Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Friedrich Nietzsche:
Naše země se stala právě tím monstrem, proti kterému chtěla původně bojovat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2109x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2029x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1628x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1497x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Smysl života


Anson - Duchovno - 25. 07. 2009 (5620 přečtení)

Život nemá smysl. Neexistuje žádná duchovní cesta, neexistuje osvícení, vyšší já, bůh, brahma. Není rozdíl mezi srdcem, myslí, duší, intuicí a podobnými symboly. To všechno jsou jen prázdná slova, která nemají skutečný význam. To všechno jsou produkty našeho trhavého, nestejnorodého myšlení, které hledá spojnici s realitou.


Existence je celek. Není v naší moci ji roztrhat na částečky. Jen mysl má dojem rozdělení, protože pracuje trhavě, v impulzech, a většinu doby spí. Pak se jí tak jeví i svět. Mysl analyzuje, třídí a uskladňuje, víc nesvede. Je příliš hloupá na to, aby mohla vstřebávat větší sousta, než jen kusé informace. Proto si existenci dávkuje po kapkách. A všechno, co jí přesahuje, nazve takovými abstraktními pojmy a předstírá, že to zvládla.

Kdybych vám řekl, že jste shluk molekul vodíku, křemíku, atd., necítili byste se oceněni. Ale když vám řeknu, že jste čisté duše, hned se cítíte lépe. Když se na vás dívám jako na křemík a potom jako na duše, pravděpodobně si vyberte druhou variantu. Ale jak chcete oddělit duši od křemíku, kde je ta hranice. Jestli máte nějakou základní křesťanskou výchovu, potom si budete představovat duši jako pytlík páry nezávislý na těle. Jestli jste příznivci dětinské esoteriky, potom si duši budete představovat jako zářivou energii a pokud studujete teologii, budete se dlouhými úvahami vyhýbat odpovědi.

Když se ale úplně vzdáte všech pojmů, tak to, co vám zbude, jste vy sami. Spadnete do reality jako do existence bez hranic. Ale pokud tu realitu budete chtít něčím podepřít, nějak jí zaznamenat, znovu se od ní oddělíte a upadnete do snu.

O tom je tahle práce. A jaké má praktické důsledky pro váš život? Mnohé. Zaprvé už nebudete hledat smysl života. Pochopíte, jaká je to hloupost, která nikam nevede. A ušetříte hodně síly pro zajímavější věci. Potom se vám rozpadnou ambice být významnou a důležitou postavou, být významným křemíkem nebo významnou duší. A tím ušetříte další energii.

Když nehledáte smysl života a nemáte ambice, mnohem lépe se uvolníte a energie může začít proudit. A přijde další praktická výhoda - najdete si skutečné kamarády. Nejen známé, ale skutečné kamarády. A láska už nebude náboženská nebo romantická abstrakce, ale prostor, ve kterém se nacházíte. Něco jako peřina, kterou se každý den s naprostou samozřejmostí přikrýváte. Nepřemýšlíte, jestli je ta peřina něčím zvláštní, cenná, jednoduše se přikryjete. Celý Hollywood zpívá o vzácné peřině, celé náboženské systémy se k ní modlí, ale vy se jen jednoduše přikryjete a je vám fajn. Nemusíte chodit do kina a na konci filmu si myslet, tak ona peřina fakt existuje, to musí být pocit. Nemusíte chodit do kostela a prosit o ochranu.

Viděl jsem to v předchozí i nynější komunitě. Když láska proudí, nikdo se nestará, je to normální. Každý si rychle na ten luxus zvykne. Ale když to dře, všichni se mračí a hledají náhražky. Když už si na ten proud zvyknete a potom se přeruší, nezačnete hledat smysl života v abstraktních úvahách. Už vás nezajímá duše nebo nadjá, chcete se znovu koupat v proudu, který teče ve vašich vztazích, vaším tělem, do vaší práce.

Když jsem tyhle věci na začátku vyprávěl své nynější ženě a trochu jsem shazoval její mystické a romantické představy, vždycky se rozčilovala – jak si můžeš být tak jistý, že máš pravdu, to je arogantní. Jak můžeš o někom říct, že je slepý, kdo mi zajistí, že ty nejsi. A dneska, když jí to připomínám, tak zase říká – takhle je to snad normální, ne? Takhle žijí normální lidé.

Zpátky do napětí se už nejde vrátit, dokonce ani v mysli, protože i věčně nespokojená mysl ocení klid pro své abstraktní úvahy. Láska přináší klid do života a klid je normální stav živé bytosti, pasuje k tělu, sedí na míru.

Anson
Praha 19. dubna 2009
© Rozkvétání 2009

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Útržky II (30.07.2010)
Útržky I (28.07.2010)
Extáze a řemeslo (06.08.2009)
Pravdivost (01.08.2009)
Ještě nejsi obyčejný (29.07.2009)
Ticho (21.07.2009)
Na zápraží (17.07.2009)
Zvyk, nebo svoboda (14.07.2009)
Bagrista s duší kněze (11.07.2009)
Mysl jako čerpadlo (07.07.2009)
Proud života (04.07.2009)
Kontrasty (30.06.2009)
Tělo (25.06.2009)
Jak na to? (18.06.2009)
Díra v plotě (16.06.2009)
Úvod k přednáškám a rozhovorům z Rozkvétání (12.06.2009)
[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 37 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!