Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 11. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2501x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2475x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2465x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2365x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Strach


Jari - Sebepoznání - 14. 11. 2004 (5325 přečtení)

Včera jsem se v noci probudil a rozsvítil světlo. Cítil jsem dotírající vlny vlastního, hloupého strachu. Viděl jsem ho, naprosto zřetelně, jak se sápe po mé duši a neúprosně drásá svou naléhavostí a logikou. Měl jsem nutkání nechat světlo svítit, protože strach byl naprosto neodbytný.

Vím odkud přichází, z hlubokých temnot vlastního podvědomí. Jsou to strachy, které prostě jednoho dne zmizí a odpočívají jak nepřemožitelní ďáblové uvnitř spleti minulých zážitků, čekající na vhodné prostředí banální vyčerpanosti a také, snad nevlídného počasí. Rozsvítím světlo, sednu si na kraj postele a vařím si horký čaj. Byt je prázdný a tichý. Ptám se, proč teď, proč ne ve dne, proč ne v okamžiku štěstí a spokojenosti? Proč ty divoké hordy čekají na svůj čas, trpělivě, vypočítavě a udeří v pravou chvíli?

Přitom strach není nic jiného než minulá zkušenost, kterou vlastní mozek tak bravurně a nevinně použije na scénáře zatím neexistujících budoucích události. Poté přemíra špatných zkušeností do určité míry ovlivňuje naše přicházející situace, zkušenosti se překlápějí do představ a my téměř automaticky přitahujeme vlastní budoucí fyzické prožití krušných chvil, které nám nedělají dobře a které nechceme prožívat. Poté vstup okolních, byť neutrálních podnětů, prostřednictvím smyslů do našeho myšlení, vyvolá jakkoukoliv reakci, protože my jsme nečinní a mozek musí najít vysvětlení za nás. Právě z dostupných zkušeností. Nic jiného k dispozici v dané chvíli nemá. Dělá to bezelstně, ve snaze vždy dobře posloužit. Špatné počasí, únava, prožitá nevlídnost, poté ovlivní naše duševní i fyzické předpoklady na celý dlouhý den i déle. Vždyť je téměř zákonem, že pokud se něco hroutí, zhroutí se téměř vše.

Jsou starosti moudrým učitelem a rádcem ve spleti životních událostí? My téměř podvědomě zaměřujeme svou pozornost do území temna a vyvoláváme další a další hordy temných nájezdníků. Navštěvujeme omámeně a pasivně toto území a jsme královsky hoštěni temným princem. Nedokážeme, ani nemáme sílu, otočit hlavu opačným směrem do království slunce, které je nám tak milé a vlídné. Usedáme ke společnému stolu s démony a někteří se již z této hostiny nikdy nevrátí. Protože Bůh je milosrdný a v největší bolesti odejme právo vlastní volby i sebe identifikace a tito zmučení lidé končí v psychiatrických léčebnách po zbytek svého života nalézajíc vlastní štěstí v bludišti mozkových závitů. Není rozumné setrvávat v těchto královstvích dlouhý čas, neboť nasákneme zoufalstvím a bezútěšností a síly ubývají.

Otočíme-li se ke slunci, byť stále setrvávající v říši stínů, slunce je mnohem zářivější a jasnější. Hlavně tam stále je. Tak jako temná obloha odhaluje krásu tisíců hvězd, ve dne neviditelných. Náš vlastní vzdor vůči změnám řeky života nás ochromuje a my jak malé děti toužíme po naplnění našich snů. Neboť kyvadlo je připraveno se překlopit na stranu světla, pokud sami křečovitě nedržíme závaží na temné straně. Poté zbývá jen jediné a to je odevzdání vlastního života do rukou existence a přijmutí našeho údělu s moudrostí a shovívavostí. Tak jako Sokrates přijímal pohár jedu z katových rukou, neboť se toužil pomilovat se smrtí, kterou neznal. Vlastní život ho bezezbytku nasytil a odměnil.

Strach, starosti, chmury, jako takové, neexistují. Jsou mentálními výplody, spuštěným a vždy použitelným programem věrně sloužící hlavy, která se nás snaží ochránit před budoucí situací. Prožívat štěstí nikomu nevadí, prožívat bolest je otravné. Být připraven na boj se jeví moudré. Byť je to zbytečné a tupé. Poté myšlenky sami vytvoří své plodné prostředí a víří v kruhu používající vlastní zažité a poznané zkušenosti podepřené logikou.

