Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 07. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Rozcestník | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Charles de Gaulle:
Evropu nesjednotí evropští státníci, ale Číňané.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3332x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 2976x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2891x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2636x)
Probuďte v sobě lásku
(24. 07. 2016, 2585x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
    
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
    

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Svět proměn


Ukázka z knihy (John Perkins: Svět proměn) - Šamanismus - 14. 03. 2009 (5352 přečtení)

V této ukázce se setkává šamanský svět snění a zapomenuté techniky extáze našich dávných předků.


"Dobře. Vše, co musím udělat, je nechat moje energetické tělo splynout s energií těla stromu."

"Samozřejmě pokud chceš, aby se tak stalo, musíš se nejdříve důkladně spřátelit s energetickým tělem stromu. Měnitelé forem jsou především skvělí pozorovatelé. "

"Což je pro moderní lidi obtížné, že?"

"Je pravda, že dnes většina lidí po celém světě neumí pozorovat, zvláště ne ty typy věcí, do kterých by se každý člověk rád proměnil. Zajímavé téma, ne? Přemýšlej o tom, do čeho by ses chtěl změnit. Jak to odpovídá moderním technologiím, věcem, kterých si prý máme vážit? V každém případě je pozorování pouze věcí tréninku." Srdečně se zasmál.

Nyní mne napadaly myšlenky a otázky rychle. "Řekl jsi 'pokud chceš, aby se to stalo'. Jak jinak by se to mohlo přihodit?"

"Tím způsobem, kterému říkáte reinkarnace."

"Ano, minulé životy. Ale předpokládejme, že chci, aby se to prihodilo. Mohu se transformovat do jaguár, aniž jsem nějakého viděl? Musím být fyzicky blízko objektu, na který se chci proměnit? "

"Nemusíš, pokud jsi důkladně spřátelený s energetickým tělem jaguár. Není to tak, že by tvá energie musela vklouznout dovnitř té druhé. Tvé energetické pole musí změnit svůj charakter, aby si vyhovělo s opačnou stranou. Ale pamatuj, výraz "ten druhý" je klamný, neboť - jak jsme to přebírali již dříve - jsi stále jeden a tentýž. Vše je energie. Energie má určité charakteristické znaky, které jsou pohyblivé. "

"Vibrace."

"Nazývají si to jak chceš. Slova nejsou podstatná."

Vzpomenul jsem si, že jsem kdysi četl o tom, jak by energetické cestování mohlo být zkomplikované vzhledem k energetickým transferům, ne ve strojích raketového typu nebo ve strojích z Hvězdných válek. Nechejme Hollywood bokem, prostě něco mechanického - fyzického - by bylo příliš pomalé. Řekl jsem mu o této teorii. Usmál se a souhlasně přikývl. "Projevem energie jsou UFO," řekl.

"Co si myslíš, jak byly stavěny mayské pyramidy?"

"Obdivoval jsem krásu tohoto místa. Přemýšlel jsem o všem intelektuálního potenciálu vynaloženém na rozluštění záhad starověkých staveb - těchto jehlanů, jim podobným v Egyptě, mohutných opevněních Inků, Perský chrámů, velikonočních ostrovech, kresby z Nazky a mnoha jiných - a uvědomil jsem si, že to mohlo být dosaženo velmi jednoduše, pokud bychom opravdu porozuměli tajemstvím energetického transferu, změně formy. Při pomyšlení na důsledky takového odhalení se mě zmocňují závratě. Měl jsem skličující pocit, že jsem ještě příliš vzdálený porozumění způsobu přeměny svého vlastního energetického těla.

"Je to záležitost úmyslu," řekl, aniž jsem se ptal. "A víry."

"Ničeho jiného?"

"Pozorování. A zbavení se strachu. Toho, o čem jsme se bavili již dříve.

Probleskne mi hlavou další myšlenka. "A co ženy a muži? Tím myslím změnu pohlaví. Mohu se přeměnit na ženu? "

"Dříve si nejakou byl."

"V jiném životě? Tomu věřím. Ale co v tomto životě? Mohu se stát ženou? "

"Přirozeně. Ženství je energetická charakteristika stejně jako mužství. Pouze s jemným rozdílem, to je všechno. Měnitel formy se může pohybovat směrem vzad i vpřed. "

"Transvestité." To slovo mi vyklouzlo dřív, než jsem se mohl zarazit.

