Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 02. 03. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2751x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2190x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2097x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 1993x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1813x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus s J. Hawkenem

* Tanec 5 rytmů ™


Pozvánka - Šamanismus s J. Hawkenem - 10. 02. 2006 (9315 přečtení)

SkyDancing Tantra CZ přivádí do Čech Tanec 5 rytmů ™. Srdečně Vás zveme na semináře Tance 5 rytmů, které v rámci hostitelského programu SkyDancing Tantry povede anglická lektorka Julie Deal. Tanec 5 rytmů je úžasná praktika, pomoci níž se můžeme dostat do hlubokého kontaktu s naším tělem a dát mu svou plnou pozornost. Učí nás jak být ve své vlastní energii, jak naslouchat svému tělu a všímat si, co se v něm odehrává. Je to skvělá příprava být zakotvení a plně v kontaktu s naší základnou - naším tělem. SkyDancing Tantra ji vřele doporučuje, ať už se chystáte vydat na tantrickou cestu, nebo po ní již pevně kráčíte.

SkyDancing Tantra CZ přivádí do Čech
 
Tanec 5 rytmů
 

TANEC 5 RYTMŮ ™

Seminář s Julií Deal (UK)
Tanec 5 rytmů™ je velmi silnou a kreativní praktikou, pomáhající nám nalézt svobodu a plynutí v našem těle. Tančíme a učíme se naslouchat univerzálnímu jazyku pohybu a rytmu. Tento rytmus nás volá zpět domů, do naší moudrosti našeho těla. Tanečník uvnitř nás se pro nás stává vnitřním učitelem a léčitelem, který nás podněcuje, abychom přijali víc a víc z naší lidské existence - abychom přijali své světlo i stín.
Tanec 5 rytmů™, založený Američankou Gabrielle Roth, představuje jednoduchou pohybovou praktiku, která má za cíl osvobodit tanečníka, který žije v nás všech, nehledě na náš věk, tvář, velikost, omezení či zkušenosti. Najít svůj tanec znamená najít sám sebe, ve své nejplynunulejší a nejkreativnější formě. Zatímco podstata této techniky je naprosto jednoduchá, tato praktika má sílu umožnit nalezení hluboce léčivého a kreativního vyjádření. Základním učením této techniky je: pokud uvedete psýché do pohybu sama se začne léčit.
Pět rytmů je plynutí, staccato, chaos, lyrično a klid. Dohromady vytvářejí vlnu, praktiku pohybové meditace. Místo následování nějakých kroků, každý rytmus představuje rozdílné energetické pole, ve kterém najdete své vlastní vyjádření a choreografii, tím pádem protáhnete jak své tělo, tak svou představivost. Každý rytmus je pro vás učitelem a můžete očekávat setkání s rozličnými a někdy neznámými částmi sebe sama tak, jak se bude váš tanec rozvíjet a vaše praktikování 5 rytmu se bude prohlubovat.
Tanec 5 rytmů je základem G.Rothové práce s tělem, představuje sérii map pro tělo, srdce, mysl, duši i ducha a je životní cestou sebeobjevování a sebeprocitání. Julie je jednou z dalších akreditovaných učitelů Tanec 5 rytmů™ nově přicházejících do České republiky a nabízí tyto 3 semináře:
  • 3.3.2006 - Úvodní večer Tance 5 rytmů™
Místo a doba konání: Praha, ZŠ nám. Curieových 2, Praha 1, vchod z ulice Dušní 19.30 - 22 hod.
Cena: 250 Kč, sleva 200 Kč, platba na místě
Otevřeno pro všechny nové zájemce, žádná předchozí znalost není nutná. Tento večer je otevřen všem - pro úplné začátečníky otvírá tento večer bránu k této dynamické praktice, dává vám příležitost objevit v sobě jedinečného tanečníka v krajině jednotlivých rytmů. Pokud již máte zkušenosti s 5 rytmu, můžete se opět naplno ponořit do této techniky, pokaždé v sobě objevujeme něco nového. Pokud rádi tančíte, chcete tančit (i pokud si myslíte, že to neumíte) jste zváni.
  • 4.-5.3.2006 - Tanec domů
Místo a doba konání: Praha, ZŠ nám. Curieových 2, Praha 1, vchod z ulice Dušní, so 10 - 18 hod, ne 10 - 17 hod