Upíráme se ke známým i blízkým lidem s nadějí, že odstraní naše těžké břemeno. Lidé jsou však velice zvláštní, neboť neštěstí druhých je naplňuje radostí z vlastního, v dané situaci, lepšího údělu. Sytý hladovému nevěří a jejich útěcha je mnohdy malicherná i banální, neboť nedokážou cítit cizí bolest, pouze tu vlastní. A tak míjíme žebráky, bezdomovce s odporem, protože nás naplňují neznámým strachem z možného vlastního pádu. Nechceme vidět tyto ukončené cesty lidského propadu. I v samotném životě máme rádi nám podobnou dosaženou úroveň. Lidi, kteří jsou na stejném žebříčku seberealizace jako my sami. Lidé velmi zubožení a chudí nám ukazují cestu dolů. Lidé, kteří jsou nesmírně úspěšní a bohatí, podrývají naše vlastní sebe hodnocení a provokují soupeřící ego, zblblé z komercionalizace a různých odnoží "Amerického snu". Nakonec se největším štěstím jeví život nudný a fádní, potažmo bezpečný, bez velkých výkyvů a problémů, kdy vystrašeni uleháme do vlastní rakve s přáním, aby nás lidé přece jen trochu postrádali a pár dní truchlili. Zpětná kontrole je ovšem nemožná, protože vytočený duch není viditelný ani slyšitelný.

Jsme příliš zaměřeni na své okolí a zůstat neviditelný je těžká dřina. Záleží nám na mínění a úsudku spousty lidí okolo nás a děláme činnosti, které jsou pouhou mrtvou maskou přetvářky a kalkulací skrývající zuboženou bytost bez šťávy života. Obětujeme se tam, kde nikdo naší oběť neocení. Mimo nás samotných. Odepíráme si radosti a blaženost života ve prospěch obecně akceptované ovečky, kterou není ve stádu vidět a která poslušně přijímá nepsaný i psaný zákon společenství. A tak mnoho strachů a obav nejsou našimi vlastními strachy, ale zděšení z unikající mrkve společenské objednávky zavěšené před naším zrakem. Většina lidí prostě přežije. Netrpí hlady, mají kde spát. Nakonec, po mnoha letech si na tyto ponuré stavy těžko vzpomeneme. Ovšem s tím, že si také nedokážeme rozpomenout, co jsme vlastně pro sebe samé celé ty dlouhé roky dělali. Možná můžeme prohlásit, že jsme určitě byli dobrou matkou nebo otcem a spořádaným občanem. Svět na nás rád zapomene.

Každý člověk je naprosto vyjímečný a skrývá nesmírný potenciál schopností a umu. Jediným problémem je skutečná víra sama v sebe a to za všech okolností. A to je složité. Kde tu víru vzít? Není vidět a starosti běžného života jsou velice dobře poznatelné a chutnají opravdově. Starosti jsou morbidní vize mozku. Mozek zde funguje jako popletený rejža, který z nedostatku jiných tvořivých podnětů vyrábí mizerné horory, prospívající nejvíce zbytečnému vylučování adrealinu. Není to jeho chyba. To my jsme zadali tento veledůležitý úkol předcházet případným starostem za každou cenu. Není tak podstatné, že budoucí situace ještě nenastaly, podstatné je, že mozek jako zlatokop se snaží nám dobře posloužit a tak ty starosti prostě vyhrabe a vypustí ze zásobárny nahromaděných informací o zlém světě.

V minulém článku jsem hovořil o protikladech. Pokud nevstřebáme a nerozpustíme v lásce a pochopení temné království, budeme se do něho neustále vracet. A nakonec nás může pohltit, protože nebudeme mít sílu přejít na druhou stranu světla. Pokud se zuby nehty držíme světlé strany, život nás nějakým způsobem dokope do temnoty. Nelze se udržet pouze v dosahu jednoho magnetu. Pouze naprosté rozpuštění nás, pevné homole cukru, ve vodě života, vytvoří stav podobný extázi a blaženosti. Prostředí, majetek, cíle, dosažený stav nás stále budou překlápět z jedné strany na druhou a mrkev bude nekončící fatou morgánou. I vzdání se majetku, odchod do opuštěné jeskyně nepomůže. To je tíhnutí k jedné, té světlé straně. Strana zla musí být poznána, Kálí milována a v rukou všichni držíme věčné klíče - pokory, důvěry a odevzdanosti. Vše ostatní jsou formy a jako takové nemají pražádného vlivu. Být bohatý, chudý, neúspěšný, úspěšný, oblíbený, neoblíbený, vše je jedno. Formy, projevy hmoty a uspořádání mezilidských hierarchických vztahů oceněných majetkem či uznanými schopnostmi.