Vážně se na mě podíval. "Je zajímavé, že jsi se o tom zmínil. Je to opravdu pozůstatek z minulosti, příznak našich obav ze změny forem. Tito lidé se opravdu mohou změnit, pouze pokud k tomu najdou odvahu - a pokud pevně věří, že by tak mohli učinit. "

"A rozumí technikám."

"Myslím, že chápou jen někteří."

Řekl jsem mu o indonézských kmenech, kde jsou transvestité uctívání jako svatí lidé, velcí šaman.

"Kontaktovali tyto kmeny misionáři?" Zeptal se.

"Mnozí. Muslimové, křesťané, hinduisté, evangelíci - hovořil jsi už o nich. "

"No prosím. Vidíš, co jsem říkal," řekl stroze.

"Ztratili odvahu."

"Podezření, že by se nemohli vrátit, nebo myšlenka, že je to dílo ďáblovo, všechno narušilo. A tak se místo toho přiklonili k bezcenné verzi, přijali vzhled a manýry opačného pohlaví. Tato změna je nedokonalá. Ještě nedávno procházeli tito lidé skutečnými ději. Nyní jsou drženi v úctě kvůli společenské paměti moci, kterou jejich předkové vlastnili.

"To mi, Viejo Itza, připomíná tvou nedávnou zmíňku o tom, že při změně formy máme nechat naše energetické tělo vklouznout do druhého, sloučit se s ním. Velmi mi to připomíná sex."

"Sex v nejčistší formě otevírá dveře měniteli forem. Učí nás o extázi. Ta přichází, když získáme zkušenost, zažijeme naši jednotu s vesmírem a když se zbavíme všech našich sobeckých pocitů.

Vyvolali se mi představy ze starých filmů, kde se dvojice odebere do lesa a kamera nabíhá na západ slunce nad oceánem a vlny narážející na pobřeží. Popsal jsem mu tuto scénu a dodal: "Přesto, že tvůrci těchto filmů odvedli práci dobře - je extáze ještě něco více než jen osobní uspokojení."

"Měnitel forem ví, že extáze orgasmu je jen začátek. Proto tolik tradičních kultur ritualizuje sex a povzbuzuje k orgasmu. Všimni si, že dělají rozdíl mezi pohlavním stykem a orgasmem. Pohlavní styk se týká plození dětí. K tomu aby jsi sdílel sexuální extázi, nepotřebuješ pohlavní styk. "

Zmínil jsem se o mnoha andských a amazonských kulturách, které určují lidem jisté noci, kdy se sexuální mísí. Manželé a manželky si mohou během této noci svobodně zvolit nové druhy. Ráno se všichni vrátí ke svým rodinám. Také jsem mu řekl o mých vlastních evropských předcích, mají podobné zvyky. Beltane - svátek prvního května - slavnost, která se stala nevinným tancem okolo květinového pole, a slavnost Sadie Hawkins - obě pocházejí z těchto tradici.

"Myslím si," podotkl ironicky, "že toto zdědil každý z nás. Je to projev naší jednoty. "

Pokračoval jsem popisem rozhovoru, ke kterému došlo jednou v noci hluboko v amazonských pralesích. Vzal jsem skupinu amerických léčitelů do prostředí Amazonky, aby se učili od šuarských šamanů. Ve skupině se shromáždili lékaři včetně psychiatrů, psychologové, chiropraktici a masážní terapeuté. Té noci jsem seděl u ohně vedle šamana a překládal jsem jim. Šaman je požádal o popis toho, co dělají. Během této konverzace se dozvěděl, že psychologové se nesmějí dotknout svých pacientů, zatímco masážní terapeuté nemají oprávnění radit. Šaman byl šokován. "Jak můžete jedni i druzí vykonávat svou práci?" zeptal se. O chvilku později mu bylo řečeno, že masážní terapeuté nemají dovoleno dotýkat se některých partií pacientova těla. Byl ohromen. "Jakých částí?" Dožadoval se odpovědi. "Proboha!" zvolal, jen co se dočkal odpovědi. "Ale to jsou přece nejdůležitější partie na dotek - ty, které uvolňují nejsilnější energii a dovolují nám vydat se na cestu k extázi."

