás denně vypustí do světa mrak strachu anebo mrak laskavosti a radosti, je to velký rozdíl.

Jak ovlivnit příjem? Krásně to vyjádřil Dr. Kahili King v havajském učení huny: „Energie proudí tam, kam míří pozornost.“ Když zaměřím pozornost na svůj strach, vyživuji ho a on roste. Když zaměřím pozornost na negativní zprávy kolem sebe, živím je a – pomáhám jim, aby se uskutečnily, aby se staly realitou!! To je další příklad, jak lidé odevzdávají svou moc druhým. Když si milion lidí přečte zprávu v novinách a většina si řekne, že to je pravda, protože to bylo v novinách, uvěří tomu a pravdou se to stane. Když se lidé začnou řídit, chovat podle dané informace, zpětně se může potvrdit jako pravdivá. Ale jde to i naopak. Vytvořte si informaci, které chcete věřit a žijte podle ní. Může se vám podařit přesvědčit i své okolí a v daném prostředí pak bude platit jiná „realita“.

Nebudu tady tedy dělat výčet způsobů, jak ovlivňovat příjem informací, ale nabídnu pro začátek jeden jediný. Sledujte svou pozornost. Všímejte si, kam se ubírá, na co myslíte, co prožíváte. Vaše energie proudí tam, kam míří vaše pozornost. Když si všimnete, že někam směřujete vaši pozornost, zeptejte se sami sebe, zda vám to dělá dobře nebo zda vám to škodí. Tím získáte možnost ovlivňovat, co do sebe pouštíte.

Podpůrná myšlenka k tomuto cvičení: „Nemusíte sníst všechno, co máte na talíři!“ Co tím myslím? Ne všechno, co vám přijde do cesty, si zaslouží vaši pozornost. Dovolte si některé věci ignorovat, přehlížet. Dovolte si na některé věci jen dívat a neposuzovat. Jen uznat, že existují a jděte si dál svou cestou.

A nerozporuje to zmiňovanou zodpovědnost? Ne. Do naší pozornosti dokážeme pojmout daleko více věcí, než s kolika jsme schopni aktivně pracovat. Proto doporučuji zaměřovat se na ty, které můžeme (a chceme) ovlivnit. Např. mnohem více můžete ovlivnit to, že zasadíte na své zahradě strom, než zařídit, aby se váš kamarád stal prezidentem.

 

Co ještě udělat s negativní informací, pokud ji k sobě pustíte. Můžete ji zkusit tvořivě zpracovat. Nenechat rozjet kolotoč emocí a strachů a sami se rozhodnout. Chci se této informaci věnovat? Chci k ní zaujmout nějaký postoj, vyslat nějakou myšlenku? Tady je ještě jedna past. Opravdu se zeptejte dvakrát, jestli se dané věci chcete věnovat. Někdy totiž lidé získají pocit, že musí nějakou informací vyvážit tím, že proti ní začnou bojovat, nebo že začnou šířit její opak. I takto té informaci dáváte moc, protože považujete za důležité na ni reagovat.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!