Pokud toužíme poznat moudrost, vstřebejme stávající nastavení hmoty i nehmoty s lehkostí i vděčností za možnost realizace v této dimenzi. Pokud toužíme vyzdvihnout pozemskou existenci v žebříčku forem a rozsahu dosažené a přiznané moci, stačí se správně hýbat a logicky přemýšlet.

To první je věčné. To druhé zanikne.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Disharmonie duše a ega (20.06.2013)
Mgr. Vladimír Červenák, etikoterapeut: Nenávisť (19.01.2013)
Čelit stresu a depresi (11.01.2011)
Vyprávění o tom, jak v praxi vypadá nebdělost (04.02.2009)
Naše třináctá komnata (15.01.2009)
O Pravidlech (a trochu o sexu) (27.10.2008)
Je náš svět božský nebo ne? (26.09.2008)
O vnější autoritě a důvěře v sebe (29.07.2008)
Základní zákony Universa (08.02.2008)
Instinkt Intelekt Inteligence Intuice - v čem jsme kdo kdy In (07.01.2008)
Rodinné konstelace v kontextu alternativní religiozity a psychoterapie (10.12.2007)
ARUNÁČALA a optika jedince (03.12.2007)
Terapie tmou (03.11.2007)
O štěstí, o Bohu i jiných slovech (29.10.2007)
Nebe plné hvězd (28.07.2007)
Cíl života (17.07.2007)
Vznikání bez tvaru - Plamen pravdy (14.07.2007)
Bůh nepochází z času (05.07.2007)
Otevřené tajemství (26.06.2007)
Štěstí a touha (24.06.2007)
Šabkarova pieseň o dvoch pravdách (17.05.2007)
Poznávám se a znalost sama mě mění (16.05.2007)
Ako vítame v rodine nového človiečika? (25.04.2007)
Prečo je nelogické požadovať hmatateľné dôkazy o existencii duchovna? (24.04.2007)
Míľniky na duchovnej ceste Mirceu Eliadeho (07.04.2007)
Ako najlepšie poznať seba samého? (03.04.2007)
Cesta zlého činu stvorením a ochrana pred jeho účinkami. (21.03.2007)
„Moje zúčtovanie s ezoterikou“ (05.03.2007)
Modlitba válečníka (31.01.2007)
Afirmace podstaty neboli činu (28.01.2007)
Dikša - reakce (06.01.2007)
Vyrovnání Harické linie (21.12.2006)
Dikša – Modlitba za Jednotu (18.12.2006)
Přímým poznáním je jen vlastní uvědomění člověka (16.12.2006)
Jackalova meditace I (13.12.2006)
Být sám sebou 2 (26.11.2006)
Být sám sebou (1.) (25.11.2006)
Celý člověk (04.10.2006)
Obejmout kmen stromu (03.10.2006)
Důvěra (03.10.2006)
Pohľad na začiatok nášho života - prenatálne obdobie a pôrod (01.09.2006)
Návod i pro Tebe (30.08.2006)
Poznáním toho, co nejste, poznáte sebe sama. (20.08.2006)
Svoboda je zodpovědnost (16.08.2006)
Ne-volba (08.08.2006)
Regresné techniky súčastnosti (27.07.2006)
Rameš Balsekar: koncept - vše je Boží vůle. TO je, jak JE (26.07.2006)
Co mám dělat? (16.07.2006)
Zákon rovnováhy (06.07.2006)
Rozdíl "vzdát se" a "být vzdán" (21.06.2006)
Vzdání se (17.06.2006)
Síla Lásky... (16.06.2006)
Cestou do chrámu (30.05.2006)
Proč ego chce usilovat (23.05.2006)
Mahariši II (12.05.2006)
Život - smrt - život (10.05.2006)
Test inteligence, (aneb vznik a záhyby logiky) (15.04.2006)
Já jsem není nikdy nové (22.03.2006)
Anonymní dopis mého života (18.03.2006)
Tradice Advaita Védanty (09.03.2006)
Anděl (07.03.2006)
UMĚNÍ RYZOSTI - DUCHOVNÍ MOST (28.02.2006)
Temný chrám (17.02.2006)
Srdce (15.02.2006)
Stáří (12.02.2006)
Pokora (10.02.2006)
Čajovna (08.02.2006)
Prostá rozkoš bytí (04.02.2006)
Věčná esence bohyní (20.01.2006)
Nadhled - vědomé čtení (18.01.2006)
Mahariši (16.01.2006)
Oceán (10.01.2006)
Potencionalita (09.01.2006)
Smysl činnosti, smysl života (22.12.2005)
Odvaha vrátit se domů (20.12.2005)
DÉMONE (20.12.2005)
MISTR, MISTR, MISTR (19.12.2005)
Intuice v buddhismu (15.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XII. (14.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným XI. (12.12.2005)
Konvence a osvobození (06.12.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným X. (04.12.2005)