"Podobnou reakci by jsi našel u mayských šamanů," poznamenal Viejo Itza, "pokud by se zúčastnili této diskuse. Vaše civilizace je velmi zvláštní. Máte neobvyklý přístup k léčení - co se týká lidského těla obecně a speciálně sexuality. "

Možná proto máme tolik problémů: znásilnění, incesty, sexuální zneužívání a podobně. Přemýšlel jsem o tom. "Co se přihodilo mé kultuře - tolika moderním kulturám - že se tak odchýlily od starých zvyků a stali se tak pokřivenými?"

Na chvíli byl pohroužený v rozjímání, pak se na mne vážně zahleděl. "Víra. Komerce. Politika." Podíval se na  lesy pod námi. "Když se lidé rozhodli, že odpovědí je pyramida, společenská pyramida jednoho konkrétního muže nebo skupiny stojící na vrcholu, věděli, že se musejí zbavit extáze a změny forem. Jednoduše se nehodily pro jejich cíle. Tak to bylo i s ženským principem, chráněným extatickou bohyní. Jednou z prvních věcí, které udělali, byl zákaz sexu, pokud nesloužil plození dětí. To mělo za následek několik skutečností. Spojilo to orgasmus s pohlavním životem a prakticky se tím zavřely dveře do světa proměn. A to znamenalo, že ženy byly většinu svého života těhotné. Těhotenství vyžaduje čas a energii: v kulturách, kde ženy neustále rodí a vychovávají děti, pro ně není příliš mnoho příležitostí stát se vůdci komunity. Protože bylo obtížné vynutit si zákaz ostatních sexuálních praktik, udělali mužští vůdci další skvělou věc. Vydali zákony požadující uzavření sňatku před zahájením pohlavního života - a monogamii. "

"Přičemž sami měli tendenci to ignorovat."

"Pokud vůbec vůdce považoval za důležité dodržovat svá vlastní pravidla ..."

"Takže ženy byly vlastně vyloučeny z mocenského základu a mimomanželský sex se stal hříchem."

"Pochopil jsi. A aby toho nebylo málo, byly přijaty zákony vylučující ženy z jakýchkoli pozic ve správních orgánech - v kostelech, obchodní sféře, vládě, dokonce i na školách. V předchozím historickém období měly ženy vedoucí úlohu v každé z těchto oblastí. Najednou byly vyřazené. "

"Jak to všechno víš?"

"Měl se dobré učitele."

"Duchovní rádce."

Zachichotal se. "Učitele různých typů. Možná si vzpomeneš na to, co jsem ti před lety řekl po mém pádu," hrotem sukovité hole se dotkl své chromé nohy, "chodil jsem do školy vašeho typu, studoval jsem historii." Pozvedl hůl. "Velmi učený je tento starý mayský čaroděj."

Bylo to poprvé, co se přede mnou takto označil.

"Vypadá to, že tě překvapilo, co si právě slyšel."

"No, vlastně ano," vykoktal jsem. "Já ..." Ale nevěděl jsem, co říci.

"Proměnil ses na němého hada, že?" Smál se. Podle jiskření v jeho očích jsem si byl jistý, že mohu odhadnout jeho myšlenky. "Ještě něco. Přídavkem k nereprodukčnímu sexu vyhlásili vládnoucí muži za nezákonné ještě něco, co bylo blízké ženám a extázi. Rostliny. Ty, které ženy pěstovaly v zahradách. Najednou byly všechny rostliny, které byly používány na veřejném prostranství k extatické, sjednocující zkušenosti, zakázány. I ty se staly hříšnými. "

Myslel jsem na Šuary. "Ayahuasca. Peyotel. "

"Přesně tak. Každá rostlina, která pomáhá vyvolat pocit jedinečnosti a překonávat strach a nejistotu. Vidíš, tito muži museli založit systém založený na přesvědčení, které podporovaly jejich životní názor. Nemohl být založený na pocitech nebo na tom, co nazýváme intuicí. Musel to být zcela nový náhled, vymyšlené vnímání vytvořené na to, aby vyhovovalo jejich cílům. "

"Věda. Věk rozumu. "

Jeho zrak na mne spočinul. Byl více méně klidný, ale přesto jsem vycítil záchvěvy emocí.

Vykřikl jsem. Najednou jsem se cítil uvolněný. A s tím se objevila potřeba vypustit zvuk, který byl zřejmě ukrytý uvnitř velmi dlouhý čas. Pak jsem mu podíval do očí. "Proto teď potřebujeme takové techniky jako je změna snů."

