Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Honoré de Balzac:
Za každým velkým majetkem se skrývá zločin.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2794x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2713x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2624x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2550x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2431x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2376x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Šťastní rodiče mají šťastné děti


Ing. Vojtěch Lust - Duchovno - 05. 02. 2009 (3354 přečtení)

Kolikrát jsme ve svém okolí slyšeli tvrzení „já jsem dobrá matka“, nebo prohlášení „já jsem pro své děti tolik udělal, jsem mnohem lepší otec, než můj vlastní otec“, a kolikrát jste u toho tvrzení měli takový zvláštní pocit, že to zní velmi divně?


Někdy si myslíme, že když máme hodně dětí nebo jsme pro ně hodně vykonali (obětovali se), znamená to, že jsme dobří rodiče. Opak je často pravdou a skutečný stav se dá ověřit jen u dětí, ty jsou výsledkem naší rodičovské péče. I když slovo péče se někdy těžko dává do spojitosti s konkrétním rodičem. Příkazy, zákazy, nátlak a odmítání jsou používané tak často a stejně často jsou zaměňovány za význam slova péče.

Co je to štěstí?

Pro mnoho z nás díky vynikajícímu hereckému výkonu Jaroslava Marvana známá otázka a ještě známější odpověď „muška jenom zlatá“ nám v hledání štěstí asi moc neporadí. Ke hledání řešení, kde je to vytoužené štěstí, se dá přistoupit s poněkud menším rozletem a klidně prohlásit, že je to stav, kdy nic nechybí a nic nepřebývá.

Děti si přejí vidět rodiče jako svůj šťastný vzor


Pokud vidí, že se rodiče cítí šťastní, jde jim snadno a přirozeně tento vzor chování zkopírovat, napodobit a v konečném důsledku jej ocenit. Neboť tím, že opakujeme vzorec chování, který umožňuje cítit se šťastný, se sami přesně takhle cítit můžeme.
 Pokud jsou rodiče nešťastní, je pro děti bolestivé následovat vzor chování rodičů. V tom případě rodiče často děti nutí různými způsoby (nátlak, vydírání, násilí, odmítání, atd.), aby byly stejné jako oni sami a to je svým způsobem zneužití dětí pro uspokojení rodičů. Rodič podvědomě vnímá, že pokud se dítě brání být jako on, znamená to, že něco, co rodič dělá, jak se chová, není v pořádku. Ale sám s tím nikdy nic neudělal a mnohdy z různých důvodů ani udělat nechce. Proto chce donutit dítě, aby bylo stejné jako on sám, pak nebude vidět to, čeho se rodič bojí, co sám před sebou skrývá, a tím odpadne nutnost zabývat se většinou těžkými tajemstvími ukrytými na dně vlastní duše. To těžké je většinou ukryté hodně hluboko až na dně, ale je to jako poklad, který vydá svou hodnotu teprve v momentě, kdy jej odkryjeme, uvidíme a začneme jej používat ke svému užitku. Proč si myslíme, že jsme příliš slabí na to, vydat se za těmi poklady?

Spokojená žena

Žena se cítí spokojená, pokud dobře vnímá svou ženskost. Pak ji její přirozená role ženy nevyčerpává, ale těší. Žena, která se dobře zná, vnímá a umí uspokojovat své potřeby, prožívá naplno svou sexualitu. Podle míry, jak se žena cítí spokojená jako žena, tak dokáže sexuálně uspokojit partnera, přičemž ji to samotnou baví a činí šťastnou. Schopnost pečovat o partnera pak ovlivňuje schopnost uspokojit potřeby svých dětí. Pokud žena neuspokojuje sexuální potřeby partnera, kterého si sama z vlastní vůle a touhy vybrala, pak nedokáže uspokojovat potřeby svých dětí a tím sama tvoří neuspokojené (neukojené) děti. Už v tom krásném českém slově neukojené (ne ukojené) můžeme objevit, že něco bylo načato a zůstalo nedokončeno. A to je základ závislých jedinců, prostě jim bylo zabráněno něco důležitého si vzít, někdo jim odmítl něco poskytnout, něco důležitého jim dát. Spokojená žena tvoří základ pro spokojenou partnerku a to zase dále základ pro spokojenou (šťastnou) matku. Je zvláštní uvědomit si, že když uspokojíme svou potřebu, cítíme příval energií, cítíme se silnější. A pro mnohé z nás je velkým překvapením uvědomit si, že v partnerství jsme dobrovolně. A pokud to tak vnímáme, pak vše, co k partnerství patří, děláme rádi, protože nás to baví. O nějakém donucení k uspokojování potřeb nemůže být ani řeč. Partnerství má základ v sexualitě, a protože je dobrovolné, platí to i pro uspokojování sexuálních potřeb. Probíhá dobrovolně, protože nás to baví. Takže spokojená žena, která přirozeně uspokojuje partnerovy sexuální potřeby, ne tím, že se do toho nutí, nebo se nechá nutit, tím sama sobě dělá radost a současně uspokojuje své vlastní sexuální potřeby.