Cena a platba: 1950 Kč, spolu s přihláškou poslat zálohu 700 Kč (bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě

Budeme se naplno věnovat tanci a objevíme tanečníka uvnitř nás. Tento víkend je pro všechny kdo chtějí tančit či se učit technice 5 rytmů do věští hloubky; tento víkend vám poskytne hlubší seznámení s touto technikou, budeme mít čas se zabývat jednotlivými rytmy zvlášť. Tím jak osvobozujeme své tělo, celé naše bytí se stává plynulejším a živějším a vydáváme se na cestu sebeobjevování. Tanečník uvnitř nás je jedinečným učitelem a průvodcem pomáhajícím nám doslova se dostat přes naše bloky, umožňující léčivé a kreativní vyjádření.
  • 10.-12.3. 2006 - Probuzení
Místo konání: Nesměň u Čes.Budějovic

Cena a platba: 2200 Kč, spolu s přihláškou poslat zálohu 800 Kč (bankovní spojení uvedeno v přihlášce), zbytek na místě

Skrze Tanec 5 rytmů™ a práci s rituálním divadlem se zaměříme na téma probouzení našeho těla a podchycení toho, co vám má být v tomto momentě vašeho života ukázáno.Tanec 5 rytmů námi zatřepe a probudí v nás naši nejplynulejší a nejkreativnější podstatu. Ukazuje nám, kde jsme se zasekli či zaspali. Budeme pracovat přímo s tématy, které se dotýkají jednotlivců i celé skupiny, prostřednictvím tance, pohybu a rituálního divadla. Rituální divadlo zahrnuje vytvoření si zvláštního neboli posvátného prostoru - místa mimo naše každodenní zaměření. Tohle poskytuje bezpečný rámec pro odhalování našich individuálních příběhů, k prozkoumávání vztahů, k práci s tématy skupiny, k odvážení se vstoupit do neznámého. Transformace osobního tématu, impuls nebo příběh skrze rituální divadlo vytváří druh alchemie, která se napojuje na hlubší lidskou zkušenost a na náš kolektivní potenciál. Tento process nám umožňuje být více v přítomnosti; má terepeutickou dimenzi a může být hluboce léčivý. Tento víkend je pro účastníky, kteří již mají s Tancem 5 rytmů™ předchozí zkušenost - minimální požadavek je absolvovat alespoň úvodní večer s Julie nebo jiným akreditovaným učitelem Tance 5 rytmů™. Počet účastníků je omezen na 16.
 
Více informací o ubytování a stravě Lída Chráštanská +420 387 225 239, mobil +420 603 207 273, chrastan@ipex.cz, www.spirala.cz/nesmen
 
Pokud Vás tento přístup zaujal, jste srdečně zváni nezávisle na věku, zkušenostech, schopnostech či fyzické kondici. Každý seminář bude jiný, můžete se zúčastnit jednoho nebo všech tří. Pouze pro „Probuzení” potřebujete předchozí zkušenost.

Julie Deal

Julie Deal má 14tiletou zkušenost s uměním, léčením a dalšími kreativními a duchovními přístupy. Je akreditovanou učitelkou Tance 5 rytmů™ a má dlouholetou zkušenost s prací s mládeží. Zaměřuje se na práci s rituály a na hledání nových způsobů jak opravdově oslavovat život. Julie přináší do své práce a do svých seminářů lásku, vřelost a nadšení svého srdce.

 

Tento leták je prvním informačním letákem, v nejbližší době obdržíte podrobné informace.

