Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2951x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2548x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2504x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2388x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2247x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Tanec 5 rytmů ™


Pozvánka - Šamanismus s J. Hawkenem - 10. 02. 2006 (9223 přečtení)

SkyDancing Tantra CZ přivádí do Čech Tanec 5 rytmů ™. Srdečně Vás zveme na semináře Tance 5 rytmů, které v rámci hostitelského programu SkyDancing Tantry povede anglická lektorka Julie Deal. Tanec 5 rytmů je úžasná praktika, pomoci níž se můžeme dostat do hlubokého kontaktu s naším tělem a dát mu svou plnou pozornost. Učí nás jak být ve své vlastní energii, jak naslouchat svému tělu a všímat si, co se v něm odehrává. Je to skvělá příprava být zakotvení a plně v kontaktu s naší základnou - naším tělem. SkyDancing Tantra ji vřele doporučuje, ať už se chystáte vydat na tantrickou cestu, nebo po ní již pevně kráčíte.

SkyDancing Tantra CZ přivádí do Čech
 
Tanec 5 rytmů
 

TANEC 5 RYTMŮ ™

Seminář s Julií Deal (UK)
Tanec 5 rytmů™ je velmi silnou a kreativní praktikou, pomáhající nám nalézt svobodu a plynutí v našem těle. Tančíme a učíme se naslouchat univerzálnímu jazyku pohybu a rytmu. Tento rytmus nás volá zpět domů, do naší moudrosti našeho těla. Tanečník uvnitř nás se pro nás stává vnitřním učitelem a léčitelem, který nás podněcuje, abychom přijali víc a víc z naší lidské existence - abychom přijali své světlo i stín.
Tanec 5 rytmů™, založený Američankou Gabrielle Roth, představuje jednoduchou pohybovou praktiku, která má za cíl osvobodit tanečníka, který žije v nás všech, nehledě na náš věk, tvář, velikost, omezení či zkušenosti. Najít svůj tanec znamená najít sám sebe, ve své nejplynunulejší a nejkreativnější formě. Zatímco podstata této techniky je naprosto jednoduchá, tato praktika má sílu umožnit nalezení hluboce léčivého a kreativního vyjádření. Základním učením této techniky je: pokud uvedete psýché do pohybu sama se začne léčit.
Pět rytmů je plynutí, staccato, chaos, lyrično a klid. Dohromady vytvářejí vlnu, praktiku pohybové meditace. Místo následování nějakých kroků, každý rytmus představuje rozdílné energetické pole, ve kterém najdete své vlastní vyjádření a choreografii, tím pádem protáhnete jak své tělo, tak svou představivost. Každý rytmus je pro vás učitelem a můžete očekávat setkání s rozličnými a někdy neznámými částmi sebe sama tak, jak se bude váš tanec rozvíjet a vaše praktikování 5 rytmu se bude prohlubovat.
Tanec 5 rytmů je základem G.Rothové práce s tělem, představuje sérii map pro tělo, srdce, mysl, duši i ducha a je životní cestou sebeobjevování a sebeprocitání. Julie je jednou z dalších akreditovaných učitelů Tanec 5 rytmů™ nově přicházejících do České republiky a nabízí tyto 3 semináře:
  • 3.3.2006 - Úvodní večer Tance 5 rytmů™
Místo a doba konání: Praha, ZŠ nám. Curieových 2, Praha 1, vchod z ulice Dušní 19.30 - 22 hod.
Cena: 250 Kč, sleva 200 Kč, platba na místě
Otevřeno pro všechny nové zájemce, žádná předchozí znalost není nutná. Tento večer je otevřen všem - pro úplné začátečníky otvírá tento večer bránu k této dynamické praktice, dává vám příležitost objevit v sobě jedinečného tanečníka v krajině jednotlivých rytmů. Pokud již máte zkušenosti s 5 rytmu, můžete se opět naplno ponořit do této techniky, pokaždé v sobě objevujeme něco nového. Pokud rádi tančíte, chcete tančit (i pokud si myslíte, že to neumíte) jste zváni.
  • 4.-5.3.2006 - Tanec domů
Místo a doba konání: Praha, ZŠ nám. Curieových 2, Praha 1, vchod z ulice Dušní, so 10 - 18 hod, ne 10 - 17 hod