Mapování mysli (02.12.2005)
Nelpění (02.12.2005)
Nezajímáte mě, zajímá mě hudba (25.11.2005)
Co Buddha objevil (16.11.2005)
Jean-Pierre Gomez - Přímé pochopení (12.11.2005)
Joshu a snídaně (11.11.2005)
Osvícení (09.11.2005)
PROBUZENÍ - Marta Janssen (25.10.2005)
Meditační víkend “Životní krize” (23.10.2005)
Kurs “speciál” regresní psychoterapie (21.10.2005)
Pokračovací kurs regresní psychoterapie (15.10.2005)
Co nám slibuje ďábel a co nám slibuje Bůh? (13.10.2005)
Proč Daršan (12.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IX. (11.10.2005)
Realizace JÁ - Šrí Saradamma (08.10.2005)
Harmonizace čaker (07.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VIII. (07.10.2005)
Zmatení jazyků (06.10.2005)
Materialistická propaganda a meč rozlišování (06.10.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VII. (05.10.2005)
Cayce o sexuální energii (03.10.2005)
Edgar Cayce (02.10.2005)
Zápisky ze žaláře v Readingu (30.09.2005)
Volný (24.09.2005)
Ono nezrozené - jsme tam i bez úsilí? (19.09.2005)
Energie Lásky (16.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným VI. (15.09.2005)
Orgasmus je (14.09.2005)
Jak najít "pravého" mistra? (13.09.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným V. (11.09.2005)
Nebeská řeč (10.09.2005)
O Šrí Brahmámovi (07.09.2005)
Šrí V. V. Brahmam (03.09.2005)
Duchovní a světské (01.09.2005)
Myšlenky ze satsangů (30.08.2005)
Zážitek Božského Já (29.08.2005)
Jak zahodit zbytečnosti (24.08.2005)
Vrátit mysl Já (21.08.2005)
Setkání s Martou (18.08.2005)
Osamělost (13.08.2005)
Jak jsem potkal Martu (12.08.2005)
Cesta lásky (11.08.2005)
Příběh o zrcadle (reality show) (10.08.2005)
Zen a umění chatařit (09.08.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným IV. (25.07.2005)
Co přináší móda v duchovnosti, aneb o duchovnost v módě (09.07.2005)
Vzor hodný následování? (01.07.2005)
Setkání s Martou ve Zlíně (29.06.2005)
Jak je to s mistry? (22.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným III. (21.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným II. (19.06.2005)
Má cesta za Matkou Meerou (18.06.2005)
Intimní rozhovor se sebou samotným I. (17.06.2005)
Ego (29.05.2005)
Zase jedna reakce... (12.05.2005)
Duchovní rozvoj a vzdělání (11.05.2005)
Přesmyčky (29.04.2005)
Zlo i dobro (27.04.2005)
Ranní reflexe při čtení internetových zpráv a novinek… (26.04.2005)
Dvanáctero rad proti úzkosti (20.04.2005)
Ideály (15.04.2005)
Ztracený případ (12.04.2005)
Jak se dostat na Cestu (25.03.2005)
Brýle (24.03.2005)
Podvědomí (22.03.2005)
Musíme jít domů (13.03.2005)
Štěstí (04.03.2005)
O hranicích v lidském vědění (25.02.2005)
Dvě tváře inteligence - srdce a rozum (17.02.2005)
Jak se člověk stane hledajícím? (15.02.2005)
Co jsme? (14.02.2005)
Hmota neexistuje... (11.02.2005)
Ráj (08.02.2005)
Vyhnanství (02.02.2005)
Rozum nebo Cit – to je ta otázka... (24.01.2005)
Komentář k článku "Je správné platit za duchovní výtvory?" (23.01.2005)
Je správné platit za duchovní výtvory? (23.01.2005)
Všechno je jinak? (19.01.2005)
Svoboda (12.01.2005)
Vášeň k životu (05.01.2005)
Zrcadla (30.12.2004)
Tělo, emoce a mysl (28.12.2004)
Láska (25.12.2004)
Hledáme sami sebe (24.12.2004)
Duchovní cesta (20.12.2004)
Deprese (17.12.2004)
Dávání darů (15.12.2004)
Svobodná vůle (14.12.2004)
Svatí muži (10.12.2004)
Vůně (08.12.2004)
Naděje (05.12.2004)
Otázky Milindovy (03.12.2004)
Hrajeme si (29.11.2004)
Hledání Boha (21.11.2004)
Otroctví a svoboda (16.11.2004)
Osamělost (26.10.2004)
Pozvánka na seminář (25.10.2004)
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!