Ukázal na mou ruku. "Ten kámen."

Otevřel jsem dlaň a podíval se na něj.

"Před změnou snu si musíš být jist, že se jedná opravdu o sen a ne o fantazii. Vím, že se učíš techniky, které mění sny na realitu. To je důležité. Ale co úmysl? Jak se ujistím, že je to něco, co si přeješ zhmotnit? "

"Říkám lidem, že si musí být absolutně jistí, musí to proudit z jejich srdcí."

"Skvělé. Nicméně se to dá i jinak. Malý trik měnitele forem. Pokud se mnou podnikneš krátkou cestu, ukážu ti ho. Tady, opři se o tento schod. Zavři oči, relaxuj. To je ono. Ponoř se do země. Začni prsty na nohou. Zvedni tělo. Tvé kotníky, lýtka, kolena. Nechej své svaly pracovat, vnímej, jak se kosti a maso noří do této pyramidy a přes ni dolů do země. Zcela Relaxuj. Na všech místech a postupuj až ke své tváři a hlavě. Dobře, dobře. Teď si představ něco, co by mohlo být snem."

Jeho hlas byl uklidňující. Ihned mne napadla idea proměny na jaguára. Snažil jsem si to představit.

"Dívej se na to jako na trojrozměrnou skutečnost, jako na jakýsi - jak tomu říkáte? - Hologram."

"Nepřijde to," přerušil jsem ho.

"Co nepřijde?" Navzdory této otázce zůstal jeho hlas klidný.

"Mým snem je přeměnit se na jaguára. Ale nedaří se mi představit si to. "

"Možná neznáš dostatečně dobře energetické pole jaguára. Na začátek se zaměř na něco jednoduššího. Jaguár může přijít později. Změna formy je skvělá. Udělej ji do něčeho méně komplikovaného, jako je třeba koule naplněná energií. "

Jak mluvil, objevilo se to: měkká zlatavá koule velikosti grapefruitu. "Vidím to."

"Dívej se na ni ze všech úhlů. Pohybuj se kolem ní." Koule nevysvětlitelně změnila barvu ze zlaté na modrou a rzvětšila se, až dosahovala mou výšku. "Sleduj totálny zážitek, prociť jej."

Viděl jsem sám sebe, jak pronikám do energetické koule. Měl jsem na sobě oblek, který jsem nosil celý den. Ani jsem nešel, ani jsem neskákal. Spíše jako bych do ní pomalu klidně vklouzával. Ale uvědomoval jsem si také, že jakási moje část sedí stále na pyramidě. Oboje jsem byl já. Když jsem se k energetické kouli přiblížil, moje představa se začínala stávat nejasnou. Jako bych se v ní rozpustil.

"Nyní," hlas Viejo Itza šuměl dále, "si predstav kámen. Ano. Nechej kámen pohybovat se kolem vize, která by měla být tvým snem - zcela kolem ní - dotýkej se jí jemně. Nespěchej."

Pozoroval jsem, jak kámen provádí všechno podle jeho instrukcí. Modrá energetická koule, nyní s představou mne samotného uvnitř - neviditelného, stotožněného s ní - měla zřejmě zážitek z dotyku kamene. Nebylo to zjevně viditelné, spíš se to u mne objevilo jako pocit. Cítil jsem radost a považoval jsem za senzaci, že koule sama o sobě je pocit.

"Když se kámen vrátí do své výchozí pozice, zeptej se, zda to byl sen nebo fantazie."

Když jsem to udělal, neobjevil se ani náznak zaváhání. Poznal jsem odpověď. "Jedná se o sen," řekl jsem.

"Vrať se v duchu zpět na tuto pyramidu. Když budeš hotový, otevři oči. "

Seděl jsem tam a mhouřil oči ve slunečním svitu. Moje ruka ležela otevřená v klíně, kámen ležel v dlani jako malé kotě. "Kouzlo," slyšel jsem se říkat. Potom jsem vzhlédl k Viejo Itzovi. ...

