Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 30. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Alvin Toffler:
Jedna z definic zdravého rozumu říká, že je to schopnost rozlišit, co je reálné a co ne. Brzy budeme potřebovat novou definici.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2880x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2806x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2480x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2435x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Slunce v očích


Jari - Duchovno - 02. 12. 2008 (2781 přečtení)

Vyhaslo ti slunce v očích, to zářivé slunce které hřálo můj pohled kdykoliv jsem na tebe pohlédl. Oči jsou tak vzácné, jsou tak nahé a pravdivé.


Ten kdo ukrývá své oči za tmavými brýlemi, ten kdo je klopí a bojí se podívat, je cizincem sám sobě a jeho zapomenutá duše je uvězněna pod nánosem nabyté přetvářky a nedůvěry. Vyhasly ti oči protože tvá mysl říká, že svět okolo nás, okolo tebe, je tak zlý a nepřístupný. Polykáš nové a nové vlny zpráv o ukrutnostech a bolestech tohoto světa a srdce se ti sevřelo bolestnými obavami. Život sám o sobě nemůže být jen zlo či dobro, život je neviditelná, mohutná a klokotající energie pohánějící naše smysly, city, tělesné procesy. Ano, jsme napjatí, protože život jež jednoho dne opustí vychladlé tělo přináší tak velké uvolnění, úlevu. Velmi často říkáme jak se ten obličej zesnulého změní, je uvolněný a krásný. Bloudí snad naše duše zmítaná těmi samými starostmi a nepřijímáním ve věčných hlubinách prostoru vyvržených ?

Tvá duše, ať popíšeme tento neznámý fenomén jakkoliv, je stržena do hlubin zapomnění právě tím co vidíš, po pravdě chceš vidět. A my si svůj svět utváříme, to jak jej vidíme, takový je. Říkáš-li zlý, jsi uvnitř plná zla, říkáš-li nepřátelský, podívej se i na své nepřátelství, říkáš-li nemilující, nemáš v sobě lásku, už ji neznáš.

Ano, je to tak že velmi mnoho lidí se potácí od milníku jedné naděje k naději druhé. Od jednoho snu k dalšímu snu, aby vždy nacházeli jen hlušinu svého očekávání a hledali viníka jež neexistuje. Ten kdo viní je viníkem, ten kdo odsuzuje je odsouzeným, ten kdo nemiluje je nemilovaným.

Ptáš se mně: „Kde jsem ztratila své sny“ ? Ty jsi je nikdy nemohla ztratit. Ale teď se hrozíš vlastních snů, protože nenaplněné sny těžce drásají naší mysl a stav prožitku dne. Pláčeš že nemůžeš najít přátel, ale koho hledáš ? Hledáš někoho kdo splní tvé přísné požadavky a bude ti sloužit ? Tak tomu není, neboť přátelství k nám přichází vždy samo, nepozváno, a jsi to ty, kdo se stane magnetem pro magnet vášně toho druhého. Jsi to ty, kdo má otevřenu náruč pro lásku jež třepotá svými křídly na louce společenství lidí. Jsi to ty, jenž ničeho nežádá a přesto je zván do náruče.

To čím často procházíme, těmi sny a přáními společenosti ve které žijeme, nejsou naše vlastní sny. Je to sen, tužba někoho kdo již možná dávno není mezi živými. Každou myšlenku, každou cestu někdy někdo formuloval a cizí cesty se spíše míjejí s cestou kterou máme kráčet.

A tak jsi jako malé dítě stále plnila cizí sny. Sny svých rodičů, učitelů, přátel, kněží i politiků. Každý rád vidí svůj vlastní sen rozprostřený v myšlenkách a činech těch druhých. Všichni svatí, stejně jako všichni diktátoři měli své sny a tužby. Člověk je člověkem a tyto tužby jsou vetkány do každého z nás.

Tak často slýchám o smyslu tohoto života ? Existuje skutečně jiný smysl než ten že ho máme žít tak abychom byli rádi, že jej žijeme ? Ptát se po smyslu něčeho tak velkolepého, nedosažitelného je tak zbytečné a naivní protože není v našich schopnostech rozpoznat život v jeho rozsáhlosti. Stále nás bude znovu a znovu překvapovat každý nový den, jiné osudy lidí, náš vlastní osud. Nelze určit universální smysl a ten kdo se o to pokusil ve formě doktríny je směšný. Život s námi přece nekomunikuje ve formě akademické debaty, život jen žijeme, nic jiného se s ním dělat nedá. Plujeme v řece událostí a v danou chvíli jsme tam kde jsme. Jinde být nemůžeme, ale můžeme uvidět seskupení energie které nás přiláká, nebo se ocitneme v kalném místě a můžeme odplout. Život je řeka, nikdo její tok nezastaví, ani největší z ryb ne.

Dívám se ti do očí a říkám ti, vyhasl tvůj oheň, ne oheň světa. To jen tvůj vnitřní žár zapálí plamenem tvou duši a ta vykvete v divukrásnou, nesmrtelnou růži. Jsou jiné ohně a čas od času někdo poskytne palivo lásky pro tvou hranici snů. Ale oheň musíš udržovat sama, ten druhý má oheň svůj a dva spojené ohně plápolají mohutným plamenem.

Sdílíš-li vášeň, požehnání a toleranci s člověkem druhým, s více lidmi, zažíváš mohutnější energii společného prolínání . Ovšem jistota sídlí jen v tobě protože se obrazy žití mění. Lidé odplouvají a připlouvají, lodě jsou poničené i skvostné, ale tvůj přístav zde zůstává navždy. Je-li tvůj přístav pohostinný, prosluněný a přátelský, ty lodě si vždy najdou cestu k tobě. Pokud ne, bude i tvé útočiště pusté a osamělé.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 4 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!