Cena a platba: 1950 Kč, spolu s přihláškou poslat zálohu 700 Kč (bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě

Budeme se naplno věnovat tanci a objevíme tanečníka uvnitř nás. Tento víkend je pro všechny kdo chtějí tančit či se učit technice 5 rytmů do věští hloubky; tento víkend vám poskytne hlubší seznámení s touto technikou, budeme mít čas se zabývat jednotlivými rytmy zvlášť. Tím jak osvobozujeme své tělo, celé naše bytí se stává plynulejším a živějším a vydáváme se na cestu sebeobjevování. Tanečník uvnitř nás je jedinečným učitelem a průvodcem pomáhajícím nám doslova se dostat přes naše bloky, umožňující léčivé a kreativní vyjádření.
  • 10.-12.3. 2006 - Probuzení
Místo konání: Nesměň u Čes.Budějovic

Cena a platba: 2200 Kč, spolu s přihláškou poslat zálohu 800 Kč (bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě

Skrze Tanec 5 rytmů™ a práci s rituálním divadlem se zaměříme na téma probouzení našeho těla a podchycení toho, co vám má být v tomto momentě vašeho života ukázáno.Tanec 5 rytmů námi zatřepe a probudí v nás naši nejplynulejší a nejkreativnější podstatu. Ukazuje nám, kde jsme se zasekli či zaspali. Budeme pracovat přímo s tématy, které se dotýkají jednotlivců i celé skupiny, prostřednictvím tance, pohybu a rituálního divadla. Rituální divadlo zahrnuje vytvoření si zvláštního neboli posvátného prostoru - místa mimo naše každodenní zaměření. Tohle poskytuje bezpečný rámec pro odhalování našich individuálních příběhů, k prozkoumávání vztahů, k práci s tématy skupiny, k odvážení se vstoupit do neznámého. Transformace osobního tématu, impuls nebo příběh skrze rituální divadlo vytváří druh alchemie, která se napojuje na hlubší lidskou zkušenost a na náš kolektivní potenciál. Tento process nám umožňuje být více v přítomnosti; má terepeutickou dimenzi a může být hluboce léčivý. Tento víkend je pro účastníky, kteří již mají s Tancem 5 rytmů™ předchozí zkušenost - minimální požadavek je absolvovat alespoň úvodní večer s Julie nebo jiným akreditovaným učitelem Tance 5 rytmů™. Počet účastníků je omezen na 16.
 
Více informací o ubytování a stravě Lída Chráštanská +420 387 225 239, mobil +420 603 207 273, chrastan@ipex.cz, www.spirala.cz/nesmen
 
Pokud Vás tento přístup zaujal, jste srdečně zváni nezávisle na věku, zkušenostech, schopnostech či fyzické kondici. Každý seminář bude jiný, můžete se zúčastnit jednoho nebo všech tří. Pouze pro „Probuzení” potřebujete předchozí zkušenost.

Julie Deal

Julie Deal má 14tiletou zkušenost s uměním, léčením a dalšími kreativními a duchovními přístupy. Je akreditovanou učitelkou Tance 5 rytmů™ a má dlouholetou zkušenost s prací s mládeží. Zaměřuje se na práci s rituály a na hledání nových způsobů jak opravdově oslavovat život. Julie přináší do své práce a do svých seminářů lásku, vřelost a nadšení svého srdce.

 

Tento leták je prvním informačním letákem, v nejbližší době obdržíte podrobné informace.

Kontakt: více informací o semináři na www.skydancing.mysteria.cz, info o Julie v ang. na www.soulwave.co.uk, Přihlášky: vyplněním přihlášky na www.skydancing.mysteria.cz


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!