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Strašák jménem partnerská krize (30.05.2015)
Šamanský léčitelský kruh V. – Trávicí soustava (08.03.2015)
Strážce svaté harmonie IV. – Játra (12.02.2015)
Magický rituál je hluboce transformační proces (02.02.2015)
Strážce svaté harmonie III. – Plíce (29.01.2015)
Strážce svaté harmonie II. – Srdce (28.01.2015)
Strážce svaté harmonie I. – Léčitelství (26.01.2015)
Ezoterické léto - pozvánka (28.07.2014)
Ezoterické léto - PROGRAM (28.07.2014)
Chcete jít za štěstím? Bez vize to asi nepůjde… (16.10.2013)
Kyvadlo ladí čakry (30.01.2013)
Výprava do Amazonie (23.09.2012)
Dieta s rostlinami v Amazonii část 1. (21.02.2012)
Šamanské léčitelské umění - Praha (29.10.2011)
Šamanská léčba: „Medicíno, chceš-li se inspirovat od šamanů, musíš uvidět to podstatné!“ (11.10.2011)
Šaman se nerodí z posvátné drogy (05.10.2011)
Kletba nebo jen špatné rodinné návyky? (14.07.2011)
Lapač snů (08.05.2011)
Zázrak - přirozená součást našeho života (01.03.2011)
Zcizování indiánské spirituality (19.02.2011)
Ženy a muži, sundejte si své nepohodlné kabátky! (01.02.2011)
Všichni jsme božští tvůrci (21.01.2011)
Láska - nejmocnější učitelka života (30.04.2010)
Vstupní brána šamanismu – šamanské léčitelství (30.04.2010)
Šamanská předpověď na rok 2010 (22.01.2010)
Byrokratizace šamanismu (13.01.2010)
Geseko von Lüpke - Poselství šamanů (19.11.2009)
Útěk do divočiny? To by k ničemu nebylo! (17.10.2009)
Globalizace ayahuasky: Omezení škod nebo maximalizace prospěchu? (3.) (04.10.2009)
Globalizace ayahuasky: Omezení škod nebo maximalizace prospěchu? (2.) (01.10.2009)
Globalizace ayahuasky: Omezení škod nebo maximalizace prospěchu? (1.) (29.09.2009)
Šaman (27.09.2009)
Rostliny-učitelé z Amazonie (ayahuaska) (20.09.2009)
Šamanismus se Zorou Frešovou (13.09.2009)
Deklarace o vyhlášení války uživatelům lakotské spirituality (11.09.2009)
Šamanské učení o rostlinách (30.08.2009)
Amazonská dieta (09.08.2009)
Tato Země může být rájem - když víme, jak na to... (11.06.2009)
Nové možnosti šamanského léčitelského umění (11.04.2009)
Most mezi světy (07.04.2009)
Šamanský bar (04.04.2009)
Meditace s rostlinou (03.04.2009)
Úvod k šamanismu (3.) (07.03.2009)
Úvod k šamanismu (2.) (06.03.2009)
Úvod k šamanismu (1.) (05.03.2009)
Být sám sebou (05.11.2008)
Šamanský slabikář - Ayahuaska není rekreační droga (20.10.2008)
Hledání nadpřirozena 2. (15.10.2008)
Hledání nadpřirozena 1. (14.10.2008)
Graham Hancock: Hledání nadpřirozena (13.10.2008)
Slovanská spiritualita (06.04.2008)
Rada moudrých žen (19.02.2008)
Rituální přístupy k práci s posvátnými rostlinami (2.) (06.11.2007)
Léčivé rostliny - botanická poradna 19. (04.11.2007)
Rituální přístupy k práci s posvátnými rostlinami (1.) (04.11.2007)
Monguš Kenin-Lopsan - "Živý poklad šamanismu" (30.10.2007)
Šamani a "šamanismus" (08.10.2007)
Indiánská Potní chýše (10.09.2007)
Oslava a obřad slunovratu (21.06.2007)
Šamanský léčebný kruh kmene Lakotů (14.06.2007)
Zpráva o Shromáždění Rady Starších na jezeře Titicaca, Peru (13.06.2007)
Přednášky a semináře šamanky Alicie Hamm (12.06.2007)
Semináře se Zorou Frešovou (10.06.2007)
Shromáždění Rady Starších na jezeře Titicaca (23.02.2007)
Mayské orákulum - Mytické volání (23.02.2007)
Dopis Gila Aguilery (23.02.2007)
Sundance (30.01.2007)
Moje pouť říšemi (21.01.2007)
Amy Wallaceová: Čarodějova učednice - Můj život s Carlosem Castanedou, Dobra 2006 (12.01.2007)
Šamanské semináře (20.06.2006)
Spievam Zemi, tancujem s hviezdami (19.06.2006)
"The Quest" (Hledání) (13.05.2006)
Meditace od šamanů ze Sibiře (07.01.2006)
Večer šamanismu v Praze (08.12.2005)
Ovládaná pošetilost (22.11.2005)
Nelítostnost čaroděje (20.11.2005)
Vůle bojovníka (17.11.2005)
Blátivé stíny (14.11.2005)
Nebdělé učitelství (25.10.2005)
Čtyři přirození nepřátelé člověka (13.12.2004)
Ženská cesta (23.11.2004)
Guru Chobot, s.r.o. (08.10.2004)
Indiánská potní chýše (06.09.2004)
Chem Trail Horror (21.07.2004)
Úvod do šamanismu (25.06.2004)
Šamanismus za zvuku bubnů (2.) (12.05.2004)
Šamanismus za zvuku bubnů (1.) (11.05.2004)
Pohanská iniciace smrtí (23.04.2004)
Medvědice (13.02.2004)
Sova (10.02.2004)
Šaman bojovník a (nebo) šaman dobrodruh? (06.02.2004)
Jsme částí země (27.01.2004)
Poselství od protinožců (2.) (13.12.2003)
Poselství od protinožců (1.) (12.12.2003)
Šamanský kruh medicíny (22.11.2003)
Přátelení s temnotou (21.11.2003)
Rituál přechodu (20.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
19. 07. 2019:

Vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell: "Demonstrace, změny ve vládě, nestabilita, politická krize, to je neúplný seznam symptomů vytoužené bídy. Ta přišla ve formě liberální demokracie postavené na kapitalismu a globalizaci po pádu komunismu před 30 lety. Podstatou liberální demokracie, která není pro všechny členy společnosti, je vše ničící a všude přítomná korupce, včetně vědy, vzdělání, výchovy. Parazituje na banditismu bank, smrtelné ziskuchtivosti mnoha pseudovzdělaných a rodinou nevychovaných individuí, nazývaných moderní podnikatel, kapitalista, oligarcha, demokrat. Přežívá v bezmocných státech. Ty se topí bez možnosti záchrany v obludném veřejném dluhu, v bezradnosti a bezedném pokrytectví...
Milion chvilek pro demokracii představuje zrcadlo společnosti. To nabízí pohled na sebe sama, a jak daleko degradovala společnost, jak nesmyslné bylo snít o liberální demokracii a kapitalismu, a kam až může společnost dojít pod vedením síťové liberální demokracie. V ní mohou přežít pouze mladí radikální, kreativní a destruktivní občané spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem. Proto jsme se dočkali Gréty, Caroly a nepřirozené migrace.
"

Celý článek...
 


16. 07. 2019:

Signatář Charty 77 Otto Černý: "Takzvaná vládní nestabilita není ničím jiným, než bouří ve sklenici vody. Je to záměrně vyprovokovaný politický střet. Snaha znevěrohodnit protivníka, rozhoupat společnost. Za každou stranou toho politického spektra určitě stojí jiné zájmy. Mocnější zájmy než jen naše středokotlinové. Nemusíme jmenovat, stačí se podívat, kdo z nich co preferuje. Kdo z nich, i v rámci omezených možností, se zasazuje o naše vlastní zájmy a kdo z nich vzhlíží s oddaností psíka k mocnému patronovi, k němuž se přesouvá stále větší část naší suverenity.
Po roce 1989 jsme se vymanili z jedné bratrské dusicí náruče, abychom se živelně vrhli do druhé, s ještě větším sevřením. V té prvé jsme ještě vzdorovali, byli jsme minimálně většinově jednotní v názoru, že to není ono, že je třeba nádech. V té nynější bojujeme o ten nádech mezi sebou. Ne s tím, který nás svírá. V tom vidím tu velkou tragédii...
Vlnu nespokojenosti
vidí ti, kteří se snaží z vlnky udělat tsunami a foukají do ní ze všech sil. Nejsem obhájcem premiéra Babiše, ale ani zastáncem jednoúčelové hysterie, která se vůči jeho osobě rozpoutala. Tím spíše, když je zřetelné, že arbitrem sporu nejsme my, ale opět někdo cizí. A v pozadí zase nějaký zvací dopis. Historie nás dohání..."

Celý článek...