Spokojený muž

Neuspokojený partner, tj. muž žijící ve svazku, ve kterém se necítí šťastný, je současně špatný otec, neboť dovolil, přistoupil, to znamená souhlasil s tím, aby byl neuspokojený. Aby někdo řídil (rozhodoval) o jeho uspokojení potřeb takovým způsobem, který mu bránil cítit se uspokojený (spokojený). Chová se jako dítě, i když jako dospělý má dostatek síly najít zdroje a zajistit si své uspokojení. Je vzorem pro děti, které vidí, že je někdo může omezovat a berou tuto situaci jako normální. A přitom je možné být vzorem pro děti a ukazovat, že nikdo nemá právo omezovat uspokojení potřeb, a všichni se můžeme cítit šťastní. Pokud neuspokojený muž setrvává v takovém nevýhodném postavení, v podstatě nevnímá svou partnerku, ale vidí v ní svou matku, která měla tendenci řídit jeho uspokojení, většinou pro něj nevhodným způsobem, a se svým partnerem (jeho otcem) byla v konfliktu (sexuální nesoulad). Když nevnímá partnerku, nemůže být dobrým otcem, neboť se chová jako dítě vůči matce. Nechává se řídit, i když mu to nevyhovuje. Stejně jako v případě ženy i spokojený muž tvoří základ pro spokojeného partnera a tak zase dále základ pro spokojeného (šťastného) otce.

Vzory v přírodě

Květina bere vše potřebné ke svému růstu ze země a ze vzduchu. Ke svému rozmnožování potřebuje partnera. Od partnera nepožaduje to, co dostává od země a vzduchu, což si můžeme představit jako matku a otce.

Dávat a brát probíhá v jeden okamžik

Zcela přirozeně se udržuje rovnováha mezi tím, kdo dává a tím, kdo si bere. Když si něco bereme, musíme být ochotni v ten samý okamžik něco dávat, a když si bereme a nemůžeme z různých příčin v ten samý moment dávat, musíme být v ten okamžik vděční. Pokud si dovolíme být vděční, začínáme cítit, jak je pro nás užitečné to, co si bereme, a tím přirozeně oceňujeme toho, kdo nám dává.

Jaké to je mezi partnerkou a partnerem

Děti jsou vyjádřením vztahu mezi partnery, na nich se ukazuje vše, co je oběma zúčastněným partnerům, ženě i muži skryto, lépe řečeno, děti ukazují to, co rodiče u sebe nechtějí vidět.

Kde začíná cesta rodiče

Těsně po narození miminka máme tendenci vnímat se jako hotový, dokonalý rodič. A kde se bere ta euforie? Stejně jako student, který se přihlásí k dalšímu studiu, má radost, že dostal šanci něco nového se naučit. I muž a žena mají šanci naučit se roli rodiče. Až v momentě, kdy rodič své děti pustí a ony se vydají na svou samostatnou cestu životem, si mohou rodiče prožít, jaké je skládat zkoušku z role rodiče.
 Na začátku sní rodiče o tom, že postaví mrakodrap, jehož sláva hvězd se dotýká
. Jak si to na počátku představovali a jaká úskalí je během růstu dětí překvapila? A jaké je konečné hodnocení? Stačí vnímat, jaké jsou výsledky jejich působení. Jsou děti šťastné, nebo mají hned na začátku spoustu problémů? Tak právě na tohle se většinou snažíme zapomenout. Odmítáme vidět, co jsme vytvořili. Naše počáteční představy, jak děti vychováme, se dají přirovnat k mrakodrapům, ale kolik z nás je si ochotno si všimnout, jací jsme právě my rodiče, to je, jaký máme stavební materiál. Pokud jsme my sami z hlíny, znamená to, že jako stavební materiál můžeme použít právě jen hlínu na stavbu zajímavého přízemního domku, ale těžko postavíme mrakodrap z betonu. Hlína má prostě jiné vlastnosti a tím i možnosti než beton, který my nemáme k dispozici.

Rodiče se bojí svých dětí

Děti se často svých rodičů bojí a stejně často se rodiče bojí dětí. Tato skutečnost je velmi silně potlačována a odmítána. Přece nepřiznáme, že se bojíme něčeho, co k nám patří, našich dětí. Domníváme se, že by to byla obrovská slabost. Ale je to tak, bojíme se, protože to, co se v podobě dítěte rozvíjí, je pro nás stále nové, neznámé. A sami na sobě si můžete ověřit, jak často se něčeho neznámého bojíme a to až do momentu, než se s tím seznámíme a uvědomíme si, jak je to pro nás užitečné, to znamená důležité.

Naše vlastní upřímnost nás uzdravuje

Pokud cítíte, že jste jako rodiče udělali chyby, nemá smysl snažit se to skrýt. Je to stejně vidět. Naopak pomůže, když to budete ochotni vidět i vy sami a přiznat třeba i svým dětem. I jim se uleví, když nebudou kvůli vám muset hrát hru, že jste byli vždy dokonalí.

Rodiče, kteří se snaží být dokonalí, dokonalí nejsou, jinak by se o to nemuseli snažit. A navíc se chovají jako zlá královna ve Sněhurce, která nutí zrcadlo, aby řeklo, kdo je na světě nejkrásnější. Stejným způsobem nutí své děti, aby je oceňovaly jako dokonalé a tím jim zakazují projevit případnou nespokojenost.

Jako skutečné rodiče vás mohou mít děti snáze rádi a mít k vám blíž, než kdy měli k těm dokonalým rodičům, kteří vlastně nikdy neexistovali.

Aby vaše děti mohly být šťastné, je potřeba, abyste byli šťastní vy sami. Jako jedinci, jako partneři a pak jako rodiče. Přesně v tomto pořadí. Vy jste vzorem pro své děti. Pokud vynecháte vaši partnerskou spokojenost a štěstí a budete se věnovat jen dětem, spíše jim tím ublížíte. Počátkem a základem rodiny jsou vždy partner a partnerka.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 14 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!