Kontakt: více informací o semináři na www.skydancing.mysteria.cz, info o Julie v ang. na www.soulwave.co.uk, Přihlášky: vyplněním přihlášky na www.skydancing.mysteria.cz


Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 02. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: " ...chovali se (poslanci) jako úchylové. Dokonce hejtmani z opozičních stran prosili své strany, aby neblbly a nouzový stav prodloužily. Politické hovězí hlavy ze stáda opozice z toho ale udělaly předvolební mejdan. Poslanci, kteří zařízli nouzový stav, jsou stejní primitivové jako ti, kteří demonstrovali proti nošení roušek. A opozice neustále do vlády bušila, že neudělala to či ono, že něco mohla dříve a lépe. Změnilo se to v politickou štvanici, nakonec vláda ztrácela rozhodnost, aby nebyla obviněna z nedemokratických zásahů...
...ČT1 se stává největším šiřitelem nenávisti, polopravd a dezinformací v ČR. Z tohoto hlediska se nedivím, že se takhle urvali z řetězu i primitivové z opozice. Poslanci z opozice ukázali, že nemají ani páru o tom co potřebují lidé dole, v konkrétních vesnicích, městských čtvrtích, ti kteří jsou odkázáni měsíc od měsíce na plat nebo v horším případě na podporu...
"

Celý článek...


10. 02. 2021:

Bohumil Pečinka:  "...je to třicet let stále o tomtéž. Už v letech 1990-92 dělalo právnické expertní duo Jičínský-Rychetský zákulisní rozhodnutí a nátlakové akce, jimiž stavělo parlament i vládu do neřešitelných situací. Často tomu sekundoval i Jan Filip z pozice experta, plně podřízeného Pavlu Rychetskému. Třicet let nato stejní lidé, tentokrát už bez zesnulého Zdeňka Jičínského, rozhodli o volebním zákonu a dostali politickou reprezentaci pod tlak..."

Celý článek...


29. 01. 2021:

Petr Žantovský: "...USA pro mnohé z nás před rokem 1989 symbolizovaly svobodu a demokracii, zatímco sovětský blok symbolizoval třídní boj a všeobecné hlupství. Dnes je to jinak. Amerika se chová hůř než naši rudí za Jakeše. Je to symbol? Jistě: úpadku země, která si neví rady sama se sebou, a tak nabízí zástupné terče. Jen my jsme stále stejní, tedy aspoň naše vrchnost: dříve odezírala ze rtů Moskvě, dnes Washingtonu případě Berlínu a Bruselu. Ale změní to nás, občany, co tomu musejí přihlížet? Ani v nejmenším. Jen to prohloubí skepsi a nedůvěru. Jako za toho Jakeše. Kdybych byl optimista, řeknu, že cítím v kostech změnu, jako byla cítit dejme tomu od roku 1985. Ale protože jsem realista, bojím se, že tato změna bude draze vykoupena..."

Celý článek...


26. 01. 2021:

Proč? Martiny Kociánové: Sklapni, nebo Tě smažem!

YouTube channel Svobodné Universum
Kupředu do minulosti: Svobodné universum


26. 01. 2021:

Ivo Rušák: „Putinova rezidence“ u Černého moře
"...dnešní vlna mediálního „zájmu“ o tu „Putinovu rezidenci“ je už historicky druhou vlnou, jaksi reinkarnovanou a znovu rozvířenou zjevně v souvislosti s návratem A. Navalného do Ruska a tak nějak zakrývá skutečnost, že A. Navalného po návratu ruská policie ze zákona prostě musela zatknout, protože byl dříve odsouzený k podmíněnému trestu (30 dní vězení) a neplněním jeho podmínek ten trest podmíněný přešel v trest nepodmíněný. Jistě mu nikdo nebude vyčítat to období, kdy se jako léčil z té „otravy“ a kdy byl v „rekonvalescenci“, ale od té doby pobýval (schválně?) v Německu dále, a tedy se (schválně?) nehlásil v pravidelných intervalech ruské policii, jak stanovovaly podmínky trestu..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!