15. 07. 2019:

Muzikálový zpěvák Petr Dopita: "Z Jandy je mi zle, jen se na něj podívám. To je prostě individuum, jehož názory mě míjejí mílovými kroky. Jen když vidí na ty jeho ‚Evropské hodnoty‘… Jestli takto mají vypadat evropské hodnoty, tak potěš nás pánbůh. Cokoliv ten Janda plácne, z toho je mi na zvracení. On s jeho pornominulostí bude nějak hodnotit Karla Gotta?"
Herec Jan Kuželka: "Karla znám hodně dlouho, to je tak poctivý člověk, který by nebyl schopný žádného podrazu, natož nějaké konspirace třeba s Rusama nebo s čím tady pořád vyhrožují. Já tedy nevím, kam na to pan Janda chodí, ale myslím si, že ten škodí těmi svými vyjádřeními víc než všichni ostatní dohromady!"
Hudebník Petr Štěpánek: "Politici přicházejí a odcházejí, Karel Gott je tu pořád. Karel je legenda, absolutní legenda, legenda mimo veškeré kategorie. Profesionál každým coulem. Chovám k němu absolutní úctu..."

Celý článek...


13. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Čeští hlodavci, tedy myši, hraboši, hryzci či potkani, vděčně hledí k Bruselu. S odkazem na unijní směrnici se totiž rapidně snížilo množství účinné látky v jedovatých návnadách prodávaných u nás a zmenšila se rovněž velikost balení. Díky tomu, že si naši hlodavci na jedu pochutnávají, aniž by je ohrožoval na životě, výtečně se množí. A jak je jich všude plno, výborně zvládají například sklizeň kořenové zeleniny.
Český přístup k hlodavcům je vlídný nadstandardně. Někde se vztah k myším a hrabošům dosud nezlepšil. V sousedním Polsku se stále v obchodech prodává velké balení jedovaté návnady s účinnou látkou téměř dvojnásobně jedovatější než u nás. Navíc i za poloviční cenu. Díky internetovému překladači člověk ani nemusí umět polsky, aby na to přišel.
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/tyden-ivana-hoffmana-bezpecnejsi-jed-20190713.ht"

Celý článek...


08. 07. 2019:

Další provokace ruských militaristů: Ruské břehy se objevily v blízkosti lodí NATO
Putin si nedá pokoj ani cez prázdniny: ruské brehy sú opäť nebezpečne blízko lodí krajín NATO, ktoré majú v Čiernom mori mierové vojenské cvičenie. Ťažko to hodnotiť inak ako ruskú provokáciu...

Celý článek...


04. 07. 2019:

Klimatolog a meteorolog Radim Tolasz: "Už od povodní v letech 1997 a 2002 se u nás diskutuje o nutnosti změnit způsob hospodaření v naší krajině. Jak proti povodním, tak proti suchu by pomohlo, kdybychom zemědělskou krajinu více rozčlenili a přestali opěvovat širé rodné lány. Ale pořád se nic neděje, jen se divíme, když nám přívalový déšť spláchne pole do sklepa. Po těch letech už mohu směle konstatovat, můžeme si za to sami."

Celý článek...


02. 07. 2019:

Pondělní postřehy Terezy Spencerové:
• smír v obchodní válce s USA Čína na G20 podmínila tím, že Trump splní vše, co slíbil, ale už po pár hodinách jsou tu problémy… Huawei prý zůstane na americké „černé listině“ a zákaz nakupovat americkou produkci tak pro koncern zůstane v platnosti...
• několik civilistů včetně dětí zabily izraelské rakety, které v noci na dnešek dopadly do oblasti Damašku a Homsu...
• Ukrajina, Pobaltí, Slovensko a Gruzie plánují rezoluci proti návratu Ruska do parlamentního shromáždění Rady Evropy... pro návrat Ruska přitom hlasovaly Německo, Francie, Itálie, Nizozemsko
• George Soros spojil své miliardy s miliardami trumpovských uhlobratrů Kochových, aby společně rozjeli think-tank Quincy Institute, který by pomohl skoncovat s americkou politikou „nekonečné války“ a nahradil ji zahraniční politikou bez sankcí, hrozeb, založenou na diplomacii... fascinující...
• Turecko hrozí libyjské „národní armádě“ maršála Haftára, která zničila turecký bezpilotník na tripoliském letišti... haftárovci v posledních dnech pro Turecko, které stojí na straně tripoliské muslimskobratrské vlády, uzavřeli vzdušný prostor i přístavy...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!